• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Energy drinks

Wolfina

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι τα energy drinks είναι ή μπορούν να γίνουν επικίνδυνα για την υγεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
χωρίς να γνωρίζω πολλά, πιστεύω πως ναι. το red bull που είναι ένα από αυτά σε κάνει και εθίζεσαι.
δεν ξέρω καλύτερα είναι να βάλεις στο multi μία μπανάνα, ε΄να πορτοκάλι και ένα μήλο( ή ότι φρούτο σας αρέσει) με λίγο γάλα και μέλι ( αν θέλετε) και να το πιείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είμαι λάτρης του Red Bull.
Θα σου συνιστούσα απλώς να αποφεύγεις να πίνεις πάνω από 2 την ημέρα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Zanin ποιά ουσία που περιέχει το Red Bull σε κάνει να εθίζεσαι ΠΑΡΑΠΑΝΩ απο τον καφέ; (οπότε μην μου πεις καφείνη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ξερω απο μονα τους αν ειναι επικυνδινα, αλλα δεν πρεπει επ'ουδενη να συνδιαστουν με αλκοολ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Το Red Bull είναι καλό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν ξερω απο μονα τους αν ειναι επικυνδινα, αλλα δεν πρεπει επ'ουδενη να συνδιαστουν με αλκοολ!
Θα παρακαλούσα να μιλάμε τεκμηριωμένα. Δηλαδή όχι μόνο "δεν πρέπει να συνδυαστούν με αλκοολ" αλλά και ΓΙΑΤΙ ισχύει αυτό. Αλλιώς μπορεί να πέσουμε στην παγίδα να διαδίδουμε hoaxes. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ζανιν αυτή είναι σελίδα για urban legends και αν παρατηρήσεις γράφει για το συγκεκριμένο "Status: False". Άρα ουσιαστικά αποδεικνύεις οτι δεν ισχέι αυτό που λες; Δεν κατάλαβα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
https://news.bbc.co.uk/1/hi/health/1435409.stm
να αλλά βρήκα και αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όμως το ένα ενημερώθηκε τελευταία φορά το 2005 ενώ το άλλο (του bbc) το 2001
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα εκεί λέει για υποψίες, όχι για βεβαιότητες. Άλλωστε αναφέρει και:
"They need to be seen to be precautionary, but there's no proof that Red Bull is harmful when mixed."
Άλλωστε αν παρατηρήσεις όσοι πέθαναν είχαν καταναλώσει τεράστιες ποσότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Άλλωστε αν παρατηρήσεις όσοι πέθαναν είχαν καταναλώσει τεράστιες ποσότητες.
Από προσωπική εμπειρία, έχω παρατήρηση ότι όταν καταναλώνω πάνω από 4 Red Bull την ημέρα ... ο οργανισμός μου δεν λειτουργεί και τόσο καλά ...Σαν έχω τεράστια ενέργεια που πρέπει να καταναλώσω αλλά δεν δεν μπορώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Ένα ακόμη παράδειγμα της στάσης ζωής που πρέπει να τηρούμε!
Παν μέτρον άριστον!
(Α ρε αρχαίε Έλληνα:))

Και 20 κεφέδες αν πιείς κάτι θα πάθεις...ε...έτσι και με τα energy drinks,έχει δίκιο ο Exposed...αν και εγώ δεν πίνω ποτέ τέτοια drinks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μπα! έχω πιεί ακόμη και 7 καφέδες την ημέρα (3 esspreso και 4 nes ) και ήμουν μια χαρά. Αλλά αυτό που είπες εδώ ισχύει, με μέτρο χρήση κανένας κίνδυνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
ο καφες ειναι ενα δοκιμασμενο διεγερτικο.τωρα για το red bull δε το θεωρω και πολυ καλο για την υγεια.πολυ χημικο προιον μου κανει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν είπε κάνεις ότι είναι υγιεινό ή ότι δεν είναι χημικό ... Εγώ λέω ότι οι φήμες που λένε ότι το Red Bull σκοτώνει μάλλον είναι τουλάχιστον υπερβολικές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Μα εκεί λέει για υποψίες, όχι για βεβαιότητες. Άλλωστε αναφέρει και:

Άλλωστε αν παρατηρήσεις όσοι πέθαναν είχαν καταναλώσει τεράστιες ποσότητες.
Ναι αλλά και εγώ είπα από την αρχή ότι δε γνωρίζω πολλά περί του θέματος:).
Απλά είχα ακούσει κάνα δυο πράγματα και τα είπα μαζί με τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
κοίτα να δεις... το Red Bull έτσι από μόνο του όχι δεν σκοτώνει, αν συνδυαστεί όμως με χάπια τότε σε στέλνει μια ώρα αρχύτερα... Το red bull αλλά και άλλα διάφορα "energy drinks" τα καταναλώνουν σε μεγάλες ποσότητες οι "ravers" που υποτίθεται θέλουν αρκετή ενέργεια για να μην σταματούν να χορεύουν, μαζί με τρυπάκια. Αυτοί έχουν την αίσθηση οτι είναι δυνατοί και μπορούν να συνεχίσουν αλλά ο οργανισμός τους έχει αντίθετη άποψη με αποτέλεσμα να αφυδατώνονται και εν τέλη να καταρρέουν...

Το ίδιο επικίνδυνα είναι ο καφές αλλά και η coca cola. Ο συνδυασμός των δυο παραπάνω με μια απλή ασπιρίνη μπορεί να είναι καταστροφικός για το στομάχι αλλά και γενικότερα.

ps. Μην το δοκιμάσετε είναι από τις πολύ επικίνδυνες μαλ@κίες που μπορεί να κάνετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Δεν είπε κάνεις ότι είναι υγιεινό ή ότι δεν είναι χημικό ... Εγώ λέω ότι οι φήμες που λένε ότι το Red Bull σκοτώνει μάλλον είναι τουλάχιστον υπερβολικές

δεν αναφερθηκα σε σενα.γενικα για το θεμα μιλησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top