Τις δουλειές του σπιτιού ποιος θα τις κάνει;

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Είναι αδύνατον να διαβάσω και τις 11 σελίδες του θέματος, αλλά ήθελα να καταθέσω την εμπειρία μου, μιας και συζώ εδώ και περίπου 3 μήνες με το μωρό μου.. Πριν όμως αναφερθώ σε αυτό, πρέπει να πω πως μέχρι να μετακομίσω έμενα με τον μπαμπά μου, ο οποίος επειδή είναι εργένης (έχουν χωρίσει με την μαμά μου εδώ και χρόνια) κάνει τα πάντα μες στο σπίτι (αποφεύγει το σίδερο, εκτός κι αν είναι επείγουσα ανάγκη- αλλιώς το κάνει μια κοπέλα που έρχεται μια φορά στις 2 εβδομάδες και καθαρίζει το σπίτι..) Είχα συνηθίσει λοιπόν μια συμπεριφορά χ..
Το μωρό μου από την άλλη είναι ο μικρότερος γιος της οικογένειάς του (έχει δύο αδέλφια αρκετά μεγαλύτερα, οπότε του έχουν φοβερή αδυναμία), άρα δεν έκανε απολύτως τπτ στο σπίτι του. Φυσικά επειδή δουλεύουμε και οι δύο και γυρνάμε την ίδια ώρα και οι δύο (εκτός από μερικά απογεύματα που εκείνος γυρνάει αργότερα, που όμως δεν είναι στάρνταρντ), είχαμε συζητήσει εξαρχής πως θα έκανε κι εκείνος κάποια πράγματα, διότι μόνη μου είναι αδύνατο να τα προλάβω όλα! Ευτυχως είναι αρκετά τακτικός (αν και όχι όσο θα ήθελα, μιας και αφήνει πχ τα ρούχα που φορούσε σε μια καρέκλα πάνω- αλλά μικρό το κακό, αν σκεφτεί κανείς πως θα μπορούσε να τα διασκορπά σε όλο το σπίτι, ενώ τώρα το κακό περιορίζεται σε μια καρέκλα μόνο! :P), αλλά η αλήθεια είναι πως ενώ θέλει να κάνει πράγματα (και μπορεί) πάντα περιμένει από εμένα να του πω τι να κάνει (και αυτό ενίοτε είναι εκνευριστικό!). Επιπλέον (και αυτό μου έχει προκαλέσει και την πιο μεγάλη εντύπωση) δεν αγγίζει τα ρούχα, παρά μόνο αν είναι να τα φορέσει.. Όταν συνειδητοποίησα πως όποτε άπλωνα ρούχα με κοιτούσε σαν ..ροφός, εξελίχθηκε ένας τραγελαφικός διάλογος του στυλ: "Μωρό μου τα ρούχα δεν δαγκώνουν, έλα να με βοηθήσεις!"
"Μπα.. αφού μια χαρά το κάνεις και μόνη σου!"
Το αυτό ισχύει για το πλυντηριο ρούχων - μπορεί να το κάνει βίδες για να το φτιάξει αν πάθει κάτι, αλλά δεν ξέρει που μπαίνει το απορρυπαντικό και ποιο είναι το κουμπάκι που το ανοίγει και το κλείνει! Και το χειρότερο είναι πως αρνείται να μάθει!
Μια άλλη φορά του είπα να καθαρίσει την τουαλέτα (ξέρω στα βαριά τον έριξα κι εγώ :D) μου απάντησε πως θέλει να του δείξω γιατί δεν ξέρει, εγώ δεν προλάβαινα εκείνη την ώρα (πάει η ευκαιρία μου, την έχασα! :P) κι έτσι η τουλέτα έμεινε χάλια και ησυχάσαμε αμφότεροι!

Σε γενικές γραμμές πάντως θα έλεγα πως τα περισσότερα τα κάνω εγώ, κυρίως γιατί α)βαριέμαι να δίνω εντολές λες και είμαι Λοχίας στο στρατό και β)μου την δίνει αυτή η χαλαρότητα που έχουν οι άντρες και τα κάνουν όλα με το πάσο τους ενώ καίγεται ο κόζμος :P (το έχετε παρατηρήσει αυτό ή είναι ιδέα μου; )

Πάντως δεν μπορώ να πω.. αδειάζει τασάκια, πάει πιάτα και ποτήρια στον νεροχύτη, βγάζει τα σκουπίδια έξω, πλένει κάνα πιάτο (αλλά αν έχει κατσαρόλα ή ταψί, το αφήνει για μένα :P) και στο τσακίρ κέφι βάζει και σκούπα.. :)
αχ τυχερη.... μακάρι να ζούσα και εγώ με το μωρό μου:inlove:
παντος δεν εχω παράπονο από εκείνον (όσες φορές εχουμε μείνει μαζί για ΜΈΡΕς).... πλένει πι΄τα σκουπίζει , σφουγγαρίζει, γενικα βοηθα πάρα πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantazis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pantazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Τις δουλειές γενικότερα ποιός πρέπει να τις κάνει ;

Φυσικά και οι δύο, εκτός αν έχουν χρήμα να πληρώνουν να τις κάνει κάποιος άλλος.

Με λίγα λόγια πιστεύω ότι χωρίζονται σε 6-7 διαφορετικές ομάδες.

. παιδιά ανατροφή κλπ
.οικονομικά σπιτιού λογαριασμοί κλπ
.ψώνια λαικές σούπερ κλπ

.πλύσιμο ...άπλωμα σιδέρωμα ρούχων ...
.φαγητό πιάτα
.πλύσιμο καθάρισμα σπιτιού
.μάζεμα ακαταστασίας σπιτιού

ποιός κάνει αν κάνει κάτι, είναι ένα θέμα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annastazie

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Οι δουλειές του σπιτιου ειναι καλο να γινεται απο κοινού...
Βασικα... δεν μπορω να φανταστώ εναν αντρα να πλενει π.χ. ρουχα ή να σφουγκαρίζει... Ανετα ομως μπορει να μαγειρέψει ή να πλυνει κανα πιάτο:P Τωρα οταν ο καθενας ειναι μονος του... κανει τα παντα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οι δουλειές του σπιτιου ειναι καλο να γινεται απο κοινού...
Βασικα... δεν μπορω να φανταστώ εναν αντρα να πλενει π.χ. ρουχα ή να σφουγκαρίζει... Ανετα ομως μπορει να μαγειρέψει ή να πλυνει κανα πιάτο:P Τωρα οταν ο καθενας ειναι μονος του... κανει τα παντα!!!!

Δεν θα τα πλήνει εκείνος τα ρούχα άλλα το πληντήριο δεν θα πάθει τίποτα να απλώσει ή να τα μαζέψει και γιατί να μην σφουγκαρίσει; το θέμα ειναι τι θέλει πραγματικά να κάνει όχι τι θα του πούμε εμείς;)


Καλοσήρθες κιόλας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οι δουλειές του σπιτιου ειναι καλο να γινεται απο κοινού...
Βασικα... δεν μπορω να φανταστώ εναν αντρα να πλενει π.χ. ρουχα ή να σφουγκαρίζει... Ανετα ομως μπορει να μαγειρέψει ή να πλυνει κανα πιάτο:P Τωρα οταν ο καθενας ειναι μονος του... κανει τα παντα!!!!

Τι διαφορά έχει το πλύσιμο πιάτων απο το πλύσιμο ρούχων και το πρώτο είναι κατάλληλο ενώ το δεύτερο ακατάλληλο για άντρα; Όλα μέσα στο μυαλό μας είναι. Λανθασμένα πρότυπα που μας έχουν περάσει οι παλιότερες πατριαρχικές γενιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τα χω κάνει όλα γιατί ζούσα μόνος μου. Η φασίνα είναι ένας μύθος ότι είναι δύσκολη και κουραστική. Μου φαίνονταν όλα πολύ εύκολα τότε, αρκεί να μην είσαι τελειομανής γιατί τότε πράγματι κουράζεσαι. Το μόνο που θέλω να μάθω είναι το μαγείρεμα. Αυτό το έχω επιχειρήσει πολλές φορές και το θέαμα είναι κωμικό. Η κουζίνα γινόταν χάλια, τα νεύρα μου τσατάλια, στην αρχή πέφτανε τα τσόφλια από τα αυγά μέσα στο τηγάνι, μετά τα μακαρόνια γίνονταν νερόβραστα, μετά οι πατάτες καίγονταν και στο τέλος ανέλαβε κάποια να με εκπαιδεύσει να μαγειρεύω. Κάτι έμαθα αλλά όχι σπουδαία πράγματα. Με εκνευρίζει αφάνταστα το μαγείρεμα. 'Εχω φάει πολλά ωμά γλυκά μέχρι να τα πετύχω κάποια στιγμή. Ούτε το φούρνο δεν μπορούσα να ρυθμίσω και θαυμάζω κάποιους φίλους που είναι καλύτεροι μάγειρες από τις γυναίκες τους. Ο Στέφανος Μάνος με τα κουλουράκια του :D Στο δε σόι μου όλοι οι άντρες μαγείρευαν και μάλιστα με μεγάλη επιτυχία και έκαναν και πολλές δουλειές στο σπίτι, χωρίς να ήταν λιγότερο άντρες. Και εξωτερικές και εσωτερικές δουλειές, σχεδόν αποκλειστικά αυτοί. Οι γυναίκες ήταν ανεπρόκοπες.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πάντως εγώ που μένω 18 χρόνια μόνος μου τα κάνω όλα.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Έχουμε 2 τινες ερωτήσεις εδώ!
Η μία είναι τι μπορώ η ξέρω να κάνω...και η απάντηση είναι ΤΑ ΠΑΝΤΑ!(15 χρόνια εργένης γαρ :))
Η άλλη είναι τι κάνω τώρα(στην πράξη)...και η απάντηση είναι κάνω σχεδόν τα πάντα,με εξαιρέσεις...το πλύσιμο των ρούχων και το σιδέρωμα:),φυσικά μην νομίζετε ότι ξυπνάω το πρωί και σκέφτομαι την ώρα του καφέ,τι οικιακή δουλειά θα κάνω σήμερα:D,απλά όταν παραστεί ανάγκη μπορώ να κάνω αρκετά πράγματα!
Αυτό που μου αρέσει πάντως να κάνω και το κάνω συχνά είναι το μαγείρεμα...και είμαι και πολύ καλός σε αυτό!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annastazie

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
"Τι διαφορά έχει το πλύσιμο πιάτων απο το πλύσιμο ρούχων και το πρώτο είναι κατάλληλο ενώ το δεύτερο ακατάλληλο για άντρα;"​
Απολυτως καμια :P Αλλα ειχα στο μυαλο μου οσον αφορα το μοιρασμα. Μισα μισα... Αλλα κ παλι ειμαι μικρη ακομα(18 ) μη μ επερνεται στα σοβαρα θα μαθω και γω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σιγά βρε παιδιά, όλα γίνονται...
Κι εγώ που μένω μόνος μου δηλαδή, πως τα προλαβαίνω όλα;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
η χαρά του Βάγγου απέναντι δηλαδή που θα αρχίσει τα ξεφωνητά!:clapup::clapup::clapup:

'Exεις δει την ταινία ''Ο τελευταίος άντρας'' ? Με Βουτσά, Παπανίκα και Δαδινόπουλο ? Χαχα, δες το και θα με θυμηθείς. Ακριβώς αυτό που περιγράφεις είναι μια σκηνή του έργου όταν ο Βουτσάς τόλμησε να απλώσει τα ρούχα στην ταράτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Σιγά βρε παιδιά, όλα γίνονται...
Κι εγώ που μένω μόνος μου δηλαδή, πως τα προλαβαίνω όλα;:)

εσύ καλέ μου πειρατή όμως όταν εμείς γράφαμε από ... τα pc και τα laptop του γραφείου μας έλεγες ότι είσαι στον καναπέ του σπιτιού σου!!! αν φεύγεις από το σπίτι στις 8.30 και γυρνάς κατά τις 6.30 κάθε μέρα εκτός σαββάτου και κυριακής θα σου φαινόταν τόσο αυτονόητο ότι όλα γίνονται πανεύκολα???

Δεν είπα ότι είναι αδύνατον (αν ήταν έτσι όλοι όσοι είμαστε πολλές ώρες εκτος σπιτιού και μένουμε μονοι μας θα ζούσαμε σε ...τρώγλες) αλλά μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι επιμένω οτι δεν είναι καθόλου δύσκολο.
Γιατί ακόμα και όταν δούλευα από τις 8 το πρωί, μέχρι αργά στις 11 το βράδυ, χωρίς διακοπή το μεσημέρι, και μάλιστα για αρκετά χρόνια, το σπίτι ήταν πάντοτε στην εντέλεια, αρκεί να έχεις σωστό προγραμματισμό.
Βέβαια εγώ είμαι μόνο ένας, και έχω να πλένω και να συγυρίζω μόνο για μένα, αλλά το σπίτι πάντα είναι γεμάτο από φίλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τότε πρέπει να μας πεις το μυστικό! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Το είπα ήδη, απλός προγραμματισμός.
Και εξηγούμαι:
-Δεν αφήνω να μαζεύονται πολλά πιάτα, ποτήρια ή ρούχα για πλύσιμο.
Τα πλένω αμέσως και μόλις στεγνώσουν, κατευθείαν στη θέση τους (στα ρούχα μεσολαβεί και σθδέρωμα)
- Κάθε μέρα αφιέρωνα ένα μισαωράκι για ξεσκόνισμα και ένα πέρασμα με την ηλεκτρική
-Κάθε πρωί ένα γρήγορο σφουγγάρισμα και άνοιγμα όλες τις μπαλκονόπορτες για να στεγνώσει γρήγορα.
-Τζάμια, τοιίχους, πόρτες, μπάνιο, το σαββατοκύριακο.
Και γενικότερα, οτιδήποτε λερωθεί η πέσει στην αντίληψή μου οτι χρειάζεται καθάρισμα, αυτό εκτελείτε άμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
λολ!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μεταξύ μας Λία και μην το πεις πουθενά:worry:
Το πλύσιμο των πιάτων γίνεται μέσα στο σπίτι με κλειστές πόρτες και παράθυρα...,το πλύσιμο των ρούχων καθεαυτό γίνεται από το πλυντήριο με τον ίδιο τρόπο (όλα κλειστά) αλλά απαιτεί (και αυτό εννούν οι άντρες ότι δεν κάνουν)...το άπλωμα των πλυμένων!!! Και αυτό γίνεται σε εξωτερικούς χώρους και με θέα από τα απέναντι διαμερίσματα-σπίτια!:P:P
η χαρά του Βάγγου απέναντι δηλαδή που θα αρχίσει τα ξεφωνητά!:clapup::clapup::clapup:

Χαχαχα, δεν το είχα σκεφτεί έτσι! Πάντως εγώ μέσα στο σπίτι τα απλώνω, σε απλώστρα στο μπάνιο. Και ακόμα και έξω να τα άπλωνα, ορισμένα μπαλκόνια στο σπίτι δεν είναι τόοοοσο ορατά απο τις απέναντι πολυκατοικίες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Χαχαχα, δεν το είχα σκεφτεί έτσι! Πάντως εγώ μέσα στο σπίτι τα απλώνω, σε απλώστρα στο μπάνιο. Και ακόμα και έξω να τα άπλωνα, ορισμένα μπαλκόνια στο σπίτι δεν είναι τόοοοσο ορατά απο τις απέναντι πολυκατοικίες. :)


Για να ξεκάθαρίσουμε παιδάκια κάτι ειληκρηνή και μισέλ άν θέλει πραγματικά να απλώσει χε**κε για τον βάγκο δεν τον νοι΄παζει άν ειναι μέσα ή έξω τα ρούχα τον νοιάζει να το κάνει. Απο τότε που παντρέυτηκα έχω να πλώσω ή να μαζέψω ή να βάλω πληντήριο, ο άντρας μου απο την αρχή ήθελε να κάνει αυτή την δουλειά και δεν τον αφορά ο γειτονας, εξάλου ο Βάγκος μπορεί να πεί δεν ρε την αδερφούλα άλλα η γυναίκα του θα του πεί δεν έναν άντρα που βοηθάει όχι σαν και σένα τον χαραμοφάη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Το είπα ήδη, απλός προγραμματισμός.
Και εξηγούμαι:
-Δεν αφήνω να μαζεύονται πολλά πιάτα, ποτήρια ή ρούχα για πλύσιμο.
Κι εγώ το ίδιο. Και άμα βαριέμαι, βάζω και το πλυντήριο των πιάτων (το'χω ένα χρόνο και το΄χω δουλέψει καμιά δεκαριά φορές:clapup:, συνήθως μετά από μαζώξεις)
Τα πλένω αμέσως και μόλις στεγνώσουν, κατευθείαν στη θέση τους (στα ρούχα μεσολαβεί και σθδέρωμα)
κάθε πότε βάζεις πλυντήριο δηλαδή?
εγώ προτιμώ τα δύο πλυντήρια, ένα την παρασκευή το βράδυ, και ένα το σάββατο το πρωί, και άν προκύψει κάτι άλλο, στο επόμενο γουικέντ.
- Κάθε μέρα αφιέρωνα ένα μισαωράκι για ξεσκόνισμα και ένα πέρασμα με την ηλεκτρική
-Κάθε πρωί ένα γρήγορο σφουγγάρισμα και άνοιγμα όλες τις μπαλκονόπορτες για να στεγνώσει γρήγορα.
:confused: κάθε πρωι?????? και τα 100 τετραγωνικά???? (κάπου τόσο είχες πει ότι έχεις, αν θυμάμαι καλά).
-Τζάμια, τοιίχους, πόρτες, μπάνιο, το σαββατοκύριακο.
Και τους τοίχους βρε θηρίο?????? μη μου πεις ότι μετακινείς και τα έπιπλα για να καθαρίσεις από πίσω:D
Και γενικότερα, οτιδήποτε λερωθεί η πέσει στην αντίληψή μου οτι χρειάζεται καθάρισμα, αυτό εκτελείτε άμεσα.

εγώ απορώ πως δεν έχεις παντρευτεί ακόμα. εσύ παιδί μου είσαι σωστό κελεπούρι:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bianca

Νεοφερμένος

Η Bάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Eννοείται πως τις μοιραζόμαστε όποτε μπορούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top