Μαγεία

Πιστεύετε πως υπάρχει;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 49)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Τι είναι "υποβολή" και "ανθυποβολή"; :)




Θα 'πρεπε να ξέρω κανονικά, ε; :redface:

εκτός απο το θ, θα πρέπει να κάνεις και το ν, υ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δε ξερω αν πιστευω, σε καποια απο αυτα χανω τη γραμμη του οριου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Τι είναι "υποβολή" και "ανθυποβολή"; :)




Θα 'πρεπε να ξέρω κανονικά, ε; :redface:

Θάπρεπε αλλά οκ:P

Υποβολή= Ηθική επιρροή,η έντεχνη επιβολή ιδέας η πράξης σε άλλους.
Αυθυποβολή=Η από το ίδιο άτομο επιβολή της ιδέας αυτής στον εαυτό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
εκτός απο το θ, θα πρέπει να κάνεις και το ν, υ

Θάπρεπε αλλά οκ:P

Υποβολή= Ηθική επιρροή,η έντεχνη επιβολή ιδέας η πράξης σε άλλους.
Αυθυποβολή=Η από το ίδιο άτομο επιβολή της ιδέας αυτής στον εαυτό του.
Ευχαριστώ κι ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Δεν πιστευω σε τίποτα που δεν έχει αποδειχτεί επιστημονικά. Αυτό περιλαμβάνει και θρησκείες, και μαγείες και ζώδια και όλα τα τοιάυτα.

:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πιστέυω ότι υπάρχει κακή μαγεία, ξέρω ανθρώπους που έκαναν σε άλους και λόγο κάποιου προβλήματος απο ένα κεραβνό βγήκε έξω αυτή που τα έκανε καιενώ απαγωρευόταν να τα πλησιάσει όλο το βράδυ και γύρισαν σε εκείνη.
Πιστέυω ότι υπάρχει απλά υπάρχουν και οι τσαρλατάνοι, αν θέλετε έχω και ιστορεία με την μάνα μου που ενώ δεν τα πίστευε ήρθαν μπροστά της. Ξέρω τι λέω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μάνια, ούτε κι εγώ πιστεύω,
για στείλτα από εδώ να δούμε θα έρθουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάνια, ούτε κι εγώ πιστεύω,
για στείλτα από εδώ να δούμε θα έρθουν;

Πώς θα το κάνω;:P
Να την γράψω; επαθα πλάκα όταν την άκουσα:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Για γράφ' την...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Θα δώσω στοιχεία(όνομα,διευθ. κ.λπ.) σε όποιον θέλει!
Θα του στείλω και μία τουφα απ΄τα μαλλιά μου και ένα φανελάκι η σώβρακό μου (καθαρό η όχι ας μου πει ο ίδιος/α :P ) και αν μου κάνει μάγια θα του στείλω δώρο ένα pc και 1000 ευρά!:D

Ουστ ρε πουστ,που λένε και στο χωριό μου!:P
Μόνο όποιος τα πιστεύει...μαγεύεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν η μάνα μου όταν παντρέυτηκε δούλευαν με τον πατέρα μου στο ψυχιατρέιο στη Λέρο, καλά λευτά τότε έφτιαχναν το σπίτι τους άλλα δεν τελείωνε ποτέ, η μάνα μου έτρογε πολύ τότε και ήταν σαμιαμίδι, ο πατέρας μου τα ίδια, τα λευτά που έπερναν ειναι σαν 1500 ευρώ και οι δύο συνολικά, η μάνα μου δεν μπορούσε να κάνει παιδιά,
Οταν κάποια στιγμή τα πάντα πίγαιναν χάλια και τίποτα δεν τελείωνε βρέθηκε στην πόρτα της μια τσιγκάνα( τότε δεν ήταν σαν τώρα) της ειπα πώς έπρεπε να μηλήσουν, η μάνα μου την έδιωχνε και της έλεγε πώς δεν θέλει να ακούσει τίποτα απο εκείνη, βγάζει η μάνα μου να τη΄ς δώσει κάτι και δεν δέχτηκε, της ειπε πώς απλά έπρεπε να την ακούσει, με τα πολλά της είπε:
-Εσύ τρώς και τρώγεσε, ότι κάνεις απο την αρχή γυρίζει και πως κάτι κακό υπάρχει στο σπίτι της
η μάνα μου της ειπε πώς δεν πιστέυει σε αυτά τότε την πήρε απο το χέρι και την πήγε σε μια γλάστρα ΜΕΣΑ στο σπίτι (αν ήταν έξω θα έλεγε πως την έβαλε εκείνη) και της έδηξε ένα κουβάρι με τρίχες και καρφίτσες θαμένα στην γλάστρα με κερί και απο πάνω χώμα. Η μάνα μου φοβήθηκε και της ειπε να τα πάρει απο εκει και ότι δεν τα ήθελε μέσα στο σπίτι, η μάνα μου πήγε να της δώσει κάτι δεν δέχτηκε την ρώτησε τι ήθελε και της είπε
-θα τα πάρω απο τοσ σπίτι άν κάτι αλλάξει τότε θα περάσω και θέλω ένα πακέτο μακαρόνια.

Εφυγε η γυναίκα και μετά απο 2 χρόνια τυρανία με το σπίτι τελείωσε σε ένα μήνα η μάνα μου έμηνε έγκυος και πρίν απο αυτό πήρε 6-7 κιλά επάνω της.
Η τσιγκάνα δεν ξαναεμφανήστηκε ποτέ, απο τότε δεν την ξαναήδε:)

Αυτάαααααα λοιπόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Λοιπόν η μάνα μου όταν παντρέυτηκε δούλευαν με τον πατέρα μου στο ψυχιατρέιο στη Λέρο, καλά λευτά τότε έφτιαχναν το σπίτι τους άλλα δεν τελείωνε ποτέ, η μάνα μου έτρογε πολύ τότε και ήταν σαμιαμίδι, ο πατέρας μου τα ίδια, τα λευτά που έπερναν ειναι σαν 1500 ευρώ και οι δύο συνολικά, η μάνα μου δεν μπορούσε να κάνει παιδιά,
Οταν κάποια στιγμή τα πάντα πίγαιναν χάλια και τίποτα δεν τελείωνε βρέθηκε στην πόρτα της μια τσιγκάνα( τότε δεν ήταν σαν τώρα) της ειπα πώς έπρεπε να μηλήσουν, η μάνα μου την έδιωχνε και της έλεγε πώς δεν θέλει να ακούσει τίποτα απο εκείνη, βγάζει η μάνα μου να τη΄ς δώσει κάτι και δεν δέχτηκε, της ειπε πώς απλά έπρεπε να την ακούσει, με τα πολλά της είπε:
-Εσύ τρώς και τρώγεσε, ότι κάνεις απο την αρχή γυρίζει και πως κάτι κακό υπάρχει στο σπίτι της
η μάνα μου της ειπε πώς δεν πιστέυει σε αυτά τότε την πήρε απο το χέρι και την πήγε σε μια γλάστρα ΜΕΣΑ στο σπίτι (αν ήταν έξω θα έλεγε πως την έβαλε εκείνη) και της έδηξε ένα κουβάρι με τρίχες και καρφίτσες θαμένα στην γλάστρα με κερί και απο πάνω χώμα. Η μάνα μου φοβήθηκε και της ειπε να τα πάρει απο εκει και ότι δεν τα ήθελε μέσα στο σπίτι, η μάνα μου πήγε να της δώσει κάτι δεν δέχτηκε την ρώτησε τι ήθελε και της είπε
-θα τα πάρω απο τοσ σπίτι άν κάτι αλλάξει τότε θα περάσω και θέλω ένα πακέτο μακαρόνια.

Εφυγε η γυναίκα και μετά απο 2 χρόνια τυρανία με το σπίτι τελείωσε σε ένα μήνα η μάνα μου έμηνε έγκυος και πρίν απο αυτό πήρε 6-7 κιλά επάνω της.
Η τσιγκάνα δεν ξαναεμφανήστηκε ποτέ, απο τότε δεν την ξαναήδε:)

Αυτάαααααα λοιπόν;

Επειδή το "παράδειγμα" έχει ως κεντρικά πρόσωπα τους γονείς σου αδυνατώ να απαντήσω!:)
Αν ήταν "άγνωστοι" οι πρωταγωνιστές θα είχα να σου πω πολλά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μανια, κατι τετοια εχω ακουσει κι εγω.. :)
απατες παντως γινονται πολλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
:)
μανια, κατι τετοια εχω ακουσει κι εγω..
απατες παντως γινονται πολλες.

Η ερώτηση ειναι η εξής τι απάτη έκανε αφού δεν πείρε τίποτα; απατη ειναι αυτό που σου πέρνουν χρήματα και σου λένε ψέματα εδώ της βγήκε σε καλό;)

ηληκρινή πές ότι θές δεν με νοιάζει και ας ειναι γονείς μου:)
Τι απάντηση έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
απλα καλο μου, λεω οτι εχει συμβει και σε μενα (στο στενο οικογ.περιβαλλον εννοω) κατι αντιστοιχο. και οχι, δε μενουν ουτε εμειναν ποτε στη ροδο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
απλα καλο μου, λεω οτι εχει συμβει και σε μενα (στο στενο οικογ.περιβαλλον εννοω) κατι αντιστοιχο. και οχι, δε μενουν ουτε εμειναν ποτε στη ροδο :)

Αυτό έγινε Λέρο το είπα πάνω και τι έγινε τότε; πήραν λευτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
νομιζω οχι, χωρις να ειμαι σιγουρη.
παντως μακαρονια δε ζητησε, αλλιως θα το θυμομουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
νομιζω οχι, χωρις να ειμαι σιγουρη.
παντως μακαρονια δε ζητησε, αλλιως θα το θυμομουν :)

Μηλάμε πρίν 30 χρόνια εξάλου αφού λεφτά δεν ζήτασαν τι απάτη είναι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μιλαμε πριν 30 η και λιγο παραπανω για την περιπτωση που συνεβει νοτια ελλαδα.
δε ξερω βρε καλο μου, αλλα εχω ακουσει πολλα, και γενικα θελω να ειμαι επιφυλακτικη με ολα αυτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top