Αναλογικά Video και YouTube

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Γεια σας, έχω μερικές ταινίες που έχω γυρίσει με την βιντεοκάμερα, μερικά mp3 που έφτιαξα με το Webcam Creative Center του pc, και πάρα πολλές βιντεοκασέτες VHS και θέλω να μάθω τον τρόπο να τα περνάω στο youtube. Να περνάω αυτά που τράβηξα με την κάμερα στο video σε VHS ξέρω. Από κει και πέρα πώς τα περνάω τις VHS στο youtube ; Αν υπάρχει κανείς που ξέρει καλά να το κάνει αυτό ας μου γράψει αναλυτικά βήμα βήμα τι κάνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θέλεις να περάσεις ένα video από κάμερα VHS στο Youtube;
Χρειάζεται μια κάρτα Video-in στον υπολογιστή. Ωστόσο, νομίζω, ότι και κάποιες κάρτες TV κάνουν τέτοια δουλεία. Από εκεί πέρα είναι κάτι το σχετικά εύκολο αφού το software που θα εμπεριέχεται μέσα θα σε βοηθήσει να το κάνεις ψηφιακό αρχείο, μετά ένα upload είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Wow !! Ευχαριστώ Εχp, θα το κάνω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εύχομαι να κατάλαβα καλά τι θέλεις να κάνεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εύχομαι να κατάλαβα καλά τι θέλεις να κάνεις :)

Λες ; Για κάτσε να δούμε. Ξανά λοιπόν. Το πρώτο, να κάνω αντιγραφή από βιντεοκασέτα VHS στο tube, δεύτερον αντιγραφή στο youtube από την μικρή κασέτα που μπαίνει μέσα στην κενή VHS και παίζει στο video (αυτά δηλαδή που έχω γυρίσει με κάμερα). H μικρή κασετούλα της κάμερας μπαίνει μέσα σε μια κενή κασέτα στο μέγεθος της VHS. Η κάρτα που αγοράζω συνδέεται στο pc και μετά τί ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμ ναι, καλά κατάλαβα.
Βέβαια δεν ξέρω μήπως χρειάζεσαι κάποια κάρτα που έχει κάποια συγκεκριμένη θύρα. Εγώ μόνο την φιλοσοφία σου είπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fay

Νεοφερμένος

Η Fay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλησπέρα! Εγώ θέλω να αντιγράψω τις κλασσικές βιντεοκασσέτες στον υπολογιστή μου, πως μπορώ να το κάνω αυτό΄, είναι δύσκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Μέσω του βίντεο δηλαδή; Έχει το βίντεο usb; Μάλλον όχι ε; Νομίζω υπάρχουν μαγαζιά που στο κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fay

Νεοφερμένος

Η Fay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Μέσω του βίντεο δηλαδή; Έχει το βίντεο usb; Μάλλον όχι ε; Νομίζω υπάρχουν μαγαζιά που στο κάνουν.

Ναι μέσω του βίντεο..δεν έχει usb. Κάποιος μου έδωσε αυτό: https://www.notonlytv.net/p_lv5h_power.html μου έχουν πει ότι μ'αυτό θα καταφέρω να το αντιγράψω άλλα δεν τα έχω καταφέρει..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Θεωρητικά γίνεται, και θα χρησιμοποιήσεις το AV cable για να κανεις το capture. Το προβλημα ειναι οτι πρεπει να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα που σου παρέχει για να "γραψεις" που ειναι αρκετα δυσχρηστο, γιατι σε 3ο πρόγραμμα ειχα πρόβλημα να δουλεψω όλα τα NotOnlyTV (2 δοκίμασα με τον flash live encoder εγω). Τελικά έκανα δουλεια με ενα noname usb to composite video in που βρήκα στη στουρνάρη (που δεν ηταν τηλεόραση αλλα μονο video input, δέ βρίσκω να το link ομως).

Θεωρητικά με οποιαδήποτε κάρτα που έχει video in και audio in γινεται δουλεια, επειδή όμως εγώ συνάνατησα πολλές ασυμβατότητες με τους drivers σε ενα ανάλογο project δεν μπορώ να προτείνω κάτι που δεν το έχω δοκιμάσει. Σωστά μου έχει δουλεψει μέχρι τώρα αυτο το usb και μια terratec cinergy 400 PCI.

Εικάζω οτι θα παίξει (διατηρώντας κάθε επιφύλαξη οτι μπορεί να μήν παίξει τελικά γιατι δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος) κάτι σάν αυτό η αυτό ή αυτό.

Απο λογισμικό το καλύτερο ειναι να σε καλύψει της κάρτας με την οποία θα το κάνεις.. Αν όχι ιδού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γκουεντολιν

Νεοφερμένος

Η Γκουεντολιν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγω το καταφερα με το προγραμμα σωστε τις βιντεοκασετες σας της magix μονο που κανει δεκα ωρες να μεταφορτωθει στο youtube και τωρα ψαχνω πώς να γινει γρηγοροτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top