Τρομακτικές Ιστορίες

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλε τι περιεργο εχει?
το βαρεθηκα στο διλεπτο κ το κλεισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
καλε τι περιεργο εχει?
το βαρεθηκα στο διλεπτο κ το κλεισα.

βασικά έπρεπε να κάνεις fast forward το πρώτο 5λεπτο και να κρατήσεις το τελευταίο 2λεπτο να δεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πήγαινε στο πέμπτο λεπτό, θα τα κάνεις πάνω σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
καλε τι περιεργο εχει?
το βαρεθηκα στο διλεπτο κ το κλεισα.

Aναρωτιέμαι σε ποιον μοιάζεις εσύ! :P Το 'κλεισα, σιγά μη δω 7 λεπτά βίντεο ενώ μόλις σχόλασα! Από το σπίτι και παίζεται! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα, παω.

home made τρομακτικη ιστορια.

εχοντας διαβασει ολο το θεμα εδωμεσα, επεσα για νανι χτες το βραδυ με ενα κεφαλι ΚΑΖΑΝΙ γενικα. σημερα το πρωι που ξυπνησα στο ωραιο μου σκοτεινο δωματιο, ειδα καποιον να αιωρειται διπλα στην πορτα μου!!!!!!!!!!
σχεδον τα κανα πανω μου και κουκουλωθηκα!!!!!!!

































τελικα ηταν η μπλουζα μου η μαυρη που ειχα βαλει στην κρεμαστρα, και την κρεμαστρα την κρεμασα στο μονοζυγο, να αεριστει απο τη χθεσινη παλιομυρωδια!

οκ, θα το παω στο 5 λεπτο.
τα σχολια ηταν τα πρωτα που διαβασα παντως. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ok το δα! καγιρα κι εσυ ετσι να το δεις. δες απο το 5 και μετα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν τις μπορώ τις ιστορίες φαντασμάτων, κάτι με πιάνει...


Το είχα δει σε ντοκυμαντέρ στη ΝΕΤ και είναι αλήθεια η ιστορία...
Ήταν ένα ευτυχισμένο ζευγάρι που πρόσφατα είχαν ολοκληρώσει την ευτυχία τους με ένα παιδάκι. Μια νύχτα η μητέρα του είδε στον υπνο της οτι ο πολυέλαιος είχε πέσει μέσα στην κούνια και σκότωσε το παιδάκι. Πρόσεξε επίσης οτι το ρολοί στον τοίχο έδειχνε 3 ακριβώς. Αναστατωμένη ξύπνησε και είπε τι είδε στον άντρα της. Επειδή είχε τρομάξει πήγε στο δωμάτιο του παιδιού και το πήρε απο την κούνια για να κοιμηθεί μαζί τους. Έτσι ξανακοιμήθηκαν ήρεμα και οι τρείς. Λίγες ώρες μετά, ένας εκκωφαντικός θόρυβος απο το παιδικό δωμάτιο τους ξύπνησε. Έτρεξαν αλαφιασμένοι να δουν τι έγινε και βλέπουν τον πολυέλαιο να έχει πέσει στην κούνια του παιδιού. Η μητέρα κοίταξε το ρολοί και έδειχνε... 3 ακριβώς...


To δωμάτιο του παιδιού είχε μέσα... πολυέλαιο;;;;; :confused:

Στην τραπεζαρία τι είχαν δηλαδή, ένα κανδηλάριο από τα ανάκτορα των Βερσαλλιών;

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------:P


Ήταν ένα παιδί και καθώς έπαιζε στη γειτονιά του σταματάει ένα αυτοκίνητο δίπλα του. Τότε ανοίγει το παράθυρο ένας άντρας και ρωτάει το παιδί αν θέλει 20 ευρώ. Το παιδί όπως ήταν φυσικό απάντησει θετικά. Τότε ο άντρας του λέει να πάει ένα φάκελο σε ένα σπίτι που ήταν εκεί κοντά και μετά να έρθει να πάρει τα 20 ευρώ. Το παιδί πήρε το φάκελο και άρχισε να κατευθύνεται προς το σπίτι. Τότε η γιαγιά του παιδιού, που είχε δει όλο το σκηνηκό, του φωνάζει να έρθει κοντά της. Το παιδί πάει με το φάκελο στη γιαγιά του, και η γιαγιά ανοίγει το φάκελο για να δει τι έγραφε. Το γράμμα έγραφε: Πάρτε του τα νεφρά, το συκώτι και τη καρδιά.

"Υστερόγραφο: Πάρτε του και το σπληνάντερο, με έχει πιάσει όρεξη για ουζάκι."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
LOL, το παλιό μου σπίτι (αυτό στο οποίο μεγάλωσα) είχε πολυελαίους σε κάποια δωμάτια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κλασσικές ιστορίες, τις έχω ακούσει σε 1002 διαφορετικές εκτελέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ditr

Νεοφερμένος

Ο ditr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
το επίσημο site του urban legend ποιό είναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ποια νου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Το 1972, η πτηση 101 των Ανατολικων Αερογραμμων επεσε σε ενα βαλτο στη Φλοριντα, σκοτωνοντας 101
ανθρωπους. Αναμεσα τους και τους 2 πιλοτους: τον Bob Loft και τον Don Repo. Πρεπει να αναφερω οτι
πριν την συντριβη ο Repo ειχε κατεβει σε ενα μικρο θαλαμο (hellhole τον ονομαζαν), ακριβως κατω
απο την καμπινα, προκειμενου να ελεγξει γιατι το αεροσκαφος εχανε υψος.
Απο εκεινη την ημερα και επειτα, πολλες μαρτυριες αναφερουν τους δυο αυτους πιλοτους, να
εμφανιζονται παντα στο συγκεκριμενο τυπο αεροσκαφους. Ενω ενα L-1011 ηταν ετοιμο για απογειωση,
και ο μηχανικος πτησης ολοκληρωνε τον καθιερωμενο ελεγχο, ακουστηκε η φωνη του Repo:
"δεν χρειαζεται να κανεις δευτερο ελεγχο, τον εχω κανει εγω"
Να σημειωθει οτι το πληθος των μαρτυριων προερχεται απο ατομα σε εξαιρετικα καιριες θεσεις -
πιλοτους, αξιωματικους, ακομα και απο τον ιδιο τον αντιπροεδρο των Ανατολικων Αερογραμμων ο
οποιος μαλιστα περασε πανω απο μιση ωρα μιλωντας με τον Loft, νομιζοντας αρχικα οτι ηταν ο
δικος του κυβερνητης!

Μια αλλη περιπτωση ο Loft εμφανιστηκε μεσα στο αεροσκαφος μπροστα σε δεκαδες επιβατες, προκαλωντας
τετοιο πανικο, ωστε η πτηση ακυρωθηκε...λιγο αργοτερα πολλοι αναγνωρισαν τον Loft απο φωτογραφιες.
Αποδειχτηκε βλαβη στα υδραυλικα συστηματα του αεροσκαφους, που ισως να ειχε αποβει μοιραια στους
επιβατες...αμα η πτηση αυτη γινοταν...
Αλλη φορα μια αεροσυνοδος ειδε το προσωπο του Repo σε ενα φουρνο της μικρης κουζινας του αεροπλανου.
Καλεσε τον μηχανικο, ο οποιος παλιος φιλος του Repo, τον αναγνωρισε αμεσως. Τους ειπε να "προσεξουν
για κινδυνο πυρκαγιας στο αεροπλανο" Λιγο αργοτερα πριν την απογειωση παρουσιαστηκε βλαβη και φωτια
στον ενα κινητηρα, και η πτηση ακυρωθηκε...

Παρομοιες μαρτυριες εχουνε γινει κατα καιρους. Η τελευταιες δυο, το 1990 οι οποιες περιγραφουν εμφανιση του Repo σαν μηχανικο, και περιεργους
θορυβους απο τον θαλαμο κατω απο το πιλοτηριο (εκει οπου ειχε μπει ο Repo λιγο πριν συντριβει το
αεροσκαφος του)

Τελος, ενα χρονο μετα το θανατο του Repo, ενας κυβερνητης L-1011 ισχυριζεται οτι του εμφανιστηκε
τη στιγμη που το σκαφος περναγε μεσα απο ισχυρη καταιγιδα, και του ειπε "μην ανησυχεις...δεν θα
υπαρξουν αλλες πτωσεις L-1011...δεν θα επιτρεψουμε να συμβει"

Ο John Spencer εκανε προσφατα ερευνες και επιβεβαιωσε πως απο εκεινη την ημερα του δυστηχηματος,
το 1972, δεν υπηρξε αλο ατυχημα στο συγκεκριμενο μοντελο αεροσκαφους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Εγω θα σας πω μια αληθινη ιστορια, και ειναι αληθινη γιατι την εζησα εγω!
Οταν ημουν μικρη, ενα βραδυ που έβλεπα τηλεοραση, με καλεσε η φυση(πηγα γι πιπι). Καθος στεκομουν μπροστα απο την πορτα του μπανιου και πηγαινα να αναψω το φως, ειδα μια μεγάλη, και ψηλη σκια διπλα μου να κανει την κινηση να με πιασει. αμεσως αναψα το φως. και η σκια εξαφανηστηκε. Τοτε ξεχνοντας και το πιπι και ολα τα αλλα ετρεξα στο κρεβατι μου και κουκουλοθηκα. Εξω απο το δωματιο μου υπηρχε ενα χολακι και ξαφνικα απο εκει ακουγα τα βηματα καποιου που πηγαινοερχονταν στο χολακι. Δεν κουνιθηκα απο την θεση μου, αλλα τα βηματα σταματισαν ξαφνικα ετσι όπως ειχαν αρχισει. Τοτε ειχα την εξυπναδα να βγαλω το κεφαλι μου εξω απο τα σκεπασματα και να κοιταξω. στην κασα της πορτας ειδα εκεινη την σκια. Αν και δεν ειχε συγκεκριμενη μορφη, ενοιωσα πως με κοιταζε χαιρεκακα. Λογικα εβαλα τις φωνες και ηρθαν οι γονεις μου στο δωματιο, την ωρα που εμπενε ο πατερας μου στο δωματιο μου ακουστηκε η κλειδωμενη πορτα της εισοδου να κλεινει με θορηβο.
την επομενη ημερα το ειπα στην γειτονησα -και θεια μου- το τι μου ειχε συμβει. Την ειδα σκεφτικημ μετα απο επιμονη πιεση(την εσκασα την γυναικα) μου ειπε πως οταν ηταν μικρη εβλεπε απο το σπιτι της -το οποιο βρησκοταν απεναντι απο το δικο μου. Τους Γερμανους να εκτελουν τους Ελληνες ακριβως στο σημειο που βρισκετε τωρα το δωματιο μου! Μετα απο λιγο καιρο ο Δημος μας εβαλε ενα Ηρωο λιγο πιο πανω απο το σπιτι μου το οποιο εγραφε τα ονοματα των Ελληνων που ειχαν εκτελεστει εκει απο τους Γερμανους! Συμπτωση; Δεν ξερω, το μονο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι πως καθε βραδυ ακομη και τωρα ακουγονται ξισηματα στο ενα τοιχο του δωματιου μου τα οποια σταματουν μολις αναψω το φως! αυτη ηταν η πρωτη μου εμπειρια με το παραξενο, ακομη και τωρα μου συμβαινουν πολλα παραξενα πραγματα. Αν ενδιαφερεστε πειτε μου να σας γραψω και αλλες παραξενες ιστοριες που μου εχουν συμβει και ορκιζομαι πως δεν ειναι ψεματα τις περισσοτερες φωνες ευτιχως δεν ειμαι μονη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Φυσικά και πες μας κιάλλες! Να υποθέσω ότι έχεις αλλάξει σπίτι; Άλλωστε δεν θα μένεις ακόμα με τους γονείς σου ε;
Καλά, πως μπορείς να κοιμάσαι σε ένα δωμάτιο που συμβαίνουν τέτοια πράγματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Να μας πεις αν θέλεις! Απορώ πώς το αντέχεις αυτό και δεν έχεις μετακομίσει??? Μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!! Δεν φοβάσαι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Δεν φταει το δωματιο γιατι αν και εχω φυγει απο το σπιτι μου εδω και καιρο βλεπω ακομη διαφορα. Δεν μπορω να σας περιγραψω την αισθηση την στιγμη που 'βλεπω΄κατι (τα κανω πανω μου απο το φοβο μου αλλα οταν φυγει κανω αμαν για να το ξανανιωσω). Το βραδυ θα γραψω κανα δυο ακομη ιστοριες, για να υπαρχει και η καταλληλη ατμοσφαιρα!!! Εχω πολλες ιστοριες ορεξη να εχετε να διαβαζετε!!
ενα τελευταιο.. τωρα ζω απεναντι απο νεκροταφειο!! Απο το παραθυρο μου το βραδυ βλεπω τα καντιλακια που τρεμοπαιζουν. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Δεν φταει το δωματιο γιατι αν και εχω φυγει απο το σπιτι μου εδω και καιρο βλεπω ακομη διαφορα. Δεν μπορω να σας περιγραψω την αισθηση την στιγμη που 'βλεπω΄κατι (τα κανω πανω μου απο το φοβο μου αλλα οταν φυγει κανω αμαν για να το ξανανιωσω). Το βραδυ θα γραψω κανα δυο ακομη ιστοριες, για να υπαρχει και η καταλληλη ατμοσφαιρα!!! Εχω πολλες ιστοριες ορεξη να εχετε να διαβαζετε!!
ενα τελευταιο.. τωρα ζω απεναντι απο νεκροταφειο!! Απο το παραθυρο μου το βραδυ βλεπω τα καντιλακια που τρεμοπαιζουν. :D

Το τραβάει η ψυχή σου... αντί να πάς απέναντι από καμμιά πολυκατοικία, παιδότοπο, λούνα παρκ, κούνιες....:P
Περιμένω να μας πείς τις ιστορίες σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.



Γεια σας και παλι. Αυτη τη φορα σας στελνω και αποδηξεις! Εχω 4 σκυλακια στη δευτερη φωτο ειναι τα δυο μεγαλα, οπως τα βλεπετε. στην πρωτη φωτο ειναι το ασπρο σκυλακι μονο(ο ρονι) ανω το καφε(η πατσαβουρα) δεν ηταν μεσα στο δωματιο που τραβηξα την φωτο!! Αν παρατηρισετε καλα το ενα σκυλι 'μπαινει' μεσα στ αλλο. δεν ειναι φωτομονταζ ειναι φωτο απο κινητο δυστιχως παλιας τεχνολογιας γιαυτο ειναι και λιγο χαλια. Αν εχετε καποια εξηγηση γιαυτο παρακαλω πειτε μου...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • picture00003.jpg
    picture00003.jpg
    91.3 KB · Εμφανίσεις: 2,396
  • Εικόνα064.jpg
    Εικόνα064.jpg
    4.9 KB · Εμφανίσεις: 2,353

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Αγαπητη μου stalitsa, δεν διαλεξα εγω να μενω απεναντι απο το νεκροταφειο. Αν διαλεγα το που να μεινω θα ζουσα σε ενα σπιτι διπλα στη θαλασσα. Μερικες φορες δεν ειναι στο χερι μας τι να κανουμε, αλλα στη μοιρα μας!! Ισως πρεπει να βρησκομαι εδω. ποιος ξερει..:hmm:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Αγαπητη μου stalitsa, δεν διαλεξα εγω να μενω απεναντι απο το νεκροταφειο. Αν διαλεγα το που να μεινω θα ζουσα σε ενα σπιτι διπλα στη θαλασσα. Μερικες φορες δεν ειναι στο χερι μας τι να κανουμε, αλλα στη μοιρα μας!! Ισως πρεπει να βρησκομαι εδω. ποιος ξερει..:hmm:.

Αμα εσύ το αντέχεις όλο αυτό.... Εγώ μαζί σου...!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top