Σε είδα...

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Συναντάτε κάποιον τυχαία. Βλέπετε ότι σας κοιτάζει. Ενδεχομένως να τον κοιτάζετε κι εσείς. Τελικά όμως για διάφορους λόγους δεν καταφέρνετε να γνωριστείτε. Για τις περιπτώσεις αυτές που μάλλον είναι αρκετές, βγήκε το " Σε είδα" σαν στήλη σε περιοδικά, ή σαν ιστοσελίδα κτλ
Σας έχει τύχει; Και πώς αντιδράσατε ή αντιδράτε γενικά σε κάτι τέτοιο; Θεωρείτε ότι έχουν κάποιο νόημα τέτοιες προσπάθειες για γνωριμία ή πιστεύετε ότι δεν είναι δυνατόν να αισθανθεί κανείς πράγματα , τόσο γρήγορα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ποσο μπορει να σου αρεσει καπιος ωστε να μπεις σε ολη αυτην την διαδικασια;... Απο την στιγμη που δεν το ξερεις καθολου, ποσα μπορεις να νιωσεις; Που ξερεις οτι μολις τον γνωρισεις δεν θα ειναι κατι απολυτα εξω απο αυτα θες;.. Εμενα αυτο μου φαινετε καπως βλακεια... Η κανεις μα κινιση οταν μπορεις, δεν το ξεχνας το θεμα... Περιοδικα, ραδιοφωνα και αλλα τετια... Αμα σ'αρεσει καπιος τοσο, δεν νομιιζω να ειναι τοσο δυσκολο να τον πλησιασεις την ιδια στιγμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Στην εποχή που ζούμε πιστεύω πως είναι μία λύση "ελεημοσύνης"...Δεν το θεωρώ κακό. Ούτε το κατακρίνω. Το θεωρώ αναγκαίο. Όπως παλιά υπήρχαν τα συνοικεσια επειδή ο κοσμος τοτε ηταν τοσο περιορισμενος και δεν υπηρχαν δυνατοτητες να γνωρισεις κοσμο έτσι και τωρα. Πλεον υπαρχουν τοσες πολλες δυνατοτητες. Απλα υπαρχει και ο παραγοντας αποξενωση. Και γι'αυτο τον λόγο υπάρχει το "σε ειδα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Μου έχει τύχει :redface:

Συναντάτε κάποιον τυχαία.
εντελώς τυχαία , πέρασε από δίπλα μου στην στάση της Ομόνοιας και την ακολούθησα μέχρι Πανόρμου .

Βλέπετε ότι σας κοιτάζει.
βασικά , κατέληξα ότι ήτανε ιδέα μου (Σε μια στιγμή το βλέμμα της πλανήθηκε στο χώρο
κι απάνω μου σταμάτησε σαν κάτι να ζητούσε
ταράχτηκα και σκέφτηκα, Θεέ μου, εμένανε κοιτάει
όμως εκείνη κοίταγε να βρει τον σερβιτόρο) .
Αλλά με αυτά τα τεράστια γυαλιά ηλίου και την διάθεση να κοιταζεις αλλού για να γλιτώσεις από τον διπλανό που ξύνει την μύτη του ή σε κοιτάζει με αηδία σαν να ξύνεις την δική σου - ενώ δεν το κάνεις , ποτέ δεν ξέρεις γιατί σε κοιτάζει ο άλλος .

Ενδεχομένως να τον κοιτάζετε κι εσείς.
ήτανε η δεύτερη επιλογή που είχα . Η πρώτη ήταν να ξύνω την μύτη μου .

Τελικά όμως για διάφορους λόγους δεν καταφέρνετε να γνωριστείτε.
ήταν προφανές το πόσο ξεχωριστοί και συνάμα ταιριαστοί ήμασταν στο άγαρμπο πλήθος . Εκείνη φορούσε άσπρα (μπλούζα , γυαλιά , τσάντα και φτερά αγγέλου (οκ , το τελευταίο ήτανε νοητή λεπτομέρεια) και εγώ είχα άσπρη φανέλα , απλώς δεν φαινότανε . Επίσης , έμοιαζε να ανήκει κάπου αλλού , μακρυά από τον θόρυβο , την σκόνη και την ρουτίνα του τρένου . Και εγώ ήμουν αλλού . Και ο υπεύθυνος για την -σε τακτά διαστήματα- άφιξη του τρένου ήταν αλλού λογικά αλλά αυτό δεν με απασχολούσε εκείνη την στιγμή .

Για τις περιπτώσεις αυτές που μάλλον είναι αρκετές, βγήκε το " Σε είδα" σαν στήλη σε περιοδικά, ή σαν ιστοσελίδα κτλ
Δεν θέλησα ποτέ να διαβάσω την στήλη , ή να γράψω για αυτήν . Κατά πρώτον θα χάλαγα την μαγεία . Κατά δεύτερον , δεν ξέρω αν υπήρξε μαγεία , ή απλώς είχα νεύρα που είχα δουλειές και αυτή φορούσε ανοιχτό ντεκολτέ .


Σας έχει τύχει; Και πώς αντιδράσατε ή αντιδράτε γενικά σε κάτι τέτοιο; Θεωρείτε ότι έχουν κάποιο νόημα τέτοιες προσπάθειες για γνωριμία ή πιστεύετε ότι δεν είναι δυνατόν να αισθανθεί κανείς πράγματα , τόσο γρήγορα; :hmm:
Πάντα είναι δυνατόν . Όλα τα σημαντικά δεν χρειάζονται χρόνο , χρειάζονται την κατάλληλη στιγμή . Για αυτό συμβουλεύω όλη την νέα γενιά που συχνάζει στα μέσα μαζικής βαρεμάρας , στον πολύβουο δρόμο ή σε καγκούρικες καφετέριες να να μην χωρίζει την ζωή και άρα την απόλαυση της ζωής σε διαστήματα ενεργητικότητας και παθητικότητας :

στο πάρτυ θα περάσω καλά . Στο λεωφορείο ή στο αμάξι , μέχρι να φτάσω είναι νεκρός χρόνος αναμονής

στην σχολή θα φλερτάρω , στο κυλικείο που παραγγέλνω βιαστικά τον φρέντο όχι

στο μπαράκι θα στείλω ποτά για κέρασμα , στο φανάρι δεν θα αφήσω την γκόμενα να περάσει μπροστά με ιπποτισμό και συγκρατημένο σπινιάρισμα

θέλουνε , λέγω , αγαπητά μου τέκνα , να ζουμε σε μηχανάκια/ρομπότ και να την πέφτουμε σε ελεγχόμενες συνθήκες και στο μεταξύ να βιαζόμαστε

όταν βιάζεσαι , πάρε μια ανάσα , ένα κιτ κατ και κοίτα δίπλα σου

το στρες είναι καλό αφροδισιακό απλά δεν βοηθάει στη στύση

π.σ. σε είδα στο μετρό να δίνεις τσεκαρισμένο εισητήριο και απαγορεύεται από τον νόμο . έλα σπίτι μου να φορέσουμε χειροπέδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Taxydromos

Νεοφερμένος

Ο Taxydromos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βοσνία και Ερζεγοβίνη (Ευρώπη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να δείς κάποιον και να σου κινήσει την Περιέργεια και να μην του ζητήσεις να τους μιλήσεις ?

Τουλάχιστον εγώ αν με ενδιέφερε κάποιος θα του μίλαγα δεν υπήρχε περίπτωση για το αντίθετο και ας με έβριζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να δείς κάποιον και να σου κινήσει την Περιέργεια και να μην του ζητήσεις να τους μιλήσεις ?

Τουλάχιστον εγώ αν με ενδιέφερε κάποιος θα του μίλαγα δεν υπήρχε περίπτωση για το αντίθετο και ας με έβριζε.



παραείναι εύκολο για σένα :mad:

απλά λες , γεια σας έχετε γράμμα

εγώ είμαι ιδιοκτήτης γραφείου τελετών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Taxydromos

Νεοφερμένος

Ο Taxydromos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βοσνία και Ερζεγοβίνη (Ευρώπη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Τότε προτείνω να αρχίσεις να Χαμογελάς εκτός εργασίας !!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top