Πόσες ευκαιρίες δίνουμε στους ανθρώπους;

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Τότε για μένα δεν είναι φίλοι.

Έχετε μιλήσει ποτέ για αυτά;

Όλα αυτά είναι παραδείγματα προς τον Πειρατή, δεν μου τα έχουν κάνει όλα και φυσικά όχι μαζεμένα. Εννοείται μιλάω όταν γίνονται τέτοια. Βασικά την κοπέλα που ανέφερα πριν και παίζει να την δω Αθήνα δεν έχω σκοπό να της δώσω καμιά ευκαιρία, επειδή της έχω δώσει ΠΟΛΛΕΣ. Αλλά δεν ξέρω τι θα μου πει αν με δει και τι κλάψες θα αρχίσει.

Αλλά δε νομίζω πως αν κάποιος σου φερθεί άσχημα με ένα από τα παραπάνω δεν είναι φίλος σου. Έχω μια φίλη που ξέρω ότι με ζηλεύει για μερικά πράγματα. Δουλεύω μια απόφαση σε αυτή την φάση και αν την πάρω θα καταρρίψω ένα από τα πράγματα που θεωρεί ότι υπερτερεί από μένα και που της δίνει ασφάλεια. Ξέρω ότι τότε θα ακούσω κακιούλες. Αλλά έχω ζυγίσει τα θετικά της σαν άνθρωπος και λέω τι να κάνω; Να την βρίσω; Αφού είναι έτσι.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Underwater θελω να ρψτησω κατι πολυ σημαντικο για να γινουμε πιο συγκεκριμενοι.
Ολα αυτα που γραφεις στην προηγουμενη σελιδα τα κανουν ή ταεχουν κανει ΟΛΑ αυτα οι "φιλοι" ή φιλοι σου;
Γιατι αλλο ο ενας να εχει κανει το πρωτο, ο αλλος το τριτο, ενας αλλο καποιο αλλο κτλ κτλ κτλ, και αλλο αυτοι οι δυο...οι τρεις....ο ενας ή κι εγω δεν ξερω ποσοι, να τα εχουν κανει ολα αυτα και οχι μερος αυτων.
Αν με καταλαβαινεις τι εννοω...

Τωρα ειδα το τελευταιο σου ποστ...:redface:
Οποτρ λογικα μιλας για το πρωτο που λεω.Οτι τμηματικα εχουν συμβει τα παραπανω απο ξεχωριστες περιπτωσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δινω ευκαιριες γενικα.:)

καμια φορα, δινω περισσοτερες απο οσες πρεπει. και ακομα και αν ο αλλος (ή η αλλη) ειναι το απιστευτο κωλοπαιδι και ΠΡΕΠΕΙ να τον/την διαγραψω, στεναχωριεμαι.:(

Και ειδικα, οταν δεν ειμαι σιγουρη αν το εχουμε προσπαθησει πολυ.. το μεταξυ μας εννοω.. γιατι ποτε, κανεις, δεν ευθυνεται εξολοκληρου αυτος.:hmm:

τεσπα, ευκαιριες δινω.:)

και αν χρειαστει να τις πληρωσω, τις πληρωνω.:/:

α, και σε παραπεμπω σε ενα παλιο δικο μου θεμα, εδω.

:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Τωρα ειδα το τελευταιο σου ποστ...:redface:
Οποτρ λογικα μιλας για το πρωτο που λεω.Οτι τμηματικα εχουν συμβει τα παραπανω απο ξεχωριστες περιπτωσεις.:)


Ναι βρε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
δίνω άπειρες ευκαιρίες..σε όλους τους ανθρώπους που αγαπάω..ακόμα κι αν βγαίνω λαλάκας στο τέλος...πλέον το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αλλάξω τακτική,γιατί μου κάνει κακό.... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τότε, βρε Underwater μου, πώς σκοπεύεις να δώσεις ευκαιρία στη φίλη αυτή;
Γιατί αν είναι να σε ζηλεύει, μπορεί και να μην το πάρει ποτέ απόφαση...
Πιστεύεις ότι θα έχεις μία αφορμή να μιλήσετε ανοιχτά για αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Τότε, βρε Underwater μου, πώς σκοπεύεις να δώσεις ευκαιρία στη φίλη αυτή;
Γιατί αν είναι να σε ζηλεύει, μπορεί και να μην το πάρει ποτέ απόφαση...
Πιστεύεις ότι θα έχεις μία αφορμή να μιλήσετε ανοιχτά για αυτό;

Μάλλον τα έχω πει μπερδεμένα, να διατυπώσω καλύτερα.:redface:

Το θέμα το άνοιξα επειδή σκεφτόμουν αυτά τα πράγματα, χωρίς όμως να είμαι σε φάση που να έχω φτάσει στο αμήν με φίλη μου και να μην ξέρω αν θα δώσω ευκαιρία ή όχι. Δεν είναι άμεσο πρόβλημά μου, αλλά κάτι που σκέφτομαι από φιλοσοφικής άποψης και ήθελα γνώμες. Αν και αγχώνομαι μήπως δω την φίλη που λέω με την οποία έχω να μιλήσω καιρό και με αρχίσει στους συναισθηματισμούς και αρχίσω να σκέφτομαι πως είμαι σκληρή που δεν της δίνω την 15η ξέρω εγώ ευκαιρία.

Αυτό για την φίλη που ζηλεύει το ανέφερα για να σου δείξω πως ακόμα κι αν κάποιος κάνει κατά εξακολούθηση κάτι "κακό", δεν σημαίνει πως δεν είναι φίλος. Είναι αδυναμία του χαρακτήρα της που έχω δεχτεί αν και τσαντίζομαι ενίοτε.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...Άρα μιλάμε για όλα αυτά τα μικρά, που μας εκνευρίζουν... αλλά δεν είναι τόσο συζητήσιμα... αλλά πού και πού κάνουν τη φιλία να μοιάζει λιγότερη...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
...Άρα μιλάμε για όλα αυτά τα μικρά, που μας εκνευρίζουν... αλλά δεν είναι τόσο συζητήσιμα... αλλά πού και πού κάνουν τη φιλία να μοιάζει λιγότερη...;

Όχι, για τα μεγάλα λέω. Τα μικρά μπήκαν από σπόντα. Αν και πολλά μικρά μαζί είναι χειρότερα από 1 ή 2 μεγάλα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ πάλι χάθηκα, σας έχασα, δεν ξέρω πως να το πω...
Πάμε πάλι από την αρχή..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παιδια το θεμα ειναι απλο απ' οτι εχω καταλαβει εγω τουλαχιστον...
ΠΕΡΑΝ απο οσα εχει πει η underwater για τον εαυτο της, το θεμα που θελει να συζητησουμε εδω ειναι εαν ειμαστε ανθρωποι που δινουμε "πολλες" ευκαιριες ή οχι, εαν αξιζει να κανουμε κατι τετοιο και ΑΝ εχει ο καθενας μας καποια εμπειρια να την παραθεσει.;)
Ασχετα αν τα λαθη φιλων-γνωστων ειναι μικρα ή μεγαλα εδω συζητηαμε κατα ποσο "αξιζει" να δινουμε 2ερες 3ες κτλ ευκαιριες σε ατομα που απαρτιζουν την ζωη μας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αυτό που λέει ο Μάριος είναι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εγώ πάλι χάθηκα, σας έχασα, δεν ξέρω πως να το πω...
Πάμε πάλι από την αρχή..........

εγω παλι απανταω σε αυτο που διαβασα στο πρωτο ποστ, δεν ειχα κουραγιο να διαβασω 3-4 σελιδες ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εδωσε εξηγήσεις ο Μάριος, αλλά εγώ δεν μπορώ να απαντήσω.
Δεν μου έχει τύχει ποτέ κάτι αντίστοιχο αλλά νομίζω οτι εξαρτάται από το μέγεθος της κακόπιστης πράξης και φυσικά και τις συνέπειές της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δίνω υπερβολικά πολλές ευκαιρίες και συγχωρώ πολύ εύκολα. Μπορεί κάποιες φορές να βγαίνω ο μ@λάκας της υπόθεσης, αλλά προσπαθώ να φέρομαι όπως θα ήθελα να μου φερθούν αν ήμουν στη θέση τους και γι'αυτό το λόγο είμαι εντάξει με τον εαυτό μου και δεν έχω σκοπό να αλλάξω (ακόμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εσείς πώς αντιδράτε απέναντι στα άτομα που σας πλήγωσαν; Πόσες ευκαιρίες δίνετε; Έχετε μετανιώσει για φάσεις που δώσατε υπερβολικά πολλές ευκαιρίες ή που αισθάνεστε ότι έπρεπε να είχατε δώσει περισσότερες και δεν το κάνατε;:/: Πού σταματά η αγάπη κι αρχίζει η εκμετάλλευση;
Παρά τα λιγοστά χρόνια παρουσίας μου στο ελληνικό τραγούδι, επιθυμώ να εκφέρω άποψη λωλ.

Δε δίνω ευκαιρίες στους ανθρώπους και δεν εμπιστεύομαι σχεδόν κανέναν. Διατηρώντας αυτή τη στάση ίσως να αποφύγω και τους τραυματισμούς. xD

Η αγάπη σταματά όταν το "Ας πάω να πω μια καλημέρα στη φίλη μου την Τάδε να δω τι κάνει" γίνεται "Ας πάω να πω μια καλημέρα στη φίλη μου την Τάδε να δει τι κάνω".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Παρά τα λιγοστά χρόνια παρουσίας μου στο ελληνικό τραγούδι, επιθυμώ να εκφέρω άποψη λωλ.

:rofl::rofl:

Για τα υπολοιπα, πολυ σωστος σε βρισκω.

(Με δεδομενο οτι τα ατομα που βρισκονται γυρω μου ειναι επιλεγμενα μετα απο απειρες δοκιμασιες με φωτιες, ξιφη κτλ, ξερουν τι μπορει να με ενοχλησει και με τι θα στραβωσω ανεπανορθωτα. Αν ειναι κατι σοβαρο τραβαω χΧχ, αν οχι απλα επανερχεται η σχεση μετα απο λιγο, χωρις ομως βαρυγδουπα "σου δωσα ευκαιρια"-->οχι για να τα πω, ουτε να τα σκεφτω καν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δε δίνω ευκαιρίες στους ανθρώπους και δεν εμπιστεύομαι σχεδόν κανέναν. Διατηρώντας αυτή τη στάση ίσως να αποφύγω και τους τραυματισμούς. xD

Αυτή την στάση προσπαθούσα να κρατήσω ενίοτε στην ηλικία σου αλλά δεν μπορούσα να το τηρήσω!:P Από την μία όντως, είναι τακτική "προστασίας", από την άλλη δε νομίζεις ότι χάνεις κάτι; Ή νομίζεις πως αυτά που χάνεις είναι λίγα σε σχέση με αυτά που κερδίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αν μου κανουν κατι πολυ χοντρο, καμια. Γινομαι σκυλα. :mad:
Αλλα νομιζω πως για να φτασουν να μου κανουν κατι χοντρο, θα πρεπει να εχω παρει καποια δειγματα απο πριν οτι καπου υπαρχει προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ολα είναι θέμα επιλογής. Εμείς επιλέγουμε ποιους θέλουμε δίπλα μας, και για να προλάβω όσους απαντήσουν οτι ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσει ο άλλος, θα πω οτι κάθε στιγμή που περνάει είναι για όλους μας ένα τεστ, μια δοκιμασία, που από την συμπεριφορά μας βγαίνουν ουσιαστικά και κρίσιμα αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top