Χωρίζετε ή σας χωρίζουν;

Τι συμβαίνει συχνότερα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 55)
  • Με χωρίζουν

    Ψήφοι: 11 20.0%
  • Τους χωρίζω

    Ψήφοι: 20 36.4%
  • Και τα δύο εξίσου

    Ψήφοι: 16 29.1%
  • Δεν είχα ποτε σχέση

    Ψήφοι: 4 7.3%
  • Ο κουμπάκιας σε νέες περιπέτειες :P

    Ψήφοι: 4 7.3%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συνήθως τις σχέσεις που είχατε στο παρελθόν τις τερματίζατε εσείς ή ο/η άλλος/η; Τι πιστευετε οτι δείχνει αυτό (όποιο κι αν συμβαίνει συχνότερα) για το χαρακτήρα σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
και τα δυο, αλλα μετρωντας τις φορες και συγκρινοντας, πιο πολυ βγαινει το δευτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Με χώρισαν οι δύο μεγάλες μου σχέσεις (οκ, και ο έρωτας του γυμνασίου) και χώρισα έναν μετά από μία εβδομάδα!
Αν και μετά ένιωσα κερδισμένη από το χωρισμό... τελικά...! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εμένα, μάλλον περισσότερο με χωρίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Με αφήνουν να καταλάβω ότι θέλουν να χωρίσουμε.
Το ποιος το λέει έχει τόσο σημασία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγώ πάλι συνήθως, χωρίς να το παίρνω κι επάνω μου, τους χωρίζω.. είμαι καλά γιατρέ μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λοιπον τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα, συμπεραινω κατι...
στην πρωτη σοβαρη σχεση, με χωρισε. και επειδη το πηρα μαλλον πολυ εγωιστικα, δεν αφησα να ξαναγινει :)
δεν εφτασα ποτε κατι στα ακρα, απλα οταν εβλεπα οτι δεν τραβαει, το τελειωνα πριν το αφησω να ΦΘΑΡΕΙ.. οσο κι αν ποναγε, νομιζω ηταν το καλυτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Εχουν συμβει απ ολα. Με χωρισαν, τις χωρισα, και επισης... κοινη συνεναισει. :) Υπαρχει και αυτο, oh yes!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Από όλες μου τις...πιο σοβαρές σχέσεις έφυγα πρώτη. Μόνο στην πρώτη μου ¨μεγάλη¨ σχέση, σε ηλικία 16 ετών, που ήταν πλατωνική βεβαίως βεβαίως, με χώρισαν αλλά μετά από λίγο καιρό ήρθε παρακαλώντας να τον δεχτώ πίσω αλλά εγώ...βράχος!
Πάντως είναι ένα θέμα που θα έλεγα ότι με προβληματίζει...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για εμενα καμια μα καμια σημασια δεν εχει...
Για την ιστορια συνηθως χωριζα εγω με τις κοπελες, αλλα εκεινη η μια φορα που εγινε το αντιθετο με διελυσε ανεπανορθωτα.:(
Κι οχι απο εγωισμο ή τετοια...μαμακιες ειναι αυτα για τον χαρακτηρα μου.(οχι γενικα!Για τον χαρακτηρα μου μονο!)Αλλα γιατι εγινε με τρομερα γαμωτροπο κι εγω δεν μπορουσα με τιποτα να αποδειξω οτι δεν ειμαι ο Σημιτης...:(
Γενικοτερα ηταν τοσα τα παρελκομενα που μιλαμε...αστα να πανε με εκανε.Αλλα εμαθα παρα πολλα!
Οπως και να εχει προσωπικα κανω δυσκολα σχεσεις γιατι απλουστα δενομαι οταν βρω καποια που αξιζει(?), κι ετσι ειτε διαπιστωσω εγω το τελος, ειτε μου το επιδειξουν...στεναχωριεμαι πολυ.
(Ακουγομαι σαν "μην πω" ετσι...;το ξερω...βρεχει κιολας...)

Αnyway η ψηφος παει στο "Β".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Το ποιος χωρίζει έχει σημασία μόνο στο βαθμό που υπολογίζεις το "γιατί" χωρίζεις ή σε χωρίζει…
Και οπωσδήποτε ο λόγος χωρισμού και η ίδια η απόφαση δείχνει τον χαρακτήρα . Αν τον χωρίζεις επειδή δεν σε πάει στο Παρίσι, αν δεν το χωρίζεις ενώ σου έκανε την ζωή κόλλαση, αν σε χωρίζει επειδή έχεις πάρει δυο –τρία κιλά, αν σε χωρίζει επειδή φοβάται την δέσμευση…κλπ …όλα αυτά δείχνουν τον χαρακτήρα του καθενός…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Μάλλον μοιρασμένες είναι οι φορές αλλά να σας πω κάτι παράξενο?
Είτε με χώριζαν,είτε τις χώριζα...το downιασμα και την κραιπάλη (με συνοδεία κλάματος και αλκοόλ φυσικα) δεν το γλύτωνα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παλι καλα ρε ειλικρινη...και νομιζα οτι ημου ο τελευταιος τον Μοικλαμμενων...:redface:

Ρουμανα μου πολυ σωστη σε αυτα που λες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγω τους χωρίζω και μετα αντιδράω σαν να με χώρισαν αυτοί, για πολύ καιρό νταουν και κλάμα ακόμα και σε αυτό ανάποδη είμαι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Χώριζα πάντα εγώ, τους σούτερα πρίν μου διμηουργίσουν πρόβλημα, εξάλου όλοι οι ανώμαλοι και οι κομπλεξικοι και οι αχριστοι με μένα τα ειχαν, ένα καλό παιδί μόνο ήταν καλό και τον χώρισα επιδή τον δεν μπορούσα να τον δώ σαν φίλο:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Παντα τους χωριζω εγω, καποιου ειδους καταρα εχω... Βασικα ευχη και καταρα, αναλογως την περιπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Και για να απαντησω στο δευτερο σκελος της ερωτησης σου, αυτο που πιστευω οτι λεει για μενα, ειναι οτι δεν συμβιβαζομαι, δεν βολευομαι, δεν ειμαι ανειλικρινης, δεν εξαρτωμαι και δεν μπορω να κανω χωριο ουτε με τ'αντερα μου. Καποια ειναι προτερηματα, καποια ελαττωματα.

Α επισης δειχνει οτι ειμαι και πολυ femme fatale και κανεις δεν μπορει να με αφησει!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mara

Πολύ δραστήριο μέλος

Η mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.
υπήρξαν φορες που τους χώρισα και φορές που με χώρισαν.
και στις 2 περιπτώσεις όμως το αποτέλεσμα ήταν το ιδιο... πολύ κλάμα βρε παιδί μου...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μου έχουν συμβεί και τα δυο φυσικά.... κι έχω πονέσει κι έτσι κι αλλιώς φυσικά...
αν και στις πιο δυνατές σχέσεις μου το οριστικό τέλος το έχω βάλει εγώ
(μάλλον λόγω αποφασιστικότητας και δύναμης χαρακτήρα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Για μένα δεν έχει σημασία ποιος χωρίζει ποιον...Ναι δεν με έχουν χωρίσει.. αλλά πολύ θα ήθελα να μην χώριζα και εγώ κανέναν από τις σχέσεις που είχα στο παρελθόν. Γενικότερα επειδή είμαι πολύ απαιτητική στις σχέσεις μου με χαλάνε πράγματα που άλλοι άνθρωποι δεν θα πρόσεχαν καν. Αυτό δεν ξέρω αν ποτέ με οδηγήσει σε μοναξιά αλλά το προτιμώ από το να μην είμαι ευτυχισμένη... Κανένας πάνω από τον εαυτό μου και τα θέλω μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top