Πώς θα επηρεαστούν οι νέες γενιές από την κρίση της Ελλάδας;

KallaMel

Νεοφερμένος

Η KallaMel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είμαι 15 χρονών και δεν ξέρω πολλά από πολιτική και γενικά τα καινούργια σχέδια του κάθε Παπανδρέου...
Τι θα γίνει όμως με "μας" ?? Τι θα κάνουμε εμείς . . ?? Τι πρέπει να κάνουμε μάλλον ? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Είμαι 15 χρονών και δεν ξέρω πολλά από πολιτική και γενικά τα καινούργια σχέδια του κάθε Παπανδρέου...
Τι θα γίνει όμως με "μας" ?? Τι θα κάνουμε εμείς . . ?? Τι πρέπει να κάνουμε μάλλον ? :worry:
:redface::redface::redface:...ντρέπομαι, που δεν είμαι σίγουρος για κάποια απάντηση, στα γεμάτα αγωνία ερωτήματά σου! Συγνώμη, καλή μου, συγνώμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SpIrToKoYto

Νεοφερμένος

Η SpIrToKoYto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 62 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είμαι 15 χρονών και δεν ξέρω πολλά από πολιτική και γενικά τα καινούργια σχέδια του κάθε Παπανδρέου...
Τι θα γίνει όμως με "μας" ?? Τι θα κάνουμε εμείς . . ?? Τι πρέπει να κάνουμε μάλλον ? :worry:

Με συγκλόνησες KallaMel...τρία απλά ερωτήματα που είναι αδύνατον να απαντηθούν...
Το μόνο που μου επιτρέπει ο αυτοσεβασμός μου,είναι να μοιραστώ το όνειδος που παραδέχτηκε ο Νωεύς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Είμαι 15 χρονών και δεν ξέρω πολλά από πολιτική και γενικά τα καινούργια σχέδια του κάθε Παπανδρέου...
Τι θα γίνει όμως με "μας" ?? Τι θα κάνουμε εμείς . . ?? Τι πρέπει να κάνουμε μάλλον ? :worry:

Τίποτα ψυχάκι μου :)
Μη σε τρελλαίνουν αυτά που ακούς , αυτός ο κόσμος ο κακός , ράβε - ξήλωνε είναι αιώνες τώρα ...
Τι θα κάνουμε ?
Θα ζήσουμε όπως λέει κι ο Τσέχωφ στο Θείο Βάνια , Θα ζήσουμε ... δεν μας μένει και τίποτα άλλο .
Μη τσιμπάς και σε παίρνει από κάτω ...

Ή ....ίσως τώρα που το σκέφτομαι , να σε πάρει όχι από κάτω μα ... από πάνω ...να θυμώσεις κι εσύ
και όλοι οι συνομιληκοι σου , γιατί ....για να σου πω ένα μυστικό , κι εμείς από εσάς περιμενουμε , σε σας
ελπίζουμε ,γιατί εμείς τα κάναμε σαλάτα , όπως και οι γονείς μας και οι παππούδες μας , κι εσείς
σαλάτα ενδέχεται να τα κάνετε αλλά σημασία έχει το ταξίδι .
Ντάξει , δεν λέω πως σας δίνουμε και τα καλύτερα εισιτήρια , μήτε και τις πιο ωραίες αποσκευές
κάντε όμως κι εσείς κάτι γι αυτές , στο φινάλε πετάχτε τις από το παράθυρο .
Τι στα κομμάτια , μπας και τίποτα νέο γεννηθεί , μαζωχτείτε όλοι οι νέοι και κάντε ότι κατεβάσει η
κουτρα σας , απο τις βλακείες που κάνανε οι μεγαλύτεροι καλύτερες θα'ναι .

Μόνο καντε μου μια χάρη παρ' τε και το Νωέα μαζί σας , μόλις μπήκε στην εφηβεία και δεν τον
αντέχω άλλο να γκρινιάζει λες και γέρασε .
Έμο έχει καταντήσει :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ή ....ίσως τώρα που το σκέφτομαι , να σε πάρει όχι από κάτω μα ... από πάνω ...να θυμώσεις κι εσύ
και όλοι οι συνομιληκοι σου , γιατί ....για να σου πω ένα μυστικό , κι εμείς από εσάς περιμενουμε , σε σας
ελπίζουμε ,γιατί εμείς τα κάναμε σαλάτα , όπως και οι γονείς μας και οι παππούδες μας , κι εσείς
σαλάτα ενδέχεται να τα κάνετε αλλά σημασία έχει το ταξίδι .
Ντάξει , δεν λέω πως σας δίνουμε και τα καλύτερα εισιτήρια , μήτε και τις πιο ωραίες αποσκευές
κάντε όμως κι εσείς κάτι γι αυτές , στο φινάλε πετάχτε τις από το παράθυρο .
Τι στα κομμάτια , μπας και τίποτα νέο γεννηθεί , μαζωχτείτε όλοι οι νέοι και κάντε ότι κατεβάσει η
κουτρα σας , απο τις βλακείες που κάνανε οι μεγαλύτεροι καλύτερες θα'ναι .

Δυστυχως ισχυει το "με οποιο δασκαλο καθησεις, τετοια γραμματα θα μαθεις".
Εαν δεν τη "δουν" αλλιως αυτοι που μεγαλωνουν τα νεα παιδια, οι "βλακειες" που θα γινουν στο μελλον θα ειναι οι ιδιες, εαν οχι μεγαλυτερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Είμαι 15 χρονών και δεν ξέρω πολλά από πολιτική και γενικά τα καινούργια σχέδια του κάθε Παπανδρέου...
Τι θα γίνει όμως με "μας" ?? Τι θα κάνουμε εμείς . . ?? Τι πρέπει να κάνουμε μάλλον ? :worry:

ασ τα και γω αυτα σκεφτομαι...και οσο καταλαβαινω οτι ειμαι ακριβως στην ηλικια που θα ζησω ΟΛΗ τη φολα που ερχεται ακριβως τη στιγμη που βγαινω στον πραγματικο κοσμο, πολλες φορες με πιανει αγωνια...γιατι καποιοι απο μας δεν εχουν το μπαμπακα να πληρωνει ταξιδια και σπουδες και να το παιζουμε ανετοι...και ελπιζω ολη αυτη η ανασφαλεια που μου ρχεται ωρες ωρες να μην επιβεβαιωθει...αν και δεν το βλεπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Είμαι 15 χρονών και δεν ξέρω πολλά από πολιτική και γενικά τα καινούργια σχέδια του κάθε Παπανδρέου...
Τι θα γίνει όμως με "μας" ?? Τι θα κάνουμε εμείς . . ?? Τι πρέπει να κάνουμε μάλλον ? :worry:

και γω τα ίδια ερωτήματα έχω αλλά στη χώρα μας που η νοοτροπία που έχουμε αποκτήσει πλέον είναι να κοιτάμε την πάρτη μας και το ''βόλεμά'' μας με αυτήν την ''λογική'' ποιος θα ενδιαφερθεί για το τι θα κάνουμε εμείς ???τι θα τους νοιάζει αν φάμε τα μάτια μας στο διάβασμα για να σπουδάσουμε και τελικά να μείνουμε άνεργοι ή να δουλευουμε για ένα κομμάτι ψωμί???ούτε μια αξιοπρεπή ζωή δεν αξίζουμε να έχουμε για αυτούς????:mad::mad::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Είμαι 15 χρονών και δεν ξέρω πολλά από πολιτική και γενικά τα καινούργια σχέδια του κάθε Παπανδρέου...
Τι θα γίνει όμως με "μας" ?? Τι θα κάνουμε εμείς . . ?? Τι πρέπει να κάνουμε μάλλον ? :worry:


ίσως έχεις ακούσει την εξής φράση από πολύ μεγάλους ή λιγότερο μεγάλους : <<εμείς ήμαστε πολύ καλύτερα από τους σημερινούς νέους καθότι όσο άσχημα πράγματα και να ζούσαμε , μεγαλώνοντας ξέραμε ότι θα καλυτερεύουν και άρα είχαμε το πιο σημαντικό - την ελπίδα>>

Όταν , δε , τους ρωτάς την αιτία αυτού του αναμφίβολα ενθαρρυντικού γεγονότος , σου απαντούν , ότι πολύ απλά ξεκινούσαμε από τον πάτο οπότε είναι ευνόητο ,πως οποιοδήποτε βήμα είναι βήμα προς τα πάνω


ε.

αυτό γίνεται και τώρα βρε : επιστρέφουμε στον πάτο για να έχει μετά εύκολο έργο η νέα γενιά

και παραπονιόσαστε κιόλας :mad:

μόνο ένα λεπτό σημείο : αυτή την φορά ίσως η όλη διαδικασία αργήσει λίγο . Ένα ταξιδάκι στο μεταξύ ίσως απαλύνει το στρες





σημείωση : οι γονείς μου λένε ότι όποια νέα μέτρα και να εξαγγείλει ο πρετεντέρης , το χαρτζιλίκι μου δεν θα αλλάξει - πάλι μηδέν ευρώ θα παίρνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αυτό που σίγουρα πρέπει να κάνεις είναι να μεγαλώσεις σαν άνθρωπος που ενδιαφέρεται για το συλλογικό καλό και όχι μόνο για την πάρτυ του, όπως οι πολιτικοί μας, αλλά και οι περισσότεροι άνθρωποι σε αυτόν τον τόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Είμαι 15 χρονών και δεν ξέρω πολλά από πολιτική και γενικά τα καινούργια σχέδια του κάθε Παπανδρέου...
Τι θα γίνει όμως με "μας" ?? Τι θα κάνουμε εμείς . . ?? Τι πρέπει να κάνουμε μάλλον ? :worry:

Η θα καταφέρουμε εμείς οι μεγάλοι να διώξουμε τους διεφθαρμένους πολιτικούς απο την εξουσία ή, λυπάμαι που στο λέω, θα πρέπει πλέον να απευθυνθείς στην Τζούλια, ή καλύτερα στο μάνατζέρ της, για επαγγελματικό προσανατολισμό. Μάλλον στην Τζούλια θα σε παραπέμψει κι εκείνος ύστερα για εκπαίδευση. Θα δείς, δεν θα χρειαστεί να πάς ούτε πανεπιστήμιο.

Οπότε το καλύτερο που έχετε να κάνετε τώρα εσείς ίσως ειναι να αρχίσετε να προσεύχεστε μήπως και τα καταφέρουμε. Έχουμε κάποιες ελπίδες, λίγες μέν, όμως όσο ακόμη δεν έχει ψηφιστεί το νομοσχέδιο υπάρχουν. Όμως για κανένα λόγο μήν αρχίσετε εσείς τις διαδηλώσεις και τις συγκρούσεις με τα ΜΑΤ. Αυτοί οι πολιτικοί είναι δικο μας λάθος, της δικιάς μας γενιάς, και δική μας υπόθεση.


Υ.γ. Στο βιβλίο μου Ενεργονία, υπάρχει ένα διήγημα, "Το δίλημμα του πολιτισμού". Αν το διαβάσεις θα καταλάβεις ακριβώς σε ποιά θέση βρισκόμαστε σήμερα απέναντι στα παιδιά μας, εσάς δηλαδή, εμείς, η προδωμένη γενιά του '60.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ZaVag

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Κι εγώ ως εκπαιδευτικός .... ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ για το χάλι που ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ σας παραδίδουμε. Αλήθεια άκουσες ΜΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ από όλους τους πολιτικούς που με ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΦΑΣΙΣΜΟ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΝΕ από το '74 μέχρι σήμερα; Εγώ πάντως όχι ... και δυστυχώς ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ....

Σε ότι αφορά στο τι να κάνεις εσύ και η γενιά σου....

- Να αφουγκραστείς το διπλανό σου

- Να ΣΦΡΑΓΙΣΕΙΣ την τηλεόραση αλλά και τα ραδιόφωνα. Είναι καλά μόνο για κανένα ντοκιμαντέρ, λίγη μουσική... Η καθημερινή τροφή που λέγεται "Τζούλια" και όλα τα άλλα αναλώσιμα που κάθε μεσημέρι μας βομβαρδίζουν για να ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ θα σταματήσει μόνο με ΦΑΣΚΕΛΑ και τηλεφωνήματα διαμαρτυρίας στα "τσοντο"κάναλα από όλους μας καθημερινά...

- Να φροντίζεις τον εαυτό σου .. εννοώ ΤΟ ΗΘΟΣ σου, την ΠΑΙΔΕΙΑ ΣΟΥ (δεν αναφέρομαι στο σχολείο, αλλά στην πολύπλευρη καλλιέργεια του μυαλού) την ΥΓΕΙΑ σου (δεν υπάρχει τίποτε παραπάνω από την υγεία... πίστεψέ με). Απομάκρυνε οποιονδήποτε γνωρίζεις από ναρκωτικά - χαπάκια κλπ

- Να διαβάζεις πολλά βιβλία ... σχεδόν οτιδήποτε ... λογοτεχνικά, μυθυστορήματα, ιστορικά ... οτιδήποτε ... είναι η καλύτερη τροφή

- Να σέβεσαι τους γονείς σου και να μην διαμαρτύρεσαι αν δεν μπορούν να στα "δώσουν" όλα. Σε λίγο δεν θα μπορούμε να καλύψουμε τα βασικά ... πόσο μάλλον τα έξτρα έξοδα τα οποία συνέβαλαν στη δημιουργία της "ατομικής" μας κρίσης

Για να τα πω κι αλλιώς .... Η "κρίση" για μένα δεν είναι οικονομική αλλά κρίση αξιών ... αδιέξοδο έχουμε γιατί ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΡΑΜΑ (αμφιβάλλω τελικά αν υπήρξε πραγματικά ποτέ)
ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ "ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΑΝΑΠΟΔΑ" ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩΝΤΑΣ ΝΕΕΣ ΔΟΜΕΣ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΙΔΑΝΙΚΑ ΠΟΥ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΓΕΝΙΑ ΤΣΑΛΑΠΑΤΗΣΕ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΗΣ ΛΟΥΦΑΣ, ΤΗΣ ΑΠΑΤΗΣ, ΤΗΣ ΑΤΙΜΩΡΙΣΙΑΣ, ΤΗΣ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗΣ και ό,τι άλλο μπορεί να ΔΙΑΒΡΩΣΕΙ το χρήμα.
Κάντε τη δική σας "επανάσταση" διεκδικώντας ό,τι Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ σας έκλεψε, σας στερεί ή (το χειρότερο) ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΤΕ.

Είμαι σίγουρος ότι οι γονείς σας είναι πραγματικά δίπλα σας (κι αν δεν είναι μην τους παρεξηγείτε ... απλά ΜΙΛΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ πραγματικά), οι "δάσκαλοί" σας (αυτοί που σας δείχνουν το δρόμο και τις πραγματικές αξίες που κάθε άνθρωπος πρέπει να έχει για να μπορεί να ζήσει ως άνθρωπος) είναι μαζί σας, οι φίλοι (οι πραγματικοί) ....

... και κάτι ακόμα... μην έχεις φόβο για τους "πολιτικούς" που βλέπεις σήμερα... Αυτοί μάλλον είναι παρελθόν !!! Ας φτιάξουμε από την αρχή τις δομές... ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.... Το σάπιο που υπάρχει στην κοινωνία είναι πολύ και πρέπει να φύγει μια για πάντα !!!

Άποψή μου: "Λαός με ΠΑΙΔΕΙΑ ΔΕΝ χρεωκοπεί ποτέ !!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω ξερω τι θα κανω παντως.
3 μεταπτυχιακα και στην καλυτεροτερη των περιπτωσεων 2-3 διδακτορικα.
Μπορει να πεταχτω και μια βολτα οξω, μπας και γεμισω κι αλλη χαρτουρα.:wacko:

Ε τι σκ@τα στα 50 μου θα χω βγαλει ακρη.:P
Αχ λιγο πιο ανετη να μουν μπορει να τσιτσιδωνομουν κιολας:P

Καλα, σοβαρευομαι.:redface::P

:)Τι να κανεις μωρο μου? Υπομονη θα κανεις και θα παλευεις οσο μπορεις, γιογκα, βαθιες ανασες, ρεαλισμος, αποδοχη της πραγματικοτητας, οχι υπερμετρους ενθουσιασμους, κοντα στους δικους σου ανθρωπους γιατι μοιρασμενα προβληματα, μισα προβληματα, ρεζερβες (οικονομια οσο μπορεις, δηλαδη απο τα 100 ευρω που παιρνεις για χαρτζιλικακι, χαλαγε τα 70) κι ολα καλα θα πανε.
Ανεργη δε θα μεινεις ποτε αν αυτο σε προβληματιζει. Στο χερι σου ειναι.

Κριση ειναι, θα περασει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Κάπου άκουσα ότι και στο εξωτερικό λόγω της γενικευμένης οικονομικής κρίσης, δεν πρέπει να γράφεις στο βιογραφικό ότι έχεις πάστερ και διδακτορικές διατριβές διότι αυτομάτως, σε χαλεπούς καιρούς, δείχνεις ότι έχεις πολλές οικονομικές - εργασιακές αξιώσεις. Φαντάσου στην παλαιολιθική αριστερή Ελλάδα της αγροτιάς και εργατιάς (πού?), τι θα σημαίνει το πάστερ για τα επόμενα 10-60 χρόνια...πωπόχαρτο με σφραγίδα!

Κάνε το εμβόλιο για την γρίπη κοξάκι-Η1Ν1 και ίσως περάσει η οικονομική κρίση. Κάνε και καμία εντριβή με βεντούζες! :D :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παστερ?
Μαστερ εννοεις, ε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Παστερ?
Μαστερ εννοεις, ε?:hmm:

Ναι. Τι μάστερ τι πάστερ ή και παστέρ. Το μάστερ στην Ελλάντα, είναι σαν το εμβόλιο Παστέρ, δηλ., θεραπεύεις την επιστημονοεργασιακή αχρηστία και ανεπάρκεια του βασικού πτυχίου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Χααχχα οκευ, κανε ενα τρανσλεισον βρε παιδι μου κι εσυ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Χααχχα οκευ, κανε ενα τρανσλεισον βρε παιδι μου κι εσυ!:P

οκ Πανεπιστημόνισσά μου...:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εμείς αναρωτιόμαστε τι εντύπωση δημιουργουν οι γιοι μας, που ακούνε κάθε μέρα: σήμερα μας έκλεψαν τόσα. Που μουτζώνουν την τηλεοραση κάθε φορά που βλέπουν τύπο με γραβάτα, κουστουμάτο (στην αρχή μούτζωναν μονο τους διάφορους πολιτικούς). Που κάθε μέρα αγοράζουμε και φτηνότερα δημιτριακά, γιατί... σήμερα μας έκλεψαν αλλα τόσα.

Και πόσα είναι τρείς χιλιάδες ευρώ μαμά;
Οσα πέντε κομπιούτερ
Δηλαδή τώρα δεν θα μας πάρετε το κομπιούτερ που μας υποσχεθήκατε αν είμαστε καλοί μαθητές;
Θα το πάρουμε, θα το πάρουμε

Ναι παρακαλώ διενθές νομισματικό ταμείο; Μπορώ να πάρω ένα δανειάκι;

Κι ύστερα σου λέει γίνονται τα παιδιά κακοποιοί μεγαλώνοντας... κακοποιοί με κουστούμι.... Γιατί άραγε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Απλα να ειστε καχυποπτοι σε αυτους που μοιραζουν απλοχερα συνβουλες που σας λενε τι να κανετε με τις ζωες αφου αυτοι ξερουν γιατι σας κληρονομησαν αυτο το .................... αντε μην λερωσω το στομα μου δεν ξερω και αν επιτρεπεται εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Είμαι 15 χρονών και δεν ξέρω πολλά από πολιτική και γενικά τα καινούργια σχέδια του κάθε Παπανδρέου...
Τι θα γίνει όμως με "μας" ?? Τι θα κάνουμε εμείς . . ?? Τι πρέπει να κάνουμε μάλλον ? :worry:

ακόμα τίποτα..., η προσπάθεια, θα πρέπει να ξεκινήσει από τους μεγάλους και να φτάσει στους μικρότερους αργότερα....
ωστέ τότε, να κάνετε και εσείς τις προσπάθειες σας....

αυτή είναι η σειρά.... και πρέπει να τηρήται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top