• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πόσο επιτρέπεται να καθόμαστε στο σπίτι;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Πόσο κακό μπορεί να μας κάνει να καθόμαστε μεγάλα διαστήματα στο σπίτι μας? Οι ατελειωτες ώρες μπροστα σε ένα PC η μια τηλεόραση δημιουργούν προβλήματα? Γενικά το να καθόμαστε σε ένα pc αρκετές ώρες πόσο κακό κάνει? Βάλτε τα προβληματα που έχεται αντιμετωπίσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Πόσο κακό μπορεί να μας κάνει να καθόμαστε μεγάλα διαστήματα στο σπίτι μας? Οι ατελειωτες ώρες μπροστα σε ένα PC η μια τηλεόραση δημιουργούν προβλήματα? Γενικά το να καθόμαστε σε ένα pc αρκετές ώρες πόσο κακό κάνει? Βάλτε τα προβληματα που έχεται αντιμετωπίσει!

εκτος απο ενα ειδος εσωστρεφειας που παντα με χαρακτηριζε και με το pc εχει γινει μεγαλυτερη, εχω αντιμετωπισει και ελειψη ασκησης αφου κινουμαι λιγοτερο απο οτι συνηθηζα με αποτελεσμα να εχω παραμελισει τις αθλητικες μου δραστηριοτητες και να νιωθω συνεχως αγυμναστη και παχυσαρκη, κοιταζοντας το με ψυχραιμια ξερω οτι στην ουσια δεν ειμαι κανενα απο τα δυο, αλλα πολλες φορες πεφτω ψυχολογικα επειδη γνωριζω οτι δεν ειμαι στην φυσικη κατασταση που ειμουν (πχ δε μπορω να κανω πανω απο 15 λεπτα συνεχομενα πεταλουδα στην θαλασσα, ενω καποτε εκανα πανω απο 20 λεπτα), ειναι φορες που πιανω το εαυτο μου να "βλεπει" στον καθρεφτη μια εικονα που δεν υπαρχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
γι'αυτό έχεις βάλει αβαταρ έναν που δεν σταματαει να τρέχει για να μην νιώθεις τόσο παραμελλημενες τις αθλητικές σου δραστηριοτητες?σε πειράζω

σοβαρά τώρα θα συμφωνήσω με την Τζίλι αν κι εγώ έτσι είμαι κάπως κλειστο άτομο όχι πολύ. αλλά για εμένα είναι ανάλογα την φάσητης ζωής μου που περνάω, είναι μέρες που δεν μαζέυομαι στο σπίτι και ημέρες που δεν βγαίνω έξω όσο και να με παρακαλάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
για εμένα είναι ανάλογα την φάση της ζωής μου που περνάω, είναι μέρες που δεν μαζέυομαι στο σπίτι και ημέρες που δεν βγαίνω έξω όσο και να με παρακαλάνε.

μία από τα ίδια εδώ...αν και όταν είμαι σπίτι και βαριέμαι που ζωωωωωωωω...είμαι με το πισι παραμάσχαλα 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Η τηλεόραση είναι θάνατος.
Το πι σι είναι πιο ενεργητικό. Γενικώς προτιμώ -ειδικά το καλοκαίρι- να βγαίνω που και που
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
γι'αυτό έχεις βάλει αβαταρ έναν που δεν σταματαει να τρέχει για να μην νιώθεις τόσο παραμελλημενες τις αθλητικές σου δραστηριοτητες?σε πειράζω
λες? μπορει υποσυνηδιτα...:) ειμαι σοβαρα γιατρε μου?

κατι ασχετο με το σχολιο του κουνελου, ξεχασα να αναφερω οτι εγω το Καλοκαιρι δεν εχω την δυνατοτητα να κλεισω απλα το pc επειδη το θελω γιατι ειναι και κομματι της δουλειας μου...αστα να πανε δλδ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
γι'αυτό έχεις βάλει αβαταρ έναν που δεν σταματαει να τρέχει για να μην νιώθεις τόσο παραμελλημενες τις αθλητικές σου δραστηριοτητες?σε πειράζω

σοβαρά τώρα θα συμφωνήσω με την Τζίλι αν κι εγώ έτσι είμαι κάπως κλειστο άτομο όχι πολύ. αλλά για εμένα είναι ανάλογα την φάσητης ζωής μου που περνάω, είναι μέρες που δεν μαζέυομαι στο σπίτι και ημέρες που δεν βγαίνω έξω όσο και να με παρακαλάνε.
Και εγώ κάπος έτσι είμαι , υπάρξαν στιγμές που δεν ξεκολουσα απο εξώ αλλα και στιγμές που δεν ξεκολουσα από το σπίτι.
Αν και τωρα τελευταια δεν ξεκολάω από σπίτι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Και εγώ δυστηχώς πέρα του ότι περνάω το χειρότερο καλοκαίρι της ζωής μου, όλοι οι φίλοι μου λείπουν διακοπές και είμαι όλη τη μέρα στο PC ξεσκίζοντας το net [είναι κα PSTN]... χάλια...
Έχω χάσει τελείος τη φυσική μου κατάσταση, ενώ έχω την αίσθηση όπως είπε και η gilie ότι είμαι αγύμναστος και παχύσαρκος [ενώ δεν είμαι] και γενικά λες και είμαι 50 χρονών :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Και εγώ δυστηχώς πέρα του ότι περνάω το χειρότερο καλοκαίρι της ζωής μου, όλοι οι φίλοι μου λείπουν διακοπές και είμαι όλη τη μέρα στο PC ξεσκίζοντας το net [είναι κα PSTN]... χάλια...
Έχω χάσει τελείος τη φυσική μου κατάσταση, ενώ έχω την αίσθηση όπως είπε και η gilie ότι είμαι αγύμναστος και παχύσαρκος [ενώ δεν είμαι] και γενικά λες και είμαι 50 χρονών :( :(

Όλη την μέρα με PSTN σύνδεση???? Ο πέτρος πρέπει να έχει νευρα απο ατσάλι και τεράστια υπομονή. Όσο αφορά το τόπικ τώρα. Το να είσαι μπροστά σε μια οθόνη Η/Υ όλη την μέρα προκαλει και προβλήματα υγείας όπως αυχενικό, τενοντίτιδα, ελαφριές παθήσεις στην μέση κτλ. Ο μεταβολισμός πέφτει σε χαμηλά επίπεδα με αποτέλεσμα ότι τρώμε να μένει και να πέρνουμε επιπλέον κιλά. Το κακό είναι ότι τώρα μπορεί να μην καταλαβένουμε και πολλά, αλλα κάποια χρόνια μετά αυτά τα προβλήματα βγαίνουν στην επιφάνεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Όλη την μέρα με PSTN σύνδεση???? Ο πέτρος πρέπει να έχει νευρα απο ατσάλι και τεράστια υπομονή


Σιγά καλέ μέχρι πριν ένα χρόνο και μεις μια απ' τα ίδια ήμαστε 15ωρα με την PSTN κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα με Gilie... εγραψε ακριβως αυτα που ηθελα να γραψω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ τώρα κάθομαι όλη μέρα σπίτι, δεν βγαίνω! Μέχρι και για τσιγάρα που είναι δίπλα το σκέφτομαι κάθομαι όλη τι μέρα στο διαδίκτυο και παίζω need for speed underground, όλη οι φίλοι μου είναι διακοπές, αλλά και να μην ήταν δεν θα έβγαινα με αυτήν την ζεστή που έχει έξω.

Υ.Γ.: Εγώ είμαι πολύ πιο τεχνολογικά εξελιγμένος, έχω ISDN64! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Σίγουρα οι προδιαγραφές με τις οποίες κατασκευαστήκαμε δεν ήταν να καθόμαστε όλη μέρα απέναντι απο μια οθόνη..παρόλα αυτά ο ανθρώπινος οργανισμός (όπως και κάθε άλλο έμβιο όν) έχει περιθώρια προσαρμογής και ίσως μετά απο καμμιά 20ετία να έχουν γίνει οι απαραίτητες μεταλλάξεις για μια περισσότερο συμβατή με τον υπολογιστή μας ζωή.Πάντως....για να μην μπλεχτούμε με το πόσες ώρες επιτρέπεται να είμαστε απέναντι απο μια οθόνη (που μου θυμίζει λίγο ερωτήματα του τύπου ...μέχρι πόσο συχνά μπορούμε να αυνανιζόμαστε,να πίνουμε ή να καπνίζουμε)..καλό θα ήταν να ασχοληθούμε και με το τι κάνουμε απέναντι απ την οθόνη αυτή.Σίγουρα δεν είναι το ίδιο...να βλέπει κανείς διαφημιστικά μηνύματα ή να παίζει βιντεοπαιχνίδια...με το να συζητάει τουλάχιστον μπροστά στην οθόνη του και να ανταλλάσει απόψεις.

Έχει τύχει να κολλήσω κι εγώ στον υπολογιστή κάποιες περιόδους ή και να μην θέλω να τον πλησιάσω...αλλά ουσιαστικά δεν ένιωσα οτι απειλείται η κοινωνικότητα μου ή η φύση μου απο αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e_stekoumenos:
Σίγουρα δεν είναι το ίδιο...να βλέπει κανείς διαφημιστικά μηνύματα ή να παίζει βιντεοπαιχνίδια...με το να συζητάει τουλάχιστον μπροστά στην οθόνη του και να ανταλλάσει απόψεις.
Παρά πολύ η σωστή η διευκρίνηση σου... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Παν μέτρον άριστον (καλά το είπα?)Και σπιτάκι δίπλα στον Η/Υ αλλά και έξοδος.Μην το παρακάνουμε.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
καθομαι πολλες ωρες μπροστα στο PC γιατι εχω κ ενσωματωμενη TV, αλλα γενικα δν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα.
Μονο μια φορα που επαιζα στο net cafe (στα bnb) call of duty, ημουν θυμαμαι 3 με 4 μπροστα απο το PC κ σε καποια φαση δακρυσαν τα ματια μου, αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Metallou19:
καθομαι πολλες ωρες μπροστα στο PC γιατι εχω κ ενσωματωμενη TV, αλλα γενικα δν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα.
Μονο μια φορα που επαιζα στο net cafe (στα bnb) call of duty, ημουν θυμαμαι 3 με 4 μπροστα απο το PC κ σε καποια φαση δακρυσαν τα ματια μου, αυτο.
CRT ήταν η οθόνη; αν ναι αυτό έφταιγε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μεταλλού cod; μήπως με τους grp :D;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Δεν τον μετράω το χρόνο...
μπορεί να κάτσω και πάρα πολύ... μπορεί να μην κάτσω και για μέρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
μεταλλού cod; μήπως με τους grp :D;
Όχι δν ήταν γιατί στους grp ήμουν εγώ, άρα ξέρεις τον Angelripper σωστά?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top