Τι θέλουν οι γυναίκες;

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Αν αύριο το πρωί σου εμφανίζοταν ένας σούπερ σέξυ άντρας, μπρατσαράς, γεμάτος επιβλητικότητα και δύναμη, με βαθειά φωνή και ματιά που καθηλώνουν, και με μια καλή κοινωνική θέση, θα έλοιωνες, είμαι σίγουρος, και θα θυσίαζες τα κοινά ενδιαφέροντα και ακόμα θα δεχόσουν και την φτωχή επικοινωνία, γιατί κατά βάθος οι γυναίκες αποζητούν Δ-Υ-Ν-Α-Μ-Η και μόνο αυτό. 'Ασε τι λέει το μυαλό σου και η λογική. Θα τα χάσεις όταν τον βρεις και θα παραδωθείς άνευ όρων.
Με προσβάλλεις.:P

'Ημουν σίγουρος ότι δεν θα σε πείραζε επίσης ακόμα κι αν η μούρη του δεν ήταν και τίποτα ιδιαίτερο, αλλά από στυλ και ύφος και τρόπο το'χε που λέμε, αρκεί να σου ξυπνούσε αυτό που ποθείς, κι αυτό είναι κυρίως η δύναμη.
Οκ.Πες οτι το δέχομαι. Οκ στην αρχή είναι σουπερ. Ειναι φανταστικα. Η δύναμη του είναι εκπληκτικη. Το σεξ σε συνδυασμό με αυτή ειναι τέλειο. Καθημερινοτητα μεσα στην κοντρα. Οκ. Πολυ ωραία ολα αυτα. Μετα απο λιγο καιρο βαριεσαι και τον στελνεις στην μαμακα του πακετο. Και ζήσανε αυτοι καλά με μία "δυναμική" εμπειρία στο ιστορικο ανάμεσα σε άλλες 1000!
:hmm:
Ενώ ένας άντρας δεν θα κοίταζε καθόλου μια πανίσχυρη, πλούσια, φτιαγμένη κοινωνικά, μορφωμένη, με κοινά ενδιαφέροντα γυναίκα, αλλά άσχημη, επειδή τους περισσότερους άντρες σχεδόν το μόνο που τους ξενερώνει είναι η ασχήμια. Αν η γυναίκα είναι όμορφη, κάνουν τους καραγκιόζηδες για να την κερδίσουν ακόμα κι αν δεν έχουν κανένα κοινό στοιχείο, όσο τους επιτρέπει να την πη@@@@ κάνουν τους καραγκιόζηδες.
Γιατί?Ρωτάω με πραγματική απορία λόγω των λιγοστών εμπειριών μου που μου επιτρέπουν να σχηματίσω μια τελείως διαφορετική εντυπωση για του λόγου σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Είμαι γυναίκα και δεν μπορώ χωρίς αυτά.

Γι'αυτο δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το τί θελει κάποιος είτε είναι γυναίκα είτε είναι αντρας. Οσες εμπειρίες και αν εχουμε ζήσει πάντα το καινούργιο είναι διαφορετικό και δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος για το τί θελει...:)

πες ναι Μάρω συμφωνώ μαζι σου Dr ...γιατί δεν στο κόβω να σταματήσετε να διαφωνείτε... μέχρι άυριο
ο καθένας εκφραζει διαφορετικές απόψεις
εμεις μιλάμε για το "είναι" το τι είναι ο άλλος τα συναισθηματα του, το μυαλο του, την καρδιά του
αλλοι μιλάνε για το "φαινεσθαι" ....... ότι επικρατεί στη πιάτσα..... αν έχει μεγαλο αμάξι, αν φοραει ωραία ρούχα, αν έχει πισίνα.........
αυτό δεν σημαίνει ότι είναι ετσι όλες οι γυναικες
αν ασχολούμαστε είτε αποκλειστικά με το ένα είτε αποκλειστικά με το άλλο, τότε είναι σίγουρο ότι δεν ξέρουμε τι θέλουμε και το ένα προτέρημα ταυτόχρονα γίνεται ελάττωμα.....

"ναι ρε συ είχε ωραίο αμάξι ήταν πολύ ωραίος, αλλά όταν μίλαγε πετούσε βατράχια......."
"ναι ρε συ, ήταν πολύ καλό παιδί,αλλά έβγαζε τόσα λίγα που μόνο με πασατέμπο στη κεντρική πλατεία την βγάζαμε...ζωή είναι αυτη;;;;;;;"

πες ναι Μαρω......ότι δεν ξερεις τι θέλεις για να μην πω οτι δεν ξερεις τι σου γινεται......:P:P:P πλακίτσα οκ;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Γιατί?Ρωτάω με πραγματική εμπειρία απορία λόγω των λιγοστών εμπειριών μου που μου επιτρέπουν να σχηματίσω μια τελείως διαφορετική εντυπωση για του λόγου σας.

'Ασε τι λένε οι άντρες, κι εύχομαι να μην την πατήσεις στο μέλλον. Δεν τα εννοούμε όλα όσα λέμε οι περισσότεροι. Απλό ον ο άντρας συνήθως, και δεν χρειάζεται τόσο όσο η γυναίκα το εγκεφαλικό - ψυχολογικό ερέθισμα, ούτε προεργασία,ούτε προκαταρτικά ούτε τίποτα, αλλά ούτε δοκιμάζει τις γυναίκες με τον ίδιο τρόπο. Ανάβει δε συνήθως πολύ εύκολα, με το οπτικό κομμάτι, και όχι με τον τρόπο, ούτε με την ιδιοσυγκρασία - χαρακτήρα και δεν έχει επίσης τον ίδιο ανεπτυγμένο ψυχισμό με της γυναίκας, γι'αυτό και δεν κλαίει εύκολα. 'Ασε ότι δεν γεννάει, δηλαδή από υπαρξιακά βιώματα και ψυχική παιδεία ούτε κατά διάννοια σύγκριση με αυτά που έχει μια γυναίκα. Ξέρεις τι είναι να μπορείς να φέρνεις στον κόσμο ζωή ; Να δημιουργείς ζωή από μέσα στο ίδιο σου το σώμα ; Δηλαδή το σώμα μιας γυναίκας είναι εν δυνάμει προσωρινή κατοικία ενός άλλου ανθρώπου. Αυτό από μόνο του... Μικρή θεά η γυναίκα. Ο άντρας είναι απλός, πολύ απλός, και στην πρώτη θέση αποζητά ομορφιά, δηλαδή απλό αισθητικό ερέθισμα από τη γυναίκα, και όλα τα άλλα ύστερα, δύναμη ειδικά σπάνια. Εκτός αν είναι τυχοδιώκτης, ξέρω γω ; ίσως να χρησιμοποιήσει την δύναμη της γυναίκας για να αναριχηθεί, όχι όμως ότι θεωρεί must τη δύναμή της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Αν αύριο το πρωί σου εμφανίζοταν ένας σούπερ σέξυ άντρας, μπρατσαράς, γεμάτος επιβλητικότητα και δύναμη, με βαθειά φωνή και ματιά που καθηλώνουν, και με μια καλή κοινωνική θέση, θα έλοιωνες, είμαι σίγουρος, και θα θυσίαζες τα κοινά ενδιαφέροντα και ακόμα θα δεχόσουν και την φτωχή επικοινωνία, γιατί κατά βάθος οι γυναίκες αποζητούν Δ-Υ-Ν-Α-Μ-Η και μόνο αυτό. 'Ασε τι λέει το μυαλό σου και η λογική. Θα τα χάσεις όταν τον βρεις και θα παραδωθείς άνευ όρων. 'Ημουν σίγουρος ότι δεν θα σε πείραζε επίσης ακόμα κι αν η μούρη του δεν ήταν και τίποτα ιδιαίτερο, αλλά από στυλ και ύφος και τρόπο το'χε που λέμε, αρκεί να σου ξυπνούσε αυτό που ποθείς, κι αυτό είναι κυρίως η δύναμη.
Παράτα ότι κάνεις κι άρχισε να γράφεις Αρλεκιν....ή ακόμα και SAS. Θα κάνεις καρριέρα.:P
' Ο άντρας είναι απλός, πολύ απλός, και στην πρώτη θέση αποζητά ομορφιά, δηλαδή απλό αισθητικό ερέθισμα από τη γυναίκα, και όλα τα άλλα ύστερα, δύναμη ειδικά σπάνια. Εκτός αν είναι τυχοδιώκτης, ξέρω γω ; ίσως να χρησιμοποιήσει την δύναμη της γυναίκας για να αναριχηθεί, όχι όμως ότι θεωρεί must τη δύναμή της.
Ποτέ κανείς μέσα στο στέκι δεν σε θεώρησε απλό. Γιατί ορίζεις τον εαυτό σου έτσι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ομολογώ ότι κάνοντας κλικ σε αυτό το τόπικ δεν έλπιζα σε κάποια απάντηση επί του θέματος , αλλά σε ευχάριστη ανάγνωση αντί για δουλειές :redface:

'Ασε τι λένε οι άντρες, κι εύχομαι να μην την πατήσεις στο μέλλον. Δεν τα εννοούμε όλα όσα λέμε οι περισσότεροι. Απλό ον ο άντρας συνήθως, και δεν χρειάζεται τόσο όσο η γυναίκα το εγκεφαλικό - ψυχολογικό ερέθισμα, ούτε προεργασία,ούτε προκαταρτικά ούτε τίποτα, αλλά ούτε δοκιμάζει τις γυναίκες με τον ίδιο τρόπο. Ανάβει δε συνήθως πολύ εύκολα, με το οπτικό κομμάτι, και όχι με τον τρόπο, ούτε με την ιδιοσυγκρασία - χαρακτήρα και δεν έχει επίσης τον ίδιο ανεπτυγμένο ψυχισμό με της γυναίκας, γι'αυτό και δεν κλαίει εύκολα. 'Ασε ότι δεν γεννάει, δηλαδή από υπαρξιακά βιώματα και ψυχική παιδεία ούτε κατά διάννοια σύγκριση με αυτά που έχει μια γυναίκα. Ξέρεις τι είναι να μπορείς να φέρνεις στον κόσμο ζωή ; Να δημιουργείς ζωή από μέσα στο ίδιο σου το σώμα ; Δηλαδή το σώμα μιας γυναίκας είναι εν δυνάμει προσωρινή κατοικία ενός άλλου ανθρώπου. Αυτό από μόνο του... Μικρή θεά η γυναίκα. Ο άντρας είναι απλός, πολύ απλός, και στην πρώτη θέση αποζητά ομορφιά, δηλαδή απλό αισθητικό ερέθισμα από τη γυναίκα, και όλα τα άλλα ύστερα, δύναμη ειδικά σπάνια. Εκτός αν εί:hehe:ναι τυχοδιώκτης, ξέρω γω ; ίσως να χρησιμοποιήσει την δύναμη της γυναίκας για να αναριχηθεί, όχι όμως ότι θεωρεί must τη δύναμή της.

Παράτα ότι κάνεις κι άρχισε να γράφεις Αρλεκιν....ή ακόμα και SAS. Θα κάνεις καρριέρα.:P

Ποτέ κανείς μέσα στο στέκι δεν σε θεώρησε απλό. Γιατί ορίζεις τον εαυτό σου έτσι?:hmm:

κατέληξα ότι οι γυναίκες θέλουνε να μας στριμώχνουν και δυστυχώς το κάνουνε πολύ εύκολα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ποιος ειανι αυτος ο drstrangelove που λεει τις αληθειες και τον αποπερνετε? Μου θυμιζει εμενα:p

ιατί?Ρωτάω με πραγματική απορία λόγω των λιγοστών εμπειριών μου που μου επιτρέπουν να σχηματίσω μια τελείως διαφορετική εντυπωση για του λόγου σας.

εχει βιολογικες βασεις, ο αρσενικος γαμετης ειναι μικρο ευκολα παραξημος και αναλωσημος ο θυληκος ειναι μια φορα το μηνα και αν λειτουργησει αφηνει τη γυναικα 9 μηνες αχρηστη.

οπερ τα θυλικα ψαχνουν ενα αρσενικο που θα μπορει αυτους τους 9 μηνες να τα φροντηζει και να τα προστατευει.

οι αντρες δεν χρειαζονται προστασια απλα μια νεαρη γυναικα με φαρδια λεκανη που να γενησει τα παιδια τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
οι αντρες δεν χρειαζονται προστασια απλα μια νεαρη γυναικα με φαρδια λεκανη


https://www.vagabondjourney.com/2008-1/08-1479-mayan-woman.JPG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οχι στο κεφαλι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ποιος ειανι αυτος ο drstrangelove που λεει τις αληθειες και τον αποπερνετε? Μου θυμιζει εμενα:p

οι αντρες δεν χρειαζονται προστασια απλα μια νεαρη γυναικα με φαρδια λεκανη που να γενησει τα παιδια τους

:D εγώ πάντως μίλησα για την πλειοψηφία των ανδρών, όχι για μένα, γιατί κάθε άλλο παρά απλός νοιώθω, και δεν μου αρκεί το οπτικό ερέθισμα καθόλου. Ξεκάθαρος ναι, απλός όχι, και είμαι ειλικρινής πάντα. Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ η δύναμη στις γυναίκες, εξίσου με την ομορφιά.Μια νέα "μαμά" όμως δεν την θεωρώ δυνατή γυναίκα, αλλά κουραστική, και γενικά το ντάντεμα δεν μου αρέσει, οπότε ο Freud μάλλον εδώ πήρε τον @@@λο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
πες ναι Μαρω......ότι δεν ξερεις τι θέλεις για να μην πω οτι δεν ξερεις τι σου γινεται......:P:P:P πλακίτσα οκ;;;;;;;;;;;
Εννοείται βρε!Δεν παρεξηγώ!:P:P

'Ασε τι λένε οι άντρες, κι εύχομαι να μην την πατήσεις στο μέλλον. Δεν τα εννοούμε όλα όσα λέμε οι περισσότεροι. Απλό ον ο άντρας συνήθως, και δεν χρειάζεται τόσο όσο η γυναίκα το εγκεφαλικό - ψυχολογικό ερέθισμα, ούτε προεργασία,ούτε προκαταρτικά ούτε τίποτα, αλλά ούτε δοκιμάζει τις γυναίκες με τον ίδιο τρόπο. Ανάβει δε συνήθως πολύ εύκολα, με το οπτικό κομμάτι, και όχι με τον τρόπο, ούτε με την ιδιοσυγκρασία - χαρακτήρα και δεν έχει επίσης τον ίδιο ανεπτυγμένο ψυχισμό με της γυναίκας, γι'αυτό και δεν κλαίει εύκολα. 'Ασε ότι δεν γεννάει, δηλαδή από υπαρξιακά βιώματα και ψυχική παιδεία ούτε κατά διάννοια σύγκριση με αυτά που έχει μια γυναίκα. Ξέρεις τι είναι να μπορείς να φέρνεις στον κόσμο ζωή ; Να δημιουργείς ζωή από μέσα στο ίδιο σου το σώμα ; Δηλαδή το σώμα μιας γυναίκας είναι εν δυνάμει προσωρινή κατοικία ενός άλλου ανθρώπου. Αυτό από μόνο του... Μικρή θεά η γυναίκα. Ο άντρας είναι απλός, πολύ απλός, και στην πρώτη θέση αποζητά ομορφιά, δηλαδή απλό αισθητικό ερέθισμα από τη γυναίκα, και όλα τα άλλα ύστερα, δύναμη ειδικά σπάνια. Εκτός αν είναι τυχοδιώκτης, ξέρω γω ; ίσως να χρησιμοποιήσει την δύναμη της γυναίκας για να αναριχηθεί, όχι όμως ότι θεωρεί must τη δύναμή της.
Ε οχι και απλό ον ο άντρας!Νομιζω πως δεν έχεις εμπειρία σχέσης με άντρα γι'αυτο τα λες αυτα!:P

Επίσης, πως με εκνευρίζει να θεοποιούν εμάς τις γυναίκες και να θεωρούν τους εαυτούς τους κάτι πιο απλό. Μου κάνει πολύ παραίτηση και αποφυγη πολλών "υποχρεώσεων". (άλλη λέξη ήθελα να χρησιμοποιήσω αλλά δεν την βρίσκω)

κατέληξα ότι οι γυναίκες θέλουνε να μας στριμώχνουν και δυστυχώς το κάνουνε πολύ εύκολα :hehe:

Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κατέληξα ότι οι γυναίκες θέλουνε να μας στριμώχνουν και δυστυχώς το κάνουνε πολύ εύκολα
εγω εχω καταλαβει οτι θελουν να τις στριμωχνουμε,κατι που δυστυχως δεν κανουμε τα αρσενικα τοσο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
εγω εχω καταλαβει οτι θελουν να τις στριμωχνουμε,κατι που δυστυχως δεν κανουμε τα αρσενικα τοσο..

Χαχα Άγγελε βρήκα μετά από 10 μήνες εδώ το πρώτο ποστ σου με το οποίο συμφωνώ :D:D :P :teasing:

Ευτυχώς υπάρχουν κι εξαιρέσεις σ'αυτό που λες :shifty: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
εγω εχω καταλαβει οτι θελουν να τις στριμωχνουμε,κατι που δυστυχως δεν κανουμε τα αρσενικα τοσο..

Εμένα αυτές που μου αρέσουν πολύ, όλες με στριμώχνουν κανονικά και μάλιστα αγρίως και χωρίς να είμαι τίποτα ιδιαίτερο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Mάλλον γιατί δείχνεις απόμακρος και δεν κάνεις την κίνηση την στιγμή που το περιμένει η άλλη...
Πόσο να αντέξει η κακομοίρα;:P

(πάντως να πω την αμαρτία μου, τον άντρα μου τον είχα καβαλήσει στην κυριολεξία και του είχα πει ότι δεν σηκώνομαι αν δεν με φιλήσει...μου είχε σπάσει τα νεύρα επί 2 μήνες γιατί την 1η φορά αρνήθηκα το φιλί του...και όχι μόνο αυτό...στο τέλος τον φίλησα εγώ :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Mάλλον γιατί δείχνεις απόμακρος και δεν κάνεις την κίνηση την στιγμή που το περιμένει η άλλη...
Πόσο να αντέξει η κακομοίρα;:P

Aυτό μια πλευρά του χαρακτήρα μόνο, αλλά αυτές που μου αρέσουν δεν με στριμώχνουν γι'αυτό το λόγο, είναι εκ φύσεως στριμωχτικές και θρασείς γυναίκες οπότε κι εγώ είμαι τελείως διαφορετικός απ'ότι με τις άλλες και νοιώθω οικείος και άνετος και η απόμακρη πλευρά μου δεν λειτουργεί καθόλου με αυτές. Δεν είναι απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παει χαλασαν οι καιροι,λαπαδιασαν οι ανδρες και γιναν επιθετικες οι γυναικες..
παει η ισορροπια του συμπαντος..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
παει χαλασαν οι καιροι,λαπαδιασαν οι ανδρες και γιναν επιθετικες οι γυναικες..
παει η ισορροπια του συμπαντος..:D

'Εχεις πάντα ένα θέμα με το ανδρισμό ή είναι η ιδέα μου ; Να το προσέξεις αυτό. Είναι σαν να φωνάζει διαρκώς ο Γιώργος Παπανδρέου "είμαι σοσιαλιστής !" "είμαι σοσιαλιστής !" Εντάξει είσαι, δεν λέω, αλλά κάπου τα μπερδεύεις όλα, πχ το χαρακτήρα και την ιδιοσυγκρασία με το φυλο και τη σεξουαλικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτο που λεω απο πανω ,το λενε πολλοι ψυχολογοι,ψυχιατροι και ειδικοι..οτι γιναν πιο επιθετικες οι γυναικες και μαζευτηκαν και γιναν πιο δειλοι οι ανδρες..παρακολουθα μελετες ειδησεις κλπ και θα το δεις..

δεν ειναι μονο δικες μου διαπιστωσεις...
(βλεπεις να μιλαω για τον εαυτο μου στο ποστ?)

να και ενα δειγμα https://trans.kathimerini.gr/4Dcgi/4dcgi/_w_articles_womdeco_1_14/07/2009_288724


Άντρες σε άμυνα
7 στους 10 άντρες κατηγορούν τις γυναίκες για επιθετικότητα. Από την άλλη, οι γυναίκες κατηγορούν τους άντρες για αδυναμία ανάληψης πρωτοβουλιών. Καθώς οι ρόλοι των δύο φύλων δεν είναι πλέον τόσο ξεκάθαροι, τα ζευγάρια πρέπει να αφιερώσουν περισσότερο χρόνο στη σχέση τους για να βρουν μια, έτσι κι αλλιώς, ευαίσθητη ισορροπία
Από τη Μάρω Βασιλειάδου και τον Πέτρο Μπιρμπίλη


«Δεν το ξέρεις; Οι άντρες είναι οι γυναίκες των 00's», λέει σε μια φίλη της η νεαρή, εξυπνούλα και δυναμική πρωταγωνίστρια μιας από τις αμερικανικές κομεντί που «σκίζουν» στο γυναικείο κοινό του βιντεοκλάμπ της γειτονιάς μου. Πρέπει να πω μάλιστα ότι στην ταινία η αντιστροφή ρόλων των φύλων στο ερωτικό παιχνίδι περνούσε μαλακά, χωρίς να τρομάζει κανέναν -εννοώ τους άντρες, που περιγράφονταν ως υστερικοί μετροσέξουαλ, ή μαλθακοί «γιοι της μαμάς», ή ψεύτες...

Βεβαίως δεν είναι είδηση ότι οι γυναίκες έχουν απελευθερωθεί. Πέρασαν πενήντα χρόνια από το ξέσπασμα του φεμινιστικού κινήματος και τουλάχιστον μια εικοσαετία από την εποχή που οι κοινωνιολόγοι άρχισαν να μιλούν για την κρίση της ανδρικής ταυτότητας. Στο μεταξύ η ισότητα θεσμοθετήθηκε, η έρευνα για την αδυναμία των αντρών να προλάβουν τις εξελίξεις προχώρησε από το κοινωνικό - ψυχολογικό στο βιολογικό επίπεδο και, φευ, οι αλλαγές έφτασαν μέχρι το σεξ. Αν οι άντρες είναι «οι γυναίκες του μέλλοντος», κατά Χόλιγουντ, και οι γυναίκες θυμίζουν επιθετικά αρσενικά του παρελθόντος, μήπως η σεξουαλική μας συμπεριφορά μπερδεύτηκε; Ή, τελικά, το θέμα δεν είναι ποιος έχει το πάνω χέρι στο σεξ αλλά ποιος πραγματικά το απολαμβάνει;
α αποτελέσματα των παραπάνω ερευνητικών διαπιστώσεων δεν μας είναι άγνωστα, μάλλον τα συζητάμε καθημερινά. Οι σχέσεις αντρών και γυναικών γίνονται περισσότερο συγκρουσιακές πια και βεβαίως όλοι υποφέρουμε από την έλλειψη συντροφικότητας. Ευθύνεται άραγε και η σεξουαλική απελευθέρωση γι' αυτή μας τη μοναξιά; «Δεν θα το έλεγα. Οι άνθρωποι είναι πλέον πιο άνετοι στο σεξ και πιο έμπειροι. Η μοναξιά είναι γνώρισμα της κοινωνίας και όχι απόρροια της σεξουαλικής απελευθέρωσης.
εχει και η Καθημερινη προβλημα με τη σεξουαλικοτητα της?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
αυτο που λεω απο πανω ,το λενε πολλοι ψυχολογοι,ψυχιατροι και ειδικοι..οτι γιναν πιο επιθετικες οι γυναικες και μαζευτηκαν και γιναν πιο δειλοι οι ανδρες..παρακολουθα μελετες ειδησεις κλπ και θα το δεις..

δεν ειναι μονο δικες μου διαπιστωσεις...
(βλεπεις να μιλαω για τον εαυτο μου στο ποστ?)

Οι ίδιοι άντρες και γυναίκες υπήρχαν και τότε, δεν ήταν όλοι και όλες ίδιοι, απλά τις υπερσυντηρητικές δεκαετίες του 40' και του 50' δεν μιλούσαν ανοιχτά και ελεύθερα όπως σήμερα εμείς, τώρα, οι μεν άντρες γιατί ήταν κομπλεξικοί και οι γυναίκες πολύ ζωάκια, και όσο περνάνε τα χρόνια γίνονται καλύτεροι και οι δυο. Τώρα είναι που πλησιάζουμε στην ισορροπία, όχι τότε.

εχει και η Καθημερινη προβλημα με τη σεξουαλικοτητα της?;)

ίσως αυτός που το γραψε. Τα κλισέ και οι γενικεύσεις δίνουν και παίρνουν. Μπλέκει τα μπούτια του κι αυτός. Τι σχέση έχει ο φεμινισμός με τους ανθρώπινους χαρακτήρες μπλα μπλα μπλα. Τα πράγματα είναι πολύ απλά, συγκεκριμένες γυναίκες έλκονται από συγκεκριμένους άντρες και το αντίστροφο. Τι σχέση έχει η επιθετικότητα που γράφει ιδέα δεν έχω, ούτε η λέξη δεν ξέρει τι σημαινει. Επιθετικότητα μιας γυναίκας θα πει κάτι άλλο, όχι το ότι αναλαμβάνει πρωτοβουλίες και του την πέφτει αγρίως επειδή φτιάχνεται από το στυλ του, αυτο που ξενερώνει άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι ίδιοι άντρες και γυναίκες υπήρχαν και τότε, δεν ήταν όλοι και όλες ίδιοι, απλά τις υπερσυντηρητικές δεκαετίες του 40' και του 50' δεν μιλούσαν ανοιχτά και ελεύθερα όπως σήμερα εμείς, τώρα, οι μεν άντρες γιατί ήταν κομπλεξικοί και οι γυναίκες πολύ ζωάκια, και όσο περνάνε τα χρόνια γίνονται καλύτεροι και οι δυο. Τώρα είναι που πλησιάζουμε στην ισορροπία, όχι τότε.
ακομη και γυναικες το ομολογουν πλεον οτι παραγιναν καμια φορα ανδρες και πρεπει να ξαναβρουν τη θηλυκοτητα τους..τωρα ζουμε την πιο ανισορροπη και προβληματικη ψυχολογικα εποχη της ανθρωποτητας εδω και πολλα χρονια...ειδικα στο θεμα των σχεσεων

θελεις να σου δειξω και πολλες αλλες ερευνες και αρθρα?
θα τα απορριψεις ολα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top