Βγαίνετε πάντα μαζί με τον/την σύντροφό σας;

Πόσες φορές βγαίνετε μόνοι/ες σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 81)
  • Σεν πάω πουθενά χωρίς εκέινη/νο :inlove:

    Ψήφοι: 14 17.3%
  • Μια φορά τον μήνα καλά ειναι

    Ψήφοι: 8 9.9%
  • 2 φορές με τρείς ειναι αρκετές

    Ψήφοι: 15 18.5%
  • 6-7 φορές για να ξεδώσω

    Ψήφοι: 7 8.6%
  • 3 φορές την εβδομάδα περίπου

    Ψήφοι: 14 17.3%
  • Κουμπάκιας όποτε κάτσει....

    Ψήφοι: 16 19.8%
  • Δεν είναι στο χέρι μας :(

    Ψήφοι: 7 8.6%

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Το ξέρω βρε, πλάκα κάνω! Προσωπικά ο λόγος που προτιμώ τους άντρες για παρέα είναι ότι:
1. οι γυναίκες είναι πιο χαμηλών τόνων
2. είναι πιο συντηρητικές
3. λιγότερο ορθολογίστριες
4. πιο μη μου άπτου
και άλλα που δεν μου ρχονται τώρα
Βέβαια και αυτά στερεότυπα είναι αλλά τι να κάνω που οι περισσότερες που ξέρω έτσι είναι; Βέβαια έχω γνωρίσει και λαμπρές εξαιρέσεις, αλλά οι περισσότερες έτσι μου φαίνονται

Κυριως με το μη μου απτου, μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι. Μου τη σπαει αυτο το πολυ κοριτσιστικο, με ολα τα στερεοτυπα που ξερουμε για τις κοπελες πακετο. Μια φορα, μια γυρισε και μου ειπε: Ρε, δεν το πιστευω οτι πινεις μπυρα! Πως μπορεις? Δεν εχω ξαναδει κοπελα να πινει μπυρα...

Ντοινκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κυριως με το μη μου απτου, μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι. Μου τη σπαει αυτο το πολυ κοριτσιστικο, με ολα τα στερεοτυπα που ξερουμε για τις κοπελες πακετο. Μια φορα, μια γυρισε και μου ειπε: Ρε, δεν το πιστευω οτι πινεις μπυρα! Πως μπορεις? Δεν εχω ξαναδει κοπελα να πινει μπυρα...

Ντοινκ!

:rofl::rofl::rofl::rofl:
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ίο μου εγώ αυτήν την κοπέλα έπρεπε να την είχα μαζί μου να της έλεγα δυο φωνέντά, να δει πώς πίνει μια γυναίκα απο το μπουκάλι και πώς βρήζει σαν λημενεργάτη άν ακούει τέτοια αιδιαστικά πράματα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είμαι από τους υπέρμαχους της άποψης "όχι όλα με τον σύντροφο". Θέλω να έχω τα δικά μου ενδιαφέροντα, όπως κι αυτός τα δικά του και να μην τα κάνουμε όλα μαζί. Όπως επίσης καλό να ενώνονται οι παρέες, αλλά να μην το κάνουμε σύστημα!Κι επίσης μου αρέσει πολύ να βγαίνω με φίλες μου μόνο, είτε για συζήτηση, είτε για χορό και χαβαλέ! Και όσο να 'ναι, είναι μέρη που δεν ταιριάζουν στο αμόρε.

Επίσης, αν διαπίστωνα ότι ο φίλος μου θέλει να κάνει τα πάντα μαζί μου και να βγαίνουμε συνεχώς μαζί θα άρχιζα να έχω πολλές αμφιβολίες για την ανεξαρτησία του και θα ξενέρωνα. Ο προσωπικός χώρος είναι ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ θα πιεζόμουν πάρα πολύ αν ο,τι έκανα θα έπρεπε να τον κάνω με τον σύντροφό μου... Θεωρώ οτι είναι καλό να κρατάμε και λίγες στιγμές για τον εαυτό μας και να τις διαθέτουμε και σε άλλα πράγματα (πχ σε φίλους/φίλες μας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν λέω άν ΠΡΕΠΕΙ άλλα άν ΘΕΛΕΙΣ άλλο το ένα και άλλο το άλλο, άν πρέπει ειναι πίεση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν λέω άν ΠΡΕΠΕΙ άλλα άν ΘΕΛΕΙΣ άλλο το ένα και άλλο το άλλο, άν πρέπει ειναι πίεση;)
Πες τα βρε Μάνια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εφόσον λέω οτι με καταπιέζει αυτό σημαίνει και οτι δεν θέλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Θυμήθηκα ένα ζευγάρι φίλους.7 χρόνια είναι μαζί τα παιδιά και απο τότε που είναι μαζί είναι παντού και πάντα μαζί.Πλέον η κοπέλα δεν είναι η τάδε, η φίλη μας, είναι η "σύντροφος του τάδε".Ένα σώμα μια ψυχή.Δεν υποχρέωνε κανείς τον άλλο να βγούνε μαζί, να κάνουν τα πάντα μαζί.Από δική τους θέληση και μόνο.
Όμως 5,6 χρόνια πέρασαν, ο έρωτας έγινε ρουτίνα και για πότε έφτασε ο καιρός της μουργέλας χαμπάρι δεν πήραν.Ούτε να πάνε διακοπές μαζί δεν θέλουν.
Δεν αντέχουν τη σχέση χωρίς την παρουσία τρίτων.
Αλλά μένουν μαζί (αυτό είναι μια άλλη ιστορία)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θυμήθηκα ένα ζευγάρι φίλους.7 χρόνια είναι μαζί τα παιδιά και απο τότε που είναι μαζί είναι παντού και πάντα μαζί.Πλέον η κοπέλα δεν είναι η τάδε, η φίλη μας, είναι η "σύντροφος του τάδε".Ένα σώμα μια ψυχή.Δεν υποχρέωνε κανείς τον άλλο να βγούνε μαζί, να κάνουν τα πάντα μαζί.Από δική τους θέληση και μόνο.
Όμως 5,6 χρόνια πέρασαν, ο έρωτας έγινε ρουτίνα και για πότε έφτασε ο καιρός της μουργέλας χαμπάρι δεν πήραν.Ούτε να πάνε διακοπές μαζί δεν θέλουν.
Δεν αντέχουν τη σχέση χωρίς την παρουσία τρίτων.
Αλλά μένουν μαζί (αυτό είναι μια άλλη ιστορία)..
Και τι θες να πεις με αυτό; Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Και τι θες να πεις με αυτό; Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι.

Εννοείται δεν είναι ίδιοι.Όμως θα μπορούσαν να κρατήσουν τις επαφές στη σχέση τους με ποιότητα και όχι με ποσότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Και τι θες να πεις με αυτό; Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι.


Ακριβώς και δεν ξέρεις τι έγινε μπορεί εκέινος ή εκείνη να καταπιεζόντουσαν και να μην το έλεγαν, δεν ειναι λίγα τα ζευγάρια που λένε ότι περνάνε καλά για να μην χαλάσουν την εικόνα τους πρως τα έξω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εννοείται δεν είναι ίδιοι.Όμως θα μπορούσαν να κρατήσουν τις επαφές στη σχέση τους με ποιότητα και όχι με ποσότητα.
Αφού έτσι ένιωθαν, καλά έκαναν. Ποιός μπορεί να ξέρει αν δεν θα είχαν βαρεθεί ούτως ή άλλως μετά απο 7 χρόνια, ακόμα και σπάνια να έβγαιναν; Μην ξεχνάς οτι οι περισσότερες σχέσεις τελειώνουν πολύ νωρίτερα και δεν νομίζω όοοολες πια να κάνουν αυτό το "λάθος" (αν είναι λάθος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εννοείται δεν είναι ίδιοι.Όμως θα μπορούσαν να κρατήσουν τις επαφές στη σχέση τους με ποιότητα και όχι με ποσότητα.


Λίγοι ήταν αυτοί που είχαν απόλυτη ελευθερία και στο τέλος χάθηκαν στο δρόμο; δεν λέω για κανέναν απο εδώ απλά παράδειγμα φέρνω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Γιατί να τσακωνόμαστε?
Εφ'όσον δεν είμαστε όλοι ίδιοι προφανώς και δεν μπορεί κανείς να πει αν αυτό είναι καλό ή κακό για ένα ζευγάρι. Γιατί καλό για ένα ζευγάρι είναι κάτι που κάνουν και οι δύο και που τους ευχαριστεί. Αν και τους δύο τους ευχαριστεί να κάνουν τα πάντα μαζί ας τα κάνουν, αν όχι τότε ας μην τα κάνουν. Εγώ προσωπικά δεν θα τα έκανα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Γιατί να τσακωνόμαστε?
Εφ'όσον δεν είμαστε όλοι ίδιοι προφανώς και δεν μπορεί κανείς να πει αν αυτό είναι καλό ή κακό για ένα ζευγάρι. Γιατί καλό για ένα ζευγάρι είναι κάτι που κάνουν και οι δύο και που τους ευχαριστεί. Αν και τους δύο τους ευχαριστεί να κάνουν τα πάντα μαζί ας τα κάνουν, αν όχι τότε ας μην τα κάνουν. Εγώ προσωπικά δεν θα τα έκανα...

Ποιός τσακώθηκε;:worry:

μηλάμε γενικά λέμε τις απόψεις μας με παραδήγματα δεν ειναι κακό, κακό ειναι να λέμε χωρίς αποδείξεις και παραδείγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απο το στόμα μου το πήρες βρε Μάνια! Κι εγώ ακριβώς αυτό θα έγραφα: "Ποιός τσακώθηκε;"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ νομίζω πως τα άτομα που θέλουν να τα κάνουν όλα με το έτερον ήμιση δεν είναι οι ιδανικοί φίλοι. Αν θες να πεις κάτι στην φίλη σου κι αυτή επιμένει να βγαίνετε με τον γκόμενο μου χτυπάει απίστευτα άσχημα.:mad: Εγώ θέλω να μοιραστώ κάτι με 1 άτομο κι όχι με 2! Συνήθως όταν φίλες μου αποκτούν αυτή την συνήθεια τις ξεκόβω (πολλές φορές το κάνουν κι οι ίδιες:P ) επειδή ένα άτομο με αυτή την προσωπικότητα μου βγάζει ότι μπορεί να προσφέρει πολύ περισσότερο στην σχέση του παρά στους φίλους του (αν μπορούμε να χαρακτηρίσουμε τις παρέες που έχει ως υποκατάστατα όταν δεν έχει σχέση φίλους:confused: ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής δεν μου έχει τύχει να θέλει να μοιραστεί κάτι ΜΟΝΟ μαζί μου και να την/τον πειράζει να το μάθει ο φίλος μου. Άλλωστε ούτως ή άλλως, μιας και μένουμε μακριά, δεν βγαίνω συνέχεια μαζί του διότι δεν μπορώ. Πάντως φυσικά και βάζω τη σχέση πάνω απο τη φιλία, η σχέση περιέχει και φιλία, η φιλία δεν περιέχει σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα και συνεχίζω την σκέψη …
…να αποκτά εντυπώσεις αρκεί να είναι κατά την διάρκεια της ημέρας.
…άλλο πάω ψάρεμα με τους φίλους μου και άλλο πάω να πιο ένα ποτό με τα παιδιά…
..το βράδι λοιπόν…μόνο μαζί μου.:)

Γιατι βρε ρουμανα; Οι γυναικες μονο τη μερα εμφανιζονται;!

Εγω ΘΕΛΩ να βγαινω μονη μου και να βγαινει και μονος του. Περναμε πολυ ωραια ολοι μαζι με τις παρεες μας, γελαμε κτλ, αλλα εχω την αναγκη (κι εκεινος το ιδιο) να βγω με τους φιλους μου και να μαστε "μονοι" μας, να πουμε ο,τι σαχλαμαρα θελουμε, να μην νιωθουν την αναγκη να αυτολογοκριθουν(δεν ειναι μπαμπουλας, αλλα ποια φιλεναδα μου θα αρχισει να λεει λεπτομερειες για τη σχεση της με τον φιλο μου μπροστα?)(Ναι ειμαι στην οικτρη κατηγορια γυναικων που εχω φιλες :redface:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top