Στατικός ηλεκτρισμός

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν έχω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω που να απευθηνθώ...


Εχω μεγάλο πρόβλημα με τον στατικό ηλεκτρησμό, δεν μπορώ να αγγίξω τίποτα πλαστικό υφασμάτινο ξύλινο αλουμινένιο που να μην με πιάνει ρέυμα, το θέμα ειναι ότι ρώτησα γιατρό και δεν ξέρει πώς μπορεί να λυθεί αυτό, προχτές έγινε διακοπή ρέυματος όταν ήρθε με ευξημένη ένταση με το άγκιγμα ενώς τοίχου που κοντα του ήταν ο συναγρμός με έπιασε ρέυμα στο χέρι και πονούσα 2 μέρες:(

Δέν το΄λμάω το χειμώνα να πιάσω κουτί αναψυκτικού ή την κάμερα και με πιάνει στατικός ηλεκτρισμός.
Μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί πώς μπορώ να αγκίζω ότι θέλω χωρίς ρέυμα; εν το μεταξύ μέχρι και ο άντρας μου που με φιλάει τον χτυπάει απο μένα.:(

Τι φτέει; πώς να το αντιμετοπήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Xαχα...
Μου αρέσει που ρώτησες και γιατρό.
Δοκίμασε να αλλάξεις παπούτσια......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Xαχα...
Μου αρέσει που ρώτησες και γιατρό.
Δοκίμασε να αλλάξεις παπούτσια......

Τι ενοείς τι ρόλο παίζουν τα παούτσια; πάντος με πιάνει ανεξερέτος παπουτσιών και ξυπόλητη και με παπούτσια, ειναι ανηπόφορο να φοβάμε να ανοίξω το φωτοτυπικό στο γραφείο ή να κλείσω το φώς και να με πιάνει ρέυμα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Oχι δεν γίνεται αυτό, ψάξτο λίγο καλύτερα.
Φταίνε τα παπούτσια σου ή κάποιο ρούχο που φοράς συχνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Κάτι που φοράς συνήθως δημιουργεί στατικό ηλεκτρισμό!
Τα παπούτσια που σου είπε ο Ανδρέας η κάποια μπλούζα η ακόμα και εσώρουχα!
Συνήθως το μαλλί η το πλαστικό (ακρυλικό) δημιουργούν αυτό το πρόβλημα!
Πολλές φορές και το δέρμα η το βελούδο!
Προσπάθησε να δεις ποιό είναι αυτό το ρούχο που φοράς συνήθως.
Με τι μετακινήσε? Ίσως είναι ακόμα και το κάθισμα του αυτοκινήτου η το κάλλυμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Oχι δεν γίνεται αυτό, ψάξτο λίγο καλύτερα.
Φταίνε τα παπούτσια σου ή κάποιο ρούχο που φοράς συχνά.

Τι ήφαμα να κοιτάξω απο ρούχο; τι να αποφύγω; και τι παπούτσια να αποφύγω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Απάντησε ήδη ο συνονόματος.
Αν δεν είναι τίποτα από όλα αυτά, σίγουρα σου έχουν κάνει μάγια.
:D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κάτι που φοράς συνήθως δημιουργεί στατικό ηλεκτρισμό!
Τα παπούτσια που σου είπε ο Ανδρέας η κάποια μπλούζα η ακόμα και εσώρουχα!
Συνήθως το μαλλί η το πλαστικό (ακρυλικό) δημιουργούν αυτό το πρόβλημα!
Πολλές φορές και το δέρμα η το βελούδο!
Προσπάθησε να δεις ποιό είναι αυτό το ρούχο που φοράς συνήθως.

Δερματινα προς θεού δεν υπαρχει περίπτωση να βάλω ειμαι κατά της σφαγής των ζώων, βελούδο δεν βάζω μαλινα δεν τα μπορώ με φρικάρουν και γενικα τα συχένομαι. Το ακριλικό τι ειναι; κάποια πιότητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Ξαναδιάβασε εκανα edit!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ειμαι πάντα με μηχανάκι, και με πιάνει κάθε μέρα καμια 10ρια φορές και μην ακούσω κανέναν να πει ότι βάζω τα ίδια κάθε μέρα:mad: :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Ειμαι πάντα με μηχανάκι, και με πιάνει κάθε μέρα καμια 10ρια φορές και μην ακούσω κανέναν να πει ότι βάζω τα ίδια κάθε μέρα:mad: :P :P

Φοράς κράνος η γάντια?

Οταν λέμε τα ίδια εννούμε σε ποιότητα υφάσματος όχι τα ίδια ρούχα!:D

Λοιπόν έκανα λάθος,έγραψα τα "αντιστατικά" κατά λάθος!:)

Ο καλύτερος τρόπος για να αποφύγετε την αποφόρτιση είναι να αποτρέψετε τη φόρτιση. Πώς γίνεται αυτό; Με την επιλογή κατάλληλων υλικών τόσο στα ρούχα, όσο και στις επιφάνειες του αυτοκινήτου. Το μαλλί, το δέρμα και το λινό φορτίζονται λιγότερο από τα συνθετικά υλικά αφού είναι καλύτεροι αγωγοί του ρεύματος. Τα δερμάτινα καθίσματα καθώς και οι δερμάτινες σόλες στα υποδήματα είναι το καλύτερο "αντίδοτο" ενώ καλό είναι να αποφεύγονται υποδήματα με πλαστική σόλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Φοράς κράνος η γάντια?

Οταν λέμε τα ίδια εννούμε σε ποιότητα υφάσματος όχι τα ίδια ρούχα!:D

Τίποτα απο τα δύο:hmm: Μήπως ειμαι κακή οδηγός;:hmm:

Θα δώ αν μπορεί να γίνει δέρμα πάντος δεν βάζω πάνω μου μπορώ να βάλω μαλλί, θα πάρω ην φίλη μου να μου φέρει απο το μαγαζί ένα μάλινο άν με πιάσει θα σου πώ, πάντος ειναι κουραστικό πολλύ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Τίποτα απο τα δύο:hmm: Μήπως ειμαι κακή οδηγός;:hmm:

Θα δώ αν μπορεί να γίνει δέρμα πάντος δεν βάζω πάνω μου μπορώ να βάλω μαλλί, θα πάρω ην φίλη μου να μου φέρει απο το μαγαζί ένα μάλινο άν με πιάσει θα σου πώ, πάντος ειναι κουραστικό πολλύ:(
Οχι έκανα λάθος,διάβασε από πάνω...πρέπει να φοράς δέρμα,μαλλινο η λινό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οχι έκανα λάθος,διάβασε από πάνω...πρέπει να φοράς δέρμα,μαλλινο η λινό!

Απο που θα βρώ δερμάτινους πάτους; να στήλω τον άντρα τώρα να πάρει μπάς και ηρεμήσω:)
Μακό κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Απο που θα βρώ δερμάτινους πάτους; να στήλω τον άντρα τώρα να πάρει μπάς και ηρεμήσω:)
Μακό κάνει;

Δερμάτινο μακό? :D:D:D
Θα μοιάζεις με gay!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το εσωτερικό του κράνους σου είναι ακριλικό
προφανώς φορτίζει τα μαλλιά σου και από κει διοχετεύται
έχεις παρατηρήσει ποτέ να βγάζεις το κράνος και κάποιες τρίχες να σηκώνονται στον αέρα?
αν είναι αυτό, δοκίμασε να αγοράσεις μια βαμβακερή μπαλακλάβα
Μπαλακλάβα είναι αυτό το σκουφί που φοράνε οι μηχανόβιοι μέσα απ το κράνος που αφήνει μάτια και μυτη έξω για να μην λερώνεται το κρανος από το λίπος του κεφαλιου, ζελέδες κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
το εσωτερικό του κράνους σου είναι ακριλικό
προφανώς φορτίζει τα μαλλιά σου και από κει διοχετεύται
έχεις παρατηρήσει ποτέ να βγάζεις το κράνος και κάποιες τρίχες να σηκώνονται στον αέρα?
αν είναι αυτό, δοκίμασε να αγοράσεις μια βαμβακερή μπαλακλάβα
Μπαλακλάβα είναι αυτό το σκουφί που φοράνε οι μηχανόβιοι μέσα απ το κράνος που αφήνει μάτια και μυτη έξω για να μην λερώνεται το κρανος από το λίπος του κεφαλιου, ζελέδες κλπ

Δεν φοράω κράνος καθόλου με ενοχλεί και με αποσυντονήζει στην οδήγηση, τελικά τίποτα ειληκρηνή πάλι με πιάνει ρέυμα:(
Τα νέυρα μου θα τραβάω τα μαλιά μου σε λίγο:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top