Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Είναι ασφαλές να βάλω αληθινό ονοματεπώνυμο στο facebook?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
πιστευω πως ναι εγω παντος εχω τα αληθινα μου στοιχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Μπορώ να αλλάξω μετά το όνομα ή το επίθετο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Μπορώ να αλλάξω μετά το όνομα ή το επίθετο?


ναι , με μια τυπική αίτηση στο ληξιαρχείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είναι ασφαλές να βάλω αληθινό ονοματεπώνυμο στο facebook?
#define ασφαλές

Γενικά κι αόριστα, τύπου τρία πουλάκια κάθονται στου διάκου το περβάζι;
Πες συγκεκριμένα τι φοβάσαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
https://therumpus.net/2010/01/conver...ernet-5-anonymous-facebook-employee/?full=yes

Iʼm not sure when exactly it was deprecated, but we did have a master password at one point where you could type in any userʼs user ID, and then the password. Iʼm not going to give you the exact password, but with upper and lower case, symbols, numbers, all of the above, it spelled out ʽChuck Norris,ʼ more or less. It was pretty fantastic.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
ειμαι κι εγω facebook addicted..:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Tέλειο και άνετο..Δεν ασχολούμαι όμως και πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
δεν εχω και να πω την αληθεια δεν νομιζω να κανω,με αφηνει αδιαφορη...εκτος αν υπαρξει καποιος αρκετα σοβαρος λογος... ;)
ουτε καταλαβαινω τι το ιδιαιτερο προσφερει που δεν μπορεις να εχεις με διαφορετικο τροπο, το msn που εχω ειναι υπερ αρκετο και βολικο για εμενα:) ισως αργοτερα αλλαξω ,αλλα προς το παρον αυτη ειναι η γνωμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Σίγουρα έχετε συναντήσει κάποιον από τους παρακάτω τύπους χρηστών στο facebook. Μα δεν είναι ενοχλητικοί;
Ο Άσε-με-να-σου-πω-τι-κάνω-κάθε-μέρα-λεπτομερώς. “Μόλις ξύπνησα.”, “Κάνω φραπέ”, “Πάω για μάθημα” ~ Απίστευτο; Αυτό το άτομο αφιερώνει τον χρόνο του στο να γράφει ακριβώς τι κάνει την στιγμή που το κάνει. Σε κρίσιμες περιπτώσεις μάλιστα μπορεί να κάνει status update και από την τουαλέτα.
Το “ψώνιο”. Εντάξει… όλοι μας έχουμε κάνει post τουλάχιστον μια φορά για κάποια επίτευξη μας. Αλλα όταν κάθε update πρόκειται για link στο blog σας, τα “ενδιαφέροντα” σας, τα σκορ σας σε παιχνίδια ή τις καλλιτεχνικές σας ανησυχίες τότε φίλοι μου… συγνώμη αλλά ανήκετε σε αυτή την κατηγορία.
Ο συλλέκτης Οστ- ε… φίλων. Ένας μέσος χρήστης έχει περίπου 120 φίλους. Πιο κοινωνικά άτομα όπως αυτά που όταν σε βλέπουν πάντα σε χαιρετάνε, ίσως ναʼχουν και 300-400 άτομα. Αλλά… όταν έχετε πάνω από 1,000 “φίλους”; Ε εκτός και αν ήσαστε γνωστός ηθοποιός ή κερδίσατε το λαχείο… τότε με συγχωρείτε αλλά απλά το παρακάνετε.
Το παιδί που φώναζε λύκος. “Ο Jackson πέθανε! ~ Και το μάθατε από εμένα πρώτοι!” ~ χμμ.. ναι .. από εσένα και άλλα 200 χιλιάδες άτομα που παρακολουθούσαν τηλεόραση εκείνη την στιγμή. Αυτά τα άτομα που-τόσο-θέλουν να γίνουν δημοσιογράφοι, είναι ο λόγος που μαθαίνουμε νέα από τα social media και όχι από τα ΜΜΕ. Φυσικά όπως τονίζει και το όνομα τους… στην βιασύνη τους να μεταδώσουν τα νέα, μπορεί να διαδίδουν φήμες ή και ψέματα. Όχι .. ο Goldblum δεν πέθανε από πτώση σε γκρεμό την προηγούμενη Κυριακή.
Ο δεν-έχω-όρια-προσωπικής-ζωής. Ο συγκεκριμένος τύπος ανθρώπου κάνει updates του τύπου “Μόλις έβαλα υπόθετο” ή “Τοʼκανα με την Μαρία!”- άτομα δηλαδή που δεν γνωρίζουν τι θα πει… υπερβολικές πληροφορίες, μοιράζοντας συνήθως οποιαδήποτε κατάσταση ασχέτως προσωπικής στιγμής.
Ο δεν-ξέρω-γραμματική-ή-ορθογραφία. Κάνει updates του τύπου “Σιμαιρα πιγα βωλτα στον γυαλό στην Καββάλα”, και απαντάει με σχόλια του τύπου “mktl” ή “κλ οπ ρε φιλε” που μπορεί να σημαίνει 1 εκατομμύριο διαφορετικά πράγματα.
Ο συμπαθής…χαλαρός τύπος που δίνει τον ώμο του για να κλάψουν οι φίλοι. Αυτός ο τύπος γράφει συνήθως μηνύματα του τύπου “Συμπαρασταθείτε στον Στέλιο..περνάει δύσκολα.” ή “Α ρε Μαρία τι περνάς…κατανοώ! Υπομονή”
Ο μανιακός με τα facebook apps. Αυτός ο τύπος κάνει συνέχεια quizzes ή παίζει κάποιο game ή κάνει συνέχεια nudge. Μα καλά είναι δυνατόν να έχει τόσες απορίες για τον εαυτό του; Πως είναι το όνομα σας στα Ιαπωνικά; Τι ύψος έχετε αλήθεια… ποιος ηθοποιός σας αρέσει… και δεν έχει σταματημό! Μόνη λύση το Ignore.


πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
οσον αφορα την 1η ομαδα καποις πολυ ευστοχα ειπε πως το fb ειναι η χαρα της κουτσομπολας και δεν εχει αδικο:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna SSSS

Νεοφερμένος

Η Anna SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ok η ''εξάρτηση''-FACEBOOK--έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις..! αν πω πως δεν έχω σκεφτεί να κάνω θα πω ψέματα..αλλά τελικά δεν έχω γίνει μέλος γιατί πιστεύω πως απλά βγάζεις τον ιδιωτικό σου κόσμο έξω..περισσότερο από όσο χρειάζεται..και τελικά ΠΟΡΏΝΕΣΑΙ..επίσης είναι πάντα καλύτερο να κρατάς μυστικά από τους άλλους..να υπάρχει ένα μυστήριο.. κάποιοι κάνουν σωστή χρήση..οι περισσότεροι όμως κάνουν κατάχρηση..χάνεις την ανεξαρτησία σου αν το σκεφτείς..μπορεί κάποιοι να διαφωνούν αλλά ok.. έτσι είναι αυτά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eva_lol

Νεοφερμένος

Η eva_lol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγώ πάντως σας προκαλώ όλους να παίξετε Who has the biggest brain! Το καλύτερο add ever! Απλά αξεπέραστο :D :clapup: :P
Ναι σε αυτό συμφωνώ μαζί σου.To 'Who has the biggest brain' είναι το καλύτερο app του facebook:):clapup::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
.......

αλλά τελικά δεν έχω γίνει μέλος γιατί πιστεύω πως απλά βγάζεις τον ιδιωτικό σου κόσμο έξω..
......
Αυτό το ακούω από πολλούς και προσωπικά δε συμφωνώ. Είναι στην κρίση σου τι θα κοινοποιήσεις, δεν υπάρχει κάτι που να σε δεσμεύει να το δημοσιεύεις. Πχ δεν μου αρέσει που κάποιοι κοινοποιούν τις περισσότερες προσωπικές τους στιγμές, αλλά δεν παύει να λειτουργούν βάση της δικής τους κρίσης.

Με λίγα λόγια, θα μάθεις για εμένα όσα σου επιτρέπω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Με λίγα λόγια, θα μάθεις για εμένα όσα σου επιτρέπω. ;)
Συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά μην βάζεις και το χέρι σου στην φωτιά γι αυτό! Ότι ανεβάζεις, είναι "ορατό" είτε το επιτρέπεις είτε όχι!
Για ρώτα και μερικούς μερικούς που ....ακόμη τρέχουν! :D
Απλώς, αποφασίζεις ότι δεν σε απασχολεί αν γίνεσαι θέατρο και ανεβάζεις....την ψευδαίσθηση όμως ότι εσύ κρατάς τα κλειδιά μη την έχεις! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά μην βάζεις και το χέρι σου στην φωτιά γι αυτό! Ότι ανεβάζεις, είναι "ορατό" είτε το επιτρέπεις είτε όχι!
Για ρώτα και μερικούς μερικούς που ....ακόμη τρέχουν! :D
Απλώς, αποφασίζεις ότι δεν σε απασχολεί αν γίνεσαι θέατρο και ανεβάζεις....την ψευδαίσθηση όμως ότι εσύ κρατάς τα κλειδιά μη την έχεις! ;)
Καλά το έθεσες ''ό,τι ανεβάζεις είναι ορατό''. Αν δε θέλεις να είναι ορατό δεν το ανεβάζεις, απλό νομίζω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά μην βάζεις και το χέρι σου στην φωτιά γι αυτό! Ότι ανεβάζεις, είναι "ορατό" είτε το επιτρέπεις είτε όχι!
Για ρώτα και μερικούς μερικούς που ....ακόμη τρέχουν! :D
Απλώς, αποφασίζεις ότι δεν σε απασχολεί αν γίνεσαι θέατρο και ανεβάζεις....την ψευδαίσθηση όμως ότι εσύ κρατάς τα κλειδιά μη την έχεις! ;)
Αν ρυθμίσεις να μην το βλέπουν όσοι πχ είναι στην λίστα work, απλά δεν το βλέπουν
Σε ποία περίπτωση αναφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Αν ρυθμίσεις να μην το βλέπουν όσοι πχ είναι στην λίστα work, απλά δεν το βλέπουν
Σε ποία περίπτωση αναφέρεσαι;
Βασικά, έδωσε την απάντηση η Θεοδώρα, επαναδιατυπώνοντας! Άλλο το δεν επιτρέπω και άλλο το δεν υπάρχει κάτι για να δεις επειδή δεν το έχω ανεβάσει!
Νομίζω, πως το να μπεις σε σελίδες και να βλέπεις, είσαι δεν είσαι στη λίστα, θεωρείται πλέον απλή διαδικασία ακόμη και από χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις χρήστες!

ή κάνω λάθος :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βασικά, έδωσε την απάντηση η Θεοδώρα, επαναδιατυπώνοντας! Άλλο το δεν επιτρέπω και άλλο το δεν υπάρχει κάτι για να δεις επειδή δεν το έχω ανεβάσει!
Νομίζω, πως το να μπεις σε σελίδες και να βλέπεις, είσαι δεν είσαι στη λίστα, θεωρείται πλέον απλή διαδικασία ακόμη και από χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις χρήστες!

ή κάνω λάθος :hmm:
Δεν συμβαίνει πάντα αυτό. Υπάρχουν οι ρυθμίσεις απορρήτου και από εκεί μπορείς να ρυθμίσεις τι θα είναι ορατό για όσους δεν ανήκουν στη λίστα των επαφών σου.
Με το επιτρέπω, στην προκειμένη περίπτωση, δεν εννοώ να σε εντάξω σε μία λίστα στην οποία να βάλω κάποιους περιορισμούς, αλλά αν θα το κοινοποιήσω αυτό το ''κάτι''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καλά σίγουρα η μεγαλύτερη ασφάλεια είναι να μην ανεβάσεις κάτι. Μετά το πιο ασφαλές είναι κάτι να μπορεί να το δει ΜΟΝΟ συγκεκριμένα άτομα (οι λίστες ατόμων).

Πάντως μου άρεσε παρά πολύ η υπηρεσία safetyweb. Οι εταιρία αυτή συντάσει reports που αφορούν τις κινήσεις των παιδιών σου στα Social Networks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top