Άσκηση σωματικής βίας σε γυναίκες

O Kakos o Nikos

Νεοφερμένος

Ο O Kakos o Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους, μια φορα και έναν καιρό ένας γεράκος μου είχε πει..
"Τη γυναικα πρέπει να τη δέρνεις κάθε μέρα και ας μην ξέρεις το λόγο. Τον ξέρει αυτή."
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Είναι ενα απο τα πράγματα που δεν θα συγχωρούσα ποτέ και θα τον χώριζα επιτόπου.
Δεν θεωρώ σωστό ούτε για άμυνα να χρησιμοποιηθεί βία ανάμεσα σε ένα ζευγάρι και γενικά να μην χρησιμοποιείται βία.
Γιατί και να πάει να χτυπήσει η γυναίκα τον άντρα(λάθος) ο άντρας μπορεί να την πιάσει και να την ταρακουνήσει λίγο ή να την βρίσει αλλά όχι να την χτυπήσει γιατί άλλο η μυική δύναμη του άντρα και άλλη της γυναίκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Δεν εχω σηκώσει ποτέ χέρι σε γυναίκα και ούτε θέλω. Πρώτον γιατί εχω δύναμη και θα κάνω καμια ζημιά και δεύτερον διοτι σίγουρα θα το μετανιώσω μετά και θα στενοχωρηθώ. Πρέπει να σκεφτούμε οτι καταβάθος τον αγαπάς τον άλλον όσο νεύρο και να χεις. Αν πας να καταστρέψεις αυτό που αγαπάς τότε γιατί το αγάπησες εξαρχής;

Βέβαια σε δύσκολες περιπτώσεις απλά τις ακινητοποιώ ωστε να μη μπορούν να αντιδράσουν και να με χτυπήσουν εκείνες. Κατα τ' άλλα υπάρχουν πιο ασφαλείς μέθοδοι μαρτυρίου απ το ξύλο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Κατα τ' άλλα υπάρχουν πιο ασφαλείς μέθοδοι μαρτυρίου απ το ξύλο :clapup:
Εδώ είναι όλο το ζουμί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Δεν εχω σηκώσει ποτέ χέρι σε γυναίκα και ούτε θέλω. Πρώτον γιατί εχω δύναμη και θα κάνω καμια ζημιά και δεύτερον διοτι σίγουρα θα το μετανιώσω μετά και θα στενοχωρηθώ. Πρέπει να σκεφτούμε οτι καταβάθος τον αγαπάς τον άλλον όσο νεύρο και να χεις. Αν πας να καταστρέψεις αυτό που αγαπάς τότε γιατί το αγάπησες εξαρχής;

Βέβαια σε δύσκολες περιπτώσεις απλά τις ακινητοποιώ ωστε να μη μπορούν να αντιδράσουν και να με χτυπήσουν εκείνες. Κατα τ' άλλα υπάρχουν πιο ασφαλείς μέθοδοι μαρτυρίου απ το ξύλο :clapup:


Οψυχολογικός πόλεμος έτσι κάνω κι εγώ η σκύλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Ο ψυχολογικός πόλεμος έτσι κάνω κι εγώ η σκύλα

Και οχι μόνο! Υπάρχουν κι άλλες απλές και πιο όμορφες μέθοδοι που δεν απαιτούν τόση κούραση απο τον άμεσα ενδιαφερόμενο στην κάθε περίπτωση.

Ας μη βγούμε εκτός θέματος όμως. Θα είναι κρίμα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
Έχω χαστουκίσει δύο φορές τη σύντροφό μου γιατί με είχε φέρει στο αμήν. Και τις δύο φορές το μετάνιωσα αμέσως, παρά το γεγονός ότι για να φτάσω σε τέτοιο σημείο τα νεύρα μου είχαν γίνει κρόσσια από τη συμπεριφορά της. Πάντως δεν είμαι υπέρ της βίας. Τις χριστοπαναγίες της όμως θα τις ακούσει όταν χρειαστεί.
...όταν χρειαστεί.
Αν πότε αυτή πιστεύει ότι χρειάζεται να ακούσεις εσύ $#%#$^#$#@$ θα το δεχτείς;
Δεν νομίζω, ούτε και εγώ θα το δέχομουν για υπάρχει και ο διάλογος
Για αυτό μην κάνεις κάτι που δεν θες να σου κάνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
...όταν χρειαστεί.
Αν πότε αυτή πιστεύει ότι χρειάζεται να ακούσεις εσύ $#%#$^#$#@$ θα το δεχτείς;
Δεν νομίζω, ούτε και εγώ θα το δέχομουν για υπάρχει και ο διάλογος
Για αυτό μην κάνεις κάτι που δεν θες να σου κάνουν

:worship::worship::worship: Μπράβο, έτσι πάντα πρέπει να υπάρχει διάλογος, με βρισιές δεν καταφέρνουμε τίποτα, πώς μου ξέφυγε αυτό το ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
κάνα μυτερό τακούνι μη φάμε μόνο στο κεφάλι :P... τα άλλα τα βρίσκουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
κάνα μυτερό τακούνι μη φάμε μόνο στο κεφάλι :P... τα άλλα τα βρίσκουμε
Κοίτα, να φάμε τακούνι στο κεφάλι θα πρέπει να έχουμε κάνει χοντρή μλκς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
κάνα μυτερό τακούνι μη φάμε μόνο στο κεφάλι :P... τα άλλα τα βρίσκουμε

Στο κεφάλι καλά θα είναι πουθενά αλλού μην την φάτε και έχετε πρόβλημα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Στο κεφάλι καλά θα είναι πουθενά αλλού μην την φάτε και έχετε πρόβλημα:P
Μέτα όμως θα έχετε εσείς πρόβλημα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Μέτα όμως θα έχετε εσείς πρόβλημα ;)

Κανένα θα σας χωρίσουμε και θα βρούμε άλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Εχω φαει τσόκαρο και το σωλήνα απ την ηλεκτρική σκούπα στο κεφάλι απ την μάνα μου. Πιάνει; :clapup:

ΥΓ: Άντεξα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Κανένα θα σας χωρίσουμε και θα βρούμε άλλον

Για κάτσε να με είχες γκόμενο και θα σου έλεγα που θα πήγαιναν αυτές οι ατάκες! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Κανένα θα σας χωρίσουμε και θα βρούμε άλλον
Καλά μην το έχεις και τόσο εύκολο αλλά μην βγούμε και τόσο offtopic όμως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο !!!

Επίσης να πω ότι αν σηκώσει μια φορά χέρι ο άντρας πάνω στη γυναίκα , το "Συγγνώμη,ήταν πάνω στα νεύρα μου,σου υπόσχομαι δε θα ξανασυμβεί κτλ" είναι μούφα.Εφόσον συνέβη μια φορά,θα συμβεί και δεύτερη και τρίτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο !!!

Επίσης να πω ότι αν σηκώσει μια φορά χέρι ο άντρας πάνω στη γυναίκα , το "Συγγνώμη,ήταν πάνω στα νεύρα μου,σου υπόσχομαι δε θα ξανασυμβεί κτλ" είναι μούφα.Εφόσον συνέβη μια φορά,θα συμβεί και δεύτερη και τρίτη.
Συμφωνώ απόλυτα. Άλλωστε πιστεύω ότι πολλές φορές το λένε αυτό για να καλμάρουν τη γυναίκα και να μην τους δώσει τα παπούτσια στο χέρι χωρίς καν να το πιστευουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Θεωρώ ανόητο να λέμε ποια είναι η γνώμη μας για τέτοιο θέμα...
Είναι σαν αυτούς που είναι κατά του καρκίνου. Λες και υπάρχει κάποιος υπέρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Η γυναίκα όμως γιατί το δέχεται;Και δε μιλάμε για πριν 20 πχ χρόνια που υπήρχε και οικονομική εξάρτηση και γενικά οι κοινωνικές συνθήκες ήταν διαφορετικές ,αλλά και εν έτει 2005 ,που αν μη τί άλλο όλοι κ όλες έχουν πρόσβαση στην ενημέρωση και τη μόρφωση.

Αλλά θα μου πεις όσο υπάρχουν νοοτροπίες που καυχιούνται την παράλογη ζήλεια ως απόδειξη αγάπης ,αυτές οι συμπεριφορες θα γίνονται ανεχτές.Τουλάχιστον πιστεύω είναι ελάχιστες αυτές που το δέχονται πλέον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top