Zητούνται συνάδελφοι οικονομολόγοι

Fuller

Νεοφερμένος

Ο Fuller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ουγκ σας,οπως ελεγαν κ οι αξιοτιμοι κυριοι ινδιανοι.Στους δημιουργους του παρωντος site βγαζω το καπελο.Good work guys,οπως θα ελεγε κ ο Ντον Βιτο...Μ' αρεσει το μερος,αν συμβαινει κ το αντιστροφο μπορει κ να μεινω:) Στο θεμα ομως...Που ειναι μικρο με τεραστιες διαστασεις...Σπουδαζω οικονομικα (κατι μας ειπες τωρα,θα σκεφτεις...) ή την τεχνη του νομειν οπως λεει κ ενας ψιλοξεμωραμενος καθηγητης,αλλα ωρες ωρες πιστευω οτι ειμαι μονος σ'αυτο τον πλανητη.Εδω κ πολυ καιρο ψαχνω ενα μερος ή site ή οπως αλλιως θελεις πεστο,οπου θα μπορουσε κανεις να βρει ατομα της συντεχνιας μου,να πουμε καμια κουβεντα για λογιστικη ή χρηματηστηριο,ξερεις τωρα,ολα αυτα τα ωραια που διωχνουν την αυπνια κ μας κανουν να χασμουριομαστε απο ενθουσιασμο...Ποιος ξερει...Απο το ολο θεμα μπορει να προκυψει κατι επικερδες...Μπορει κ να μην ασχοληθει κανεις μαζι μου...Εχω παψει πλεον να εκπλησομαι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
να πουμε καμια κουβεντα για λογιστικη

Μαζοχισμός... Τα Γενικά Καθολικά μου μέσα... :mad:

ή χρηματηστηριο

...για να δοκιμάσουμε!:)

Δεν εγγυώμαι τίποτα πάντως!:P

Είμαι από ΑΣΟΕΕ στο τμήμα Λογιστικής Χρηματοοικονομικής και πήρα κατεύθυνση Χρηματοοικονομική βεβαίως βεβαίως. Εσύ από που;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ψάχνεις κάποιους για να συζητάς περί ανέμων και υδάτων ή ενδιαφέρεσαι για συγκεκριμένες πληροφορίες-απορίες πάνω σε χρηματοοικονομικά θέματα;
Αν ισχύει το δεύτερο μπορώ να σου συστήσω κάποια sites(κυρίως φοροτεχνικής φύσης).

Αν πάλι θες το πρώτο υπάρχουν(λίγα αλλά υπάρχουν) άτομα αυτής της ειδικότητας εδώ μέσα, με πρώτο και καλύτερο τον κύριο που απαντάει παραπάνω:D







Υ.Γ.Δεν δηλώνω οικονομολόγος, μια απλή και ταπεινή λογίστρια είμαι με θέλετε στην παρέα σας;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fuller

Νεοφερμένος

Ο Fuller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Χμμ...2...Σιγουρα καλυτερο απ'το μηδεν!Αγαπητε μου Valder(μ'αρεσει η κυρια στο avatar.Την ξερεις;;) Σπουδαζω στο ΑΠΘ,αν κ οχι τελειως.Δικαιωματα πανω μου εχει(κ θα εχει για καμια 30αρια χρονια ακομα) κ ο ελληνικος στρατος...Ωραια τα χρηματοοικονομικα,οσο ανεβαινει το χρηματηστηριο τουλαχιστον...Οσο για σας kleftra φυσικα κ σας θελουμε στην παρεα μας(να δειχνει κ λιγο μεγαλη,ε;:redface: )Ισως μου λυσετε μερικες αποριες σε λιγο που θα αναμετρηθω για τριτη φορα με το δρακο της λογιστικης...:worry: Αν κ δεν ειναι αυτο που με ενδιαφερει αμεσα.Αυτο που με καιει ειναι που δεν υπαρχει ενα thinktank εστω ενα forum να ακουστει καμια ενδιαφερουσα ιδεα...Γιατι τι να τα κανουμε τα οικονομικα αν δεν βγαζουμε απ'αυτα κ κανα φραγκο,ε;Θα εφτιαχνα ενα blog δυστυχως ομως υπολειπομαι γνωσεων κ εξοπλισμου(ουτε ενα ευτελες pc δν εχω!)Αν γνωριζεται καποιο community ή κατι παρεμφερες θα σας ειμαι ευγνωμων.Αν οχι τοτε θα χαρω να μοιραστω γνωσεις κ εμπειριες,αν κ σας προειδοποιω δν ειμαι κ πολυ καλος σ'αυτου του ειδους την επικοινωνια...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Ερώτηση προς Οικονομολόγους: Αν Π=πολλαπλασιαστής "καταθέσεων" και α=υποχρεωτικά διαθέσιμα, τί γίνεται αν το α=0 ; [ Εκτός βέβαια από το "θαύμα" των λίγων άρτων κ ψαριών του Ιησού Χριστού!]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top