Τι όνειρο είδατε χθες;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
το βραδυ ειδα το πιο ασχημο ονειρο ever.
εβρεχε λεει παρα πολυ και οταν σταματησε η βροχη βγηκα στο μπαλκονι να δω και ο δρομος ηταν γεματος λασπες. σιγα σιγα οι λασπες εφευγαν και ειδα το νεκρο σωμα ενος ανδρα στο δρομο. και ηταν του πατερα μου.

:( :( :( :( :( :( :(
πολύ άσχημο, λυπηρό και τραγικό....

άραγε, τι θα μπορούσε να σημαίνει αυτό το όνειρο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οσο κι αν σας φανει περιεργο, ειδα την isiliel να μου μιλαει.
:/:

edit: μετα ειδα το μηνυμα της λαβ. Λαβ, δε νομιζω να ειναι κακο, ισως να σκεφτεσαι τον μπαμπα σου αρκετα αυτες τις μερες. Αν και δε γνωριζω απο ονειρα.

Προσωπικα βλεπω συνεχεια και σπανια τα θυμαμαι. Ομως ειναι μερικα που δεν ξεχνιουνται ή ενα συγκεκριμενο που το βλεπω ανα 3-4 χρονια, αλλα σε συνεχειες και διαφορετικο ως προς τα ατομα και το μερος καθε φορα.
Με βλεπω αρκετα συχνα σε δρομους μεγαλους, αλλοτε γκρεμους που παω κοντα και με τρομαζουν, αλλοτε καταπρασινες πλαγιες. Αλλοτε με αμαξι κοντα σε γκρεμο αλλοτε να περπαταω. Μου μενει παντα ενα απεραντο. Και καθε φορα που το βλεπω μου ρχεται στο μυαλο το προηγουμενο που χα δει.
Αυτο το ονειρο το χω δει 4 φορες στη ζωη μου.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
γιατί να μας φανεί περίεργο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
:( :( :( :( :( :( :(
πολύ άσχημο, λυπηρό και τραγικό....

άραγε, τι θα μπορούσε να σημαίνει αυτό το όνειρο; :hmm:


Αν ονειρευτείτε πως περπατάτε στη λάσπη, σημαίνει πως θα χάσετε την εμπιστοσύνη των φίλων σας και πως θα έχετε απώλειες και ανησυχίες στην οικογενειακή σας ζωή.
Αν δείτε άλλους να περπατούν στη λάσπη, σημαίνει πως άσχημες φήμες για ένα φίλο ή υπάλληλο θα φτάσουν στ' αυτιά σας. Για τον αγρότη, αυτό το όνειρο σημαίνει μικρή σοδειά.
Αν δείτε λάσπη στα ρούχα σας, σημαίνει πως η υπόληψη σας κινδυνεύει.
Αν δείτε πως την σκουπίζετε από τα ρούχα σας, είναι σημάδι πως θα αποφύγετε τις επιθέσεις των εχθρών σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Κοιμήθηκα κατά τις 3 αφού σταμάτησαν οι γάτες της γειτονιάς να κάνουν απίστευτη φασαρία, κάτι ανάμεσα σε παιδικό κλάμα και οργασμό ήταν αυτό που κάνουν. Οπότε καπάκι είδα στο όνειρο μου ότι ρώτησα στο myCat γιατί το κάνουν, νόμιζαν πως τρολάρω και έφαγα μπαν. :worry: Οπότε το πρωί έμεινα με την απορία και είπα να μην ρωτήσω γιατί κάνουν έτσι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Όλα ήτανε σκοτεινά και όχι γιατί κοιμόμουν αλλά έτσι είχε αποφασίσει ο σκηνοθέτης του ονείρου (δηλαδή το ασυνείδητο) .

Ήμουν σε ένα δωμάτιο που φωτιζόταν μόνο από ένα πορτατίφ , χωρίς αφίσες ή πίνακες στους τοίχους . Τα κύρια έπιπλα ήτανε τα ατσαλάκωτα βιβλία , η ντουλάπα γεμάτη αφόρετα ρούχα , και η μουσική στο pause . Με λίγα λόγια ήμουν στο δωμάτιο μου

Η κουρτίνα ήταν τραβηγμένη , πράγμα σπάνιο γιατί η θέα είναι πιο βαρετή και από την μονόχρωμη παλιά κουρτίνα . Αλλά στάθηκα τυχερός . Ήτανε από τα βράδια που εκείνη χρειαζότανε ένα καυτό ντουζ , πιο πολύ χρειαζότανε να ντυθεί μετά τόσο αργά σαν αρχαία ιεροτελεστία και πιο πολύ ακόμα να αφήσει ανοιχτή την κουρτίνα της γιατί την είχε κουράσει το σκοτάδι ή το τεχνητό φως .

Όταν απελπίζομαι και νιώθω αδιέξοδο , πατάω πάντα το pause στην μουσική . Χρειάζομαι τον απρόσμενο ήχο που θα πλημμυρίσει ξαφνικά το δωμάτιο και θα απαιτήσει να το καταλάβει πλήρως , αφήνοντας εμένα να δραπετεύσω αναγκαστικά από το παράθυρο .

Πατάω λοιπόν το pause

Μια μέρα πρέπει να αγοράσω παντζούρια , ή έπιπλα ή νέο cd

ή όλη μου την ζωή για ένα καυτό ντουζ μαζί της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Οσο κι αν σας φανει περιεργο, ειδα την isiliel να μου μιλαει.
:/:
Εφιάλτης ήταν! :lol: Και τι σου έλεγα;; :redface:

Λοβάκι, η γιαγιά μου έλεγε αν δεις θάνατο είναι μακροζωία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εφιάλτης ήταν! :lol: Και τι σου έλεγα;; :redface:

Λοβάκι, η γιαγιά μου έλεγε αν δεις θάνατο είναι μακροζωία. :)

Δε θυμαμαι πραγματικα. Το μονο που μου ρχεται ειναι πως μου μιλουσες πολυ σοβαρα κι εγω σε ακουγα, δε μιλουσα καθολου. Καθομουν κι εσυ ορθια, ειχες ενταση στο υφος, σα να μου λεγες κατι πολυ σοβαρο.
Ειναι πραγματικα παραξενο το ονειρο που ειδα. Σκεφτομαι ισως επειδη πριν κοιμηθω ειχα μπει εδω, ποιος ξερει, και εμεινε στο υποσυνειδητο ή κατι θα σκεφτομουν που δε θυμαμαι.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GanGeD

Νεοφερμένος

Ο P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
τσοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

τα όνειρα είναι 2 κατηγοριών σύμφωνα με την ψυχανάλυση :

α. ευσεβείς πόθοι
β.φοβίες

φοβάμαι ότι ήτανε ευσεβείς πόθοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χθες ειδα πως πηρα την αποφαση να αρχισω παλι σπουδες, αυτη τη φορα στην Αγγλια και ειχα διλημμα για το εαν θα ειναι στην Ψυχολογια ή στην Διαιτολογια. (κοιτα να δεις προβληματα που εχει κανεις στον υπνο του)

Γιατι βλεπω τοσο ασχετα ονειρα?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Χημεία είδα πως έδινα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πωπω. Ειδα ενα θεικο ονειρο χτες.:D

Ημουν στον ηλεκτρικο και πηγαινα σπιτι κουρασμενη, και εκει που καθομουν σαν βαρεμενο, βλεπω μπροστα μου την haley williams απο Paramore με μια κοπελα διπλα. Στην αρχη εμεινα, αλλα μετα απο λιγο τομλησα και την ρωτησα αν ειναι αυτη κι αν μπορει να μου δωσει αυτογραφο.:yahoo: Εντωμεταξυ κανενας αλλος δεν της ειχε μιλήσει -.- Αμόρφωτοι -.-
Τελικα μου εδωσε το αυτογραφο με ρωτησε το ονομα μου και πιασαμε την συζητηση, και την ρωτησα πως και ηρθε ελλαδα και λεει οτι ηρθε με μια φιλη της και οτι θα βγει ραντεβου με εναν που γνωρισε:clapup:
Χαχα. Και ολα αυτα στα αγγλικα:confused:
Τεσπα, αυτα πανω κατω. Πολυ ωραιο. *.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Είδα πολύ πονηρό όνειρο χθες βράδυ. Είχα πολύ καιρό να δω τέτοιο όνειρο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Είδα πολύ πονηρό όνειρο χθες βράδυ. Είχα πολύ καιρό να δω τέτοιο όνειρο. :redface:

άλλη φορά να κάνεις την προσευχή σου ή να σταυρώνεις το μαξιλάρι, πριν πέσεις για ύπνο...:laugh: :laugh:

(αστειεύομαι) :D :D

...και αυτά μέσα στο πρόγραμμα είναι! :D :D
όταν ήμουν μικλό έβλεπα συχνά τέτοια όνειρα...τώρα που μπακαλιαρέψαμε και όσο έχουμε καμία σχέση, αραίωσε η συχνότητα εμφάνισης :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Θα σας φανεί περίεργο αλλά χθές και κάθε βράδυ βλέπω συνεχώς τον ίδιο άνθρωπο στο όνειρό μου να κάνει διάφορα πράγματα αυτός ο άνθρωπος είναι ο Χριστόφορος Κοτέντος παιδιά θελώ μια γνώμη ειναι σοβαρό

Υστερόγραφο ...δεν κάνω πλάκα!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Θα σας φανεί περίεργο αλλά χθές και κάθε βράδυ βλέπω συνεχώς τον ίδιο άνθρωπο στο όνειρό μου να κάνει διάφορα πράγματα αυτός ο άνθρωπος είναι ο Χριστόφορος Κοτέντος παιδιά θελώ μια γνώμη ειναι σοβαρό

Υστερόγραφο ...δεν κάνω πλάκα!:redface:

Τον Κοτέντο; Ναι, μάλλον είναι σοβαρό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
είναι όμως γοητευτικός άντρας δεν μπορείς ναι πεις να θα έλεγα πως μου αρέσει σαν άντρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αντρας λεει.

λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top