Βελτίωση επιδόσης των WIN98

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχουμε ένα παλίο laptop win98, P2 300mhz 32ram και δίσκο 3.5GB. Τρέχει win98.
Για να βελτιώσω την επιδοσή του τι μπορώ να κάνω; Εχω δοκιμάσει να σταματήσω να ξεκινάνε προγράμματα που δεν είναι απαραίτητα μαζί με τα win, εξέταση δίσκου και ανασυγκρότηση (2φορές).
Θα ήθελα να ρωτήσω τι αλλό μπορώ να κάνω; Να κάνω ανασυγκρότηση με κάποιο αλλό πρόγραμμα ; Κατί άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Θέλεις οπωσδήποτε Windows στο laptop ή απλά ένα λειτουργικό για να κάνεις τη δουλειά σου;
Θα μπορούσες κάλλιστα ας πούμε να βάλεις ένα παλιό Linuxάκι χωρίς πολλές απαιτήσεις και να πηγαίνει μια χαρά.
Τώρα αν θέλεις οπωσδήποτε Windows δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και πολλά για την ταχύτητα. Όπως και να έχει, ειδικά ο μικρός δίσκος κάποια στιγμή θα σου δημιουργήσει και πρόβλημα με virtual memory.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Θέλεις οπωσδήποτε Windows στο laptop ή απλά ένα λειτουργικό για να κάνεις τη δουλειά σου;
Θα μπορούσες κάλλιστα ας πούμε να βάλεις ένα παλιό Linuxάκι χωρίς πολλές απαιτήσεις και να πηγαίνει μια χαρά.
Τώρα αν θέλεις οπωσδήποτε Windows δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και πολλά για την ταχύτητα. Όπως και να έχει, ειδικά ο μικρός δίσκος κάποια στιγμή θα σου δημιουργήσει και πρόβλημα με virtual memory.
Αυτό που ψάχνω είναι κύριος προγράμματα που να κάνουν θα βοηθήσουν να βελτιώσω την ταχύτητα του υπολογιστή όπως το diskeeper
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,815 μηνύματα.
Επίσης μπορείς να κάνεις καθαρισμό της registry.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ποιο πρόγραμμα θεωρείτε κάλο για αυτό ; Γμτ έχω συνηθίσει από το laptop μου και desktop μου πάνε σφαίρα με το πολύ μια ανασυγκρότηση αντε και και μια ανασυγκρότηση στο paging file και δεν ξέρω πολλά προγραμμάτα για αυτό το σκοπό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,815 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια... εγώ χρησιμοποιώ το ενσωμετωμένο utilitie του TweakXP Pro: www.totalidea.com

Αλλά απ ότι φαίνεται, είναι μόνο για τα XP...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Να σου πω την αλήθεια... εγώ χρησιμοποιώ το ενσωμετωμένο utilitie του TweakXP Pro: www.totalidea.com

Αλλά απ ότι φαίνεται, είναι μόνο για τα XP...
Ok θα το ψάξω περισσότερο ... thanks πάντως
Edit: Βρήκα μερικά προγραμματάκια π.χ. Regseeker αλλά δεν έκαναν πολλά. Τελικά έβαλλα το diskeeper και έκανε πολύ καλή δουλεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top