Πέντε σημαντικές προτεραιότητες ζωής

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...κάθε βράδυ προσεύχομαι , να αγωνίζομαι για κάτι που ήδη ακουμπώ και δεν είναι μια μακρινή οπτασία

...
σνιφ

....:loveangel Ωπ...σε τσάκωσα! Σε ποιον προσεύχεσαι, ω ρε αιρετικέ:angelnot:; Κι άσε τις κλάψες! Όλα σου τα δίνει, μα εσύ χαζεύεις αλλού...

Πρώτο (προγραμματισμένο) όραμα: Να εξιστορήσω στο εγγόνι μου, όλα τα λάθη που με σημάδεψαν...στη συνείδηση.
Δεύτερο (προγραμματισμένο) όραμα: Να μη μεριμνώ για την "αύριον", μιάς και αρκετά κακή, η "σήμερον".
Τρίτο : Να γνωρίσω και τον τελευταίο που με εχθρεύεται, μπας και τον αγαπήσω.


[/QUOTE]
...

Και το σύμπαν μειδίασε ειρωνικά …
Λάζαρε δεύρο έξω … :P
50 έτη είναι αστείο ποσόν μπροστά στην αιωνιότητα ...

".... Κι ότι μου δωθεί είναι δώρο ... "




:)

Κι ένα τέτοιο "δώρο" για όλους μας, είσαι συ, Μελένια μου!

Τέταρτο: Να μην αντιπαθήσω άνθρωπο, ούτε και μέχρι τη τελευταία στιγμή του βιου μου και
Πέμπτο: Να μην κάνω, όσους αγαπώ, να με πιστέψουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Πιστεύω ότι είναι αδύνατο να προγραμματίζουμε μακροπρόθεσμους «στόχους» ζώντας μέσα σε μια μεταβαλλόμενη καθημερινότητα. Το μόνο εφικτό, είναι να κάνουμε όνειρα και να θέτουμε μικρές και στέρεες βάσεις. Επίσης, τα βήματα «πορείας» να είναι αργά και σταθερά...και φυσικά, πάνω από όλα, να έχουμε την υγεία μας...για να μπορέσουμε να σκεφτόμαστε άρα, να υπάρχουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καμια προτεραιοτητα, κανενας στοχος σπουδαιος. Ειναι ολοι κοντινοί, για σήμερα και για αύριο.
Θελω μονο..
να κοιμαμαι και να ξυπναω ησυχη και χαμογελαστη..

ν' αναπνεω και να ζω την καθε στιγμη..

ν' αγαπαω και να αγαπιεμαι...

κι ολα τα αλλα..

Θα ηθελα πολυ..
....σα φυσικη ροη αν κι εφοσον τα φερει ετσι η ζωη μου, να κανω πολλα παιδια, απορροια της αληθινης αγαπης.
Αν οι συνθηκες δεν ειναι ευνοικες, δεν πειραζει, δε με πιεζω.. αφηνω το χρονο να κυλα σα νερο και να με πηγαινει εκει που μου αρεσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
1. Αμφιδρομος ερωτας
2. Αμφιδρομος ερωτας
3. Αμφιδρομος ερωτας
4. Αμφιδρομος ερωτας
5. Αμφιδρομος ερωτας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
1. Να έχω την υγεία μου και να βρεθει το ελιξίριο της ζωης για να το δωσω στα προσωπα που δεν θελω να χασω...

2. Να αποκτήσω τόσα χρήματα όσα χρειαζομαι για να ταξιδέψω στον κόσμο.

3. Να ζήσω σε άλλη χώρα.

4. Να ερωτευτώ και να με ερωτευτούν.

5. Και το σημαντικότερο.....Να μην σταματησω να ονειρεύομαι!


:)


(Και δεν θεωρώ αυτα προγραμματισμο αλλά εναν απλο συλλογισμο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
1ον- να είμαι υγιής, ωστέ να έχω πρόσβαση σε κάθε είδους δραστηριότητα
2ον- να έχω πάντα δουλειά, ωστέ να είμαι ψυχοσωματικά ανεξάρτητος
3ον- να έχω μια υγιής επικοινωνία με τον οικογενειακό και κοινωνικό κύκλο
4ον- να μπορώ να προσαρμόζομαι εύκολα σε καινούριες συνθήκες
5ον- να βασίζομαι σε μία προσιτή λογική του κόσμου αυτού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Σε 50 χρόνια δεν θα ζω σίγουρα. Πολύ αμφιβάλλω αν θα ζω και σε 5 από τώρα και πολλά λέω αν συνεχιστεί αυτό το χάλι. Ούτε προγραμματίζω. Προτεραιότητες έχω δυο μόνο. Την προσωπική μου ζωή με ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό και να κάνω μια δική μου δουλειά. Αυτά τα δυο είναι γραμμένα στο σκληρό μου δίσκο εδώ και πάρα πολλά χρόνια όχι ως σχέδια, ούτε ως φαντασιώσεις/ονειροπολήσεις αλλά ως τα 2 μόνα υποσυνείδητα θέλω που απλά το ανακάλυψα τα τελευταία χρόνια. Τίποτε άλλο δεν με ενδιαφέρει ουσιαστικά. Αλλιώς αλητεία, φτύσιμο των πάντων και ψόφος. Κουράστηκα να εκβιάζομαι, τελευταία εκβιάζω συστηματικά το πεπρωμένο και την έχω καταβρεί. Bye.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ψυχική γαλήνη
Σωματική ευεξία
Να μη σκεφτώ ούτε για ένα λεπτό πως υπάρχει κάτι πιο σημαντικό από την οικογένεια και τους φίλους μου
Να δίνω λίγη περισσότερη σημασία στο "θέλω", παρα στο "πρέπει"
Να μην ξεχάσω να είμαι άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikriprigipissa

Νεοφερμένος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
1) Να παραμείνω πάντα παιδί.
2) Να χτίσω γερές βέσεις για μια υγειή οικογενεία.
3) Να μην πληγώσω ποτέ τους γύρω μου (οικογένεια, φίλους, ανθρώπους)
4) Να θυμίζω στον εαυτό μου τον λόγο της ύπαρξης μου σε αυτόν τον κόσμο
5) Να βλέπω τα πάντα με την καρδιά. Η ουσία είναι αόρατη για τα μάτια...
"Όλα αυτά θα ήθελα να γίνουν στη ζωή μου...Το θέμα είναι: Πότε θα ζήσω την δική μου ζωή;;;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
1) Να παραμείνω πάντα παιδί.
2) Να χτίσω γερές βέσεις για μια υγειή οικογενεία.
3) Να μην πληγώσω ποτέ τους γύρω μου (οικογένεια, φίλους, ανθρώπους)
4) Να θυμίζω στον εαυτό μου τον λόγο της ύπαρξης μου σε αυτόν τον κόσμο
5) Να βλέπω τα πάντα με την καρδιά. Η ουσία είναι αόρατη για τα μάτια...
"Όλα αυτά θα ήθελα να γίνουν στη ζωή μου...Το θέμα είναι: Πότε θα ζήσω την δική μου ζωή;;;"

Η ζωή είναι αυτή που "γράφεται" την ώρα που εσύ ψάχνεις να την βρείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LAZARUS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
1.Διαχείριση των οικονομικών με έμφαση στη σκέψη ότι η σύνταξη δεν θα φτάνει για μια ανεκτή ποιότητα ζωής.
2.Συγκράτηση του θυμού μου στις καθημερινές προσβολές της προσωπικότητάς μου.
3.Περισσότερο χρόνο στους οικείους και στους φίλους, χωρίς να προσδοκώ αμοιβαιότητα.
4.Περισσότερη άσκηση του σώματος, με περπάτημα και κολύμπι.
5.Μεγαλύτερη προσοχή στη διατροφή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annakaloge

Νεοφερμένος

Η annakaloge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Είσαι ευτυχισμένος άνθρωπος!!:)))
Να σαι πάντα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
1) Πετυχημένη καριέρα
2) Οικονομική ανεξαρτησία
3) Πετυχημένη οικογένεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LAZARUS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Είσαι ευτυχισμένος άνθρωπος!!:)))
Να σαι πάντα
Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, μέσα από την καρδιά μου και σου εύχομαι ό, τι καλύτερο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GanGeD

Νεοφερμένος

Ο P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
1.Εχω σημαια την οικογενεια και οχι την πατριδα,αρα η οικογενεια μου να ειναι παντα υγειης(ηθικα,σωματικα)
2.Ως την τελευταια ανασα της ζως μου,να καλλιεργηθω πνευματικα..
3.Αμφιδρομη Αγαπη(φιλοι,με την κοπελα μου)..
4.Ας σταματησει η εμπορευματοποιηση και ας ασχοληθουμε με την ποιοτητα...
5.Σπιτι σε ενα παραλιακο μερος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zourlita

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αν μου το ζητούσε αυτό κάποιος θα του έλεγα "ευχαριστώ πολύ, δεν θα πάρω"...

Το πιό ωραίο στη ζωή ειναι το απρογραμμάτιστο....

Ακόμα και η επιτυχία αν είναι προγραμματισμένη είναι άγευστη....

σωστος φιλε μου!!! Μπραβο.. πολυ εξυπνο αυτο.. Δηλαδη οντως.. τι αξια θα χε ξεραμε οτι , ναι , αυριο που θα ξυπνησεις θα γινουν τα χ,ψ,ω πραγματα...:hmm: Σημασια εχει να γινονται ολα απρογραμματιστα, τυχαια και αυθορμητα.!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

volt

Νεοφερμένος

Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Λίγο πολύ όλοι έχουμε τις ίδιες προτεραιότητες, προσωπικά ελπίζω όλοι σας να πετύχετε όσους στόχους βάζετε και να έχετε κάθε ευτυχία αλλά ας μην ξεχνάμε πράγματα που έχουμε πετύχει ή είχαμε και για τον χ ψ λόγο τώρα δεν έχουμε για να μπορέσουμε να τα εκτιμήσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
πριν κλεισω τα ματια μου για παντα, να πω: ενταξει, τα εζησα ολα....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
πριν κλεισω τα ματια μου για παντα, να πω: ενταξει, τα εζησα ολα....!

Ένας άνθρωπος που δεν έχει κάνει σεξ με αλεξίπτωτο στα 2000 πόδια δεν μπορεί να πει κάτι τέτοιο. Οπότε πάρε μαθήματα αλεξιπτωτιστή όσο προλαβαίνεις

Εγώ πάλι θέλω
1) όταν κλείσω τα μάτια μου να μην πουν "επιτέλους ψόφησε" :P
2) να μάθω πορτογαλικά
3) να μεταναστεύσω στη Βραζιλία
4) να παντρευτώ βραζιλιάνα
5) να πηγαίνω κάθε χρόνο στο καρναβάλι του Ρίο (όχι αντίρριο baude laire :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baudE Laire

Νεοφερμένος

Ο jrot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
1.όταν κλείσει τα μάτια ο φαντ , να ζω και να αναφωνήσω : επιτέλους ψόφησε
2.να μάθω πορτογαλικά
3.να μεταναστεύσω στην βραζιλία
4.να ξελογιάσω την γυναίκα του φαντ
5.να σταματήσω να ντύνομαι σαν καρναβάλι ή σαν αλεξιπτωτιστής που θα κάνει σεξ στα 2000 πόδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top