Τι θέλουν οι γυναίκες;

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι ίδιοι άντρες και γυναίκες υπήρχαν και τότε, δεν ήταν όλοι και όλες ίδιοι, απλά τις υπερσυντηρητικές δεκαετίες του 40' και του 50' δεν μιλούσαν ανοιχτά και ελεύθερα όπως σήμερα εμείς, τώρα, οι μεν άντρες γιατί ήταν κομπλεξικοί και οι γυναίκες πολύ ζωάκια, και όσο περνάνε τα χρόνια γίνονται καλύτεροι και οι δυο. Τώρα είναι που πλησιάζουμε στην ισορροπία, όχι τότε.
Μπα παλι ανισορροποι ειμαστε...
Απο το ενα ακρο του τοτε μπηκαμε στο αλλο ακρο του σημερα.
Τοτε ηταν υπερσυντηρητικες και σημερα ειναι υπεραπελευθερωμενες σε σημειο πληρης ισοπεδωσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Απο το ενα ακρο του τοτε μπηκαμε στο αλλο ακρο του σημερα.
Τοτε ηταν υπερσυντηρητικες και σημερα ειναι υπεραπελευθερωμενες σε σημειο πληρης ισοπεδωσης
ακριβως..
απο το ενα ακρο περασαμε στο αλλο..στα χρονια μπροστα μας θα ερθει η ισορροπια...
ήδη οι γυναικες και οι ανδρες αρχιζουν να αναπολουν το παραδοσιακο στυλ ,του ανδρα κυνηγου και της θηλυκης γυναικας..
θα επιστρεψουμε σε μια νεα ρομαντικη εποχη ισως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ακομη και γυναικες το ομολογουν πλεον οτι παραγιναν καμια φορα ανδρες και πρεπει να ξαναβρουν τη θηλυκοτητα τους..τωρα ζουμε την πιο ανισορροπη και προβληματικη ψυχολογικα εποχη της ανθρωποτητας εδω και πολλα χρονια...ειδικα στο θεμα των σχεσεων

θελεις να σου δειξω και πολλες αλλες ερευνες και αρθρα?
θα τα απορριψεις ολα ε?

Ναι τα απορίπτω όλα. Είναι το ίδιο αβάσιμα όπως οι συνωμοσιολογίες του Λιακόπουλου για τα νεφελίμ. Γιατί δεν κοιτάζουν την ουσία που είναι ότι όσο η γυναίκα θα θέλει να κάνει σεξ με τον άντρα και ο άντρας έχει στύση με τη γυναίκα και κάνουν έρωτα μαζί, δεν τρέχει τίποτα ούτε με το φύλο τους, είναι νορμάλ. 'Αντρας και γυναίκα. Τέτοιες συζητήσεις τις έχω κάνει άπειρες φορές και δεν οδηγούν πουθενά. Εσείς όλοι ορίζετε τον άντρα και τη γυναίκα από τον χαρακτήρα, αν είναι έτσι ή αλλιώς, - κλισέ του τύπου ο άντρας είναι παντού άντρας και κάτι τέτοια - εγώ τους ορίζω από το σεξουαλικό θέμα και μόνο (πόθο για τη γυναίκα και μόνο, σεξουαλική λειτουργία κλπ). Ούτε ποιός ορμάει πρώτος και είναι πιό θρασύς και άμεσος, ούτε ποιος είναι ο πιο ντροπαλός και χαμηλών τόνων. Αυτό που διαχωρίζει τα φύλα, είναι κυρίως η σεξουαλικότητα. Τα υπόλοιπα είναι χαρακτήρες και ιδιοσυγκρασίες. Οι ιδιοσυγκρασίες μπορεί να άλλαξαν, κι αυτό παίζεται πάλι, όχι τα φύλα όμως. 'Oσο κυνηγός και να'ναι η γυναίκα, δεν παύει να είναι γυναίκα. Εγώ βρίσκω πολύ πιο θηλυκές, πιο έξυπνες και πιο σέξυ τις σημερινές φεμινίστριες από τις αγρότισες του 50' με ένα κιλό μουστάκι που δούλευαν στα χωράφια κι ας μην είχαν καθόλου επιθετικότητα. Σήμερα οι γυναίκες σε πουλάνε και σ'αγοράζουν με απλούστατες κινήσεις, και ερεθίζουν τον άντρα πολύ πιο εύκολα, παλιά ήταν σαν ζωάκια. Ζούμε τις καλύτερες εποχές της γυναίκας ευτυχώς. Η πιο προβληματική εποχή της ανθρωπότητας ψυχολογικά συμφωνώ, αλλά από άποψη άγχους στην καθημερινότητα, διαννοητικής ηρεμίας κλπ, όχι επειδή ο άντρας έγινε πιο λεπτός και η γυναίκα έπαψε να ναι το ζωάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ βρίσκω πολύ πιο θηλυκές, πιο έξυπνες και πιο σέξυ τις σημερινές φεμινίστριες από τις αγρότισες του 50' με ένα κιλό μουστάκι που δούλευαν στα χωράφια κι ας μην είχαν καθόλου επιθετικότητα.

Ειναι καθαρα θεμα προσωπικου σου γουστου.
-Εσυ τις θεωρεις πιο έξυπνες και πιο σέξυ.
-Εγω τις βρισκω αντιπαθητικες και φανατισμενες
Ενω καποιο αλλο ανδρικο μελος μπορει να τις βλεπεις αλλιως...

Σήμερα οι γυναίκες σε πουλάνε και σ'αγοράζουν με απλούστατες κινήσεις, και ερεθίζουν τον άντρα πολύ πιο εύκολα

ΛΑΘΟΣ κατα εμενα !!
Ειναι πολυ γενικευμενη η αποψη σου εξαρταται και απο την προσωπικοτητα του ανδρα.
Οσο για τα περι ερεθισμου και αυτο γενικευμενο ειναι...

Εχεις την κακη ταση τα δικα σου προσωπικα γουστα να τα θεωρεις ως γουστα και ολων των ανδρων.
Σορρυ που θα σε απογοητευσω αλλα δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.

Ζούμε τις καλύτερες εποχές της γυναίκας ευτυχώς.

Ουτε κατα διανοια δεν ειναι οι καλυτερες κατα εμενα.
Παρακμιακες μαλλον θα τις οριζα. Αμα εσυ τις θεωρεις οτι ειναι οι καλυτερες μεγια σου και χαρα σου

Τέτοιες συζητήσεις τις έχω κάνει άπειρες φορές και δεν οδηγούν πουθενά.

Αυτο ειναι ισως στο μονο που συμφωνουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ας επιστρέψουμε λίγο στο θέμα που είναι το τί θέλουν οι γυναίκες και ας αφήσουμε τα προσωπικα μας γούστα για άλλες συζητησεις...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ας επιστρέψουμε λίγο στο θέμα που είναι το τί θέλουν οι γυναίκες και ας αφήσουμε τα προσωπικα μας γούστα για άλλες συζητησεις...:)

μα το τι θέλουν οι γυναίκες είναι προσωπικό γούστο τους, και σίγουρα δεν μπορείτε να μιλήσετε εκ μέρους όλων των γυναικών του πλανήτη, κυρίως όμως τα ζητήματα τους περιστρέφονται γύρω από τη δύναμη με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
μα το τι θέλουν οι γυναίκες είναι προσωπικό γούστο τους, και σίγουρα δεν μπορείτε να μιλήσετε εκ μέρους όλων των γυναικών του πλανήτη, κυρίως όμως τα ζητήματα τους περιστρέφονται γύρω από τη δύναμη με τον έναν ή τον άλλο τρόπο.

εσύ νομίζω ότι μιλάς εκ μέρους όλων των γυναικών χωρίς να είσαι γυναίκα όταν λες ότι όλες οι γυναίκες θέλουν τη δύναμη και λες ότι όλοι οι άντρες είναι απλοί.....αλλά ξαφνικά στην σχετική ερώτηση της φίλης μας lugar απαντάς ότι εσύ είσαι περίπλοκος........... ούτε εσύ λοιπόν μιλάς εκπροσωπώντας όλους τους άντρες, αλλά υιοθετείς απόψεις των πολλών αντρών για να τεκμηριώσεις το επιχείρημά σου……άσε λοιπόν τη Μάρω ήσυχη :P:P:P άντε άντε........

άσε που όλο αυτό μου θυμίζει cosmopolitan, που έτσι και λίγο παρεκκλίνεις από το γενικό κανόνα είσαι out........ κάθε γυναίκα θέλει και κάτι άλλο, γιατί κάθε γυναίκα είναι διαφορετικός άνθρωπος..... όπως και κάθε άντρας.... αλλιώς θα ταιριάζαμε με όλους και εγκεφαλικά και σεξουαλικά αν όλα βασίζονταν μόνο στο ένστικτο και το φύλο........ οπότε το ερώτημα πρέπει να γίνει "τι θέλει η γυναίκα που έχω απέναντι μου;;;"...αλλιώς να βγάλουμε ενα βιβλιαράκι με "συνταγές" και τρόπους κατακτήσεως του γυναικείου φύλου........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
εσύ νομίζω ότι μιλάς εκ μέρους όλων των γυναικών χωρίς να είσαι γυναίκα όταν λες ότι όλες οι γυναίκες θέλουν τη δύναμη και λες ότι όλοι οι άντρες είναι απλοί.....αλλά ξαφνικά στην σχετική ερώτηση της φίλης μας lugar απαντάς ότι εσύ είσαι περίπλοκος........... ούτε εσύ λοιπόν μιλάς εκπροσωπώντας όλους τους άντρες, αλλά υιοθετείς απόψεις των πολλών αντρών για να τεκμηριώσεις το επιχείρημά σου……άσε λοιπόν τη Μάρω ήσυχη :P:P:P άντε άντε........

Δεν λέω όλες και όλοι, λέω οι περισσότεροι και οι περισσότερες. Εγώ εκπροσωπώ μόνο τον εαυτό μου. 'Αντρας που παραβλέπει την ομορφιά δεν υπάρχει που να χτυπιέστε, εκτός αν είναι άσχημος κι ο ίδιος, και η γυναίκα που παραβλέπει τη δύναμη δεν υπάρχει, εκτός αν η ίδια από μόνη της νοιώθει πολύ δυνατή. Τα πράγματα είναι απλά, μην τα κάνουμε δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
μα το τι θέλουν οι γυναίκες είναι προσωπικό γούστο τους, και σίγουρα δεν μπορείτε να μιλήσετε εκ μέρους όλων των γυναικών του πλανήτη, κυρίως όμως τα ζητήματα τους περιστρέφονται γύρω από τη δύναμη με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. :)
Αν είναι δυνατόν....Το έχεις αυτό να λες και να ξελες ετσι??Τοσες μέρες προσπαθεις να μας πεισεις οτι οι γυναικες θέλουν δύναμη και μας εχεις ταράξει στις γενικότητες...Και τώρα λες οτι ειναι θέμα προσωπικού γούστου...
Αποφάσισε με ποιά πλευρά είσαι....:P


@venividivici: +1

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τοσες μέρες προσπαθεις να μας πεισεις οτι οι γυναικες θέλουν δύναμη και μας εχεις ταράξει στις γενικότητες...Και τώρα λες οτι ειναι θέμα προσωπικού γούστου...
Αποφάσισε με ποιά πλευρά είσαι
απο τη μια λες οτι οι γυναικες θελουν δυναμη,και μετα λες οτι οι σημερινες δυναμικες γυναικες ειναι οι καλυτερες και οτι οι γυναικες που σου αρεσουν σε "στριμωχνουν"..
καπως αντιθεση φαινεται..:D

να και ενα ενδιαφερον αρθρο για τη Μαλμπορο γουμαν..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ασφαλεια.
συναισθηματικη ασφαλεια.
σωματικη ασφαλεια.
οικονομικη ασφαλεια.
και πολλα αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ασφαλεια...
αν και οι ανδρες ζητουν συναισθηματικη ασφαλεια απο τη γυναικα-μανα ..
ζητουν να χωθουν σε μια γυναικεια αγκαλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
απο τη μια λες οτι οι γυναικες θελουν δυναμη,και μετα λες οτι οι σημερινες δυναμικες γυναικες ειναι οι καλυτερες και οτι οι γυναικες που σου αρεσουν σε "στριμωχνουν"..
καπως αντιθεση φαινεται..:D

να και ενα ενδιαφερον αρθρο για τη Μαλμπορο γουμαν..:P

που είναι η αντίφαση ; :) Αρχίζω και πιστεύω ότι κάποιοι δεν ξέρουν να διαβάζουν, εγώ είμαι πολύ ξεκάθαρος, γράφω τι θέλει η πλειοψηφία των γυναικών, όχι αυτές που την βρίσκουν με μένα και με στριμώχνουν, όσο για την Μαλμπορο γούμαν στη χαρίζω, δεν είναι αυτό το ψεύτικο και αλαζονικό πράγμα κάτι που με έλκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ελκεις τη μειοψηφια ε?
καλο αυτο.... ξερεις τι καλυτερο για τον κυνηγο καμια -φορά- απο το να τον κυνηγουν τα θηράματα απο πισω..:P
σχημα λογου ,δεν σας ειπα μπεκατσες γυναικες..μη με φατε..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ελκεις τη μειοψηφια ε?
καλο αυτο.... ξερεις τι καλυτερο για τον κυνηγο καμια -φορά- απο το να τον κυνηγουν τα θηράματα απο πισω..:P
σχημα λογου ,δεν σας ειπα μπεκατσες γυναικες..μη με φατε..:D

συγνώμη αλλά μας τα'χεις κάνει τσουρέκια με τον κυνηγό. Οι γυναίκες είναι γυναίκες, δεν είναι μπεκάτσες αγόρι ούτε επειδή σου αρέσει να φαντάζεσαι τον εαυτό σου ως Ταρζάν, κατά πάσα πιθανότητα μάλιστα μάλλον δεν είσαι, ούτε επειδή άλλο σημαίνει αρσενικό, άλλο άντρας σύμφωνα με Τόλη Βοσκόπουλο. Κόψε κάτι και ξεκόλα. Ενίοτε οι γυναίκες γουστάρουν να κυνηγάνε, δέξου το νόμο της φύσης που είναι ότι δεν είναι όλα ομοιόμορφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ενίοτε οι γυναίκες γουστάρουν να κυνηγάνε, δέξου το νόμο της φύσης που είναι ότι δεν είναι όλα ομοιόμορφα.
ναι,,και να μας αφηνουν εγκύους:hehe:..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ναι,,και να μας αφηνουν εγκύους:hehe:..

Okey θα σου κρατήσω ένα με βούλες αν παρελπίδα μείνω έγγυος, γιατί εγώ και η γυναίκα Malboro δεν έχουμε λεφτά για να το μεγαλώσουμε, τα τρώμε όλα στα τσιγάρα και τους αναπτήρες της (μάρκας Malborο φυσικά, πάντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
εχει βιολογικες βασεις, ο αρσενικος γαμετης ειναι μικρο ευκολα παραξημος και αναλωσημος ο θυληκος ειναι μια φορα το μηνα και αν λειτουργησει αφηνει τη γυναικα 9 μηνες αχρηστη.
.....
οπερ τα θυλικα ψαχνουν ενα αρσενικο που θα μπορει αυτους τους 9 μηνες να τα φροντηζει και να τα προστατευει.
.....
οι αντρες δεν χρειαζονται προστασια απλα μια νεαρη γυναικα με φαρδια λεκανη που να γενησει τα παιδια τους
Δε λέω η βιολογία παίζει ένα ρόλο αλλά όχι πιά αυτόν που έπαιζε στον άνθρωπο των σπηλαίων. Έχουμε κάνει πολύ δρόμο από τότε....
Άλλωστε και στις πρώτες κοινωνίες όλους τους μήνες η προστασία προερχόταν από τους άντρες ενώ η φροντίδα της γυναίκας τους πάνω από 9 μήνες (γιατί τα ζόρια μετά την γέννηση δεν τα έχεις μετρήσει) προερχόταν από τις άλλες γυναίκες.... Εδώ και χρόνια, που η γυναίκα βγήκε στην παραγωγή αν δεν λειτουργήσει μαζί το ζευγάρι για όλα απλώς κλάφ'τα Χαράλαμπε (και συνήθως την γυναίκα - μη με μαλώσεις Χαούλη, στατιστικά μιλάω - που τα παίρνει όλα επάνω της). Αν λοιπόν το μόνο που μας κινεί είναι η βιολογία μάλλον κάνουμε λάθος επιλογές, ακόμα και πρακτικά.
:D εγώ πάντως μίλησα για την πλειοψηφία των ανδρών, όχι για μένα, γιατί κάθε άλλο παρά απλός νοιώθω, και δεν μου αρκεί το οπτικό ερέθισμα καθόλου. Ξεκάθαρος ναι, απλός όχι, και είμαι ειλικρινής πάντα. Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ η δύναμη στις γυναίκες, εξίσου με την ομορφιά.Μια νέα "μαμά" όμως δεν την θεωρώ δυνατή γυναίκα, αλλά κουραστική, και γενικά το ντάντεμα δεν μου αρέσει, οπότε ο Freud μάλλον εδώ πήρε τον @@@λο.
Απλώς λοιπόν φτύνεις και ξεκαθαρίζεις τους αντιπάλους σου ώστε να προσεγγίσεις το επιθυμητό σου target group?
Δεν λέω όλες και όλοι, λέω οι περισσότεροι και οι περισσότερες. Εγώ εκπροσωπώ μόνο τον εαυτό μου. 'Αντρας που παραβλέπει την ομορφιά δεν υπάρχει που να χτυπιέστε, εκτός αν είναι άσχημος κι ο ίδιος, και η γυναίκα που παραβλέπει τη δύναμη δεν υπάρχει, εκτός αν η ίδια από μόνη της νοιώθει πολύ δυνατή. Τα πράγματα είναι απλά, μην τα κάνουμε δύσκολα.
Όμως, όπως πολύ καλά ξέρουμε όλοι, και η ομορφιά και η δύναμη είναι υποκειμενικές έννοιες. Όπότε το πράγμα ξεκαθαρίζει πιό εύκολα.
Για την ομορφιά είναι δεδομένο..... αλλά και για την δύναμη: εγώ μπορεί να θεωρώ την σταθερότητα ή το να κυνηγάς τα όνειρα σου κόντρα στους καιρούς, η άλλη τον πλούτο που νοιώθει ότι την εξασφαλίζει, αλλή την ρώμη γιατί θέλει ο καλός της άμα την πειράξουν να πλακώνεται στα μπουνίδια.... Τι τελικά ορίζεις εσύ σαν δύναμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δε λέω η βιολογία παίζει ένα ρόλο αλλά όχι πιά αυτόν που έπαιζε στον άνθρωπο των σπηλαίων. Έχουμε κάνει πολύ δρόμο από τότε....
Άλλωστε και στις πρώτες κοινωνίες όλους τους μήνες η προστασία προερχόταν από τους άντρες ενώ η φροντίδα της γυναίκας τους πάνω από 9 μήνες (γιατί τα ζόρια μετά την γέννηση δεν τα έχεις μετρήσει) προερχόταν από τις άλλες γυναίκες.... Εδώ και χρόνια, που η γυναίκα βγήκε στην παραγωγή αν δεν λειτουργήσει μαζί το ζευγάρι για όλα απλώς κλάφ'τα Χαράλαμπε (και συνήθως την γυναίκα - μη με μαλώσεις Χαούλη, στατιστικά μιλάω - που τα παίρνει όλα επάνω της). Αν λοιπόν το μόνο που μας κινεί είναι η βιολογία μάλλον κάνουμε λάθος επιλογές, ακόμα και πρακτικά.

Απλώς λοιπόν φτύνεις και ξεκαθαρίζεις τους αντιπάλους σου ώστε να προσεγγίσεις το επιθυμητό σου target group?

Όμως, όπως πολύ καλά ξέρουμε όλοι, και η ομορφιά και η δύναμη είναι υποκειμενικές έννοιες. Όπότε το πράγμα ξεκαθαρίζει πιό εύκολα.
Για την ομορφιά είναι δεδομένο..... αλλά και για την δύναμη: εγώ μπορεί να θεωρώ την σταθερότητα ή το να κυνηγάς τα όνειρα σου κόντρα στους καιρούς, η άλλη τον πλούτο που νοιώθει ότι την εξασφαλίζει, αλλή την ρώμη γιατί θέλει ο καλός της άμα την πειράξουν να πλακώνεται στα μπουνίδια.... Τι τελικά ορίζεις εσύ σαν δύναμη?

Στο στέκι δεν έχω ανταγωνιστές νοιώθω, πολύ απλά γιατί δεν υπάρχει καν εδώ κάτι από το target group μου, εκτός αν πεισθώ μελλοντικά κάποια στιγμή.
Τί θεωρώ δύναμη σε μια γυναίκα ; Σίγουρα όχι την αλαζονική, σκύλα και κερδοσκόπο Malboro Woman που ανέφερε το άρθρο του 'Αγγελου. Μόνο την εσωτερική δύναμη, το μυαλό και το είδος της προσωπικότητας που εγώ θεωρώ δυνατή, αλλά πέρα από αυτά υπάρχει και ένα πολύ συγκεκριμένο "πακέτο" που δεν μπορώ να το προσδιορίσω εύκολα λεκτικά, γιατί είναι θέμα γενικότερου ύφους, στάσης και συμπεριφοράς χωρίς πόζα, είναι ανεπιτήδευτο και φυσικό, και απλά το έχω γνωρίσει κάποιες φορές και ξέρω ότι υπάρχει. Τίποτε άλλο, και όταν γνωρίζω αυτό το κάτι, γίνομαι κι εγώ πολύ δυνατός, τόσο για να την κατακτήσω, όσο και για να ανταπεξέλθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,017 μηνύματα.
Νομίζω οτι εννοούσε τι εννοείς δύναμη που ψάχνει μια γυναίκα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top