SE W810i ή K550i?

W810i ή K550i
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα σ'αυτά τα δύο.Εσείς ποιο λέτε?:hmm:
Κ550i:https://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=932876
W810:https://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=842273

ΥΓ:Λάθος δεν είναι w810i αλλά w810.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Βασικα ειναι τοσο "ιδια" μεταξυ τους τα κινητα που αυτο που σε ενδιαφερει περισσοτερο ειναι πιο σου αρεσει περισσοτερο σαν "εμφανιση"...(και οτι το k550i ειναι πιο προσφατο)
Και απλως στο w810 αν θυμαμαι καλα το πακετο αγορα πρεπει να περιεχει καρτα μνημης 512ΜΒ ενω το αλλο δεν εχει.(αλλα δε παιρνω και ορκο!)
Σρα υπολοιπα μοιαζουν σε ολα τα βασικα.
Οθονη
Ραδιο
Camera
Bluetooth Infrared port
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ακριβώς το ίδιο δίλημμα είχα πριν 10 μέρες.Τελικά πήρα το W810 γιατί ήταν άμεσα διαθέσιμο:P
Πρέπει να διαλέξεις τι προτιμάς μουσική ή φώτο;Για μουσική ανεπιφύλαχτα το W810 που είναι walkman κινητό.Τώρα για την κάρτα μνήμης κι εγώ δεν νομίζω πως συμπεριλαμβάνεται στο K550i.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Φωτο παντως εχουν την ιδια ποιοτητα.
Αντε λιγο στον θορυβο να διαφερουν, που δεν νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει το Κ550, μπορώ να πω ότι ήμουν ικανοποιημένη από τη φωτογραφία του (έχει καλό ζουμ). Αναπαράγει μουσική, είναι πολύ αξιόλογο κινητό για την τιμή του. Και ναι, η καρτούλα μνήμης είναι εξτρά, αλλά δε νομίζω ότι μπρος στα 245 ευρώ θα σε πειράξουν άλλα 30 :hmm: (άποψή μου, μη με δείρετε :P).

(α και..τσέκαρε τι τιμές υπάρχουν στο e-shop και στο γερμανό, μπορεί να σε συμφέρει περισσότερο από το πλαίσιο :whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το 550 εχει ψηφιακο ζουμ και καποια επιπλεον στο wap απο οτι θυμαμαι..Τωρα αν τα χρησιμοποιεις τοσο πολυ αυτα..
αλλιως
. αλλά δε νομίζω ότι μπρος στα 245 ευρώ θα σε πειράξουν άλλα 30 :hmm: (άποψή μου, μη με δείρετε :P).

(α και..τσέκαρε τι τιμές υπάρχουν στο e-shop και στο γερμανό, μπορεί να σε συμφέρει περισσότερο από το πλαίσιο :whistle:)

απο οτι ειδα στο eshop δεν πρεπει να εχει το κ550ι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Εγώ πρωτείνω w810;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν τα cybershot έχουν διαφορετίκο "software" για την κάμερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το 550 εχει ψηφιακο ζουμ και καποια επιπλεον στο wap απο οτι θυμαμαι..Τωρα αν τα χρησιμοποιεις τοσο πολυ αυτα..
αλλιως


απο οτι ειδα στο eshop δεν πρεπει να εχει το κ550ι.

Kαι το w810 εχει ψηφιακο zoom.;)
Βασικα οι καμερες εχουν τα ιδια στοιχεια ακριβως:
Auto focus
Digital zoom
Effects/camera settings
Flash
Quality settings
Landscape mode
Macro mode
MultiShot
Night mode
Panoramic photo
Portrait mode
Phone display used as a viewfinder
Video recorder
Self-timer
Max. resolution: (camera) 1632 x 1224 pixels
Max. resolution: (video) 176 x 144 pixels

Η ουσιαστικη διαφορα μεταξυ μας ειναι στην εμφανιση.
Και στο οτι το w810 εχει καλη καρτουλα μεσα στο πακετο, ενω το αλλο εχει μεγαλυτερη εσωτερικη μνημη.:)
Ποιο σημαντικο για εμενα ειναι η καρτα μνημης ειδικα οταν δεν μιλαμε για smartphone.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Βασικά αυτό ειδα στα λινκ που μας εδωσε ο Jason93:
W810 ->Zoom OXI
K550i ->Zoom ψηφιακό Zoom

στα υπόλοιπα:
Η ουσιαστικη διαφορα μεταξυ μας ειναι στην εμφανιση.
Και στο οτι το w810 εχει καλη καρτουλα μεσα στο πακετο, ενω το αλλο εχει μεγαλυτερη εσωτερικη μνημη.:)
Ποιο σημαντικο για εμενα ειναι η καρτα μνημης ειδικα οταν δεν μιλαμε για smartphone.

Μαζί σου!:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eχεις δικιο Bασιλη...:redface: οντως το link που παραθετει ο Jason γραφει μ@λ@κιες...:|
Απο το επισημο site της sonyericsson (οπου καλο ειναι να μπει ο jason)θα δει οτι το 810 εχει 4Χ digital zoom.

Αλλα ειναι απαραδεκτοι...να πουλανε κινητα και να μην γραφουν σωστα τι εχει το καθενα...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το διελευκάναμε τουλαχιστον!;)Στα υπολοιπα οπως ειπα εισαι ολόσωστος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας.Μάλλον στο κ550i θα καταλήξω.

ΥΓ:Θα πάω τώρα να το πάρω.:D

Merge:
Το πήρα τελικά:clapup:Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα,το φορτίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μπραβο!:D
Μεγεια σου φιλε jason!!!:D
Δεν κελιδωνω το θεμα, ετσι ωστε οταν φορτισει και το δοκιμασεις, να μας γραψεις τις εντυπωσεις σου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μεγιές!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Mεγιές μεγιές:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ!:)Θα σας πω και τις εντυπώσεις μου.

Merge:
Η κάμερα είναι ικανοποιητική,έχει ωραία χρώματα,είναι γρήγορο και ο ήχος στο full είναι πολύ καθαρός.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top