Αλλαγές στο site και σχετικό downtime

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κατά λάθος, κάποιος συντονιστής διέγραψε την ανακοίνωση που είχα κάνει χτες για τις αλλαγές, με αποτέλεσμα να υπάρξει σύγχυση σε πολλούς από εσάς. Την παραθέτω παρακάτω:

Όπως σίγουρα παρατηρήσατε, τις τελευταίες ημέρες το e-steki ήταν κλειστό. Ο λόγος, ήταν η προειδοποιημένη ενοποίηση του e-steki.gr με το mycat.gr και το ischool.gr (προειδοποιημένη και στα 3 sites). Πλέον το e-steki διαθέτει 4 "sections" με διαφορετική θεματολογία, τις οποίες μπορείτε να δείτε αν μετακινήσετε το δείκτη του ποντικιού στο λογότυπο πάνω αριστερά.

Ζητούμε συγγνώμη για τη διήμερη καθυστέρηση, παρουσιάστηκε ένα σοβαρό πρόβλημα με τη μεταφορά κάποιων δεδομένων, οπότε έπρεπε να αλλάξει αρκετά το αρχικό πλάνο. Τελικά, τέλος καλό, όλα καλά.

Οι αλλαγές δεν έχουν τελειώσει ακόμα και σίγουρα θα παρατηρήσετε αρκετά μικροπροβλήματα (ελπίζουμε μόνο μίκρο-!), τα οποία θα σας παρακαλούσαμε να αναφέρετε στην αντίστοιχη περιοχή, ώστε να τα δούμε και να τα διορθώσουμε. Προτιμήσαμε να μην σας στερήσουμε το site για περισσότερες μέρες (τόσα "παράπονα" ότι σας έλλειψε, να μην επηρεαστούμε; :)) ακόμη κι αν αυτό σημαίνει ότι θα είναι ελαφρώς "rough around the edges". Θα σας παρακαλέσω, όταν κάτι σας φαίνεται περίεργο ή διαφωνείτε εντόνως, να μην υποθέτετε ότι είναι απαραίτητα σκόπιμο και να το αναφέρετε ως bug στη σχετική περιοχή. Καλύτερα 10 λάθος bug reports, παρά 1 bug που δεν το ανέφερε κανείς.

Ελπίζω ωστόσο ότι ειδικά οι χρήστες των iSchool και MyCat, αλλά και του e-steki, θα απολαύσουν ιδιαίτερα τα νέα features, αλλά και τους νέους τους γείτονες!

Επίσης, κάτι που ξέχασα να αναφέρω χθες ήταν ότι ορισμένων από εσάς, έχει αλλάξει το username σας και έχει προστεθεί κάποιος αριθμός δίπλα. Αυτό συνέβη προφανώς για να αντιμετωπιστούν τα conflicts. Ο αλγόριθμος που "αποφάσιζε" ποιός χρήστης θα κρατούσε το username ήταν ο δικαιότερος και αντικειμενικότερος που μπορούσαμε να σκεφτούμε: Όταν δύο χρήστες είχαν το ίδιο username αλλά διαφορετικό email, τότε αυτός με τα περισσότερα μηνύματα κρατούσε το username, ανεξαρτήτως σε ποιό site άνηκε. Τονίζω ότι όποιος από όσους τους άλλαξε το username το επιθυμεί, μπορεί να διαλέξει οποιοδήποτε άλλο θέλει, ακόμη και εντελώς διαφορετικό, αρκεί προφανώς να μην είναι πιασμένο από άλλο χρήστη. Όσοι χρήστες τους άλλαξε το username θα ενημερωθούν με email για το νέο, ώστε να μπορέσουν να κάνουν login.

Επίσης, υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα με την ταχύτητα του site. Είμαστε ενήμεροι και θα διορθωθεί σύντομα.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας και ελπίζουμε ότι όταν διορθωθούν όλα αυτά τα προβληματάκια, θα διαπιστώσετε κι εσείς ότι οι αλλαγές αυτές είναι για το καλύτερο και των τριών sites.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εχουμε και Albums!!!!!!!Yeah!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marleb

Νεοφερμένος

Η marleb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Na ρωτησω κατι πώς θα αποσυνδεθώ?
Πολύ καλες οι αλλαγες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Na ρωτησω κατι πώς θα αποσυνδεθώ?
Πολύ καλες οι αλλαγες!:D
Θα κάνεις κλικ στο username σου πάνω δεξιά και θα πατήσεις Αποσύνδεση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marleb

Νεοφερμένος

Η marleb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
S' ευχαριστώ πολύ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skai-animals

Νεοφερμένος

Η skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εμένα μου αργεί λίγο να ανοίξει την σελίδα...είναι κάτι που θα λυθεί με τον καιρό??? πάντως δεν έχω ψάξει ακόμη το σιτε, αλλά εκ πρώτης όψεως πολύ καλό!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ESTELLE

Νεοφερμένος

Η ESTELLE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ έχω μια απορία σχετικά με τα μηνύματα που γράφει κάτω απο το αβατάρ μου ότι έχω προσφέρει!!Είναι δυνατόν να μου βγάζει ότι έχω μόνο ένα μήνυμα απο τη στιγμή που είμαι μέλος του My cat εδώ και ενάμιση χρόνο;
Μέχρι στιγμής δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για τις αλλαγές γιατί έχω μπερδευτεί αρκετά!Φαντάζομαι μόλις το συνηθίσουμε θα μπορέσουμε να δούμε τα υπερ και τα κατά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

みことftw

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εχω το εξης προβλημα και δεν ξερω καν αν θα προστεθει η απαντηση μου. Απλα δεν μπορω να παω πουθενα αλλου για να γραψω. Με το που συνδεομαι στο σαητ μου λεει οτι εχω αφησει το υποχρεωτικο πεδιο "απο που εμαθες για το e-steki" ασυμπληρωτο. Και αφου με παραπεμπει στο προφιλ μου, δεν υπαρχει τετοιο σχετικο πεδιο να συμπληρωσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από みことftw;2190743:
Εχω το εξης προβλημα και δεν ξερω καν αν θα προστεθει η απαντηση μου. Απλα δεν μπορω να παω πουθενα αλλου για να γραψω. Με το που συνδεομαι στο σαητ μου λεει οτι εχω αφησει το υποχρεωτικο πεδιο "απο που εμαθες για το e-steki" ασυμπληρωτο. Και αφου με παραπεμπει στο προφιλ μου, δεν υπαρχει τετοιο σχετικο πεδιο να συμπληρωσω.
Συμβαίνει ακόμα αυτό;

ΥΓ: Εντελώς άσχετο, αλλά το χω απορία καιρό τώρα: Πώς γράφεις το nick σου για να κάνεις login? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

みことftw

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Συμβαινει σε μενα... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

みことftw

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τα windows vista εχουν λιγο πολυ ολες τις γλωσσες καταχωρημενες :D Οπως εσυ κανεις alt+shift και πας αγγλικα-ελληνικα, εγω εχω κατεβασμενα και τα ιαπωνικα :P Kαι ειναι και πολυ πρακτικα, γιατι ακομα και αν δεν ξερεις ιαπωνικα (εγω ξερω) εχει μια επιλογη που γραφεις κανονικα τις συλλαβες και σου βαζει το καταλληλο ιδεογραμμα. Για παραδειγμα γραφεις εσυ mi-se-ru και σου γραφει αυτο みせる (το τελευταιο ιδεογραμμα ειναι το ρου, γιατι οι ιαπωνες δεν εχουν λαμδα, εχουν κατι σαν αυτο που λενε τα τριχρονα οταν μαθαινουν το ρ/λ :P Επισης το ου στο τελος δεν πολυπροφερεται, οποτε εχεις το μισελ χωρις πολυ κοπο :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρον αυτό!!! Ευχαριστώ πολύ! :D
(τώρα αναρωτιέμαι πώς γράφεις κανονικά τα ιδεογράμματα στο πληκτρολόγιο -- πχ αντιστοιχούν πολλά σε κάθε πλήκτρο φαντάζομαι, πώς τα εναλάσσεις; -- αλλά δεν είναι της παρούσης :P)

Αυτό το πρόβλημα με το πεδίο προφιλ το έχουν και άλλα μέλη και ερευνάται. Πίστευα ότι το διόρθωσα, αλλά φευ.
Ελπίζω πάντως ότι θα λυθεί σύντομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Γινεται να ξαναγινει μικρη η γραμματοσειρα? πριν εβλεπες πολλες απαντησεις μελων σε μια σελιδα, πολλες αγγελιες σε μια τωρα με τετοια μεγαλα γραμματα ειναι πολύ λιγα αυτα που βλεπεις σε μια σελιδα και χανεσαι γενικα τεραστια τα μυνηματα του καθενος μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γινεται να ξαναγινει μικρη η γραμματοσειρα? πριν εβλεπες πολλες απαντησεις μελων σε μια σελιδα, πολλες αγγελιες σε μια τωρα με τετοια μεγαλα γραμματα ειναι πολύ λιγα αυτα που βλεπεις σε μια σελιδα και χανεσαι γενικα τεραστια τα μυνηματα του καθενος μας
Μα τι εννοείτε; Το έχω ακούσει και απο άλλους αυτό.
Πού άλλαξε μέγεθος η γραμματοσειρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkaterinaki

Νεοφερμένος

Η alkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
να κάνω μια ερώτηση; γιατι δεν εχω προσβαση στη βιβλιοθηκη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
γιατί δεν φαίνονται οι εκόνες που εισάγουμε;;;;;;;;;
αλλά μόνο ο σύνδεσμος της ιστοσελίδας από την οποία την βρήκαμε....
κι επίσης δεν λειτουργεί το συνημμένο αρχείο...... δεν ανοίγει
αυτά προς το παρόν.....
ευχαριστώ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
πως μπορω να βρω τα θεματα που παρακολουθουσα στο i school?εχω μπερδευτει λιγακι...
ας βοηθησει οποιος μπορει.
ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lunatic20109

Νεοφερμένος

Η lunatic20109 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το κουμπί για Διαγραφή του λογαριασμού μού που βρίσκεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το κουμπί για Διαγραφή του λογαριασμού μού που βρίσκεται?
Tι εννοείς; :confused:


Επίσης ήμαρτον,
ειλικρινά, είναι η δεύτερη μέρα των αλλαγών και κάνετε σα χρήστες στην απεξάρτηση,
θα φτιαχτούν όλα, θα συνηθίσουμε το νέο project και σε λίγο καιρό όλα θα είναι όπως παλιά.

Τα ίδια λέγατε και όταν το στέκι πέρασε από το παλιό θέμα στο νέο, 1 εβδομάδα μετά όλα ήταν πάλι φυσιολογικά. Υπομονή.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top