Οδηγείτε ποδήλατο;

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


ωραία φωτογραφία.......
στο χαλάνδρι έχουν δημιουργηθεί πειραματικά λωρίδες για άτομα που κυκλοφορουν με ποδήλατα......αλλά δεν συγκρίνονται με αυτές του εξωτερικού......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τουλάχιστον έχει δημιουργηθει...έστω και πειραματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.


ωραία φωτογραφία.......
στο χαλάνδρι έχουν δημιουργηθεί πειραματικά λωρίδες για άτομα που κυκλοφορουν με ποδήλατα......αλλά δεν συγκρίνονται με αυτές του εξωτερικού......

το μόνο που μένει είναι να δημιουργηθούν πειραματικά μοντέλα ελλήνων οδηγών που θα σέβονται τους ποδηλάτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Η ζωη μας εχει γινει ενα ποδηλατο..


Τα τελευταια χρονια αρχισαν να αφαιρουν και τη σελα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
μακάρι να είχαν προνοήσει, έστω στα μισά μέρη της Ελλάδας ένα οδικό δίκτυο για ποδηλάτες..., για τους λάτρεις της υγιηνής διαβίωσης....
όχι μόνο αυτό δεν υπάρχει, αλλά ούτε ένας σωστός δρόμος εδώ στο Ελλαδίτσα..., αφού η νοοτροπία του Έλληνα, είναι να τρώει το μεγαλύτερο διαθετέο ποσό για έναν δρόμο, προσφέροντας στο κοινό ένα δρόμο της λούτσας..., που ανά τακτικά χρονικά διαστήματα θα ξαναπληρώσει ο Έλλην φορολογούμενος για να επισκευαστεί..., εννοείται οτί πάλι θα κόψει κάτι τις, για να μην ξεφύγει από τις προδιαγραφές(ο κλέψας, του κλέψαντος)
είναι πραγματικά πολύ θλιβερό το γεγονός της κλέψας και της κλάψας..., κάπου εκεί κολλάει και το θέμα του πατριωτισμού....
ποιος αληθινός πατριώτης θα έκλεβε την ίδια την πατρίδα του, τον αδερφό του, το καινούριο αίμα....
γεγονός είναι οτί πολλοί άνθρωποι της παλαιάς γεννεάς υποστήριξαν και υποστηρίζουν ακόμη, οτί ο Παπαδόπουλος ήταν πραγματικός πατριώτης..., έχω ακούσει από γηραίους οτί χάριζε δάνεια, βοήθαγε τον Έλληνα πολύτεκνο, δεν υπήρχε αυτή η ξενόφερτη βία που υπάρχει σήμερα κ.λ..., από τη μία μπορεί κάποιος να υποστηρίξει οτί όλα αυτά ήταν για τα μάτια..., μπορεί να πείσει εμένα, αλλά δε θα πείσει όλους αυτούς τους γηραίους.... και ερχόμαστε στο σήμερα, που δεν ξέρει ο Νεοέλληνας που πραγματικά να βασιστεί..., στο αναξιόπιστο Ελληνικό κράτος, που επί δεκαετίες τα έκανε ...ουρδέλο, ή στη βοήθεια κάποιου ξένου στοιχείου..., αλλά ποιος νέος θα ασχοληθεί με μείζονα ζητήματα...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
μακάρι να είχαν προνοήσει, έστω στα μισά μέρη της Ελλάδας ένα οδικό δίκτυο για ποδηλάτες..., για τους λάτρεις της υγιηνής διαβίωσης....

Το θεμα με τους ποδηλατοδρομους ειναι ενα ακομα θεμα που δειχνει ποσο πισω σαν χωρα ειμαστε..Δεν μπορει πολεις που ειναι μεσα στο κρυο (κοπεγχαγη,Αμεστερνταμ,Βερολινο) να εχουν τελειο δικτυο ποδηλατοδρομων και εμεις που εχουμε συμμαχο τον καλο καιρο να μην εχουμε τιποτα..Εδω θεσσαλονικη που κανανε ενα δικτυο στο κεντρο ειναι για τον φουτσο..Ασε που εχουμε και τους ελληναραδες οδηγους να παρκαρουν μεσα σε αυτους..Οτι να ναι..Κανανε μετρο στην Αθηνα και δεν επιτρεπουν την μετακινηση των ποδηλάτων..

όχι μόνο αυτό δεν υπάρχει, αλλά ούτε ένας σωστός δρόμος εδώ στο Ελλαδίτσα..., αφού η νοοτροπία του Έλληνα, είναι να τρώει το μεγαλύτερο διαθετέο ποσό για έναν δρόμο, προσφέροντας στο κοινό ένα δρόμο της λούτσας..., που ανά τακτικά χρονικά διαστήματα θα ξαναπληρώσει ο Έλλην φορολογούμενος για να επισκευαστεί..., εννοείται οτί πάλι θα κόψει κάτι τις, για να μην ξεφύγει από τις προδιαγραφές(ο κλέψας, του κλέψαντος)

Στη δουλεια που ημουν μεχρι σημερα εργαζομουν για ενα λαμογιο εργολαβο δημοσιων εργων..Ειδα με τα ματια μου το πως κατασκευαζονται καποιοι δρομοι..πχ οι προδιαγραφες μιλανε για 15 εκατοστα ασταλτικου υλικου και ο δικος μου εβαζε 3-5 εκατοστα..Και αυτο ενα μονο παραδειγμα.Και μετα απορεις που οδηγας και ειναι γεματο λακουβες και τρυπες..Οι επιβλεποντες των εργων απο τις διαφορες δημοσιες υπηρεσιες ειτε ειναι απλα αδιαφοροι, ειτε τα παιρνουν και κανουν τα στραβα ματια..Σαπιλα λεμε..Αηδια..:mad:

είναι πραγματικά πολύ θλιβερό το γεγονός της κλέψας και της κλάψας..., κάπου εκεί κολλάει και το θέμα του πατριωτισμού....
ποιος αληθινός πατριώτης θα έκλεβε την ίδια την πατρίδα του, τον αδερφό του, το καινούριο αίμα....
γεγονός είναι οτί πολλοί άνθρωποι της παλαιάς γεννεάς υποστήριξαν και υποστηρίζουν ακόμη, οτί ο Παπαδόπουλος ήταν πραγματικός πατριώτης..., έχω ακούσει από γηραίους οτί χάριζε δάνεια, βοήθαγε τον Έλληνα πολύτεκνο, δεν υπήρχε αυτή η ξενόφερτη βία που υπάρχει σήμερα κ.λ..., από τη μία μπορεί κάποιος να υποστηρίξει οτί όλα αυτά ήταν για τα μάτια..., μπορεί να πείσει εμένα, αλλά δε θα πείσει όλους αυτούς τους γηραίους.... και ερχόμαστε στο σήμερα, που δεν ξέρει ο Νεοέλληνας που πραγματικά να βασιστεί..., στο αναξιόπιστο Ελληνικό κράτος, που επί δεκαετίες τα έκανε ...ουρδέλο, ή στη βοήθεια κάποιου ξένου στοιχείου..., αλλά ποιος νέος θα ασχοληθεί με μείζονα ζητήματα...;

Εγω να πω την αληθεια μου απεχω παρα πολυ απο την ενοια πατριωτης..Αυτο μου τη δινει ομως ειναι οτι κατι ελληναραδες που περηφανευονται για την ελλαδα και το παιζουν μεγαλοι πατριωτες ειναι οι ιδιοι που οδηγανε σαν τρελοι και δεν σεβονται κανεναν,που διπλοπαρκαρουν και παρκαρουν σε ραμπες αναπηρων,που φοροδιαφευγουν, που λαδωνουν και λαδωνονται, που βαζουν βυσμα για ολα τα θεματα..

Τουλαχιστον εγω μπορει να μην γουσταρω την εννοια της πατριδας,αλλα ολα αυτα δεν τα κανω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι να αγοράσω για να αθλούμαι και να μετακινούμαι αλλά με τόση κίνηση στην πόλη πως να το κυκλοφορήσω( ; ) :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.


στο χαλάνδρι έχουν δημιουργηθεί πειραματικά λωρίδες για άτομα που κυκλοφορουν με ποδήλατα......αλλά δεν συγκρίνονται με αυτές του εξωτερικού......
Μένω Χαλάνδρι, και έχω δεί κι εγώ αυτές τις νέες θέσεις πάρκινγ που φτιάξανε, απλά τις κάνανε λίγο στενές και ξέχουν τα αυτοκίνητα αλλα δεν πειράζει.
Είμαστε κάφροι οι έλληνες, αυτό έχω να πώ..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosf

Νεοφερμένος

Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Οδηγούσα ποδήλατο....
.... Δυστυχώς, μέχρι που πήρα μηχανή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δεν με αφησε ποτε η μαμα να μαθω.

φοβοταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
δεν με αφησε ποτε η μαμα να μαθω.

φοβοταν.
Tί κρίμα!!!Θέλεις να μάθεις τωρα που μεγάλωσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μικρη με πειραζε που ταλλα τα παιδακια βγαιναν για ποδηλατο ενω εγω οχι! :(

πλεον οι περισσοτεροι εχουν αυτοκινητα οποτε αυτο με προβληματιζει περισσοτερο πλεον. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
μικρη με πειραζε που ταλλα τα παιδακια βγαιναν για ποδηλατο ενω εγω οχι! :(

πλεον οι περισσοτεροι εχουν αυτοκινητα οποτε αυτο με προβληματιζει περισσοτερο πλεον. :P

Εγώ πάντως έμαθα στα 18 μου...πριν έναν χρόνο...και λιγότερο!

Ήμουν ο πιο ευτυχισμένος ανθρωπος στον κόσμο οταν το καταφερα!Ηταν ενα ονειρο ζωης!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
αν μπορούσα θα πήγαινα παντού με αυτό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τρομερη γυμναστικη!!!
Οχι, δεν κανω ποδηλατο μες στην Αθηνα γιατι θα βρεθω πουθενα σε καμια λακουβα και θα με ψαχνουν:lol:, ομως εκανα πιτσιρικι παρα πολυ και πατινι επισης παρα πολυ!
Ειναι πολυ καλη η ιδεα του ποδηλατου, ειδικα ετσι οπως εχει η κατασταση με τα αυτοκινητα, ομως θελει πολλη πολλη προσοχη στους δρομους!
Θα εκανα ευκολα καπου εκτος Αθηνας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πλεον καλυπτω καποιες διαδρομες για κανα δυωρο κυριως μεσα στο π/σ/κ και συχνοτερα την ανοιξη - καλοκαιρι...
Κι εαν εχει και ανηφορες, που σχεδον παντα εχει δλδ, στο δυωρο ειμαι αρκετα κουρασμενη. Ειναι πολυ πιο κουραστικο απ οσο φανταζει...Παρολαυτα το διασκεδαζω...
Ωρες - ωρες απορω με τις αντοχες που ειχα μεχρι τα 18:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.




Το μοτοποδήλατο πιάνει;

Οδηγούσα.

Το πρώτο μου - και μοναδικό - ποδήλατο
ήταν δώρο της μητέρας μου, αν θυμάμαι καλά
πήγαινα 4η δημοτικού.

Όλα αυτά μέχρι την εφηβεία,
μετά μπήκε το μικρόβιο των μηχανών.

Έπειτα από 20 χρόνια - και συνεχίζω ακόμη -
κάτοχος διαφόρων μηχανών,
σε μια επίσκεψη στο πράκτικερ μου γυάλισε ( ελεώ χωριού )
ένα mountain bike κι'ανέβηκα.

Τι το'θελα;

Χιλιάδες καρφιά σαν να μπήκαν
στον πισινό μου.

Έχει μάθει στις άνετες και μεγάλες σέλες
και τώρα μην του πεις για περικοπές!

Ας είναι καλά οι μηχανές. ( τα γυμναστήρια και τα πάρκα )




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annakaloge

Νεοφερμένος

Η annakaloge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Eννοείται! Είναι το καλύτερο μέσο για να πας κάπου κοντά.Αλλά όχι για την Αθήνα:(((( Περιμένουμε ακόμη ποδηλατόδρομους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.





:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top