Τι προτιμούν περισσότερο οι άντρες; Μόνιμη σχέση ή απλό σεξ;

Μόνιμη σχέση ή σεξ; Σε τι νιώθετε καλύτερα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 121)
  • Μόνιμη σχέση

    Ψήφοι: 96 79.3%
  • Σέξ

    Ψήφοι: 25 20.7%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
δεν ανέφερα καφετέριες καί εστιατόρια? νομίζω οτι τα ανέφερα!για τα στατιστικά που είπες αν υπάρχουν!δέν θέλω να μπώ σε αντιπαράθεση γιατί ειμαι πολλή πικραμένος στή ζωή μου και δε μπορώ να δεχτώ οτι συνέχεια κάνωλάθος επιλογές!πόσες φορές λάθος!δέν πρέπει να φέρεσαι σωστά.καλύτερανα σεφοβούνται παρά να σε λυπούνται αλλά τα χρόνια πέρασαν!
Και πάλι, ίσως να έφταιγαν οι συγκεκριμένες καφετέριες. Κάποτε είχα τελείως διαφορετική (και χειρότερη) άποψη για το πως είναι οι περισσότεροι άνθρωποι, πως σκέφτονται, τι θέλουν. Τελικά συνειδητοποιήσα οτι έφταιγαν οι παρέες που είχα και οι χώροι που κινούμουν. Άλλωστε αν παρατηρήσεις ο καθένας έχει διαφορετική άποψη για τους ανθρώπους. Πως γίνεται αυτό δεδομένου οτι ζούμε στον ίδιο πλανήτη όλοι; Απλά, ο καθένας κρίνει απο το δικό του μικρόκοσμο, ο οποίος ποτέ δεν είναι αντιπροσωπευτικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Αυτό για την λύση δεν το κατάλαβα :worry:

Δεν έχω κάνει και στατιστική ανάλυση να πω την αλήθεια... απλά όπως σου είπα παραπάνω από ένα σημείο και μετά είναι ότι κάτι δεν έχουμε μάθει σωστά και ίσως κάτι μας τραβάει σε αυτό το τύπο....
Μα δεν προσδιορίζω τύπο γυναίκας.ούτε ηλικία ούτε χρώμα και ούτε εθνικότητα γιατί τα είχα και με ξένες!σε μιά σχέση είσαι αυτό που είσαι και οχι αυτό που θα ηθελε να είσαι δέν γίνεται!πώς θα γίνει!αυτό γνώρισες,εκτός αν δέν ξέρεις τι θές!τι λύση αμα στην πω θα πέσει το side να με φάει αλα οπως τα βλέπω τα πράγματα αυτή είναι η λύση!δυστηχώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μα δεν προσδιορίζω τύπο γυναίκας.ούτε ηλικία ούτε χρώμα και ούτε εθνικότητα γιατί τα είχα και με ξένες!σε μιά σχέση είσαι αυτό που είσαι και οχι αυτό που θα ηθελε να είσαι δέν γίνεται!πώς θα γίνει!αυτό γνώρισες,εκτός αν δέν ξέρεις τι θές!τι λύση αμα στην πω θα πέσει το side να με φάει αλα οπως τα βλέπω τα πράγματα αυτή είναι η λύση!δυστηχώς!

Ο τύπος γυναίκας έχει να κάνει ότι αυτές οι γυναίκες είχαν κάποια κοινά χαρακτηριστικά στο χαρακτήρα τους- συμπεριφορά τους- θέλω τους .... αυτό εννοώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Και πάλι, ίσως να έφταιγαν οι συγκεκριμένες καφετέριες. Κάποτε είχα τελείως διαφορετική (και χειρότερη) άποψη για το πως είναι οι περισσότεροι άνθρωποι, πως σκέφτονται, τι θέλουν. Τελικά συνειδητοποιήσα οτι έφταιγαν οι παρέες που είχα και οι χώροι που κινούμουν. Άλλωστε αν παρατηρήσεις ο καθένας έχει διαφορετική άποψη για τους ανθρώπους. Πως γίνεται αυτό δεδομένου οτι ζούμε στον ίδιο πλανήτη όλοι; Απλά, ο καθένας κρίνει απο το δικό του μικρόκοσμο, ο οποίος ποτέ δεν είναι αντιπροσωπευτικός.
λοιπόν αντέ να θεωρήσω οτι φταίγαν οι παρέες και το βράδυ!τώρα 2 χρόνια είμαι σε πρωινή δουλεία απίστευτο για μένα γιατί σκέφτηκα οπως λες και εσύ!τράβηξα μιά γραμμή θεώρησα λάθος το παρελθόν και ξανάρχισα!πιστεύεις οτι ειναι διαφορετικά?τουλάχιστο το βράδυ ελεγες φταίει η κούραση το φώς το ποτό ισως!το πρωί ομως τι?μάλλον είμαι πολλή παράξενος που ψάχνω την αγάπη και οχι το συνφέρον να περνάει ο κ..... μου καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι είναι απαραίτητα η νύχτα, αλλά ο τύπος γυναίκας που σε τραβάει. (συμφωνώ δλδ με Vkey)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ο τύπος γυναίκας έχει να κάνει ότι αυτές οι γυναίκες είχαν κάποια κοινά χαρακτηριστικά στο χαρακτήρα τους- συμπεριφορά τους- θέλω τους .... αυτό εννοώ...
δηλαδή ολες ηταν ιδιες!δηλαδή πας να με τρελάνης!ολες οι γυναίκες δεν είναι ιδιες αλλά εγω συναντούσα ιδιες!τι να πω πάλι ακρη δέν βγάζω!μάλον ειναι λόγω της ηλικίας σου η απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι είναι απαραίτητα η νύχτα, αλλά ο τύπος γυναίκας που σε τραβάει. (συμφωνώ δλδ με Vkey)
σου απαντάω κ εσένα γιατί δεν το κατάλαβες οτι δεν εχω συγκεκριμένο τύπο γυναίκας ούτε καν εθνικότητας γιατι τα είχα και με ξένες!καταλήγω στο ιδιο συμπέρασμα οτι ζώ σε λάθος κόσμο!και τα βλέπω λάθος!μάλλον πρέπει να μπώ σε γυάλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
δηλαδή ολες ηταν ιδιες!δηλαδή πας να με τρελάνης!ολες οι γυναίκες δεν είναι ιδιες αλλά εγω συναντούσα ιδιες!τι να πω πάλι ακρη δέν βγάζω!μάλον ειναι λόγω της ηλικίας σου η απάντηση!


Μα αυτό που σου λέω τόση ώρα το επιβεβαιώνεις! Σου είπα ακριβώς τι εννοώ με τον όρο τύπο και τι δηλώνει... και μίλησα για κοινά χαρακτηριστικά :confused: τι ακριβώς δεν έχεις καταλάβει; :hmm:

Και όλα αυτά που είπα είναι βάση της ψυχολογίας και έρευνες που έχω μελετήσει μιας και είναι μέρος της δουλειάς μου και καμία σχέση δεν έχει να κάνει με την ηλικία μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
δηλαδή ολες ηταν ιδιες!δηλαδή πας να με τρελάνης!ολες οι γυναίκες δεν είναι ιδιες αλλά εγω συναντούσα ιδιες!τι να πω πάλι ακρη δέν βγάζω!μάλον ειναι λόγω της ηλικίας σου η απάντηση!

Δεν συναντάς απλά ίδιες γυναίκες, τις ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ συνέχεια. Αυτό προσπαθεί να σου πει η Βίκυ νομίζω.. όλα στην ζωή μας είναι οι επιλογές μας, δεν είμαστε έρμαια (κι αν είμαστε είναι πάλι δική μας επιλογή!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
σου απαντάω κ εσένα γιατί δεν το κατάλαβες οτι δεν εχω συγκεκριμένο τύπο γυναίκας ούτε καν εθνικότητας γιατι τα είχα και με ξένες!καταλήγω στο ιδιο συμπέρασμα οτι ζώ σε λάθος κόσμο!και τα βλέπω λάθος!μάλλον πρέπει να μπώ σε γυάλα.

Τα χαρακτηριστικά ενός ανθρώπου δεν είναι μόνο εξωτερικά ή αυτά που φαίνονται με τη μία. Αυτό εννοούμε εγώ και η Βίκυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Τα χαρακτηριστικά ενός ανθρώπου δεν είναι μόνο εξωτερικά ή αυτά που φαίνονται με τη μία. Αυτό εννοούμε εγώ και η Βίκυ.
Λοιπόν να τα πάρουμε τα πράγματ απ την αρχή!οποίος θέλει γράφη για να δώ τι δεν καταλαβαίνω!Βήμα πρώτο.ασ ξεκινήσουμε που συναντάς κόσμο και γνωρίζεσαι?Θα απαντάμε εαν ειναι δυνατόν με ειλικρίνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

s_PAO_piata

Νεοφερμένος

Ο s_PAO_piata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Η απαντηση δεν μπορει να ειναι γενικη με μια κοπελα καποιος θα προτιμάει σχεση και με καποια αλλη μονο σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Η απαντηση δεν μπορει να ειναι γενικη με μια κοπελα καποιος θα προτιμάει σχεση και με καποια αλλη μονο σεξ.
Εγώ αναφέρομαι απ τήν αρχή!Πώς την γνώριζεις πώς ξέρεις για τι είναι?η απαντησή σου ειναι κουφή!τι θα της πεις σε θέλω μόνο για σεχ.βλεπω απειρία ποτε δεν ξέρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

s_PAO_piata

Νεοφερμένος

Ο s_PAO_piata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγώ αναφέρομαι απ τήν αρχή!Πώς την γνώριζεις πώς ξέρεις για τι είναι?η απαντησή σου ειναι κουφή!τι θα της πεις σε θέλω μόνο για σεχ.βλεπω απειρία ποτε δεν ξέρεις


Λοιπον ακου οταν γνωριζεις μια κοπελα που σου αρεσει αμεσως καταλαβαινεις το χαρακτηρα της και βλεπεις αν ταιριαζετε.Αν ταιριαζετε και σα χαρακτηρες λες τη θελω για σχεση αλλιως για σεξ.Αν τη θες μονο για σεξ της δινεις να καταλαβει πως αυτο ειναι που θες και ψαχνεις αυτη τη στιγμη στη ζωη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
mitsosgian κάνεις το εξής λάθος…έχεις βγάλει το συμπέρασμα ότι επειδή εσύ δεν βρήκες μια καλή γυναίκα (με ότι θεωρείς εσύ καλή) δεν υπάρχουν καλές γυναίκες.
... θα μπορούσες σε παρακαλώ τουλάχιστον να καταλαβεις ότι εμείς, οι γυναίκες που διαβάζουμε και γράφουμε εδώ στο φόρουμ πιστεύουμε ότι μας προσβάλεις με το να γενικεύεις, έμμεσα να μας κατηγορείς ότι είμαστε "όλες ίδιες"? Γιατί όπως καλά κατάλαβες …εμείς, στο ε-στέκι, είμαστε μια παρέα που θέλουμε να κάνουμε συζητήσεις για οποιοδήποτε θέμα μεν, βασισμένες στο σεβασμό, δε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μιτσογιάνν, δεν έχεις δίκαιο σε αυτά που λες. Επειδή, εσύ δεν έχεις βρει αυτό που θέλεις, δεν σημαίνει οτι όλες οι γυναίκες είναι σκάρτες. Προσωπικά πιστεύω οτι ανάμεσά μας, γύρω μας κυυκλοφορούν πανέμορφα πλάσματα και ακόμα ποιο πανέμορφοι χαρακτήρες. Και είναι παντού. Ρώτησες κάπου, από που γνωρίζουμε ανθρώπους. Από παντού, στη δουλειά, στην παρέα, στην ουρά της τράπεζας, στο φανάρι, στο κλαμπ, στην καφετέρια, στα ψώνια, οπουδήποτε. Ισως εσύ δεν κάνεις κάτι καλά φίλε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cakrit

Νεοφερμένος

Ο cakrit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γενικότητες του τύπου "όλες/οι είναι ιδιες/οι" είναι το λιγότερο προσβλητικές και ρηχές.. Άραγε ο όποιος υποστηρίζει αυτή την άποψη θεωρεί οτι είναι ίδιος με όλους τους άλλους?
Μπορούμε να συναντήσουμε τον πιο υπέροχο άνθρωπο στο πιο παράξενο μέρος.. Παίζει πάντα πολύ μεγάλο ρόλο η τύχη και οι συγκιρίες. Είναι γεγονός οτι για μεγάλα διαστήματα τις ζωής μας μπορεί να μην συναντίσουμε κάτι το αξιόλογο. Σημαίνει οτι δεν υπάρχει? σημαίνει οτι το "αξιόλογο" για μας είναι κάτι ουτοπικό? Σημαίνει οτι είμαστε άτυχοι?
Δεν το νομίζω .. Απλά είναι δύσκολο να βρούμε το ιδανικό που έχουμε στο μυαλό μας. και ας τονίσω κάτι εδώ ..το ιδανικό που έχουμε στο μυαλό μας μπορεί τελικά να μην είναι αυτό που θέλουμε (αποψη από προσωπική εμπειρία)
Το κεφάλι ψηλά και να θυμόμαστε πάντα οτι όλοι είμαστε διαφορετικοί. Παίζει τεράστιο ρόλο και το τί βγάζουμε εμείς απο τον άλλον ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
αυτο παιζει....αναλογα με τον καθε αντρα και την καθε γυναικα...
υπαρχουν περιπτωσεις που θελουν μονιμη σχεση...και περιπτωσεις που θελουν μονο σεξουαλικη επαφη.... βεβαια παιζει ρολο και τι επιδιωκει η καθε γυναικα ετσι; και τι δειχνει προς τα εξω... αυτο λαμβανει ο αντρας σαν σημα και πραττει αναλογως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΑΙΡΗ2399

Νεοφερμένος

Η ΜΑΙΡΗ2399 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
πως γινεται ομως μια γυναικα να δειχνει οτι ενδιαφερετε για σοβαρη σχεση και να τυχαινει να την πλησιαζουν οι αντρες για το σεξ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
πως γινεται ομως μια γυναικα να δειχνει οτι ενδιαφερετε για σοβαρη σχεση και να τυχαινει να την πλησιαζουν οι αντρες για το σεξ?
Γίνεται, όταν ο άντρας ενδιαφέρεται για σεξ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top