Κακό sex... τι κάνεις τελικά;

Κακό sex ... τι κάνεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • Χωρίζω και του λέω την αλήθεια

  • Χωρίζω και του λέω ψέματα

  • Περιμένω, μήπως και αλλάξει κάτι

  • Δεν χωρίζω αν υπάρχουν σοβαρά και έντονα συναισθήματα

  • Δεν χωρίζω γιατί το sex δεν παίζει ρόλο

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το σεξ για μενα ειναι πολυ βασικο. μετα απο ΠΟΛΛΕΣ αποτυχημενες προσπαθειες βελτιωσης, θα χωριζα και θα ελεγα και ακριβως για ποιο λογο χωριζω.

χωρις να μειωσω τον αλλον, λεγοντας σχολια του τυπου "εισαι αχρηστος και δε μου κανεις"... προφανως!
..γιατι πολυ απλα μπορει εγω να εχω το προβλημα και να μη μπορω να συμβαδισω με αυτον..
λεω οτι ειναι θεμα χημειας και δεν καλυπτομαι οσο θα ηθελα. και οτι τον εκτιμω, γιαυτο και το προσπαθησαμε μεχρι εκει που δε παει, αλλα τελος:)



και.. ειδικα απο τοτε που γνωρισα ποσο τελειο ειναι το καλο σεξ και ποσο περισσοτερο δενομαι με τον αλλον χαρη αυτου, εμμενω στην παραπανω αποψη με πυγμη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
η ερωτική σχέση από τη φιλική εκεί ακριβώς διαχωρίζεται ...στο σεξ.

Δηλαδή εσύ φιλάς παθιασμένα τους φίλους σου στο στόμα, είστε όλη την ώρα αγκαλιά και κοιμόσαστε μαζί; Αν ναι, συμφωνώ, μόνο εκεί διαχωρίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μισέλ, αν και δεν απευθύνεσαι σε μένα, επειδή με μπέρδεψε η ερώτησή σου, μπορείς να την διατυπώσεις αλλιώς; Γιατί έτσι όπως την βλέπω, αυτό που μου έρχεται να σου απαντήσω είναι πως όχι, δεν φιλαω τους φίλους μου στο στόμα, δεν τους κρατάω συνέχεια αγκαλιά και δεν κοιμάμαι μαζί τους (με την έννοια του σεξ, όχι του απλού ύπνου) και γι' αυτό είναι και φίλοι μου κι όχι εραστές και σύντροφοι/γκόμενοι/δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. (Αν και ομολογουμένως είχα και "φίλους" που τα έκανα αυτά! :P) Και μάλλον δεν εννοούσες αυτό.. :)

Πάντως συμφωνώ απόλυτα με όσα λέει η Prime. Για μένα είναι αδύνατον να έχω καλή ερωτική σχέση αν δεν έχω πολύ καλό σεξ. Και άρα υποχρεωτικά κάποια στιγμή, αν η κατάσταση δεν βελτιωθεί, θα χωρίσω.. (Το σεξ διαχωρίζει τους φίλους από τους εραστές και συντρόφους.. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Δηλαδή εσύ φιλάς παθιασμένα τους φίλους σου στο στόμα, είστε όλη την ώρα αγκαλιά και κοιμόσαστε μαζί; Αν ναι, συμφωνώ, μόνο εκεί διαχωρίζεται.


μη φτάνουμε στο σημείο ορισμού του σεξ αλά Κλίντον ότι σεξ είναι μόνο η συνουσία.:confused:
το να φιλάς κάποιον παθιασμένα στο στόμα δεν αποτελεί και σεξουαλική συμπεριφορά εκτός από εκδήλωση συναισθημάτων?


και για να απαντήσω ...φυσικά και ΔΕΝ προβαίνω με φίλους μου σε συμπεριφορά ή πράξεις που αναφέρεις γιατί είναι εκδηλώσεις που άπτονται ερωτικής σχέσης και όχι φιλικής.

ΑΛΛΑ όταν το σεξ δεν είναι καλό ούτε φιλάς τον άλλον παθιασμένα, ούτε είσαι όλη την ώρα αγκαλία μαζί του και σίγουρα αποφεύγεις να μοιράζεσαι και τον ύπνο.
Θέλω να πω ότι τουλάχιστον για μένα όσα παραδείγματα ανέφερες είναι απόρροια μιας καλής σχέσης που και το σεξ είναι καλό και αποτελούν επέκταση και μιας καλής σεξουαλικής ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Για μένα πάλι η τρυφερότητα είναι κάτι τελείως διαφορετικό απο το σεξ και σίγουρα όχι φιλικό (με την έννοια που υπάρχει στο ζευγάρι). Έχουμε περάσει και περιόδους που το σεξ δεν ήταν και τόσο καλό, και περιόδους που το σεξ ήταν πολύ καλό. Και στις δύο, την ίδια ακριβώς ανάγκη είχα απο φιλιά, αγκαλιές και λοιπές τρυφερότητες. Δεν διαχωρίζει μόνο το σεξ τη φιλία απο τον έρωτα, μην τρελαθούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι μπορώ να γίνω τρυφερή και με τις φίλες μου (απλά δεν τις φιλάω στο στόμα), οπότε ναι, για μένα το σεξ είναι το μόνο που δεν κάνω με τις φίλες μου και άρα απαιτώ να είναι καλό, αλλιώς δεν έχει νόημα να έχω και σχέση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δηλαδή μερικές καλές φίλες και ένας fuck buddy για σένα αναπληρώνει τη σχέση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
γενικά το βλέπω διαφορετικά.

είναι θέμα προσωπικής οπτικής.
δε θα μπορούσα όση τρυφερότητα και αγάπη να είχα να παραμείνω σε σχέση που δε με καλύπτει σεξουαλικά.

ότι όλα τα ζευγάρια έχουν τα πάνω και τα κάτω τους σε όλους τους τομείς είναι βέβαιο και δε λέω ότι τότε δε θα έκανα υπομονή μέχρι να περάσει η δύσκολη περίοδος, φτάνει
1)να είχαμε καλή σεξουαλική ζωή μέχρι τότε και
2) φυσικά να ξέρω ότι θα επανέλθουμε. αν περνούσε ένα εύλογο χρονικό διάστημα και δεν...θα έφευγα..



σε όσα είπα στα ποστ αναφερόμουν κυρίως -και-σε μια νέα σχέση που θα ξεκινούσα.
ακόμα και αν ταίριαζα πολύ σε άλλους τομείς θα έφευγα τάχιστα αν μια, δυο άντε το πολύ τρεις έβλεπα ότι δεν τσούλαγε ο ερωτικός τομέας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν ξέρω αν θα έμενα, define "κακο σεξ" για να απαντήσω στην ερώτηση. :) Μάλλον θα έμενα πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
define "κακο σεξ"


να με φιλάει, να με αγγίζει και να μη νιώθω τίποτα
να σιχαίνομαι να κάνω κάποια πράγματα μαζί του
να κοιτάω το ταβάνι και να περιμένω να τελειώσει
να μην έχει φαντασία, να επαναλαμβάνεται στο ίδιο μοτίβο και γενικά να διακατέχεται από συντηρητισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι αν έχω απαντήσει βασικά :worry: αλλά wtf;

Αν και μ' έχουν καλύψει απόλυτα πριμέ και καγιράκι θα ψιλοεπαναληφθώ....

Σχέση χωρίς καλό σεξ δεν είναι καν καλή σχέση... Δεν μπορώ εκ των πραγμάτων να μείνω σε μια σχέση που δεν με καλύπτει σεξουαλικά... που δεν με κάνει να βλέπω αστεράκια... να ξεχνώ το ποια είμαι, που πάω, τι κάνω :P

Καλή η τρυφερότητα, η επικοινωνία, ασφάλεια κλπ.. αλλά όταν στο σεξ μπάζει και δεν διορθώνεται σηκώνομαι και φεύγω... Για εμένα η τέλεια σχέση έχει και τέλειο σεξ :) Είναι θέμα χημείας στην τελική....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
να με φιλάει, να με αγγίζει και να μη νιώθω τίποτα
να σιχαίνομαι να κάνω κάποια πράγματα μαζί του
να κοιτάω το ταβάνι και να περιμένω να τελειώσει
να μην έχει φαντασία, να επαναλαμβάνεται στο ίδιο μοτίβο και γενικά να διακατέχεται από συντηριτισμό.

Αααα ε έτσι δεν θα έμενα ούτε εγώ!!! Jesus! Ακόμα και όταν λέω για "κακές περιόδους στο σεξ για μια σχέση" επ'ουδενί δεν εννοώ κάτι τέτοιο! Γιατί υπάρχει κόσμος που νιώθει έτσι και μένει σε μια σχέση; Γιατί; Προφανώς δεν είναι καθόλου ερωτευμένος! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν ξέρω αν θα έμενα, define "κακο σεξ" για να απαντήσω στην ερώτηση. :) Μάλλον θα έμενα πάντως.

Εγώ θα απαντούσα απλά, ότι μάλλον δεν έχεις γευτεί το "κακό σεξ", για να ζητάς definition!:) Αυτά βιώνονται,παρά εξηγούνται, τόσο καλά ώστε να το καταλάβουν και όσοι "δεν χόρεψαν ποτέ"...:P Οπότε μην σκας μικρό μου!:)


edit:σχεδόν όπως τα λέει η prime πιο πάνω! Δεν πρόλαβα να δω την απάντησή της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αααα ε έτσι δεν θα έμενα ούτε εγώ!!! Jesus! Ακόμα και όταν λέω για "κακές περιόδους στο σεξ για μια σχέση" επ'ουδενί δεν εννοώ κάτι τέτοιο! Γιατί υπάρχει κόσμος που νιώθει έτσι και μένει σε μια σχέση; Γιατί; Προφανώς δεν είναι καθόλου ερωτευμένος! :worry:

Εγώ θα απαντούσα απλά, ότι μάλλον δεν έχεις γευτεί το "κακό σεξ", για να ζητάς definition!:) Αυτά βιώνονται,παρά εξηγούνται, τόσο καλά ώστε να το καταλάβουν και όσοι "δεν χόρεψαν ποτέ"...:P Οπότε μην σκας μικρό μου!:)


χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!


ρε συ Λία εσύ τι φανταζόσουν ως κακό σεξ?

πάντως αυτό που είπε η Vkey με καλύπτει απόλυτα..
να μη με κάνει να βλέπω αστεράκια :thumbup: :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ βρε παιδιά νόμιζα οτι λέγοντας "κακό σεξ" εννοούσατε πχ να μην τελειώνατε συχνά ή να μην είχατε όρεξη συχνά or sth like that. Όχι και τέτοιες τραβηγμένες καταστάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δηλαδή μερικές καλές φίλες και ένας fuck buddy για σένα αναπληρώνει τη σχέση;

Φυσικά και όχι. Απλά αν δεν έχω καλό σεξ για μεγάλο χρονικό διάστημα, δεν θέλω την σχέση. Θα το πολεμούσα όσο δεν πάει βέβαια, πριν χωρίσω, αλλά αν δεν βελτιωνόταν θα έφευγα. Αυτό λέω.

Fuck buddies δεν θα επέλεγα πλέον για κανένα λόγο (το έχω κάνει μόνο για λίγο), διότι δεν βρίσκω νόημα πια στο να κάνω σεξ χωρίς ιδιαίτερο ερωτικό συναίσθημα και σχέση.

:)

Εντιτ: Καλά πότε τα γράψατε όλα αυτά; :blink: Ναι, αυτό εννοώ και ως κακό σεξ πάντως. Το να μην υπάρχει πάθος πια, να φοβάσαι να εκφραστείς, να θέλει ο ένας πάντα περισσότερο και ο άλλος λιγότερο και τέτοια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
να θέλει ο ένας πάντα περισσότερο και ο άλλος λιγότερο

Αυτό νομίζω συμβαίνει στις περισσότερες σχέσεις, συνήθως ο ένας έχει διαφορετικούς ρυθμούς απο τον άλλον. Δεν το θεωρώ κακό. Αναλόγως βέβαια και το πόσο "λίγο" θέλει εκείνος που προτιμά σπανιότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αυτό νομίζω συμβαίνει στις περισσότερες σχέσεις, συνήθως ο ένας έχει διαφορετικούς ρυθμούς απο τον άλλον. Δεν το θεωρώ κακό. Αναλόγως βέβαια και το πόσο "λίγο" θέλει εκείνος που προτιμά σπανιότερα.

Ναι εγώ μιλάω για έντονη διαφορά που προκύπτει όχι εξαρχής προφανώς, αλλά που είναι σταθερή ως κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
το κακο σεξ ειναι χειροτερο απο το καθολου σεξ.και γω προσωπικα δε θα κατσω να 'μαθω' σε καποια το καλο σεξ.οταν μου ετυχε μια δυο φορες εφυγα με ελαφρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Θεωρω ότι σε μια σχεση είναι πολύ σημαντικο να συμπεριλαμβανεται και ενα καλο κρεβατι …Ετσι λοιπον, Δεν θα προχωρουσα μια σχεση με καποιον ο οποιος είναι χαλια σε αυτό το θεμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top