Φιλία και εξοικείωση με το σύντροφο μας

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είστε και φίλοι με το σύντροφο σας ή προτιμάτε να αφήνετε ένα πέπλο μυστηρίου για το άτομο σας; Το θεωρείτε καλό για τη σχέση; Αν ναι, πόσο φίλοι είστε μαζί του/της; Υπάρχει κάτι που να του/της έχετε κρύψει για το άτομο σας;
Επίσης, πόσο έχετε εξοικοιωθεί με το σύντροφο σας; Τι σας έχει δει να κάνετε που δεν θα αφήνατε άλλο άτομο να σας δει να κάνετε;

Προσωπικά ο σύντροφος μου είναι ο καλύτερος μου φίλος και το ίδιο και εγώ γι'αυτόν. Δεν υπάρχει κάτι απο τη ζωή μου που να του έχω κρύψει (συνειδητά) και μαζί του έχω μεγαλύτερη ταύτιση απόψεων απ'ότι με οποιοδήποτε άλλο άτομο. :)
Αν και έχουμε εξοικοιωθεί αρκετά, υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν θέλουμε να μας βλέπει ο άλλος να κάνουμε για να μην χαθεί η μαγεία. Πχ ποτέ δεν πηγαίνουμε μαζί τουαλέτα και ποτέ δεν με έχει δει με πολλές τρίχες (ειδικά στις μασχάλες δεν θέλω να με δει ποτέ με την παραμικρή τρίχα). Πάντως έχω κάνει μπροστά του αποτρίχωση, έχω βγάλει μπροστά του τα φρύδια μου, έχβ βάλει/βγάλει μπροστά του φακούς κλπ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Φιλία και όλα, η καλύτερη παρέα απόλυτη ηλικρίνια, λέμε τα πάντα και δεν κρύβουμε τίποτα, πρέπει να λέμε στον άνθρωπό μας τι νοιώθουμε κάθε στοιγμή και να μαθένουμε για εκείνον, υγεία ειναι αλήθεια και ψέμα σαράκι που τρώει κρυφά την σχέση και στο τέλος την καταρέει, χωρίς να το καταλάβεις γίνεσε θύμα της ίδιας σου της αγάπης και ο πόνος ειναι μεγαλήτερος απο την αλήθεια που θα έλεγες απο την αρχή:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα Μάνια. :)
Επίσης ένα ερώτημα είναι και πόσο έχετε εξοικοιωθεί με το σύντροφο σας; Τι σας έχει δει να κάνετε; Πάω να το προσθέσω στο αρχικό ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα Μάνια. :)
Επίσης ένα ερώτημα είναι και πόσο έχετε εξοικοιωθεί με το σύντροφο σας; Τι σας έχει δει να κάνετε; Πάω να το προσθέσω στο αρχικό ποστ.


Οταν λές να κάνουμε τι ενωείς; όχι πάντος φυσικές ανάγκες αυτό ειναι σύγουρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οταν λές να κάνουμε τι ενωείς; όχι πάντος φυσικές ανάγκες αυτό ειναι σύγουρο

Τέτοια πράγματα εννοώ, φυσικές ανάγκες, αποτρίχωση κλπ
Ούτε εμείς κάνουμε τις φυσικές μας ανάγκες μπροστά στον άλλον, ποτέ. Θεωρώ οτι θα χαλάσει την εικόνα που έχει ο ένας για τον άλλον. :down: Ωστόσο έχω ακούσει ζευγάρια που το κάνουν :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και εμενα ο δικος μου ειναι ο καλυτερος μου φιλος. Βασικα, το θεωρω καπως σαν.. "προδοσια" (σε εισαγωγικα παντα, γιατι δεν μπορεσα να βρω πιο.. ελαφρια λεξη) να εχω καποιο προβλημα και να το πω σε αλλον. Και εμενα θα με χαλαγε αν ειχε κατι και το ελεγε στους φιλους του και οχι σε μενα.

Οσο για το δευτερο, νιωθω γενικα αρκετα ανετα μαζι του. Βεβαια, δεν μου αρεσει να κυκλοφορω π.χ. με τις πιτζαμες ολη μερα και γυαλουμπες και το μαλλι χαλια (αν και το εχω κανει) γιατι οσο να'ναι, δεν ειναι η μανα μου, γκομενος μου ειναι!:P Και για τις φυσικες αναγκες... ενταξει, πιπι μου κανω αν ειναι αυτος στο μπανιο και δεν κρατιεμαι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οσο για το δευτερο, νιωθω γενικα αρκετα ανετα μαζι του. Βεβαια, δεν μου αρεσει να κυκλοφορω π.χ. με τις πιτζαμες ολη μερα και γυαλουμπες και το μαλλι χαλια (αν και το εχω κανει) γιατι οσο να'ναι, δεν ειναι η μανα μου, γκομενος μου ειναι!:P Και για τις φυσικες αναγκες... ενταξει, πιπι μου κανω αν ειναι αυτος στο μπανιο και δεν κρατιεμαι!:P

Κι εγώ αν και προσπαθώ να το αποφεύγω. Δλδ άντε να συμβει 1-2 φορές το χρόνο το πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τέτοια πράγματα εννοώ, φυσικές ανάγκες, αποτρίχωση κλπ
Ούτε εμείς κάνουμε τις φυσικές μας ανάγκες μπροστά στον άλλον, ποτέ. Θεωρώ οτι θα χαλάσει την εικόνα που έχει ο ένας για τον άλλον. :down: Ωστόσο έχω ακούσει ζευγάρια που το κάνουν :confused:


Στάκα ένα λεπτό άν πάω τουαλέτα ενοείτε ότι απαγορέυετε άλλα να βάλω εκείνη την πράσινη βλακεία που έβαλα πρίν ένα μήνα σκάει στα γέλια και γελάμε μέχρι που σκάμε με αυτή την μάσκα βγήκε το παρατσούκλι εξωγήηνος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Κι εγώ αν και προσπαθώ να το αποφεύγω. Δλδ άντε να συμβει 1-2 φορές το χρόνο το πολύ. :)

Ε ενταξει, εμενα συμβαινει πιο συχνα, αλλα περναμε και πιο πολυ καιρο μαζι. Δηλαδη τα βραδια μενουμε παντα μαζι. Αλλα με το συγκεκριμενο θεμα δεν ντρεπομαι, μαλλον το συνηθισα.:P Γιατι στην αρχη ντρεπομουν τρελα, ουτε ντους δεν ηθελα να κανουμε μαζι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
LOL mania, εγώ δεν πολυβάζω μάσκες οπότε δεν έχει τύχει
io-io ντους κάναμε πολύ συχνά μαζί, απο τις πρώτες μέρες της σχέσης. Αν και κάποια στιγμή πρέπει να το κόψουμε γιατί αυτός θέλει το νερό χλιαρό και εγώ καυτό και επίσης δεν μπορώ εκεί που απολαμβάνω να τρέχει πάνω μου το νερό να το παίρνει γιατί κρυώνει (ή να του το δίνω εγώ γιατί τον λυπάμαι να κρυώνει) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
LOL mania, εγώ δεν πολυβάζω μάσκες οπότε δεν έχει τύχει

Δυο φορές έβαλα και εγώ και με έκανε βούκινο:worry: άλλα γιατί όχι αποτρίχωση; κάτι σε αέριο να φοβάσε:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
io-io ντους κάναμε πολύ συχνά μαζί, απο τις πρώτες μέρες της σχέσης. Αν και κάποια στιγμή πρέπει να το κόψουμε γιατί αυτός θέλει το νερό χλιαρό και εγώ καυτό και επίσης δεν μπορώ εκεί που απολαμβάνω να τρέχει πάνω μου το νερό να το παίρνει γιατί κρυώνει (ή να του το δίνω εγώ γιατί τον λυπάμαι να κρυώνει) :P

Αχαχα! Αυτο ακριβως συμβαινει σε μας, με αναποδα τις προτιμησεις, και ετσι το εχουμε ψιλοκοψει γιατι καταληγαμε να τσακωνομαστε για το αν το 6 ειναι χλιαρο η καυτο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αχαχα! Αυτο ακριβως συμβαινει σε μας, με αναποδα τις προτιμησεις, και ετσι το εχουμε ψιλοκοψει γιατι καταληγαμε να τσακωνομαστε για το αν το 6 ειναι χλιαρο η καυτο!:P
Χαχαχαχα ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με μας!
Κλασσική συζήτηση πριν το ντους:
Εγώ "για δες αυτή τη θερμοκρασία, πως σου φαίνεται;"
Αυτός: "Απαπαααααα, δεν το αντέχω, πολύ καυτό!"
Το κρυώνω λίγο
Ε: "Για δες τώρα, ε μη μου πεις, εγώ το βρίσκω κρύο αυτό!"
Α: "Πάλι καυτό είναι αλλά κάααπως αντέχεται"

Παρεμπιπτόντως, γίνεται να βάλεις 2 τηλέφωνα στο μπάνιο και να έχεις και διαφορετική θερμοκρασία στο καθένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γενικά θέλω ο σύντροφός μου να είναι πολύ καλός μου φίλος. Πράγματα που μπορεί να μη του πω αφορούν μόνο πράγματα που μου έχουν πει τρίτα άτομα προσωπικά τους, παρόλο που μπορεί και να θέλω ν' ακούσω την άποψή του, αλλά δεν τα λέω γιατί σέβομαι το τρίτο άτομο.

Τουαλέτα δεν πάω μπροστά του (αν και το έχω κάνει σε φάση πολύ παλιά και κυρίως είχα φίλο που δεν ντρεπόταν και το έκανε συστηματικά - και φυσικά εξίσου συστηματικά αποχωρούσα πάραυτα! :P), αλλά οτιδήποτε άλλο δεν έχω πρόβλημα.. Μπάνιο κάνω άνετα κι όχι απλά κάνω, αλλά τον προκαλώ κιόλας να έρθει κι αυτός! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Παρεμπιπτόντως, γίνεται να βάλεις 2 τηλέφωνα στο μπάνιο και να έχεις και διαφορετική θερμοκρασία στο καθένα;

Φανταζομαι μπορεις (πως εχεις ας πουμε το νιπτηρα απο διπλα) αλλα αν δεν το φτιαξεις ετσι απο την αρχη θα ειναι φασαρια να το προσθεσεις μετα..

Μπορει να κανω και λαθος, ας με διορθωσει καποιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Να πω κι εγώ...
Εγώ έχω αποφασίσει, ότι κάποια πράγματα απλά δε θα τα κάνω μπροστά του. Δηλαδή: τουαλέτα και τακτικά κούρες ομορφιάς. Δε λέω, μπορεί να τύχει να πρέπει να κάνω αποτρίχωση, αν και όταν ήταν κι αυτός εκεί, απλά κλεινόμουν για λίγο στο μπάνιο... Δεν ξέρω αν θα με δει ποτέ με πράσινη μάσκα. Αποκλείεται να είμαι αυτή, που απλά κάθε Τρίτη βράδυ κυκλοφορεί μες στο σπίτι σαν Ούφο... αλλά αν τύχει να γρίσει νωρίς σπίτι, και να είμαι με τις λάσπες πάνω μου, ε, έτυχε, δεν πέτυχε!!

Κατά τ' άλλα, μπανάκι μαζί έχει πλάκα να κάνουμε, αν και μετά μένω παραπάνω... έχουμε κι εμείς το πρόβλημα με τη θερμοκρασία, αλλά... ε, δε βαριέσαι!! Εγώ είμαι του καυτού και στο τέλος αυτοπαγώνομαι με κρύο.

Όσο για άλλα αναπόφευκτα... Πλέον δε θα τον χωρίσω, αν είμαι τουαλέτα και ακουστεί κάτι... ούτε με απωθεί, αν ακούσω κάτι από κείνον. Άλλωσσε μου περιγράφει με τα """ελληνικά""" του τι έγινε, και ξαφνικά μου φαίνεται κι αυτό γλυκούλι και τέλειο!!! Ωστόσο δυσκολεύομαι να πω ότι οκ, πάω τουαλέτα, κι ό,τι γίνει..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Γιδάκι εκείνος; όταν πάει τοαλέτα και τα λοιπά τον βλέπεις η ισχείει και για τους δύο; Βάζω και τα ραψήματα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι, κι αυτός κλείνεται. Δε θέλω να τον δω, μωρέμ δε μου πάει...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει να ξυρίζετε στο πρόσωπο και να παίζω μα τον αφρό του να του τον βγάζω και να ξαναβάζει, να τον ξυρίζω και να γελάει και να μην μπορώ να περάσω το ξυράφι....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λοιπόόόν :)

Μερικά πράγματα δεν μπορώ να τα κάνω με τπτ ακόμα και να είναι ο άλλος στο σπίτι... Πχ δεν μπορώ να παώ στην τουαλέτα (για... φαξ νομίζω το έχει πει κάποιος? :P) άμα είναι ο άλλος στο σπίτι, αλλά αυτό το έχω και γενικότερα με φίλους/γνωστούς/οικογένεια.

Από εκεί και πέρα ομολογώ ότι δεν είχα ουδέποτε πρόβλημα με τπτ σχεδόν... Όλες οι "σοβαρές" μου σχέσεις με έχουν δει με γυαλια΄, χάλια μαλλί, να ..πασαλείβομαι με κρέμες μετά από μπάνιο, άρρωστη του θανατά με πυρετό/συνάχια κτλ...

Στο θέμα των τριχών μόνο πρόσεχα να είμαι γενικώς ..περιποιημένη αν και τα πόδια καμμιά φορά ... ξεφεύγανε... Έχει τύχει όμως να ξυριστώ με αυτόν στο σπίτι αλλά με κλειστή πόρτα...
Γενικώς δλδ, αποκτώ εξοικείωση με το ... έταιρο ήμισυ, αν και νομίζω ότι για μένα είναι αρκετά ... επιβεβλημένο, μιας και δεν θα μπορούσα να ζήσω ποτε με το ...αγχος να με βλέπει ο άλλος πάντα στην τρίχα και το κάνω αρκετά... προφανές αυτό από τους ... πρώτους μήνες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top