Παραβιάσεις του ελληνικού εναέριου χώρου

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
αλλα σίγουρα σου δίνω δίκιο αν στις μλκς βάζεις τις παραβιάσεις.
Ακόμα και τότε μόνο απο την ελληνική τηλεόραση τα μαθαίνουμε και καλό θα είναι να μην κρίνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Ακόμα και τότε μόνο απο την ελληνική τηλεόραση τα μαθαίνουμε και καλό θα είναι να μην κρίνουμε.

Στην κάθε παραβιαση στέλνεται διάβημα διαμαρτυριας στο ΝΑΤΟ και την Ε.Ε. Είναι γεγονός οι παραβιάσεις στους ρυθμούς που γίνονται καθως και τα ΝΑΤΟικά awacs τις έχουν καταγράψει. Δεν μπορούν οι δικοί μας να πούν ένα τέτοιο ψέμα γιατι αυτό θα έκανε την θέση τους χειρότερη. Πιλότος της Π.Α μου έχει πέι πάντος ότι οι αερομαχίες ξεφευγουν κάποιες φορές και αρχίζουν και οι πυροβολισμοί. "Ατυχήματα" έχουν γίνει απο αερομαχίες και έχουν πέσει αρκετά F-16 και απο τις 2 πλευρές. Η τελευταια δικαιολογία ήταν ότι ξέμεινε απο κάυσιμα! Λες και είναι κανένα σταρλετάκι και είχε χαλάσει η ένδειξη για την βενζίνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Στην κάθε παραβιαση στέλνεται διάβημα διαμαρτυριας στο ΝΑΤΟ και την Ε.Ε. Είναι γεγονός οι παραβιάσεις στους ρυθμούς που γίνονται καθως και τα ΝΑΤΟικά awacs τις έχουν καταγράψει. Δεν μπορούν οι δικοί μας να πούν ένα τέτοιο ψέμα γιατι αυτό θα έκανε την θέση τους χειρότερη. Πιλότος της Π.Α μου έχει πέι πάντος ότι οι αερομαχίες ξεφευγουν κάποιες φορές και αρχίζουν και οι πυροβολισμοί. "Ατυχήματα" έχουν γίνει απο αερομαχίες και έχουν πέσει αρκετά F-16 και απο τις 2 πλευρές. Η τελευταια δικαιολογία ήταν ότι ξέμεινε απο κάυσιμα! Λες και είναι κανένα σταρλετάκι και είχε χαλάσει η ένδειξη για την βενζίνη.
Από όσο ξέρω μόνο οι τουρκοί παραβιάζουν τα σύνορα. Το ΝΑΤΟ δεν μπορεί να κάνει τπτ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
καλά, εδώ που τα λέμε ούτε η κυβέρνησή τους έχει ιδιαίτερη σχέση με τις παραβιάσεις :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω παντος δεν περιμενα της ιδησης για να το μαθω. Ξερετε ποσες φωρες εχω δει κυνιγιτα, ακομα και πυροβολισμους ειδα μια φορα, και δεν εχουν πει τπτ τα ΜΜΕ; Μενω σε τετιο μερος που γινονται η παραβισαεεις και βλεπςω, αν και εδω και κανεναν μηνα δεν εχω δει καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το ερώτημα μου παραμένει.
Αφού μόνο δέχομαστε παραβίασεις και δεν κάνουμε , δεν μπορεί το ΝΑΤΟ ή EE να κάνει κάτι για αυτό;
Ποία είναι η απόψη του ΝΑΤΟ και της EE για αυτό το θέμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
τι περιμένεις δλδ, να τους κάνουνε ντα :D; εξάλλου δε νομίζω ότι εμείς είμαστε αγγελούδια επί του θέματος :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
τι περιμένεις δλδ, να τους κάνουνε ντα :D; εξάλλου δε νομίζω ότι εμείς είμαστε αγγελούδια επί του θέματος :P.
Δλδ τα θέλει τα οπισθία μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
τι περιμένεις δλδ, να τους κάνουνε ντα :D; εξάλλου δε νομίζω ότι εμείς είμαστε αγγελούδια επί του θέματος :P.

Ντάξει αγγελούδια δεν είμαστε αλλά στις παραβιάσεις μας έχουνε χαλαρά. Δεν φταίει τόσο η κυβέρνηση όσο τα γεράκια... Πάντα αυτοί φταίνε. Το ζήτημα είναι τι κάνει ο απλός κόσμος (στο πλαίσιο του εφικτού).

Σε κάθε περίπτωση δεν θα είχα πρόβλημα να είμαι φίλος με έναν Τούρκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
1ον επειδή είμαι σχετικά καινούριος στο στέκι
2ον επειδή πρόσφατα εδώ κοντά στη Ρόδο είχαμε το επεισόδιο με τις παραβιάσεις και
3ον επειδή εμάς τους άντρες μας αρέσει να λέμε ιστορίες από τον...πόλεμο:P

αποφάσισα να γράψω κι εγώ κάτι πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.

4 μήνες πριν τεθεί αυτό το θέμα εδώ, δλδ Απρίλιο του 2005 έτυχε να υπηρετήσω για 15 μέρες (όπως άλλωστε και τον Δεκέμβριο του 2004) πάνω στη νήσο Καλόλιμνο(ξέρετε εκεί κοντά που γυρίστηκε το Λούφα και Παραλαγή) ως αρχιφύλακας και συγκεκριμένα στο παρατηρητήριο που παρακολουθεί τις κινίσεις των γειτόνων μας στα Ίμια.
Έχω λοιπόν να πώ ότι οι παραβιάσεις τόσο από αέρα όσο κι από θάλασσα δεν γίνονται μόνο από τους αγαπημένους μας γείτονες, αλλά και από εμάς.
Οι άντρες των ειδικών δυνάμεων που ήταν πάνω στο νησί θα έκαναν τα πάντα για να βρεθούν στην Τουρκία σε κάποια αποστολή.Οι πιλότοι μας δεν διστάζουν να μιλήσουν ακόμη και για παραβιάσεις μας μέχρι την Άγκυρα.Τέλος ενέργειες που έχω ακούει ότι κάνουν οι μυστικές μας υπηρεσίες στη γείτονα με έχουν αφήσει άναυδο, ακόμη και άν ισχύουν στο μισό.

Με όλα αυτά θέλω να πω ότι καλό είναι να βλέπουμε ειδήσεις αλλά σε μερικά θέματα ας σκεφτόμαστε και λίγο πιο λογικά. Είναι και τα ΜΜΕ που συντηρούν αυτό το αντιμαχόμενο κλίμα, μόνο και μόνο γιατί πρέπει ως λαός να αισθανόμαστε κάπου κάπου υπερήφανοι...

Η αλήθεια για μένα είναι πως ο πόλεμος, η έχθρα και το μίσος δεν αρέσει σε κανέναν.-

Ας είμαστε και εμείς που θα βοηθήσουμε σε μία νέα αρχή:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω εχω μια απορια.

Οποιος τολμησει να κανει καποια παραβιάση χώρου .... έχει κάποια ποινη μετα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR:
[...]
Οι άντρες των ειδικών δυνάμεων που ήταν πάνω στο νησί θα έκαναν τα πάντα για να βρεθούν στην Τουρκία σε κάποια αποστολή.Οι πιλότοι μας δεν διστάζουν να μιλήσουν ακόμη και για παραβιάσεις μας μέχρι την Άγκυρα.Τέλος ενέργειες που έχω ακούει ότι κάνουν οι μυστικές μας υπηρεσίες στη γείτονα με έχουν αφήσει άναυδο, ακόμη και άν ισχύουν στο μισό.
[...]

Ο ένας μου αδελφός ήταν στις Ειδικές Δυνάμεις το 1994-1995, απολύθηκε λίγο πριν την κρίση στα Ίμια.
Ήταν σε επίλεκτο σώμα, του οποίου η ύπαρξη δεν είναι ιδιαίτερα γνωστή.
Αν μπορούσε να πει εδώ αυτά που έχει δει και έχει κάνει εντός των εδαφών της γείτονος, θα επιβεβαίωνε τον BReaTHeR. Δεν θα τον πίστευα με τίποτα, αν δεν ήταν αδερφός μου.

Επίσης: Οι Κερκυραίοι [αν υπάρχουν εδώ] θα μπορούσαν να μας πουν τι έγινε το 1996-1997. Όταν πήγαν τα ΟΥΚ στην Κέρκυρα. Και όχι μόνο στην Κέρκυρα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Εγω εχω μια απορια.

Οποιος τολμησει να κανει καποια παραβιάση χώρου .... έχει κάποια ποινη μετα;

Ενοεις πιλοτος; Οχι, δεν εχει γιατι πολυ απλα δεν αποφασιζει μονος του να κανει την παραβιαση:whistle:

Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas:
Ο ένας μου αδελφός ήταν στις Ειδικές Δυνάμεις το 1994-1995, απολύθηκε λίγο πριν την κρίση στα Ίμια.
Ήταν σε επίλεκτο σώμα, του οποίου η ύπαρξη δεν είναι ιδιαίτερα γνωστή.
Αν μπορούσε να πει εδώ αυτά που έχει δει και έχει κάνει εντός των εδαφών της γείτονος, θα επιβεβαίωνε τον BReaTHeR. Δεν θα τον πίστευα με τίποτα, αν δεν ήταν αδερφός μου.

Επίσης: Οι Κερκυραίοι [αν υπάρχουν εδώ] θα μπορούσαν να μας πουν τι έγινε το 1996-1997. Όταν πήγαν τα ΟΥΚ στην Κέρκυρα. Και όχι μόνο στην Κέρκυρα... ;)

Χωρις να ξερω τα πραγματα απο κοντα η κατι τετιο, μονο με ιστοριες που μου εχουν πει απο τον στρατο (πατερας, ξαδερφια) και απο οσα μπορω να μαθω μεσω γνωστων του πατερα μου που ειναι αξιωματικοι το τι γινετε που δεν γινετε γνωστο δεν μπορουμε να το φανταστουμε. Και για της παραβιασεις μπορειτε να ειστε 100000% συγουροι οτι δεν κανουν μονο οι Τουρκοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ε τωρα θα το πω, δεν αντεχω:D
Τουλαχιστον εμεις δεν ζηταμε απο τους Τουρκους -των οποιων τον εναεριο χωρο απ οτι λες παραβιαζουμε- να μας πληρωσουν και την βενζινη (που λεει και ο Τραγκας)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από briki:
Ε τωρα θα το πω, δεν αντεχω:D
Τουλαχιστον εμεις δεν ζηταμε απο τους Τουρκους -των οποιων τον εναεριο χωρο απ οτι λες παραβιαζουμε- να μας πληρωσουν και την βενζινη (που λεει και ο Τραγκας)..
Να τους ζητισουμε να μας πληρωσουν την βενζινη δεν γινετε, την κιροζινη ισως:P Περα απο την πλακα, σχετικα με τα λευτα που μας ζητανε τωρα για το f-16 κλπ μην νομιζετε οτι τα ζητανε ουσιαστικα. Στην πραξη ειναι συνενοειμενοι Καραμανλης και Ερντογαν και απλα ο Ερντογαν λεει τα δικα του στον λαο της Τουρκιας γιατι ερχονται και εκλογες... Νομιζετε δλδ οτι θα προτιμισουν να κρατισουν κλειστα τα λιμανια τους σε καραβια απο την Κυπρο απο το να μπουνε στην ΕΕ; Τα πολα λογια ειναι φτωχια, ολα γινοντια ωστε να μην απογοητευτει ο Τουρκικος λαος, στην πραξη το δικο μας περναει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Dark Kronos: αλιγωρικα χρησιμοποιησα την λεξη βενζινη, τι στο καλο, λες να μην το ξερα;:)

Σε οτι αφορα τη συνεννοηση που λες... ε αφου τα ξερεις εκ των εσω, εμεις οι υπολοιποι περισσευουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Φυσικα, δεν σε εχω για μπαζο, πλακα εκανα.
εκ των εσω=; Και πιος σου ειπε οτι τα ξερω; Εγω απλα τα υποθετω με βαση αυτα που βλεπω ακουω και διαβαζω. Ετσι πιστευω οτι γινετε, στην πραξη τι γινετε, οι ιδιοι το ξερουν (αν το ξερουν και αυτοι...:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Όσο μας παραβιάζουν αυτοί τόσο τους παραβιάζουμε κι εμείς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanos56

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tanos56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Επειδή κρίνω -κατά την ταπεινή μου άποψη-, ότι γράφτηκαν κάποια στοιχεία ανακριβή,τα οποία εξισώνουν αμυνόμενο και επιτιθέμενο, καθώς κάποιες υπερβολές επί του θέματος (υπηρέτησα και εγώ στην Β΄Μοίρα αλεξιπτωτιστών), θα ήθελα να παρατηρήσω τα παρακάτω:
1.Η παραβιάσεις της ΤΗΚ (ΤΟΥΡΚΙΚΉΣ ΠΟΛΕΜΙΚΉΣ ΑΕΡΟΠΟΡΊΑΣ), αναφέρονται στο γεγονός ότι η Ελλάδα έχει διαφορετικού μήκους χωρικά ύδατα από εναέριο χώρο.
Από άποψη Διεθνούς Δικαίου το δικαίωμα μας αυτό , είναι κατοχυρωμένο από σχετικό τελεσίδικο ψήφισμα της Κοινωνίας των Εθνών το οποίο απέρριψε οριστικά σχετική ένσταση της Αγγλίας.. Η Τουρκία δεν απεδέχθη ποτέ το εν λόγω ψήφισμα, όπως άλλωστε δεν απεδέχθη ποτέ, και την συνθήκη της Τζαμάικα για το "Διεθνές Δίκαιο της θάλασσας". Το εξωφρενικό είναι, ότι αξιώνει αφοπλισμό ελληνικών νησιών του Αιγαίου, επικαλούμενη μία συνθήκη (Λωζάνη), την οποία η ίδια ουδέποτε προσυπέγραψε!!!! και κυριως ουδέποτε σεβάστηκε (αφού την εφήρμοσε προς ίδιον όφελος, επεκτείνοντας η ίδια τα χωρικά της ύδατα στα 12Ν.Μ προς την Συρία και την Μαύρη θάλασσα, Κάτι το οποίο διεκήρυξε ως "αιτία πολέμου" προς την Ελλάδα). Αξιώνει δε -βάσει αυτής της συνθήκης-αφοπλισμό νησιών (Λήμνος) , τα οποία δεν περιελήφθησαν ουδέποτε στην εν λόγω συνθήκη!!!

2. Στο αρχιπέλαγος υπάρχει ένας "σιωπηλός πόλεμος", αφού οπλισμένα τουρκικά μαχητικά εισέρχονται συνεχώς στο F.I.R Αθηνών, όπου τα πράγματα από άποψη Δικαίου είναι αρκετά "θολά". Εκεί δεν υποχρεούνται να υποβάλουν σχέδια πτήσης.

3. Σε περίπτωση εισόδου σε Ε.Χ οπλισμένου ξένου μαχητικού μία χώρα διατηρεί εννόμως το δικαίωμα να προχωρήσει σε αναγνώριση-αναχαίτηση ή και κατάρριψη, αν και το τελευταίο εγχείρημα είναι ιδιαίτερα "σοβαρό.".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ο ένας μου αδελφός ήταν στις Ειδικές Δυνάμεις το 1994-1995, απολύθηκε λίγο πριν την κρίση στα Ίμια.
Ήταν σε επίλεκτο σώμα, του οποίου η ύπαρξη δεν είναι ιδιαίτερα γνωστή.
Αν μπορούσε να πει εδώ αυτά που έχει δει και έχει κάνει εντός των εδαφών της γείτονος, θα επιβεβαίωνε τον BReaTHeR. Δεν θα τον πίστευα με τίποτα, αν δεν ήταν αδερφός μου.

Επίσης: Οι Κερκυραίοι [αν υπάρχουν εδώ] θα μπορούσαν να μας πουν τι έγινε το 1996-1997. Όταν πήγαν τα ΟΥΚ στην Κέρκυρα. Και όχι μόνο στην Κέρκυρα... ;)

το θέμα δεν είναι τι έκανε , αλλά γιατί το έκανε
θα μείνω πάντα με αυτήν την απορία :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top