• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ποιο είναι το καλύτερο παυσίπονο για τον πονοκέφαλο;

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
DEPON και μόνο DEPON παιδιά! Αλλά στη συνιστώμενη δόση πάντα!

Προσέχτε μην αναμιγνύετε φάρμακα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
εγώ με ένα deponάκι είμαι ok! όσο ποιο πολλά καταναλώνετε τόσο ποιο δύσκολα θα σας πιάνουν... :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Για τον πονοκέφαλο με πιάνει η ασπιρίνη και το panadol extra αναβράζων. Δοκίμασε πάντως και την ασπίρινι με βιταμίνη C. Είναι λένε ειδική για τον πονοκέφαλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Ασπιρίνες να τις αποφεύγετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
[nerd-joke]Αν δε σας πιάνει η βιταμίνη C δοκιμάστε βιταμίνη C++ και βιταμίνη Java :P[/nerd joke]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
[nerd-joke]Αν δε σας πιάνει η βιταμίνη C δοκιμάστε βιταμίνη C++ και βιταμίνη Java :P[/nerd joke]

Χαχαχααχαχαχαχαχαχ, εγραψες emufear!!! :lol: :rofl: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolos1986

Νεοφερμένος

Ο Αποστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από fisherrman :
--Mesulid--Δεν βλέπω μπροστά μου απ'τον πονοκέφαλο.. :jumpy:
Όντως το Μesulid κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλό αλλά εξαιρετικά δυνατό και θέλει προσοχή. Κατά τη γνώμη μου όμως δεν πρέπει με τον πρώτο μικροπονοκέφαλο να καταφεύγουμε στα παυσίπονα. Όταν έχω πονοκέφαλο πρώτα προσπαθώ να κοιμηθώ λίγο και μετά συνήθως περνάει ο πονοκέφαλος(εκτός απο εξαιρετικές περιπτώσεις φυσικά).Μην ξεχνάμε ότι τα φάρμακα δεν είναι πανάκεια και πρέπει να έχουμε τη δυνατότητα να αντιστεκόμαστε στον πειρασμό του παυσίπονου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Το καλύτερο γιατρικό γα ένα μικροπονοκέφαλο είναι η υπομονή. Όπως έθεσε πολυ σωστά ο προλαλήσαντας, το παυσίπονο θα πρέπει να είναι η τελευταία λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από apostolos1986 :
Όντως το Μesulid κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλό αλλά εξαιρετικά δυνατό και θέλει προσοχή. Κατά τη γνώμη μου όμως  δεν πρέπει με τον πρώτο μικροπονοκέφαλο να καταφεύγουμε στα παυσίπονα. Όταν έχω πονοκέφαλο πρώτα προσπαθώ να κοιμηθώ λίγο και μετά συνήθως περνάει ο πονοκέφαλος(εκτός απο εξαιρετικές περιπτώσεις φυσικά).Μην ξεχνάμε ότι τα φάρμακα δεν είναι πανάκεια και πρέπει να έχουμε τη δυνατότητα να αντιστεκόμαστε  στον πειρασμό του παυσίπονου.


:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Σωστός μπράβο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Η Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Κορυφαίο παυσίπονο -> Gantil (try it κ θα με θυμηθείς ;))

Η κορυφή της κορυφής, πιο πάνω δεν έχει!!!
Ευχαριστώ emufear για όλες τις φορές που με έσωσαν τα Gantil σου!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Καταρχάς θα πρέπει να ξέρετε πως ένα φάρμακο που σε ένα άτομο δρα σε ένα άλλο μπορεί να μην κάνει τίποτα. Εμένα για παράδειγμα, το depon συνήθως με κάνει χειρότερα απ' ότι ήμουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
παλία έπαιρνα depon, δεν με πιάνουν πια οπότε panadol extra...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Michelle εγώ προτέινω να το ρίξεις στην ομοιοπαθητική....και εξηγούμαι...βάλε τον exposed όποτε έχεις πονοκέφαλο να σου κάνει μασαζάκι κι ό,τι άλλο έχει ευχαρίστηση ;) και να δείς που μετά θα είσαι περδίκι :yahoo: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
vicodin, percocet, percodan, μωρφινη, ηρωινη...τετοια πραματα:p

πλακα πλακα αν υποφερεις πολυ παρε κανα πονσταν η κανα μεσουλιντ αλλα δεν κανει να τα παιρνεις συχνα, βρες ΓΙΑΤΙ εχεις πονοκεφαλο και λυστο, μην βασιζεσαι σε συμπτοματικη αντιμετοπιση μονο

p.s τα παραπανω φαρμακα που ανεφερα μην κανεις κανα αστειο και τα ψαξεις:p τα περισοτερα ειναι οποιοηδη η αναλογα μιμιτικα και ειναι μονο για πολυ εντονο πονο και υπο ιατρικη παρακολουθηση

ΜΟΝΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ειδικά το πονσταν δεν κάνει τίποτα, χειρότερο κι απο το ντεπόν είναι για πονοκέφαλο... Το μεσουλιντ δεν το χω ψάξει ακόμα...
Συνήθως με πιάνουν αν μια μέρα καπνίσω πολύ, ξεκινάει το βράδυ της ίδιας μέρας και με ταράζει κυριολεκτικά την επόμενη...
Τι άλλο, εκτός απο το να κόψω το κάπνισμα, μπορώ να κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
gantil λέω αλλά από το ένα αυτί μπαίνει και από το άλλο βγαίνει ε αζεφούλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
γιατι δεν πας σε εναν παθολογο να δεις τι συμβαινει? επησεις μη ξεχνας οτι το χειροτερο ειναι να τα συνδιαζεις ολα αυτα με καφεινη, πολυ πιθανο ο γιατρος σε πρωτη φαση και επειδη εισαι νεος ανθρωπος να σου προτεινει περα απο το να κοψεις τα πολλα εστω τσιγαρα και καποιο ροφημα τυπου χαμομηλι ή δυοσμο που ηρεμουν πολυ τα νευρα, εγω πολλες φορες πινω τιλιο για να μπορεσω να ηρεμησω απο το αγχος της δουλειας, παντως καλο ειναι να μη συνδιαζεις τσιγαρα με καθεδες γιατι σου τεντωνουν τα νευρα. Τα παυσιπονα προκαλουν ενα ειδος συνηθειας και τεμπελια στον οργανισμο ετσι αφενως δε θα σε πιανουν πια αφετερου ο οργανισμος σου δεν χρησιμοποιει τις δυναμεις του για να ηρεμησει τον πονο γιατι περιμενει παυσιπονο. Το mesulid και το lonarid ειναι πολυ δυνατα παυσηπονα και αν τα συνηθησεις καημενη μου παρακαλα να μη σου χαλασει κανενα δοντι γιατι δε θα σου σταματαει ο πονος με τπτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
χμμμμ μην θιχτίτε (δεν εννοώ τπτ κακό) ιδιαίτερα οι κυρίες.
Σε έγκυρο ιατρικό περιοδικό δημοσιεύτικε μια λίστα απο "ασθένειες" στις οποίες το σεξ έχει ευεργετικά αποτελέσματα. Ανάμεσα τους είναι και ο πονοκέφαλος. Για αυτό το λόγο αγαπητοί κύριοι της παρέας η δικαιολογία "έχω πονοκέφαλο" (εγώ προσωπικά δεν το έχω ακούσει απο γυναίκα μέχρι τώρα - μόνο σε ταινίες) δεν είναι έγκυρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εμένα κανένα δεν με πιάνει (ίσως φτέει που έχω οργανισμό βοδιού).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
Σε έγκυρο ιατρικό περιοδικό δημοσιεύτικε μια λίστα απο "ασθένειες" στις οποίες το σεξ έχει ευεργετικά αποτελέσματα. Ανάμεσα τους είναι και ο πονοκέφαλος.
Αυτό όντως πρέπει να ισχύει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top