Εφηβικοί έρωτες: μπορούν να κρατήσουν;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Valder: βαθμός 10/10 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Valder: Εκτος το ότι συμφωνώ μαζί σου 100% μου έφτιαξες επίσης και την διάθεση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Valder: βαθμός 10/10 :D
:clapping: :thumbsup:

Δεν συμμετείχα στην χθεσινή συζήτηση, αλλά θέλω να πω τη γνώμη μου.
Μ' αφήνετε; δεν πειράζει εγώ θα την πω έτσι κι αλλιώς!! :P

Τι να πω δηλαδή που τα είπε όλα ο Valder;

Michelle, μια συμβουλή να σου δώσω;
Αφού βρε κορίτσι μου ξέρεις την σχέση σου και τον εαυτό σου γιατί τσατίζεσαι;
Όλο το δίκιο του κόσμου έχεις!! Τζάμπα χαλιέσαι :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έλειψα λίγο στα παιχνίδια, και μαλώσατε μεταξύ σας -- Εμένα γιατί δε με φώναξε κανείς??? :(

Είπε ο Valder:
Γενικά: Είναι γελοίο να προκαθορίζουμε τους δρόμους της ζωής μας! Απλώς ανώριμο! Απλώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

Συμφωνώ 1000%.

Γνωρίζω άτομα που μεγάλωσαν μαζί απο μικρά και είναι παντρεμένοι σήμερα!

Καλά να είναι. Αλλά δε προκαθόρισαν έτσι το δρόμο της ζωής τους???:P



Ο ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟΣ ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ που έλεγα και στη Βίκυ! ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΑ ΑΡΠΑΖΕΙΣ ΑΠ ΤΟ ΜΑΛΛΙ!

Αυτός είναι ο βασικός νόμος ε?... :exclamati

-Και αν έρθει δηλαδή ένας ...εφιάλτης με περούκα, δε θα βγείς χίλιες φορές χαμένος? Στο τέλος θα λέμε "δεν ήξερα"?
-Και αν κάποιος άλλος σχεδίαζε να αρπάξει αυτό το όνειρο πολύ πριν από σένα, θα του καταστρέψεις την ευτυχία?
...Τα "και αν" δε τελειώνουν ποτέ.




Τα όνειρα έρχονται ακριβώς για να "κάτσουν" επάνω στο παρελθόν σας. Να σας κάνουν να βλέπετε με άλλο μάτι τη ζωή και όχι απλά να είναι κάτι παροδικό που απλά σήμερα θα σας κάνει να τα βλέπετε όλα μπλέ κι αυριο κόκκινα!

Το πέτυχες. Τα όνειρα έρχονται, τα αρπάζεις από τα μαλλιά, και ξεφτίζουν μέσα στα χέρια σου. Μετά, τα βλέπεις όλα γκρίζα, εκτός αν κοιτάξεις λίγο πιο προσεκτικά γύρω σου, και τα δείς όλα μαύρα.


Παιδιά τα όνειρα μπορεί σε άλλους να έρθουν στα 15, σε άλλους στα 22, σε άλλους στα 40 και σε άλλους στα 100 χρόνια!


Άρα, κατά μέσο όρο, τα όνειρα έρχονται στα 44 χρόνια, όταν πιά δεν έχει νόημα να τα αρπάξεις :P :P !



ΥΓ: Δεν είμαι απαισιόδοξος. Αλλιώς θα έγραφα ακόμα χειρότερα πράγματα.
ΥΓ στο ΥΓ: Ατάκα: "Οι εφηβικοί έρωτες κρατούν για πάντα" (γιατί όταν είσαι έφηβος, νομίζεις πως τα τέσσερα χρόνια είναι μεγάλο διάστημα)
Τελευταίο ΥΓ: Το μόνο συναίσθημα που κρατάει για πάντα, δεν είναι η αγάπη, αλλά η θλίψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ρεμπεσκέ πιθανόν ο απαισιόδοξος να έχει μακροπρόθεσμά δίκιο αλλά ο αισιόδοξος περνά καλύτερα στο μεταξυ... ;)
Cheers!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ρεμπεσκέ πιθανόν ο απαισιόδοξος να έχει μακροπρόθεσμά δίκιο αλλά ο αισιόδοξος περνά καλύτερα στο μεταξυ... ;)
Cheers!
:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ρεμπεσκέ πιθανόν ο απαισιόδοξος να έχει μακροπρόθεσμά δίκιο αλλά ο αισιόδοξος περνά καλύτερα στο μεταξυ... ;)
Cheers!

Kαι οι ρεμπεσκέδες, που δε τους νοιάζει, περνάνε πάντα καλά :P 8) :exclamati
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
τι να πω ο Valder μας εχει δικιο, ειναι ομορφο να προσεγγιζεις την ζωη με αυτο τον τροπο και συγουρα οποιος το κανει κερδιζει και συγουρα οποιος φοβαται να φθαρει χανει τα ονειρα

καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες παρα για κατι που δεν εκανες!
let's keep on dreaming λοιπον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
τι να πω ο Valder μας εχει δικιο, ειναι ομορφο να προσεγγιζεις την ζωη με αυτο τον τροπο και συγουρα οποιος το κανει κερδιζει και συγουρα οποιος φοβαται να φθαρει χανει τα ονειρα

καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες παρα για κατι που δεν εκανες!
let's keep on dreaming λοιπον!

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ! Χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που μπορούν να καταλάβουν βασικές έννοιες της ζωής! Ειλικρινά χαίρομαι!:)

ΥΓ για "αλλού": Αχ....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ας μιλήσω κι εγώ....Δεν είπα σε καμιά περίπτωση ότι δεν πρέπει να κάνεις όνειρα, ότι δεν πρέπει να παλέψεις για την σχέση κλπ...Μίλησα καθαρά με προσωπικές εμπειριες και ας γίνομαι κυνική...Τα έχω νιώσει και θα έδινα τα πάντα για να ζήσω αυτό τον τρελό έρωτα χωρίς λογική, χωρίς τίποτα...Απλά αυτός, εγώ και μία ευτυχισμένη ζωή....αλλά μεγάλωσα και τα είδα τελείως διαφορετικά...Τα απομυθοποίησα αρκετά...μπορεί εσείς να τα δείτε τελείως διαφορετικά από εμένα...Το ελπίζω και το εύχομαι!

Ονειρεύομαι και ονειρεύομαι πολύ αλλά δεν βασίζω την ζωή μου σε μη εφικτά όνειρα...Τα λογαριάζω αλλιώς και μ'αρέσει...

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και έχει τις απόψεις του...Αυτό πρέπει να το σεβόμαστε....(ξέρει αυτός για ποιον πάει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το θέμα είναι Βίκυ οτι συγχέεις κάποιες έννοιες. Το να έχεις μια ήρεμη σχέση χωρίς εντάσεις και να κρατήσει τι σχέση έχει με "τον τρελό έρωτα χωρίς λογική, χωρίς τίποτα...Απλά αυτός, εγώ και μία ευτυχισμένη ζωή...."?? Σχέση σε μικρές ηλικίες δεν σημαίνει απαραίτητα οτι είσαι "τυφλωμένος" απο έρωτα και δεν μπορείς να δεις και να κρίνεις τα πράγματα λογικά ούτε οτι νομίζεις οτι ζεις το όνειρο του παραμυθιού. Απλά μπορεί να πιστευεις οτι ταιριάζεις με αυτόν τον άνθρωπο, οτι έχετε κοινα ενδιαφέροντα κλπ και θα μπορούσες άνετα να περάσεις ακόμα και τη ζωή σου μαζί του. Το να ξέρεις οτι ταιριάζεις με κάποιον είναι έλλειψη ρεαλισμού? Η μήπως μόνο μετά τα 20+ μπορείς να κρίνεις αν ταιριάζεις με κάποιον? Ξέρεις...μπορεί να το ακους πρώτη φορά αλλά ναι έχουν και οι έφηβοι λογική, δεν την αποκτούν μετα τα 20 με κάποιο μαγικό τρόπο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Ονειρεύομαι και ονειρεύομαι πολύ αλλά δεν βασίζω την ζωή μου σε μη εφικτά όνειρα...Τα λογαριάζω αλλιώς και μ'αρέσει...
Κάποτε ήμουν σίγουρος ότι πάλευα για τα εφικτά ονείρα να κατακτήσω τώρα πλέον δεν είμαι σίγουρος, και ούτε με ενδιαφερεί το θέμα είναι ότι όλο και πιο κόντα στα ονειρά μου βρίσκομαι . Αυτό έχει σημασία!

Στα υπόλοιπα με κάλυψε η michelle.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και έχει τις απόψεις του...Αυτό πρέπει να το σεβόμαστε....(ξέρει αυτός για ποιον πάει)

Είναι επάνω στο "ροζ συννεφάκι" του και δε μπορεί να σε ακούσει...:rolleyes: (Ξέρει εκείνη τι έλεγε... μην απορείτε οι υπόλοιποι)

ΥΓ: Τοπ τοπ τοπ Ξυδι ΤΟΠ ΤΟΠ ΤΟΠ!:D


Michelle ΔΙΝΕΙΣ ΡΕΣΤΑ ΠΑΛΙ ΛΕΜΕ! 10/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ουφ....Λοιπόν:
1.Κάτι είπα στο τέλος...Ο καθένας έχει τις απόψεις του οι οποίες είναι σεβαστές...
2.Ουδέποτε έθιξα την διαφορά ηλικίας και ποτέ δεν εστίασα εκεί.
3.Το ότι έχουμε διαφορετικά βιώματα δεν σημαίνει ότι ο ένας έχει δίκαιο και ο άλλος άδικο.
5. Τα όνειρα τα χειρίζεται ο καθένας όπως θέλει
6. Σε μια ήρεμη σχέση, όλα είναι ήρεμα, δεν υπάρχουν απο πουθενά προβλήματα..Σχέση χωρίς έστω ένα ελάχιστο πρόβλημα δεν υπάρχει...στην πορεία πάντα κάτι εμφανίζεται και αν θες να στο κάνω πιο προσωπικό το θέμα...που προσπαθούσα να το αποφύγω είστε μαζί μόνο 6 μήνες....
7. Ορίζουμε διαφορετικά τις έννοιες "έρωτας" και "ήρεμη σχέση"
8. Μην βλέπεις παντού πολέμιους στην σχέση σας και αρπάζεσαι...Όσο δίκαιο και αν έχεις το χάνεις....Εσύ ξέρεις την σχέση σου καλύτερα απο εμάς...Το επαναλαμβάνω όλα είναι θέματα βιωμάτων και εμπειριών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μου αρέσει που μου λέγατε να μην το παίρνω προσωπικά, μίλησα κι εγώ πριν γενικά αλλα το πήγε στο προσωπικό μου η Βικύ... :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Χαχαχα ε οχι αυτό δε μπορεί να συμβαίνει! Για κάτσε ρε Βίκυ! Εμείς δεν έχουμε βιώματα; Δεν έχουμε πληγές; Δεν έχουμε ωριμότητα; Δεν έχουμε κάνει σχέσεις; Και ας μου επιτραπεί η έκφραση... Δεν έσκαβες κι ολας ως το κέντρο της Γης... Αν εσυ κακοπέρασες 22 χρόνια δε σου φταίω εγω ούτε η Μισέλ! Κι εμείς φάγαμε αγγούρι από ανάξια άτομα αλλά δεν γυρίσαμε να ζητήσουμε εξηγήσεις απ το Θεο! Όποιος έχει κότσια βάζει το κεφάλι κάτω και παλεύει!

ΥΓ: Ναι ξέρω θες να μου ανοίξεις το κεφάλι.... αλλά αν δεν ενδιαφερόμουνα για σενα δε θα μίλαγα καθόλου.... Θα έλεγα "οκ, παραλείπουμε ενα πόστ". Και το ξέρεις πολύ καλά οτι για μένα δεν είσαι μόνο ενα πόστ..... Αυτά για να ξηγιόμαστε κι ολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ΡΕ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΡΕ ΛΙΓΟ!!!!!!!!!!
Δηλαδή ήμαρτον!!!!!!!!!
Για να τελειώνουμε μια και καλή μια και ο καθένας έχει πέσει πανω στον άλλο να τον φάει!
Τέρμα!
1) Έχεις σχέση ;;; Κράτα την! Make it work! Fight for it! Tέλος!!!!!!
2) Είχες σχέση που τελειωσε;;;; Ωραια!!! Μαθε από τα λάθη της, μη τα ξανακάνεις!! Συμβούλεψε αν θες παρόμοιες περιπτώσεις μήπως μάθουν από τα λάθη τα δικά σου!!!!
3) Δε θέλουν να μάθουν;;;; Δε πειράζει!!! Ο καθένας για τον εαυτό του!!! Οι 3 σωματοφύλακες δεν υπάρχουν!!!!!!!

Θέλετε να ζήστε στο ροζ και το γαλάζιο συννεφάκι σας;;;; Οι δρόμοι ανοιχτοί και τα σκυλιά δεμένα!!!!!!!! Αλλά όσοι υπόλοιποι θελουνε να ζήσουνε στο έδαφος, προσγειωμένοι (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΚΟ, ΟΥΤΕ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΟ!!!!!), ας το κάνουν!!!!!! Α ναι!!! Η έννοια της δημοκρατίας!!!!!!

Και ΠΟΛΥ ΤΟΠ σε οποιον δε συμφωνει με αυτά!
Ωχου πια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Unicorn:
Η έννοια της δημοκρατίας!!!!!!

Δεν έχω καλές σχέσεις με την συγκεκριμένη κυρία...

Όσο για το ΤΟΠ, να σαι καλά, κι εγω σ αγαπώ!:P

Α και που σαι.... συζήτηση κάνω... Μη γίνεσαι βασιλικότερη του Βασιλέως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
η Unicorn απλά με κάλυψε 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Δεν έχω καλές σχέσεις με την συγκεκριμένη κυρία...

.....................Μη γίνεσαι βασιλικότερη του Βασιλέως...

Έχουμε αλλάξει εποχές, ελπίζω να το πάρεις χαμπάρει κάποια στιγμή ότι δεν υπάρχει πια στην ελλάδα το πολίτευμα της βασιλείας, εκτός αν ζεις αλλού!......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top