• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αποτρίχωση με laser

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμμ...αυτο που γνωριζω για τα δημοσια ταμεια ειναι οτι δικαιολογουν την ηλεκτρολυση (λεγομενη ριζικη) και αυτη μονο εαν προκειται περι ιατρικης πραξης για θεραπευτικους σκοπους. Οτι δικαιολογουν και λειζερ δεν το γνωριζω. Προφανως για να κανει λειζερ η μητερα της, θα ισχυει, αλλα ειμαι σιγουρη πως θα πρεπει να εχει δικαιολογηθει ο θεραπευτικος σκοπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
κοριτσια καμια απο θεσνικη που να πηγε καπου και να εμεινε ευχαριστημενη ή και δυσαρεστημενη? η αθηνα μου πεφτει πολυ μακρια για καθε 2 μηνες!επειδη το εψαξα λιγακι για θεσνικη κατεληξα σε δυο, ο ενας πλαστικος χειρουργ. και ο αλλος δερματολογος.απο οτι καταλαβα ο πλαστικος καινει μονος του τις εφαρμογες ενω ο δερματολογος εχει κοπελες.

επισης εμαθα οτι τα καλυτερα λειζερ ειναι το διοδικο και του αλεξανδριτη.εχει καμια σας πληροφοριες να μας δωσει?
φοβαμαι για εγκαυματα κτλ...

επισης ερωτηση για οσες το εχουν κανει:υποθετω οτι ειστε τελειως γυμνες απο κατω οταν κανετε μπικινι? πωπω παλι κατακοκκινη θα γινω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Eρώτηση...

Λέω να κάνω μπικίνι και κοιλιά και η δερματολόγος μου είπε ότι σε 8 επισκέψεις τέλειωσα...
Ισχύει;
Α...και η τιμή 90 ευρώ η επίσκεψη!
Νεράιδα...τα φώτα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Eρώτηση...

Λέω να κάνω μπικίνι και κοιλιά και η δερματολόγος μου είπε ότι σε 8 επισκέψεις τέλειωσα...
Ισχύει;
Α...και η τιμή 90 ευρώ η επίσκεψη!
Νεράιδα...τα φώτα σου!

Χμ...να σε πω...
Εαν δεν εχεις καταμαυρες τριχες και καταλευκο δερμα, ωστε να χρησιμοποιησει μεγαλη ενταση, τοτε οχι. Εμενα μου ειχαν πει σε 6 και στανταρντ χρειαζονται οι διπλες.
Εγω βεβαια δεν εχω αρκετα σκουροχρωμες τριχες και ας ειναι λευκο το δερμα μου...Tα καλοκαιρια δε που παιρνω χρωμα, μεχρι να φυγει το μαυρισμα που δε φευγει ποτε τελειως, υπαρχει προβλημα.

Εαν σου ειπαν ετσι ομως, υπαρχει μια περιπτωση να τους στριμωξεις λεγοντας τους, πως σε περιπτωση που δεν εχεις "τελειωσει" με τις 8, να σου υπογραψουν πως μετα θα συνεχισεις με δωρεαν συνεδριες. Αν αρνηθουν, τοτε να εισαι σιγουρη πως δεν αρκουν.

90? η συνεδρια ειναι πολλα νομιζω. Μπορουν και καλυτερες τιμες να σου δωσουν. Φαντασου οτι εγω ειχα παρει με 500? και μπικινι και μασχαλες (απο 6 συνεδριες στο καθε σημειο). Ηταν προσφορα καλοκαιρινη βεβαια, αλλα οπως βλεπεις η δυνατοτητα για φθηνοτερα υπαρχει. Εκει που πηγαινω παντως παλι κατι τετοιες προσφορες εχουν, αλλα δε θυμαμαι τις τιμες ακριβως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Mαύρη μαυρίλα πλάκωσε είναι :P

Είμαι και μελαμψούλα οπότε κάτι γίνεται :P

Α...και μου είπε ότι θα το χτυπάω κάθε 3 μήνες...

Ουφ...τι τραβάμε κι εμείς οι γυναίκες! :mad: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Mαύρη μαυρίλα πλάκωσε είναι :P

Είμαι και μελαμψούλα οπότε κάτι γίνεται :P

Α...και μου είπε ότι θα το χτυπάω κάθε 3 μήνες...

Ουφ...τι τραβάμε κι εμείς οι γυναίκες! :mad: :P

Το οτι εχεις σκουροχρωμη επιδερμιδα, ξερεις, δε βοηθαει και τοσο:P
Κοιτα, το ποσο συχνα θα το "χτυπας", εχει να κανει με τι αποτελεσμα θα εχεις. Εαν εχεις γινει θαμνος νωριτερα, θα αναγκαστεις:P Ασε τι λεει, στην πραξη θα δεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Xμμμ...έχω μέχρι τέλη Φεβρουάριου να αποφασίσω...
Και νόμιζα ότι ήταν υπερ ότι είμαι μελαμψούλα :P

Μ' αρέσει που 90 ευρώ είναι για εμένα προσφορά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Νομίζω ότι οι σκουρόχρωμες επιδερμίδες είναι πιο επιρρεπείς στο να πάθουν εγκαύματα από το lazer. Κοίτα να είσαι πολύ προσεκτική με τις οδηγίες που θα σου δώσουν για αντηλιακά, ιδρώτα, έκθεση στον ήλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Νομίζω ότι οι σκουρόχρωμες επιδερμίδες είναι πιο επιρρεπείς στο να πάθουν εγκαύματα από το lazer.

Ισχυει αυτο που λες, διοτι η περιεκτικοτητα της μελανινης ειναι μεγαλυτερη στις σκουροχρωμες απ ο,τι στις ανοιχτοχρωμες επιδερμιδες, γι αυτο και χρησιμοποιουν χαμηλοτερες εντασεις με αποτελεσμα να αργει το αποτελεσμα.
Βεβαια εχει να κανει και με τον τυπο του λειζερ που χρησιμοποιει ο γιατρος. Υπαρχει εκεινο με
υψηλη απορροφηση απο τη μελανινη το οποιο ενδυκνειται κυριως για ανοιχτοχρωμες επιδερμιδες. Υπαρχει εκεινο που εχει μεγαλυτερη διεισδυση στο δερμα και μικροτερη απορροφηση απο τη μελαμινη.


Και τα ατομα με σκουροχρωμες επιδερμιδες για να εχουν αποτελεσμα πρεπει οι τριχες τους να ειναι πιο σκουρες απο την επιδερμιδα τους. Διαφορετικα δεν...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
βρε κοριτσια κανεις απο θεσνικη που να ξερει???

ξερει κανεις τη διαφορα μεταξυ διοδικο και αλεξανδριτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
βρε κοριτσια κανεις απο θεσνικη που να ξερει???

ξερει κανεις τη διαφορα μεταξυ διοδικο και αλεξανδριτη?
Απο όσο ξέρω ο αλεξανδρίτης έχει καλύτερη απορρόφηση στον θύλακα της τρίχας,οπότε τον εξουδετερώνει και πιό γρήγορα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxmolto

Νεοφερμένος

Ο maxmolto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το λέιζερ και θέλω να μου πείτε κάποιον αρκετά καλό ! δερματολόγο θέλω λέιζερ για το πρόσωπο !! Ευχαριστώ ! Για Αθήνα μόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Απο όσο ξέρω ο αλεξανδρίτης έχει καλύτερη απορρόφηση στον θύλακα της τρίχας,οπότε τον εξουδετερώνει και πιό γρήγορα.;)


εγω παλι ακουσα το αντιθετο!!??οτι το διοδικο ειναι καλυτερο. τι ισχυει τελικα???

κανεις να μοιραστει την εμπειρια του βρε παιδια??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
εγω παλι ακουσα το αντιθετο!!??οτι το διοδικο ειναι καλυτερο. τι ισχυει τελικα???
Ω θε, ω θε!
Διάβαζα "δυαδικό"!
Δεν είμαι καλά, δεν είμαι καλά. Εφιαλτης μου χουν γίνει.:(

Κατά τ' άλλα συνεχίστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Να τολμησεις! Κι οχι μονο μπικινι. Λυνει προβληματα! Ουτε ξυραφακια, ουτε αποτριχωτικες, ουτε τραβηγματα με κερι, ουτε ερεθισμους, ουτε τιποτα.
Ειμαι τοσο κατα της τριχας στη γυναικα οσο υπερ στον αντρα!
Οχι φωτολυση, αλλα λειζερ. Ανωδυνο σχετικα και σε δερματολογο. Οι τιμες ποικιλλουν. Αν μενεις Αθηνα μπορω να σου στειλω με πμ πληροφοριες.
Τα χρηματα βεβαια που ειπες που φαινονται πολλα. Η επισκεψη 300 ευρω? Εισαι σιγουρη?

βρηκα πλαστικο χειρουργο θεσσαλονικη με 60Ε μπικινι!
εκλεισα αυτη την εβδομαδα παω
εχει διοδικο λειζερ
αυτα
το μονο ντρεπομαι γιατι την εφαρμογη θα την κανει αυτος και ...καταλαβαινεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν ειναι προβλημα αν ειναι αντρας. Εχουν δει τοσα και τοσα.
Δεν γνωριζω τι ειναι το διοδικο (?!)
Καλα μου φαινονται τα χρηματα και λιγα.
Καλη αρχη λοιπον!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
λοιπον πηγα και γω εκανα λειζερ, τωρα θα περιμενω να πεσουν οι τριχες να δω αποτελεσματα!

και ναι ναι χορηγε επειδη ντρεπομουνα λιγακι--ασε που ποναει τελικα το ατιμο--δεν το εκανα ολο οπως ηθελα αλλα σχεδον ολο ----εμειναν τα πολυ κρυφα σημεια!
μου πηρε μονο 50Ε και την επομενη θα κανω και ποδια και μουστακι μονο με 200Ε!!!
ο γιατρος ηταν νεος και πολυ ευγενικος και φιλικος!

εδω επειδη ειναι επαρχια ειναι πιο ακριβοι--αν και πηγα μοναχα σε δυο να ρωτησω
ο ενας μου ειπε τρελα λεφτα!

ο αλλος 1300Ε για ποδια για 4 συνεδριες και οτι δεν χρειαζονται παραπανω φορες ---ακυρο?εγω ξερω οτι θελει 6 με 8 φορες τουλαχιστον!!!!

και τις εφαρμογες δεν τις κανουν οι ιδιοι οι γιατροι αλλα κοπελες αισθητικοι!

τεσπα εγω κατεληξα σε αυτον ελπιζω να δω καλα αποτελεσματα

αντε φιλακια----
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι εννοείς θα περιμένεις να πέσουν;
Δηλαδή όταν φεύγεις από εκεί έχεις ακόμα τρίχες;
Και πότε πέφτουν;

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Τι εννοείς θα περιμένεις να πέσουν;
Δηλαδή όταν φεύγεις από εκεί έχεις ακόμα τρίχες;
Και πότε πέφτουν;

:redface:

όταν τις ξυρίσεις με ξυραφάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Προφανως εννοει μολις τις ξαναβγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top