Τι θέλουν οι γυναίκες;

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στα παλια μου τα παπουτσια πλεον τι θελουν οι γυναικες !!
Αυτες οι εποχες που αναρωτιομουν τι θελουν τα θηλυκα και προσπαθουσα να δειχνω ενδιαφερον και να ειμαι ενταξει μου βγηκαν ΞΙΝΕΣ. Το μονο που βγηκε απο ολο αυτο ητανε να καταληγω απογοητευμενος, να αισθανομαι σαν κοροιδο και να ζω με ψευτικες ελπιδες.

Οι περισσοτερες νεοελληνιδες που γνωρισα ονειρευονται ορθιες:
1) Στο τι θα φορεσουν, πως θα φαινονται στον καθρεφτη τους και διαφορες αλλες κατινιστικες μικροπρεπεις ανοησιες...
2) τα ταξιδια που θα ηθελαν να κανουν και να το παιξουν Φιλεας Φογκ...
3) Κανενα στερεοτυπο Μπραντ Πιτ, Ρουβα, Κορκολη, Τοτο, Κοκο η δεν ξερω και εγω πιο αλλο προτυπο ονειρευονταν η καθεμια στο ανοητο κεφαλι της
4) Αλλες σαχλαμαρες που δεν θυμαμαι αυτην την στιγμη

Οπως και να εχει το καλο παιδι μεσα μου βαρεθηκε και πεθανε...και ισως ειναι καλυτερα ετσι.
Πλεον κοιταω πρωτα τι θελω εγω δεν με νοιαζει τι θελουν αυτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Στα παλια μου τα παπουτσια πλεον τι θελουν οι γυναικες !!
Αυτες οι εποχες που αναρωτιομουν τι θελουν τα θηλυκα και προσπαθουσα να δειχνω ενδιαφερον και να ειμαι ενταξει μου βγηκαν ΞΙΝΕΣ. Το μονο που βγηκε απο ολο αυτο ητανε να καταληγω απογοητευμενος, να αισθανομαι σαν κοροιδο και να ζω με ψευτικες ελπιδες.

Οι περισσοτερες νεοελληνιδες που γνωρισα ονειρευονται ορθιες:
1) Στο τι θα φορεσουν, πως θα φαινονται στον καθρεφτη τους και διαφορες αλλες κατινιστικες μικροπρεπεις ανοησιες...
2) τα ταξιδια που θα ηθελαν να κανουν και να το παιξουν Φιλεας Φογκ...
3) Κανενα στερεοτυπο Μπραντ Πιτ, Ρουβα, Κορκολη, Τοτο, Κοκο η δεν ξερω και εγω πιο αλλο προτυπο ονειρευονταν η καθεμια στο ανοητο κεφαλι της
4) Αλλες σαχλαμαρες που δεν θυμαμαι αυτην την στιγμη
Παρά το γεγονός ότι πράγματι οι περισσότερες γυναίκες που έχω γνωρίσει στη ζωή μου (όπως και οι περισσότεροι των αντρών:/:) έχουν αυτές ακριβώς τις ...αξίες και τα ιδανικά, από την άλλη δεν έχω σχετιστεί με ούτε μία από δαύτες. Μήπως λοιπόν πρέπει να το έχει η κούτρα σου να κατεβάζει ψείρες αγαπητέ μου; Έψαξες πολύ, ή εγώ στάθηκα σκανδαλωδώς τυχερός στη ζωή μου;

Οπως και να εχει το καλο παιδι μεσα μου βαρεθηκε και πεθανε...και ισως ειναι καλυτερα ετσι.
Πλεον κοιταω πρωτα τι θελω εγω δεν με νοιαζει τι θελουν αυτες
Μήπως τελικά εκεί ποθούσες να καταλήξεις, δηλαδή στο να βρεις μια δικαιολογία για να νομιμοποιήσεις ηθικά, στον εαυτό σου και στους γύρω σου, την περαιτέρω εγωκεντρική συμπεριφορά σου έναντι του άλλου φύλου; Μήπως όλα τα υπόλοιπα αποτελούν ...πρόλογο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μήπως λοιπόν πρέπει να το έχει η κούτρα σου να κατεβάζει ψείρες αγαπητέ μου;

Ισως εχεις δικιο σε αυτο. Τι να πω πεφτω ισως και στις κωλοπεριπτωσεις
Σε τσο*λες η φαντασμενες η και τα δυο

Μήπως τελικά εκεί ποθούσες να καταλήξεις, δηλαδή στο να βρεις μια δικαιολογία για να νομιμοποιήσεις ηθικά, στον εαυτό σου και στους γύρω σου, την περαιτέρω εγωκεντρική συμπεριφορά σου έναντι του άλλου φύλου; Μήπως όλα τα υπόλοιπα αποτελούν ...πρόλογο;

Οχι με αναγκασαν οι περιστασεις απο τις προσωπικες μου εμπειριες.
Αμα δεν ειχε το αλλο φυλο την αναλογη εγωκεντρικη συμπεριφορα δεν θα ειχα λογο να αλλαξω και εγω απο την αρχικη μου σταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Τι να πω πεφτω ισως και στις κωλοπεριπτωσεις

Αμα δεν ειχε το αλλο φυλο την αναλογη εγωκεντρικη συμπεριφορα δεν θα ειχα λογο να αλλαξω και εγω απο την αρχικη μου σταση

Από αυτό αποδεικνύεται οτι δεν είναι όλες οι γυναίκες έτσι.

Θα σου χτυπήσω τον κώδωνα του κινδύνου: όσο εσύ από εκδίκηση - κακία - όπως θες πες το θα φέρεσαι άσχημα στις γυναίκες όντας κακό παιδί, θα περάσει από δίπλα σου η γυναίκα των ονείρων σου - αυτή που δεν έχει τα ιδανικά που ανέφερες παραπάνω αλλά αυτά που εσύ επιθυμείς - και θα σε κοιτάξει με ειρωνεία και χλευασμό για τον τρόπο που συμπεριφέρεσαι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πλεον κοιταω πρωτα τι θελω εγω δεν με νοιαζει τι θελουν αυτες
τοτε δεν προκειται ποτέ να κανεις μια πραγματικη σχεση που να σε κανει χαρουμενο και καπως ευτυχισμενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τοτε δεν προκειται ποτέ να κανεις μια πραγματικη σχεση που να σε κανει χαρουμενο και καπως ευτυχισμενο..

Ασε γιατι και με τα καταντια και του γυναικειου πληθυσμου δεν κυνηγαω κατι τετοιο...
Ασε γιατι βλεπω και πως εχουν καταντησει οι "πραγματικες σχεσεις" εκει εξω, ο μισος πληθυσμος χωριζει και ο αλλος μισος απιστη οποτε του δωθει η ευκαιρια...

Από αυτό αποδεικνύεται οτι δεν είναι όλες οι γυναίκες έτσι.

Δεν ειναι ετσι μεχρι να βρεθει και κανενας αλλος...<<κουκλος>>

θα σε κοιτάξει με ειρωνεία και χλευασμό για τον τρόπο που συμπεριφέρεσαι.;)

Το εχω ζησει αυτο ηδη ακομα και οταν συμπεριφερομουν διαφορετικα.
Ας ξανατολμησει και καμια αλλη και θα παρει την καταλληλη απαντηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ασε γιατι βλεπω και πως εχουν καταντησει οι "πραγματικες σχεσεις" εκει εξω,
μα αυτες δεν ειναι πραγματικες σχεσεις..
η πετυχημενες σχεσεις ειναι ειδος υπο εξαφανιση στη σημερινη Ελλαδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
η πετυχημενες σχεσεις ειναι ειδος υπο εξαφανιση στη σημερινη Ελλαδα...

Οι άνθρωποι κάνουν τις σχέσεις - οι σχέσεις δεν είναι υποκείμενα να κάνουν πράξεις.

Άλλαξε κατηγορία ανθρώπων.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
@Audit01
Πριν έναν ολόκληρο χρόνο σε θυμάμαι να τριγυρνάς στο φόρουμ με την ίδια ακριβώς εμπάθεια. Αντιλαμβάνομαι ότι η υιοθέτηση μιας τέτοιας στάσης χρησιμεύει σαν δίκτυ ασφαλείας που θα μπορούσε να σε σώσει από μελλοντικές απογοητεύσεις, μα αν από την άλλη σε καθηλώνει και δε σε αφήνει να εξελιχθείς τότε παύει να είναι λειτουργική. Μπορείς να αλλάξεις τον κόσμο αλλάζοντας τον τρόπο που τον αντιλαμβάνεσαι. Τώρα δα, σκεπτόμενος με αυτόν τον τρόπο που μας περιγράφεις κάνεις μία διαστρέβλωση βεβαίως. Ε αναλόγως μπορείς να φτιάξεις μίαν άλλη διαστρέβλωση που τουλάχιστον θα λειτουργήσει προς όφελός σου και θα σε κάνει ελαφρώς πιο ευτυχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τί θέλουν οι γυναίκες;

Οι περισσότερες δεν ξέρουν τι θέλουν....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Οι περισσότερες δεν ξέρουν τι θέλουν....:P

Δύναμη και ισχύ θέλουν. Πιστεύω σχεδόν αποκλειστικά αυτό πια. Θέλουν ή να τους ασκείται δύναμη, δηλαδή να νοιώθουν τη δύναμη του άντρα ή να την ασκούν. Θέλουν επίσης ομορφιά, τρυφερότητα, σεβασμό, ευγένεια, μόρφωση, κοινά ενδιαφέροντα κλπ αλλά κυρίως δύναμη. Δεν νοιώθουν έλξη όταν δεν υπάρχει αυτό το ζήτημα της δύναμης, πχ η ομορφιά, η ιδεολογία, τα ενδιαφέροντα, οι απόψεις, το μυαλό, η ευαισθησία μπορούν να θυσιαστούν πολύ εύκολα αν τους ασκείται δύναμη ή νοιώθουν οι ίδιες δυνατές, γι'αυτό και βλέπεις τόσο συχνά στο δρόμο άσχημους άντρες με πανέμορφες γυναίκες, αλλά πολύ σπάνια άσχημες γυναίκες με όμορφους άντρες, εκτός αν οι άντρες πάνε μ'αυτές μόνο για τα χρήματα. 'Ενας άσχημος, δυνατός και κυριαρχικός άντρας βρίσκει πολύ εύκολα γυναίκα, ειδικά αν είναι και μορφωμένος και κοινωνικά ασφαλής πανεύκολα. Ενώ μια άσχημη, δυνατή, κυριαρχική γυναίκα, δεν πά να ναι μορφωμένη, καλλιεργημένη, πανέξυνη, με φοβερό χιούμορ και προσωπικότητα, αλλά και οικονομικά ευκατάστατη πολύ δύσκολα βρίσκει άντρα. Συνήθως μένει στο ράφι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
δεν είναι θέμα φύλου γυναίκας ή άντρα......
αγάπη θέλει και η γυναίκα και ο άντρας.....

αγάπη θέλω κι εγώ
αγάπη θες κι εσύ
αγάπη θελει .......
αγάπη θέλουμε
αγάπη θέλετε
αγάπη θέλουν .....................

έχει δίκιο η Μάρω

το ερώτημα δεν είναι "τι θέλουν οι γυναίκες;" αλλά
"ξέρουν τι θέλουν και πως να το διεκδικήσουν, ή απλά μένουν στο "φαίνεσθαι" και χανουν το "είναι", άρα και την ουσια της υπόθεσης;;;;;;;;

γι΄αυτό μετά ακούς παράπονα τύπου
δεν μου έδινε σημασία,
δεν με πρόσεχε,
δεν νοιαζόταν για μένα
δεν δεν δεν δεν....................
εμμμμμμμμμμμμμμ αφού ο καθένας νοιαζόταν μόνο για τον εαυτό του, πως να νοιαστεί για τον άλλο..........

κι αντί να ενεργοποιούμε τα θετικά συναισθήματα αγαπης, ευτυχιας, χαρας
ενεργοποιούμε τα αρνητικα......
ζηλειας, καχυποψίας, κλπ κλπ για να δούμε αν μας αγαπάει ο άλλος..................
κι εκει μόλις πιάσουμε πάτο, λέμε όλοι την κορυφαία ατάκα
"μα τι θελουν οι γυναίκες;;;;" ή
"μα τι θέλουν οι αντρες;;;;;;" αντιστοιχα........

επίσης αυτό το ερώτημα παίζει γιατι το cosmopolitan (σελίδα 52) :P:P:P σου λέει ότι ειναι in να είσαι σε σχέση, αλλά δεν σου λέει πως να διατηρήσεις τη σχέση........................ επειδή πολλές γυναίκες αλλά και άντρες κάνουν σχέση για να λένε ότι έχουν σχέση, δεν επενδύουν σε αυτές, οπότε μετά έρχεται η καταιγίδα, ερωτήσεων τύπου μα τι θέλει τελικά αυτή ή αυτός..... αφού δεν ξέρεις εσύ ο ίδιος τι θες, θα ξέρει ο άλλος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δύναμη θέλουν veni. Κυρίως αυτό να μην σου πω μόνο αυτό. Αγάπη ονειρεύονται όπως όλοι μας, αλλά δεν μπορούν να αγαπήσουν όταν δεν νοιώσουν είτε να τους ασκείται είτε να ασκούν δύναμη. Ενώ οι άντρες, οι περισσότεροι τουλάχιστον, επιζητούν ομορφιά και να ασκούν δύναμη. Απλά είναι τα πράγματα. Αγάπη ελάχιστοι το εννοούν πραγματικά ότι θέλουν και είναι πρόθυμοι να κάνουν θυσίες γι'αυτήν. 'Ολη το παιχνίδι είναι δύναμη, ομορφιά και σεξ. Η ουσία που φέρνει κοντά άντρες και γυναίκες. Η αγάπη έπεται, και είναι σπάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
τα ίδια λεει και η vvv ( η αφεντιά μου δηλαδη) και ο DrStrangelove, αλλά ήθελες να το τονίσεις με άλλο τρόπο....... όλοι την αγάπη αναζητούμε, αλλά αφού δεν έχουμε μάθει να την διεκδικούμε και να την έχουμε, προτιμάμε αυτά που μας κάνουν να νομίζουμε ότι είναι αγάπη, άρα το "φαίνεσθαι".......... και όχι το "είναι"......άρα δεν ξέρουμε δεν ξερετε δεν ξέρουν τι θέλουμε, τι θέλετε, τι θέλουν.............. επίσης η αγάπη δεν είναι θυσία...

υ.γ. έχω παρατηρήσει ότι σε πολλά μηνυματάκια έρχεται να σου επεξηγήσει, τι λεει η υπογράφουσα.....;):P ....
αστειάκι είναι μην το παρεξηγήσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
τα ίδια λεει και η vvv ( η αφεντιά μου δηλαδη) και ο DrStrangelove, αλλά ήθελες να το τονίσεις με άλλο τρόπο....... όλοι την αγάπη αναζητούμε, αλλά αφού δεν έχουμε μάθει να την διεκδικούμε και να την έχουμε, προτιμάμε αυτά που μας κάνουν να νομίζουμε ότι είναι αγάπη, άρα το "φαίνεσθαι".......... και όχι το "είναι"......άρα δεν ξέρουμε δεν ξερετε δεν ξέρουν τι θέλουμε, τι θέλετε, τι θέλουν.............. επίσης η αγάπη δεν είναι θυσία...

υ.γ. έχω παρατηρήσει ότι σε πολλά μηνυματάκια έρχεται να σου επεξηγήσει, τι λεει η υπογράφουσα.....;):P ....
αστειάκι είναι μην το παρεξηγήσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"αυτο που θελουν οι γυναικες απο τους αντρες ειναι να ειναι Πλουσιοι Ωραιοι να Γυμναζονται να μην στηριζονται στους γονεις τους να πληρωνουν τα Ψωνιαα!!και το συμαντηκοτερο?? ικανοποιητικοι στο κρεβατι!"
Vintage

τα ψώνια εντάξει, πες το παραβλέπουμε και τα κάνουν μισά μισά. Θεωρείς ότι τα υπόλοιπα που αναφέρει δεν αρκούν για να κάνει σχέση μια γυναίκα με έναν άντρα ; Είναι δυνατόν να κάνουν σεξ και να μην την αγαπάει ; Σαν πόρνη θα την βλέπει ; Δυνατός είναι, χρήματα έχει, τι άλλο θέλει μια γυναίκα ; Να αναλύουν Μαρκούζε ; 'Η νομίζεις ότι θα δώσει σημασία αν τα ενδιαφέροντά τους είναι κοινά και οι απόψεις τους ίδιες ; Τα'πε σχεδόν όλα έστω με κάποια υπερβολή η κοπέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
«Η μεγάλη ερώτηση, η οποία ακόμη δεν έχει απαντηθεί και που και εγώ δεν έχω βρει πειστική λύση έπειτα από 30 χρόνια έρευνας στη γυναικεία ψυχή είναι: ‘τι θέλει μια γυναίκα;» έλεγε ο Μέγας ανατόμος της ψυχής, Ζίγκμουντ Φρόιντ και με διάστικτη στο πρόσωπο του την απογοήτευση βάλτωνε στο αδιέξοδο του.

Ο λαμπερός εκπρόσωπος της «vie parisienne», πρόσωπο – θρύλος στο χώρο των γαλλικών Γραμμάτων, Σασά Γκιτρί έλεγε ότι οι «οι γυναίκες θέλουν τους σιωπηλούς άνδρες, γιατί νομίζουν πως εκείνοι τις ακούνε».

Ο Μελ Γκίμπσον συμφωνεί στην… ακουστική προσέγγιση του Γκιτρί. «Μετά από 20 χρόνια γάμου, νομίζω ότι η απάντηση στο τι θέλουν οι γυναίκες βρίσκεται κάπου ανάμεσα στη συζήτηση και τη σοκολάτα».

Και αίφνης η ασημαντότητα σου προσπαθεί να εισέλθει στους δαιδαλώδεις μαιάνδρους του γυναικείου μυαλού προσπαθώντας να αρδεύσει τις μύχιες σκέψεις τους, τις οποίες δεν «ακράγγιξε» ούτε καν ο συντελεστικός στην εξέλιξη της ανθρωπότητας, Φρόιντ…

Γιατί όπως έχει αποδειχθεί το μόνο δεδομένο σε μια γυναίκα είναι ότι πραγματικά δεν γνωρίζει τι θέλει.
Την ίδια ώρα που ο άνδρας είναι το πιο προβλέψιμο ον στο ζωικό βασίλειο. Αρκεί να τον παρατηρήσει κανείς πως αναριγά από ερεθισμό στη θέα των καλοσμιλεμένων οπισθίων που εισβάλουν φασιστικά στο οπτικό του πεδίο.

Μια γυναίκα δεν αρκείται σε αυτά. Την ακούς να μιλά απαξιωτικά για την εξωτερική εμφάνιση, την ίδια στιγμή που με ζωηρή ευγένεια παραφράζει τον σαιξπηρικό αφορισμό «το βασίλειο μου για ένα…μυαλό»…

περισσότερα στο
https://www.men24.gr/html/ent/747/ent.77747.asp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Να αναλύουν Μαρκούζε ; 'Η νομίζεις ότι θα δώσει σημασία αν τα ενδιαφέροντά τους είναι κοινά και οι απόψεις τους ίδιες ; Τα'πε σχεδόν όλα έστω με κάποια υπερβολή η κοπέλα.

Φυσικά...γιατί οχι?Ποίηση, μουσική, κινηματογράφος...όλα αυτά είναι που μπορούν να ενώσουν δυο ανθρώπους σε καθημερινή βάση (μαζί με το σεξ) και σε βάθος χρόνου να διατηρήσουν μια σχέση...
Αλλιώς όσο καλό σεξ και αν γίνεται αν με τον άλλον δεν έχεις να πεις κάτι τότε....γειά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Φυσικά...γιατί οχι?Ποίηση, μουσική, κινηματογράφος...όλα αυτά είναι που μπορούν να ενώσουν δυο ανθρώπους σε καθημερινή βάση (μαζί με το σεξ) και σε βάθος χρόνου να διατηρήσουν μια σχέση...
Αλλιώς όσο καλό σεξ και αν γίνεται αν με τον άλλον δεν έχεις να πεις κάτι τότε....γειά!

Δεν με καταλάβατε, όλα αυτά είναι προυποθέσεις μιας καλής σχέσης, δεν διαφωνώ, αλλά μια γυναίκα μπορεί και χωρίς αυτά, αυτό είπα, και πάνω απ'όλα αποζητά τη δύναμη. 'Οπως και ένας άντρας μπορεί χωρίς όλα αυτά, αλλά δύσκολα του αρέσει μια γυναίκα που δεν είναι όμορφη ή σέξυ. Κάποια πράγματα μπορούν να τα παραβλέψουν οι άντρες, την ασχήμια δύσκολα, εκτός αν είναι και οι ίδιοι άσχημοι. Κάποια πράγματα μπορούν να τα παραβλέψουν οι γυναίκες, το θέμα δύναμη δεν μπορούν να το παραβλέψουν, είτε θα θέλουν να νοιώθουν την δύναμη ενός άντρα είτε να την ασκούν. VVV ανέφερες τον Freud μεταξύ άλλων. Ανάθεμα κι αν ήξερε τι θέλουν οι γυναίκες, πολύ σωστά. Ενώ είναι απλούστατο να το βρει κανείς, και αυτό είναι η δύναμη, θες σωματική, θες πνευματική, θες οικονομική, πάντως κάποια σημαντική δύναμη. Τη δύναμη λίγοι άντρες την ποθούν σε γυναίκα, αντίθετα θέλουν τις γυναίκες λίγο έως πολύ πιο αδύναμες από αυτούς. Απλούστατα τα πράγματα, ο Freud τα'χε χαμένα σε πολλά απλά ζητήματα και τα'κανε περίπλοκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δεν με καταλάβατε, όλα αυτά είναι προυποθέσεις μιας καλής σχέσης, δεν διαφωνώ, αλλά μια γυναίκα μπορεί και χωρίς αυτά, αυτό είπα, και πάνω απ'όλα αποζητά τη δύναμη. 'Οπως και ένας άντρας μπορεί χωρίς όλα αυτά, αλλά δύσκολα του αρέσει μια γυναίκα που δεν είναι όμορφη ή σέξυ. Κάποια πράγματα μπορούν να τα παραβλέψουν οι άντρες, την ασχήμια δύσκολα, εκτός αν είναι και οι ίδιοι άσχημοι. Κάποια πράγματα μπορούν να τα παραβλέψουν οι γυναίκες, το θέμα δύναμη δεν μπορούν να το παραβλέψουν, είτε θα θέλουν να νοιώθουν την δύναμη ενός άντρα είτε να την ασκούν. VVV ανέφερες τον Freud μεταξύ άλλων. Ανάθεμα κι αν ήξερε τι θέλουν οι γυναίκες, πολύ σωστά. Ενώ είναι απλούστατο να το βρει κανείς, και αυτό είναι η δύναμη, θες σωματική, θες πνευματική, θες οικονομική, πάντως κάποια σημαντική δύναμη. Τη δύναμη λίγοι άντρες την ποθούν σε γυναίκα, αντίθετα θέλουν τις γυναίκες λίγο έως πολύ πιο αδύναμες από αυτούς. Απλούστατα τα πράγματα, ο Freud τα'χε χαμένα σε πολλά απλά ζητήματα και τα'κανε περίπλοκα.

Είμαι γυναίκα και δεν μπορώ χωρίς αυτά.

Γι'αυτο δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το τί θελει κάποιος είτε είναι γυναίκα είτε είναι αντρας. Οσες εμπειρίες και αν εχουμε ζήσει πάντα το καινούργιο είναι διαφορετικό και δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος για το τί θελει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Είμαι γυναίκα και δεν μπορώ χωρίς αυτά.

Γι'αυτο δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το τί θελει κάποιος είτε είναι γυναίκα είτε είναι αντρας. Οσες εμπειρίες και αν εχουμε ζήσει πάντα το καινούργιο είναι διαφορετικό και δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος για το τί θελει...:)

Αν αύριο το πρωί σου εμφανίζοταν ένας σούπερ σέξυ άντρας, μπρατσαράς, γεμάτος επιβλητικότητα και δύναμη, με βαθειά φωνή και ματιά που καθηλώνουν, και με μια καλή κοινωνική θέση, θα έλοιωνες, είμαι σίγουρος, και θα θυσίαζες τα κοινά ενδιαφέροντα και ακόμα θα δεχόσουν και την φτωχή επικοινωνία, γιατί κατά βάθος οι γυναίκες αποζητούν Δ-Υ-Ν-Α-Μ-Η και μόνο αυτό. 'Ασε τι λέει το μυαλό σου και η λογική. Θα τα χάσεις όταν τον βρεις και θα παραδωθείς άνευ όρων. 'Ημουν σίγουρος ότι δεν θα σε πείραζε επίσης ακόμα κι αν η μούρη του δεν ήταν και τίποτα ιδιαίτερο, αλλά από στυλ και ύφος και τρόπο το'χε που λέμε, αρκεί να σου ξυπνούσε αυτό που ποθείς, κι αυτό είναι κυρίως η δύναμη. Ενώ ένας άντρας δεν θα κοίταζε καθόλου μια πανίσχυρη, πλούσια, φτιαγμένη κοινωνικά, μορφωμένη, με κοινά ενδιαφέροντα γυναίκα, αλλά άσχημη, επειδή τους περισσότερους άντρες σχεδόν το μόνο που τους ξενερώνει είναι η ασχήμια. Αν η γυναίκα είναι όμορφη, κάνουν τους καραγκιόζηδες για να την κερδίσουν ακόμα κι αν δεν έχουν κανένα κοινό στοιχείο, όσο τους επιτρέπει να την πη@@@@ κάνουν τους καραγκιόζηδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top