• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Τα πάντα για τους φακούς επαφής!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εδώ μπορείτε να ρωτάτε απορίες/προβλήματα κλπ που μπορεί να έχετε για τους φακούς επαφής (μυωπίας ή χρωματιστούς).

Ας ξεκινήσω εγώ. Όπως ίσως ξέρετε, πρόσφατα ξεκίνησα ξανά μετά απο 3-4 χρόνια να φοράω χρωματιστούς φακούς επαφής (δεν έχω μυωπία). Έχω παρατηρήσει οτι στο δεξί μου μάτι με ενοχλεί λίγο ο φακός. Όταν ανοιγοκλείνω το βλέφαρο βλέπω μερικές φορές οτι τον "παρασύρει" ελάχιστα μαζί του, δηλαδή ο φακός ανεβαίνει λίγο πάνω καθώς ανοίγω το βλέφαρο και μετά πηγαίνει πάλι στην κόρη. Μιλάμε για μια απόκλιση 2-3 χιλιοστών. Στο άλλο μάτι δεν τον νιώθω καθόλου, όλα μια χαρά. Στην αρχή έλεγα οτι είναι οι πρώτες μέρες, έχω τόσο καιρό να βάλω φακό και είναι σαν να βάζω πρώτο φορά κλπ, αλλά βλέπω οτι παραμένει. Σας έχει συμβεί (έστω με κανονικους φακούς); Που μπορεί να οφείλεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κάποια φίλη μου το είχε θα μου πέις χαζομάρα θα πω άλλα εκείνη την ενοχλούσε το μολίβι των ματιών, της έκαναν πιο εβέσθητο το ένα μάτι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Φοράω φακούς 12 χρόνια (9 ημίσκληρους) οπότε μπορώ να χαρακτηριστώ ειδήμων!:P

Michelle δεν ξέρω από χρωματιστούς, αλλά δε νομίζω να διαφέρουν από τους υπόλοιπους. Συνήθως η ενόχληση προέρχεται από την ξηρότητα του ματιού. Μπορείς να βάζεις κολλύριο όταν το αισθάνεσαι! Όσο για το να αλλάζει η θέση του, είναι πολύ νορμάλ για καινούριο φακό. Εγώ είχα αυτό το πρόβλημα για χρόνια, κυρίως όταν έβαλα ημίσκληρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α ωραία, άρα θα φύγει μετά απο μερικές ακόμη μέρες; Και γιατί είναι μόνο στο ένα μάτι; Όσον αφορά αυτή την ξηρότητα που λες, είναι δυνατόν όμως να δημιουργήθηκε αργότερα; Και μόνο στο ένα μάτι; Γιατί πριν 3-4 χρόνια που φόραγα δεν θυμάμαι να είχα καμία τέτοια ενόχληση! Ίσως βέβαια να είχα στην αρχή και να μην το θυμάμαι.

Επίσης, θα σας ακουστεί γελοίο αλλά πως καταλαβαίνω ποιά είναι η σωστή μεριά; Αφού όπως και να τον γυρίσω, νορμάλ φαίνεται. Αν και θυμάμαι απο παλιότερα οτι όταν τους έβαζα ανάποδα με ενοχλούσαν ΠΟΛΥ, άρα μάλλον σωστά τον βάζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Α ωραία, άρα θα φύγει μετά απο μερικές ακόμη μέρες; Και γιατί είναι μόνο στο ένα μάτι; Όσον αφορά αυτή την ξηρότητα που λες, είναι δυνατόν όμως να δημιουργήθηκε αργότερα; Και μόνο στο ένα μάτι;

Δεν ξέρω αν θα φύγει στάνταρ μετά από λίγες μέρες. Δεν έχουν και τα 2 μάτια την ίδια ευαισθησία κι υγρασία. Γι'αυτό δοκίμασε κολλύριο, ή αν σε ενοχλεί βγάλε τον και ξέβγαλε το μάτι σου με κρύο νερό.

Επίσης, θα σας ακουστεί γελοίο αλλά πως καταλαβαίνω ποιά είναι η σωστή μεριά; Αφού όπως και να τον γυρίσω, νορμάλ φαίνεται.

Τον βάζεις στην παλάμη στις γραμμές που κάνουν τα χέρια και τα κλείνεις ελαφρά. Αν ο φακός χωριστεί στα 2 ελαφρά είναι η σωστή πλευρά. Αν κολλήσει ή κάνει "παλαβά" είναι η λάθος πλευρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Επίσης, θα σας ακουστεί γελοίο αλλά πως καταλαβαίνω ποιά είναι η σωστή μεριά; Αφού όπως και να τον γυρίσω, νορμάλ φαίνεται. Αν και θυμάμαι απο παλιότερα οτι όταν τους έβαζα ανάποδα με ενοχλούσαν ΠΟΛΥ, άρα μάλλον σωστά τον βάζω...

Λία επειδή το είχα ψάξει και εγώ το θέμα όταν πρωτοέβαλα φακούς επαφής και έχω ακόμα ένα λινκ δες εδώ https://www.lensconsultants.com/inf06.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Στο λινκ του Νικόλα λέει οτι αν τον έχεις βάλει ανάποδα τότε μπορεί να μετακινείται όταν ανοιγοκλείνεις τα μάτια σου. Αυτό παθαίνω εγώ. Λέτε τόσες μέρες να τον βάζω ανάποδα; Αλλά ρε γμτ θυμάμαι οτι οι άλλοι που φόραγα παλιά με ενοχλούσαν τρομερά αν τους έβαζα ανάποδα. Τούτοι όμως είναι και άλλη μάρκα και λογικά πιο σύγχρονοι άρα ίσως να μην είναι έτσι. Θα πάω σε λίγο να τον αναποδογυρίσω να δω...
Ευχαριστώ και τους δύο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ τον έβαλα ανάποδα σε σχέση με πριν και με ενοχλεί λιγότερο... Είναι δυνατόν να τον είχα πριν ανάποδα και να ήταν τόσο μικρή η ενόχληση; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει οτι στο δεξί μου μάτι με ενοχλεί λίγο ο φακός. Όταν ανοιγοκλείνω το βλέφαρο βλέπω μερικές φορές οτι τον "παρασύρει" ελάχιστα μαζί του, δηλαδή ο φακός ανεβαίνει λίγο πάνω καθώς ανοίγω το βλέφαρο και μετά πηγαίνει πάλι στην κόρη. Μιλάμε για μια απόκλιση 2-3 χιλιοστών. Στο άλλο μάτι δεν τον νιώθω καθόλου, όλα μια χαρά. Στην αρχή έλεγα οτι είναι οι πρώτες μέρες, έχω τόσο καιρό να βάλω φακό και είναι σαν να βάζω πρώτο φορά κλπ, αλλά βλέπω οτι παραμένει. Σας έχει συμβεί (έστω με κανονικους φακούς); Που μπορεί να οφείλεται;

'Eχω κάνει διατριβή στους φακούς. Dr Strangelove και στο επίμαχο θέμα. :DΞηροφθαλμία έχεις ή τους φοράς ανάποδα. Πρώτα το τεστάρεις να δεις αν το φοράς ανάποδα. Με τα δάχτυλα σου (δείκτη και αντίχειρα) πιέζεις το φακό ελαφρά για να δεις αν τα ''χείλη'' του τείνουν να πλησιάζει το ένα το άλλο ή όχι. Αν αντί να πλησιάζουν το ένα το άλλο, απομακρύνονται μεταξύ τους,
τότε φοράς ανάποδα το φακό. Αν κατάλαβες τώρα κατάλαβες, είναι και δύσκολο να το περιγράψω από μακρυά. Αν συνεχίσει να σε ενοχλεί, μάλλον έχεις ξηροφθαλμία, όπως κι εγώ. 'Εχω δοκιμάσει 3-4 διαφορετικά είδη φακών και με όλα συμβαίνει το ίδιο. Ακόμα όμως και να μην έχει κανείς ξηροφθαλμία,σπάνιο είναι να μην τον ενοχλούν οι φακοί μετά από 2-3 ώρες. Από την αρχή στο κάνει ? Τότε είναι ξηροφθαλμία. Αγόρασα μικρά γυαλάκια και είμαι συμφιλιωμένος με τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Χμμμ τον έβαλα ανάποδα σε σχέση με πριν και με ενοχλεί λιγότερο... Είναι δυνατόν να τον είχα πριν ανάποδα και να ήταν τόσο μικρή η ενόχληση; :confused:

Θα πρέπει να έχουν εξελιχθεί πολύ οι φακοί.:P

Ξηροφθαλμία έχεις ή τους φοράς ανάποδα. Από την αρχή στο κάνει ? Τότε είναι ξηροφθαλμία. Αγόρασα μικρά γυαλάκια και είμαι συμφιλιωμένος με τον εαυτό μου.

Ρε συ και μένα μου το κάνει μερικές φορές, αλλά αν ξεπλύνω λίγο το μάτι δεν με ενοχλεί! Πρέπει να έχεις υπερβολικά ευαίσθητο μάτι για να μην τους ανέχεται. Επίσης την ξηρότητα επηρεάζουν το κλίμα και η σκόνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ρε συ και μένα μου το κάνει μερικές φορές, αλλά αν ξεπλύνω λίγο το μάτι δεν με ενοχλεί! Πρέπει να έχεις υπερβολικά ευαίσθητο μάτι για να μην τους ανέχεται. Επίσης την ξηρότητα επηρεάζουν το κλίμα και η σκόνη.

Δεν γίνεται , τα χω δοκιμάσει όλα, είναι όντως πολύ ευαίσθητα τα μάτια μου και πολύ όμορφα να μην το παινευτώ (πράσινα). Αν και το τρίτο μάτι μου με απασχολεί περισσότερο. Οι φακοί γιοκ για μένα, μου σπάνε τα νεύρα,ούτε να έχεις καπνιστές γύρω σου μπορείς, ούτε ο ίδιος να καπνίζεις, ούτε σε κλιματιζόμενο χώρο μπορείς να νοιώθεις καλά, ούτε να τους φοράς πολλές ώρες, τίποτα, σωστό μαρτύριο. Πω πω που να'ναι και κανένας οπτικός στο site να δει τι γράφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Χμμμ τον έβαλα ανάποδα σε σχέση με πριν και με ενοχλεί λιγότερο... Είναι δυνατόν να τον είχα πριν ανάποδα και να ήταν τόσο μικρή η ενόχληση; :confused:

έταιρη ειδήμων εδώ (underwater μαζί τους φορέσαμε τους φακούς ;) )...

Θα σου πω το εξής πάνω στην απορία σου... Φοράω μηνιαίους φακούς και μου έχει τύχει να εχω για 15 μέρες τον έναν φακό ανάποδα και να αποδίδω την πολύ μικρή ενόχληση που ένιωθα σε γενικότερη κούραση των ματιών...

Εμένα [ τους φοράω από την ώρα που ξυπνάω ώς την ώρα που κοιμάμαι] με έχουν βοηθήσει πολύ των διαφόρων ειδών δάκρυα που υπάρχουν στα φαρμακεία... Ειδικά αν είναι να είμαι πολλές ώρες έξω (και άρα να μην μπορώ να τους βγάλω αν με ενοχλήσουν πολύ)-δλδ κάθε μέρα!- τα έχω πάντα μαζί μου και αν νιώσω να ζορίζομαι βάζω, υγραίνεται το μάτι και έρχεται στα ίσα του :) .

Δεν ξέρω αν σε βοηθάει να νιώσεις καλύτερα πάντως δεν είναι παράλογο το ένα μάτι να είναι πιο ευαίσθητο από το άλλο... Εμένα ανέκαθεν το "προβληματικό" μου μάτι ήταν το δεξί, ότι ενοχλήσεις/ερεθισμούς έχω νιώσει στο δεξί ήταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
με έχουν βοηθήσει πολύ των διαφόρων ειδών δάκρυα που υπάρχουν στα φαρμακεία... Ειδικά αν είναι να είμαι πολλές ώρες έξω (και άρα να μην μπορώ να τους βγάλω αν με ενοχλήσουν πολύ)-δλδ κάθε μέρα!- τα έχω πάντα μαζί μου και αν νιώσω να ζορίζομαι βάζω, υγραίνεται το μάτι και έρχεται στα ίσα του :)

εγώ πάλι τα χω δοκιμάσει και τα δάκρυα και δεν μου έκαναν τίποτα. Γκαβός παραμένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα τα δοκιμάσω και τα δάκρυα. Τι τυχερός που είσαι Dr Strangelove που έχεις ανοιχτόχρωμα μάτια απο φυσικού σου!! Εγώ φοράω φακούς για αυτό!
Πάντως αν κρίνω απο αυτά που αναφέρατε, μάλλον φταίει το οτι καπνίζω (πολύ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πριν μερικές ώρες έτριψα τα μάτια μου και απο τότε αγνοείται η τύχη του ενός φακού :( :( :( :( Πεταμένα 30 ευρώ (βγάζω 5 μιας και τους είχα φορέσει 5 μέρες)
:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αχου...κι άμα δεν τον βρεις αμέσως είναι άχρηστος μετά από λίγο γμτ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έφαγα τον τόπο να τον βρω. Άφαντος. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πριν μερικές ώρες έτριψα τα μάτια μου και απο τότε αγνοείται η τύχη του ενός φακού :( :( :( :( Πεταμένα 30 ευρώ (βγάζω 5 μιας και τους είχα φορέσει 5 μέρες)
:'(

Αχμ.. δεν θέλω να σε φρικάρω αλλά την μοναδική φορά που φόρεσα χρωματιστούς φακούς επαφής για 15 μέρες, κάποια στιγμή έχασα τον έναν.. έφαγα τον κόσμο να τον βρω, αλλά πουθενά! Τελικά ήταν μέσα στο ..μάτι μου και βγήκε μετά από δύο ημέρες.. ευτυχώς δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα στο μάτι! :confused: (απλά ένιωσα την ώρα που έβγαινε πως κάτι είχε μπει στο μάτι μου.. και βγήκε διπλωμένος κι άχρηστος!) :blink:

Τελικά πόσο έκαναν αυτοί που πήρες πάντως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αχμ.. δεν θέλω να σε φρικάρω αλλά την μοναδική φορά που φόρεσα χρωματιστούς φακούς επαφής για 15 μέρες, κάποια στιγμή έχασα τον έναν.. έφαγα τον κόσμο να τον βρω, αλλά πουθενά! Τελικά ήταν μέσα στο ..μάτι μου και βγήκε μετά από δύο ημέρες.. ευτυχώς δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα στο μάτι! :confused: (απλά ένιωσα την ώρα που έβγαινε πως κάτι είχε μπει στο μάτι μου.. και βγήκε διπλωμένος κι άχρηστος!) :blink:

Κι εγώ το έχω πάθει να χαθεί ο φακός στο μάτι κι όχι μόνο μία φορά. Αλλά (μην το γελάτε) το να σηκώσω λίγο το βλέφαρο και να ψάξω αν είναι μέσα ο φακός είναι από τα πρώτα πράγματα που κάνω αν τον χάσω! Τους βρίσκω σε λίγα λεπτά και δεν αχρηστεύονται (βέβαια εμένα δεν είναι χρωματιστοί αλλά μυωπίας με διάρκεια 2-3 χρόνια, οπότε μάλλον παίζει ρόλο αυτό:/: ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Και σε εμένα έχει συμβεί να χαθεί ο φακός, να τον ψάχνω για ώρα και να είναι πίσω από το μάτι. Δύο φορές μάλιστα και στις δύο πήγα να ξεβαφτώ με τους φακούς. Από τότε, τους βγάζω πρώτα.

Πάντως σε εμένα τυχαίνει πολλές φορές να μην τους αντέχω καθόλου και κάποιες άλλες (λιγότερες) να τους αντέχω για 10 ώρες. Κάποιες φορές με το που τους βάζω, αισθάνομαι βαριά τα μάτια μου. Γι'αυτό έχω πάντα μαζί μου τα γυαλιά και τις θήκες με υγρό.

Λένε ότι όσο περνούν τα χρόνια, τόσο δεν τους ανέχεσαι. Εγώ τους φοράω 7 χρόνια, αλλά έχω και μία συνάδελφο που τους φοράει καθημερινά κανά 12ωρο, χωρίς να βάζει κάποιο "δακρυ", και δεν έχει κανένα πρόβλημα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 18 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top