Εμφιαλωμένο νερό

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εδώ και μερικές μέρες έχω αρχίσει να πίνω εμφιαλωμένο νερό. Άρχισα δοκιμάζοντας ζαγόρι και μετά άβρα, αυτές τις μέρες είπα να δοκιμάσω και το Ηβη Λουτράκι, νομίζω οτι μέχρι στιγμής είναι το καλύτερο από θέμα γεύσης και τιμής. Ποιό άλλο νομίζεται οτι λέει; Θέλω να μην έχει γεύση εμφιαλωμένου όπως έχουν μερικά!! Thnks!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γιατί πίνεις εμφιαλωμένο; Το καλύτερο θα ήταν να δώσεις κάποια χρήματα και να βάλεις φίλτρο στη βρύση της κουζίνας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τωρα μου θυμισες ενα γνωστο μου που πίνει μόνο Ηβη Λουτρακιου.
Κανενος ειδους αλλο εμφιαλωμενο και μη νερό καθως λεει τον πειραζουν στο στομαχι.
Να πω την αλήθεια διαφορά εγω δεν καταλαβαίνω παρα μόνο στην τιμή αγοράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sukerakos13

Νεοφερμένος

Ο sukerakos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εγω πινω απο μπουκαλακι αβρα αλλα ειναι της βρυσης :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Όταν πίνεις πολλά χρόνια εμφιαλωμένο αποκτάς και δεξιότητες γευσιγνώστη. Δηλαδή το νερό της βρύσης, ακόμα και αν είναι φίλτρου, το βρίσκω λιπαρό και με γεύση και κάθε φορά που εκ των πραγμάτων αναγκάζομαι να πιω το νοιώθω βαρύ στο στομάχι και μου φέρνει μία ελαφριά αναγούλα. Μερικές φορές δε, το καταλαβαίνω ακόμα και όταν βράζω τσάι με τέτοιο νερό ή διαλύω αναβράζον παναντόλ. Για το λόγο αυτό όταν δεν έχω εμφιαλωμένο στο σπίτι θα προτιμήσω να διψάσω μέχρι να αξιωθώ να κατέβω να πάρω παρά να πιω από τη βρύση.

Στα εμφιαλωμένα τώρα, είναι δύσκολο να περιγράψω με λέξεις τις λεπτές διαφορές στην αίσθηση. Είμαι απολύτως ευτυχής με αύρα και κορπή, σχετικά ικανοποιημένη με ζαγόρι και αποστρέφομαι το λουτράκι και το βίκος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φεγγαρένια..

Νεοφερμένος

Η Φεγγαρένια.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Χμμ... Λουτράκι δαγκωτό!! Είναι απλα...γλυκό νερό, πολύ ξεχωριστό απ όλα τ αλλα που μου μοιάζουν ίδια!! Μισώ το αυρα λόγω συσκευασίας (είναι πολυ σκληρη και κάνει κρουτσου κρουτσου οταν πίνω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Πολλοί κάνουν το λάθος να πιστεύουν ότι δεν αναπτύσσονται παθογόνοι μικροοργανισμοί σε εμφιαλωμένο νερό. Το εμφιαλωμένο νερό από τη στιγμή που θα ανοίξει το μπουκάλι θα πρέπει να διατηρείται στο ψυγείο και να αποφεύγεται γενικά η πόση του από το στόμιο, καλύτερα σε ποτήρι. Γενικά από έρευνες στην Θεσσαλονίκη στο εργαστήριο Υγιεινής της Ιατρικής του ΑΠΘ δεν έχουν βρεθεί ανησυχητικά ποσοστά παθογόνων μικροοργανισμών αν και καλύτερα εμφιαλωμένο νερό όποιος μπορεί, αρκεί να μην μας πιάνει και υστερία. Εγώ εκτός από το μαγείρεμα, άντε και για τον καφέ φίλτρου, δεν μπορώ να πιω νερό βρύσης, με πιάνει αναγούλα και το στομάχι μου, βγάζω σπυράκια και αηδιάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
Το εμφιαλωμένο νερό το σιχαίνομαι. Αν το νερό είναι γλυκό, δε με ξεδιψάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Σε λίγο θα πούμε το νερό νεράκι....συνέλθετε!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το αυρα ειναι το χειροτερο..παλια ηταν στιφο σαν θαλασσας σχεδον ,χαλια,τωρα το εφτιαξαν λιγο...τα καλυτερα νερα ειναι της ηπειρου ιωαννινων και λουτρακι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εξαρταται και απο που ειναι το παιδι...και γω παλια δεν επινα εμφιαλωμενο.τωρα πια επιβαλεται αφου σχεδον καθε μερα το νερο ειναι θολο και βρωμαει χλωριο,λες κ πινεις απο πισινα.....αλλες φορες παλι εχει τοσο χλωριο που κανει σαπουναδα!!!ουτε φαι μπορεις να κανεις!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
το ήβη λουτράκι είναι το χειρότερο με διαφορά.. είναι σαν αλεσμένο φιστίκι! έχει ph8.1 Και απαίσια γεύση! γιάκ..!
παίρνω οτιδήποτε άλλο εκτός αυτό! βίτσι, ζαγόρι, μπέλες, κτλ κτλ..!
όσο για την τιμή που λες όλα 0,50 έχουν βρε..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Για μένα το ΚΟΡΠΗ είναι από τα καλύτερα κ το Εβιαν αλλά από τιμή είναι απλησίαστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Εδώ και μερικές μέρες έχω αρχίσει να πίνω εμφιαλωμένο νερό. Άρχισα δοκιμάζοντας ζαγόρι και μετά άβρα, αυτές τις μέρες είπα να δοκιμάσω και το Ηβη Λουτράκι, νομίζω οτι μέχρι στιγμής είναι το καλύτερο από θέμα γεύσης και τιμής. Ποιό άλλο νομίζεται οτι λέει; Θέλω να μην έχει γεύση εμφιαλωμένου όπως έχουν μερικά!! Thnks!!
Εμένα πάντως όλα ίδια μου φαίνονται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annakaloge

Νεοφερμένος

Η annakaloge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδιά sorry κι εγώ μόνο ΗΒΗ Λουτράκι πίνω.Για μένα είναι το καλύτερο. Και το Αύρα δεν πίνεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μεγα λαθος ! Καλο ειναι να ενημερωνονται οσοι χρησιμοποιουν πλαστικα μπουκαλια πως οχι μονο καλο στην υγεια περισσοτερο απο το νερο βρυσης κανει, αλλα και στη μολυνση του περιβαλλοντος.
Ολοι μας οφειλουμε μια μερα να αποκτησουμε περιβαλλοντικη συνειδηση κι οχι απλα να παραπονιομαστε.
Δε θετω καν θεμα ποιο ειναι καλυτερο και ποιο οχι, αφου χημικα συστατικα εμπεριεχονται ακομα κι εκει. Μην παραπλαναστε.

''Σύμφωνα με την έκθεση της βιομηχανίας εμφιαλωμένου νερού (...) διαπιστώθηκε πως το εμφιαλωμένο νερό είναι υπεύθυνο για την τεράστια αύξηση στη παγκόσμια παραγωγή πλαστικών μπουκαλιών(...)Ρύπανση, ενέργεια που καταναλώνεται για τη κατασκευή, τεράστια χρηματικά ποσά που ξοδεύονται για την εξαγωγή, τη συσκευασία και τη μεταφορά του, μολύνσεις που δημιουργούνται όταν το νερό αποθηκεύεται σε μπουκάλια από τοξικά και καρκινογόνα συστατικά (...)
Τα κυκλικά βέλη της ανακύκλωσης που παρουσιάζονται στα μπουκαλάκια είναι παραπλανητικά
αφού στις περισσότερες περιοχές ούτε ανακυκλώνονται ούτε επιστρέφονται έναντι κάποιου χρηματικού ποσού. Μόνο το 25% όλου του εμφιαλωμένου νερού που πωλείται στη Βόρεια Αμερική περνάει μέσα από φίλτρα και επεξεργάζεται με μέταλλα. Το υπόλοιπο αντλείται από υδροφόρα στρώματα υπόγειων υδάτων! Έλεγχος και δοκιμή νερού γίνεται σπάνια εώς ποτέ (εγκαταστάσεις εμφιάλωσης νερού στις ΗΠΑ επιθεωρούνται κάθε πέντε με έξι χρόνια)(...)
''

ΠΗΓΗ, ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Εγώ πίνω ΙΟΛΗ όταν επιλέγω εμφιαλώμενο και μου φαίνεται απίστευτα νόστιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosN

Νεοφερμένος

Ο NikosN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ΗΒΗ Λουτράκι!Με διαφορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εγω,πάντως δεν καταλαβαίνω καμία διαφορά...Μαλλον ,εχω πάθει ανοσία.
Πίνω απο την τουαλέτα,για αυτό !:P:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μια που μιλάμε για εμφιαλωμένο νερό, έχω την εξής απορία: Συχνά-πυκνά βλέπω στο σούπερ-μάρκετ οικογενειάρχες με στοίβες τις εξάδες εμφιαλωμένου νερού σαν να χρησιμοποιούν μόνον αυτό στο σπίτι και όχι το νερό της βρύσης. Ισχύει κάτι τέτοιο; Γνωρίζετε δηλαδή οικογένειες που πίνουν μόνο εμφιαλωμένο και έχουν καταργήσει ολοσχερώς αυτό της βρύσης; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top