Θα αφήνατε το έτερον ήμισυ να συμμετάσχει στο ίδιο forum που συμμετέχετε κι εσείς;

Θα αφήνατε το έτερον ήμισυ να συμμετάσχει στο ίδιο forum που συμμετέχετε κι εσείς;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 105)
  • Ναι, δεν έχω πρόβλημα

    Ψήφοι: 49 46.7%
  • Ας μπαίνει, αλλά να μην γράφει

    Ψήφοι: 2 1.9%
  • Όχι, δεν θα ήθελα να μπαίνει καθόλου

    Ψήφοι: 42 40.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 12 11.4%

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λοιπόν, ζείτε μία ήρεμη κι ωραία ζωή. Είστε φουλ ερωτευμένος/η με το έτερον ήμισυ (σύντροφος, αρραβωνιαστικός, σύζηγος δεν έχει σημασία), περνάτε ωραία και καλά. Όπως όλοι έτσι κι εσείς έχετε κάποια καυγαδάκια, αλλά δεν είναι μεγάλο πρόβλημα στη σχέση σας. :)

Μέσα στα κοινά σας ενδιαφέροντα είναι και το internet. Εσείς είστε ένα ενεργό μέλος σε ένα (δύο, τρία :P) forum. Μπορεί να γράφετε για τη σχέση σας, για την υγεία σας, για τους/τις πρώην σας, για τη θρησκεία της πράσινης αγελάδας, για οτιδήποτε.

Αλλά και του συντρόφου σας του αρέσει να γράφει ή απλώς να παρακολουθεί fora στο internet. Θα είχατε πρόβλημα εάν συμμετείχε στο forum που γράφετε ή έστω αν απλώς το παρακολουθούσε; Εάν είχατε πρόβλημα, θα του το απαγορεύατε ρητά; Ή δεν θα του αποκαλύπτατε καθόλου σε ποιο forum γράφετε; Αν πάλι δεν είχατε πρόβλημα, θα γράφατε το ίδιο άνετα; Θα άλλαζε έστω και στο ελάχιστο η συμπεριφορά σας εκεί μέσα; Ποια θα ήταν η συμπεριφορά σας απέναντί του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
χουχουχού, εγώ του τα δείχνω :panwkatw: αλλά κουνάει το κεφάλι συγκαταβατικά :confused::upside::P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
χουχουχού, εγώ του τα δείχνω :panwkatw: αλλά κουνάει το κεφάλι συγκαταβατικά :confused::upside::P:D
Εμένα κουνάει το κεφάλι σαν να έχει να κάνει με τρελούς που τους λυπάται...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χμ.... ναι..... :hmm:
λοιπόν :P
ο καλός μου ξέρει ότι μπαίνω στο στέκι κι έχει γνωρίσει κι άτομα απ το στέκι lol που περιέργως του έκαναν και καλή εντύπωση :confused:
:P
Αλλά όχι... ξέρει ότι το στέκι είναι ο χώρος μου και το σέβεται και δεν θέλει ο ίδιος να μπει εδώ μέσα... κρατάει άλλα φόρα για πάρτη του ;)
Του δίχνω καμιά φορά αποσπάσματα που μπορεί να με ακούσει να γελάω ή και να βρίζω :P και μου λέει και τη γνώμη του....
Αλλες φορές τον έχω ρωτήσει κάτι για να πάρω την δική του αντρική γνώμη πριν απαντήσω και εγώ η ίδια σε κάτι....
(θυμάμαι μια φορά μου είχε δώσει ολόκληρη επεξήγηση για ένα θέμα για τους μηχανικούς αυτοκινήτων για να το γράψω στον Κρόνο :P)

Ναι, θα με ψιλοχάλαγε να μην σεβόταν ότι το στέκι είναι ο προσωπικός χώρος ηρεμίας μου και να εισέβαλε ξαφνικά στο στέκι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ βλέπω το φόρουμ αυτό επίσης σαν προσωπικό μου χώρο.
Αν δεν υπήρχε το θέμα της γλώσσας, δε θα ήθελα να μπαίνει κι ο ίδιος μέσα.
Δεν ξέρω αν θα του μιλούσα για αυτό, μέχρι τώρα, πχ, του έχω αναφέρει κατά καιρούς ότι την τάδε πληροφορία την πήρα από το φόρουμ, όπου γράφω, κλπ...
Αλλά αν ήταν κι αυτός ενεργός στο ίντερνετ ή μιλάγαμε πιο πολύ για αυτό, θα ήθελα να μπορώ να διασφαλίσω, ότι δεν μπαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ο δικός μου ειναι της παλιάς σχολής τα πέρασε πρίν χρόνια και δεν θέλει να ασχοληθεί έτσι και αλιώς άλλα του το έχω πεί ότι νοιώθω κάτι δικό μου να ειναι όλο αυτό και το σέβετε, καμιά φορά του λέω και κάποια προτεινόμενα σάιτ που βγάζουμε κατα καιτούς άλλα ώς εκέι, εκείνος την μουσική του και εγώ το στέκι, μια χαρά ειμαστε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι με τον πρώην μου, για μεγάλο χρονικό διάστημα, είμασταν μέλη στο ίδιο φόρουμ και το ήξεραν όλοι πως είμασταν ζευγάρι (εκτός από τα νέα μέλη που το μάθαιναν πολύ σύντομα! :P). Πηγαίναμε μαζί στα meetings, του χτύπαγα στο μσν αν είχαν γράψει κάτι και ήθελα να το δει και γενικά ήταν κι αυτός ένας τρόπος να επικοινωνούμε όσο είμασταν στις δουλειές μας. Καμιά φορά σκεφτόμουν πως ίσως να έγραφα πιο ελεύθερα αν δεν ήταν κι εκείνος μέσα, αλλά ούτως ή άλλως, επειδή είχα φτάσει στο σημείο να τους ξέρω σχεδόν όλους προσωπικά και να βγαίνουμε και με κάποιους πολύ συχνά έξω, και πάλι δεν ξέρω αν ποτέ θα έγραφα με άνεση ένα προσωπικό μου πρόβλημα με τον πρώην εκεί..


..κι αυτός ήταν κι ένας από τους λόγους που άρχισα να γράφω εδώ. Τον ενημέρωσα βέβαια τότε, αλλά ήταν σε μια φάση που γενικώς έπηζε με την δουλειά του και έτσι δεν έγινε ποτέ μέλος κι εκείνος (υποθέτω τουλάχιστον!).

Σε γενικές γραμμές πάντως σκέφτομαι πως στην επόμενη σχέση μάλλον δεν θα πω τίποτα. Γιατί ναι μεν έχει την πλάκα του όλο αυτό, αλλά η αλήθεια είναι πως σου στερεί την δυνατότητα να εκφραστείς εντελώς ελεύθερα για ό,τι σε απασχολεί.. Και για τον ίδιο λόγο δεν θα ήθελα να με παρακολουθεί, είτε φανερά είτε κρυφά - χρησιμοποιώ το φόρουμ λιγο σαν προσωπικό ημερολόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δεν με ενοχλεί να διαβάζει τα πάντα.
Δεν θέλω να γράφει όμως.


(Ευτυχώς του αρέσουν οι face to face συζητήσεις, όχι μέσο μνημάτων.Τα ανέκδοτα του τα διαβάζω εγώ πολλές φορές…παραπάνω δεν τον ενδιαφέρει.:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Στην προηγούμενη σχέση μου έκανα το λάθος να του μιλήσω για ένα forum όπου συμμετείχα για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα. Και λέω ότι έκανα το λάθος γιατί αυτός ναι μεν εγγράφηκε ως μέλος, δε με ενημέρωσε δε... Όταν λοιπόν χωρίσαμε, ένα νέο μέλος άρχισε να ποστάρει φωτογραφίες από το μέρος όπου είχαμε πάει διακοπές (εγώ και ο... πρώην), άρχισε να βάζει ποιήματα και στιχάκια εξαιρετικά αφιερωμένα σε μια αγάπη που τον πλήγωσε, να κάνει σχόλια του τύπου "οι γυναίκες είναι ανειλικρινείς και άτιμα πλασματα"... Επιπλέον, άρχισα να λαμβάνω από το ίδιο μέλος πμ στο οποίο σχολίαζε βέβαια δικά μου posts δεν παρέλειπε όμως να μου αναφέρει ότι οι γυναίκες συχνά δεν έχουν μπέσα... Δε χρειάστηκε πολύ για υποψιαστώ ότι ήταν εκείνος και λίγο αργότερα πείστηκα όταν έβαλε φωτογραφίες του σκύλου του, του σπιτιού του και πάει λέγοντας... Σταμάτησα να συμμετέχω και κάποια μέρα μην αντέχοντας άλλο αυτή την παρανοϊκή συμπεριφορά τον πήρα τηλέφωνο και του τα έχωσα άσχημα...
Δε με ενόχλησε τόσο το ότι έγινε μέλος, άλλωστε δεν είχα τίποτε να κρύψω, όσο το ότι το έκανε χωρίς να μου το πει και κυρίως το ότι χρησιμοποίησε το συγκεκριμένο forum "επικοινωνεί" μαζί μου...

Και για να απαντήσω στην ερωτηση, καθώς έχω πλέον πειστεί ότι όλα τα παραπάνω συνέβησαν λόγω...χαρακτήρα, δε θα είχα κανένα μα κανένα πρόβλημα να συμμετέχει κι ο σύντροφός μου... Μόνο που θα ήθελα να το γνωρίζω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Ξέρει γενικά και αόριστα..ότι κάπου μπαίνω και ως εκεί.
Είναι κάτι προσωπικό, καλό είναι να τηρούνται κάποιες αποστάσεις.
Και ρωτάω και τη γνώμη του καμιά φορά (για αθλητικά ή αυτοκίνητα ) για να μπαίνω στο νόημα όταν δεν καταλαβαίνω κάτι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ...τι να πω!! LOLOLOL :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Ναι, γιατί όχι... Δεν με απασχολεί αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οχι... Τουλαχιστων οχι σε σχεσης οπως αυτες που κανει ο καθενας στην ηλικια μου... Τωρα αν ειμουν παντρεμενος, τι να πω, δεν ξερω....
Εδω δεν θελω να προτινω ιδικα το στεκι σε φιλους και στην αδερφη μου γιατι θα διαβασουν πολλα και διαφορα που δεν θελω να ξερουν, θα ηθελα να ειναι η κοπελα μου εγγραμενη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Όχι, δεν θα ήθελα να συμμετέχει στο ίδιο φόρουμ με μένα, εκτός κι αν ήταν κάτι που αφορά κοινά μας ενδιαφέροντα και δεν μπαίνουν στην μέση εξομολογήσεις και δεδομένα προσωπικής ζωής.:worry: Στο steki γράφω αρκετά προσωπικά μου πράγματα (αν και κρατάω επιφυλάξεις επειδή δεν ξέρεις ποιός γνωστός πιθανώς είναι μέλος) οπότε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν θα ήθελα να μπει. Ευτυχώς ο ιταλός μου και να δει κάτι δεν με πειράζει! Ακόμα και το blog μου του έχω δείξει (επειδή ξέρω ότι δεν καταλαβαίνει Χριστό:hehe: ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
η απολυτη καταστροφη θα ηταν :P

περα απο την πλακα ξερει που μπαινω αλλα δεν καταλαβαινει τι γραφω και ποτε το γραφω (ουτε το ονομα χρηστη δεν ξερει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
η απολυτη καταστροφη θα ηταν :P

περα απο την πλακα ξερει που μπαινω αλλα δεν καταλαβαινει τι γραφω και ποτε το γραφω (ουτε το ονομα χρηστη δεν ξερει)

Σόρρυ, αλλά με τα αβατάρ που βάζεις δεν είναι μάλλον εύκολο να καταλάβει ποιος είσαι; :blink: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ...τι να πω!! LOLOLOL :P:P:P
Και για να αναλύσω αυτό περεταίρω...
Με το έτερον ήμισυ σε φόρουμ γνωριστήκαμε, συμμετείχαμε σε πολλά φόρα ταυτόχρονα και τελικώς κάναμε και μαζί το παρόν οπότε μάλλον είναι αναπόφευκτο. Καλά είναι, αν και ώρες ώρες ίσως να ήθελα να γράψω κάτι που να μην το διαβάσει. Αυτά βέβαια δεν είναι πολλά, μιας και τα μοιραζόμαστε όλα, οπότε δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα :happy:

Μήπως να μπει poll? :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
η απολυτη καταστροφη θα ηταν :P

περα απο την πλακα ξερει που μπαινω αλλα δεν καταλαβαινει τι γραφω και ποτε το γραφω (ουτε το ονομα χρηστη δεν ξερει)
Ελπίζω να μην βασίζεσαι σε αυτό, γιατί όπως βλέπεις... η ελληνική γλώσσα δεν είναι και τόσο δύσκολη δα... αν θέλεις, την μαθαίνεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
η ελληνική γλώσσα δεν είναι και τόσο δύσκολη δα... αν θέλεις, την μαθαίνεις...:P

Μόνο για ορισμένους Έλληνες είναι δύσκολη:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μήπως να μπει poll? :jumpy:
Μπήκε. ;)


Και όχι, δεν θα ήθελα ούτε εγώ να μπαίνει. Είναι δικός μου προσωπικός χώρος και θέλω να αισθάνομαι άνετα εδώ. :)


Άσε που θα 'χανε πάσα ιδέα βλέποντας πόσο χαζοχαρούμενο είμαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top