Τι θα ψηφίζατε αν γίνονταν σήμερα εκλογές;

Τι θα ψηφίζατε αν γίνονταν σήμερα εκλογές;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 17)
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ.

    Ψήφοι: 2 11.8%
  • Ν.Δ.

    Ψήφοι: 4 23.5%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 1 5.9%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 1 5.9%
  • ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ.

    Ψήφοι: 1 5.9%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 4 23.5%
  • Λευκό/Άκυρο

    Ψήφοι: 4 23.5%

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ΧΑ!
Έστω ότι πέφτει η κυβέρνηση!
Τι θα ψηφίζατε;
(Και γιατί!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
είδες τι έγινε στην Ρουμανία και στην Λετονία, σχετικά με το θέμα του topic; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όχι :redface:
Δεν βλέπω TV, ότι διαβάζω από bloomberg, capital.gr κτλ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Money makes the world go round Πανο εεε;:P

Εγω θα ψήφιζα ενα ΚΚΕ.(Ασχετα αν δε μου δίνεται η δυνατοτητα να ψηφίσω)
Το γιατι ειναι πολυ απλο.
Βαρεθηκα να τρωνε δις μονο το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Ωραίο θέμα..


Λοιπόν, θα ψήφιζα ΠΑΣΟΚ για 2 λόγους..

1) και κυριότερο, επειδή πολιτικά ανήκω στο χώρο της κεντροαριστεράς και έτσι λοιπόν το ΠΑΣΟΚ είναι αυτό που βρίσκεται πιο κοντά στις πεποιθήσεις μου

2) γιατί στη παρούσα φάση μόνο η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ θα μπορούσε να μας σώσει. Αποτελείται από νέους(σχετικά) υπουργούς, τους οποίους δεν τους έχει διαφθείρει η πολιτική, με οράματα και θέληση για δουλεία και αλλαγές.


ΛΑΟΣ δε ψηφίζω γιατί γιατί είμαι κατά ακόμη και της ύπαρξής του

ΚΚΕ γιατί δε πιστεύω στη θεωρία του Κομουνισμού

ΣΥΡΙΖΑ και Οικολόγους γιατί δεν έχουν δυναμικότητά

και στη παρούσα φάση αν ψήφιζα ΝΔ θα το κανα μονό αν ήμουν φανατικός οπαδός . Δεν είναι δυνατόν να προτιμάς ένα κόμμα, του οποίου τις συνέπειες της ακαταλληλότητάς να κυβερνήσει θα της υπομένεις για άλλα 3+ χρόνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Η Δράση υπάρχει ακόμα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Η Δράση υπάρχει ακόμα ;

Νομίζω οτι κατέβηκαν μόνο στις ευρωεκλογές...πάει ο Μαρκουλάκης, δεν θα γίνει ποτέ βουλευτής, κρίμα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ωραίο θέμα..


Λοιπόν, θα ψήφιζα ΠΑΣΟΚ για 2 λόγους..

1) και κυριότερο, επειδή πολιτικά ανήκω στο χώρο της κεντροαριστεράς και έτσι λοιπόν το ΠΑΣΟΚ είναι αυτό που βρίσκεται πιο κοντά στις πεποιθήσεις μου

2) γιατί στη παρούσα φάση μόνο η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ θα μπορούσε να μας σώσει. Αποτελείται από νέους(σχετικά) υπουργούς, τους οποίους δεν τους έχει διαφθείρει η πολιτική, με οράματα και θέληση για δουλεία και αλλαγές.

Μόνο για τον εαυτό σου να είσαι σίγουρος. Μέχρι να σκάσουν τα πρώτα πιθανά σκάνδαλα από τον 2ο-3ο χρόνο διακυβέρνησης κράτα μια επιφύλαξη μην σου κοπεί η χαρά απότομα. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι το Πασοκ-Χασόκ είναι διατεθειμένο να διαχειριστεί την «παθογενή κρίση της παθογενούς χώρας μας»; Σωστή διακυβέρνηση δεν είχαμε εδώ και 200 χρόνια. Ο λαός έχει διαφορετικές φιλοδοξίες και οράματα από τις φιλοδοξίες και τα οράματα του καρεκλά Υπουργού. Ο καρεκλάς Υπουργός και κομματικός παρατρεχάμενος προϊστάμενος του κάθε Υπουργείου (αρεστοί βολεμένοι του κόμματος και όχι άριστοι) έχουν καλύτερα οφέλη πάσης φύσεως από τα «ύποπτα» συμφέροντα του κράτους και του παρακράτους, παρά από τον πειναλέο ψηφοφόρο και προβληματικό λαό. Γιατί ο κάθε Υπουργός να προβεί σε «αλλαγές»; Έχει κάποιο πολιτικό (-προσωπικό) όφελος; Η αναρχία και ακυβερνησία που επικρατεί στο όνομα της ανομίας βολεύει και τους ίδους (πελατειακές σχέσεις). Κανείς δεν αγγίζει τα σκατά γιατί θα λερωθεί. Οπότε, η μόνη λογική λύση είναι τα αφήσουν ως έχουν. Πάντως και ο Πάγκαλος είπε ότι του χρόνου τον Ιανουάριο θα ζούμε σε μια διαφορετική Ελλάδα...και ο νοών νοείτο...

Ξεκολλάτε από τις τυφλές και παροπιδικές απόψεις «υποσχεσειολογικής ελπίδας» των κομμάτων-εταιρειών. Αυτή η κομματικολαγνεία μας φθίρει σαν χώρα. Άνθρωποι ανεπρόκοποι που δεν είναι ικανοί να κρατήσουν ούτε περίπτερο, διαχειρίζονται τις τύχες 10.000.000 προβάτων (όλα τα κόμματα) με μια σχέση δούναι-λαβείν (οθωμανική νοοτροπία εν έτος 2010). Τι να το κάνω αν είναι νέοι, ωραίοι, πλούσιοι, μαστερούχοι, άφθαρτοι (κανένας γήινος δεν είναι άφθαρτος)...αφισοκολλητές, πρώην παρατρεχάμενοι-σκουλήκια του κόμματος; Οι ηγεσίες δεν θέλουν οραματιστές και πρόθυμους μεταρρυθμιστές (=ονειροπόλους πατριώτες) αλλά ξεπουλημένους διαμεσολαβητές (= άβουλα πλάσματα στις εντολές των «ισχυρών» άνωθεν, νωχελικούς δημαγωγούς-λαοφιλείς-λαϊκιστές, ατομιστές του «ευκαιριακού» πλουτισμού όσο υπάρχει η εξουσία). Αν δεν υπήρχε ο μισθός των 5.000? έως 10.000?/μήνα + «ειδικά» επιδόματα, θα σου έλεγα εγώ αν είχαμε 300 βουλευτές και άλλους τόσους κοπρίτες πολιτευτές (επαγγελματίες άεργους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Νομίζω οτι κατέβηκαν μόνο στις ευρωεκλογές...πάει ο Μαρκουλάκης, δεν θα γίνει ποτέ βουλευτής, κρίμα!! :P

Σε ποιό κόμμα μετεξελίχθηκαν οι Ταύροι ; Στους Φιλελεύθερους ; Υπάρχουν ακόμα οι Φιλελεύθεροι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Μόνο για τον εαυτό σου να είσαι σίγουρος. Μέχρι να σκάσουν τα πρώτα πιθανά σκάνδαλα από τον 2ο-3ο χρόνο διακυβέρνησης κράτα μια επιφύλαξη μην σου κοπεί η χαρά απότομα. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι το Πασοκ-Χασόκ είναι διατεθειμένο να διαχειριστεί την «παθογενή κρίση της παθογενούς χώρας μας»; Σωστή διακυβέρνηση δεν είχαμε εδώ και 200 χρόνια. Ο λαός έχει διαφορετικές φιλοδοξίες και οράματα από τις φιλοδοξίες και τα οράματα του καρεκλά Υπουργού. Ο καρεκλάς Υπουργός και κομματικός παρατρεχάμενος προϊστάμενος του κάθε Υπουργείου (αρεστοί βολεμένοι του κόμματος και όχι άριστοι) έχουν καλύτερα οφέλη πάσης φύσεως από τα «ύποπτα» συμφέροντα του κράτους και του παρακράτους, παρά από τον πειναλέο ψηφοφόρο και προβληματικό λαό. Γιατί ο κάθε Υπουργός να προβεί σε «αλλαγές»; Έχει κάποιο πολιτικό (-προσωπικό) όφελος; Η αναρχία και ακυβερνησία που επικρατεί στο όνομα της ανομίας βολεύει και τους ίδους (πελατειακές σχέσεις). Κανείς δεν αγγίζει τα σκατά γιατί θα λερωθεί. Οπότε, η μόνη λογική λύση είναι τα αφήσουν ως έχουν. Πάντως και ο Πάγκαλος είπε ότι του χρόνου τον Ιανουάριο θα ζούμε σε μια διαφορετική Ελλάδα...και ο νοών νοείτο...

Ξεκολλάτε από τις τυφλές και παροπιδικές απόψεις «υποσχεσειολογικής ελπίδας» των κομμάτων-εταιρειών. Αυτή η κομματικολαγνεία μας φθίρει σαν χώρα. Άνθρωποι ανεπρόκοποι που δεν είναι ικανοί να κρατήσουν ούτε περίπτερο, διαχειρίζονται τις τύχες 10.000.000 προβάτων (όλα τα κόμματα) με μια σχέση δούναι-λαβείν (οθωμανική νοοτροπία εν έτος 2010). Τι να το κάνω αν είναι νέοι, ωραίοι, πλούσιοι, μαστερούχοι, άφθαρτοι (κανένας γήινος δεν είναι άφθαρτος)...αφισοκολλητές, πρώην παρατρεχάμενοι-σκουλήκια του κόμματος; Οι ηγεσίες δεν θέλουν οραματιστές και πρόθυμους μεταρρυθμιστές (=ονειροπόλους πατριώτες) αλλά ξεπουλημένους διαμεσολαβητές (= άβουλα πλάσματα στις εντολές των «ισχυρών» άνωθεν, νωχελικούς δημαγωγούς-λαοφιλείς-λαϊκιστές, ατομιστές του «ευκαιριακού» πλουτισμού όσο υπάρχει η εξουσία). Αν δεν υπήρχε ο μισθός των 5.000? έως 10.000?/μήνα + «ειδικά» επιδόματα, θα σου έλεγα εγώ αν είχαμε 300 βουλευτές και άλλους τόσους κοπρίτες πολιτευτές (επαγγελματίες άεργους).



Πολύ σωστά όλα αυτά που λες, αλλά στη χώρα μας έχουμε το σύστημα του δικομματισμού. Έτσι λοιπόν αν γίνονταν σε ένα χρονικό διάστημα εκλογές ή το ΠΑΣΟΚ ή η ΝΔ θα κέρδιζε. Από αυτά τα 2 κόμματα ποιο πιστεύεις ότι θα μπορούσε να αντεπεξέλθει καλύτερα , εε? Πιστεύω το ΠΑΣΟΚ ! Η ΝΔ μετά τις εσωκομματικές εκλογές βρίσκεται σε ένα αναβρασμό, αφού ο πρόεδρος της δεν έχει και έχει την υποστήριξη ούτε καν της πλειοψηφίας των βουλευτών του κόμματος. Άσε που η Ντόρα άφησε υπονοούμενα; για τη δημιουργία νέου κόμματος.

Επίσης, επειδή η Ελλάδα περνάει ίσως τη χειρότερη κατάσταση για την οικονομία της, δε νομίζω ότι θα τολμήσει κάνεις να κλέψει.ι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.



Πάντως όχι ΠΑ.ΣΟ.Κ

Μία που ο μπαμπάς μας άνοιξε
τον λάκκο,
μία που ο υιός θα μας βάλει την ταφόπλακα.


Εσύ συνδίκτιε τους λες νέους στην πολιτική, αδιάφθορους,
με όρεξη,
εγώ τους αποκαλώ μουτζαχεντίν της πολιτικής.

( πολιτικός που δεν εκλέγεται από τον λαό είναι εργαλείο, ακριβείας.. )




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Ωραίο θέμα..


Λοιπόν, θα ψήφιζα ΠΑΣΟΚ για 2 λόγους..

1) και κυριότερο, επειδή πολιτικά ανήκω στο χώρο της κεντροαριστεράς και έτσι λοιπόν το ΠΑΣΟΚ είναι αυτό που βρίσκεται πιο κοντά στις πεποιθήσεις μου

2) γιατί στη παρούσα φάση μόνο η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ θα μπορούσε να μας σώσει. Αποτελείται από νέους(σχετικά) υπουργούς, τους οποίους δεν τους έχει διαφθείρει η πολιτική, με οράματα και θέληση για δουλεία και αλλαγές.


ΛΑΟΣ δε ψηφίζω γιατί γιατί είμαι κατά ακόμη και της ύπαρξής του

ΚΚΕ γιατί δε πιστεύω στη θεωρία του Κομουνισμού

ΣΥΡΙΖΑ και Οικολόγους γιατί δεν έχουν δυναμικότητά

και στη παρούσα φάση αν ψήφιζα ΝΔ θα το κανα μονό αν ήμουν φανατικός οπαδός . Δεν είναι δυνατόν να προτιμάς ένα κόμμα, του οποίου τις συνέπειες της ακαταλληλότητάς να κυβερνήσει θα της υπομένεις για άλλα 3+ χρόνια

δε γινεται να μη σχολιασω καποια πραγματα :P Για το οτι το πασοκ ειναι κεντροαριστερο κομμα να γελασω τωρα ή αργοτερα; Κεντροαριστερο κομμα που να πινει το αιμα των ασθενεστερων ταξεων πρωτη φορα βλεπω. Ωραια σοσιαλιστικη κυβερνηση εχουμε.

Το πασοκ και η νδ μας εφεραν σε αυτη τη θεση. 300δις ευρω χρεος δεν γινεται απο την μια μερα στην αλλη. Πως λοιπον θα μας σωσουν αυτοι που μας εφεραν εδω; Για ποιους νεους πολιτικους του πασοκ μιλας; Τι σε κανει να πιστευεις οτι αυτοι δεν ειναι διεφθαρμενοι; Το αστειο ειναι οτι αυτοι που μας εφεραν εδω μας το παιζουν τωρα εναρετοι και σωσιες της ελληνικης οικονομιας. Αν πιστευεις οτι το πασοκ θα μας σωσει, ας αρχισει να βαζει υπουργους, βουλευτες, κτλ εναν εναν στην φυλακη για ολες τις καταχρησεις και αρπαγες που εχουν κανει απο το 81 και μετα. Σε οποιο κομμα και αν ανηκουν. Οχι να "ξεχνουν" το σκανδαλο του χρηματιστηριου, τον χριστοφορακο και ενα σωρο αλλα παραπτωματα. Να πεσουν κεφαλια, να πιασουν ολους οσους παρανομουν, οχι να κοβουν μισθους και συνταξεις για να "διορθωσουν" τα δικα τους "λαθη".

και στο θεμα μας... δεν θα ψηφιζα ακυρο ή λευκο γιατι θελω η ψηφος μου να εχει νοημα. Με το ακυρο και το λευκο απλα επιδεινωνεται η κατασταση. Οποτε θα ψηφιζα ενα μικρο κομμα (πλην του λαος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
οτι ψηφισα και τον οκτωβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Πολύ σωστά όλα αυτά που λες, αλλά στη χώρα μας έχουμε το σύστημα του δικομματισμού. Έτσι λοιπόν αν γίνονταν σε ένα χρονικό διάστημα εκλογές ή το ΠΑΣΟΚ ή η ΝΔ θα κέρδιζε. Από αυτά τα 2 κόμματα ποιο πιστεύεις ότι θα μπορούσε να αντεπεξέλθει καλύτερα , εε? Πιστεύω το ΠΑΣΟΚ ! Η ΝΔ μετά τις εσωκομματικές εκλογές βρίσκεται σε ένα αναβρασμό, αφού ο πρόεδρος της δεν έχει και έχει την υποστήριξη ούτε καν της πλειοψηφίας των βουλευτών του κόμματος. Άσε που η Ντόρα άφησε υπονοούμενα; για τη δημιουργία νέου κόμματος.

Πάντως με την καμία δεν θα ψήφιζα ΝΔ ή τα Μυστικά της ΝΔεμ...:D :laugh: χαχαχα
Ντόρα ή Μητσοτάkis λόμπυ. Όποιος ανήκει εκεί, κάνει καριέρα γραβατομένου πολιτικού ή ηγέτη κόμματος με διδακτορική διατριβή στα Εφαρμοσμένα Σκάνδαλα (τύπου Βατοπαιδίου, Κοσκωτά,...κ.α.). Όσοι έγιναν ηγέτες κομμάτων από τα αριστερά προς τα δεξιά και αντιστρόφως όπου τα άκρα ανήκουν στο διάστημα (π.χ. Καρατζαφύρερ) έγιναν υπό τις ευλογίες του Αρχιερέα της Διαπλοκής. Ελπίζω στο Πασοκ ας μην ψήφισα Πασοκ λόγω της φαινόμενης δυναμικής που δείχνουν και ελπίζω να είναι αληθινή και αληθινοί στις πράξεις τους. Δεν χωράνε άλλα ψέματα και σύνδρομα νεοέλληνα-νεομαλάκα. Ή προχωράμε με τις επιταγές της Δύσης ή να πάρουμε είδηση ότι ανήκουμε στον τρίτο κόσμο και να ηρεμήσουμε. Ελπίζω και «προσεύχομαι» να κάνουν σωστή διαχείρηση και διακυβέρνηση όσο γίνεται «αξιοκρατικά» με δομικές μεταρρυθμίσεις για να περάσουμε γρήγορα την «μπόρα» της κρίσης (αν και το κόβω για 20ετία οικονομικής δυσπραγίας) και να βγούμε κάπως κερδισμένοι διαγράφοντας τα Οθωμανικά κατάλοιπα που μας κυνηγούν ακόμη (π.χ. οι μαύρες τρύπες στην υγεία, το μπάχαλο στην δημόσια παιδεία, οι μίζες στα εξοπλιστικά,...κ.α.).



ο Αρχιερέας της Διαπλοκής - Μητσοτάκis ο Α'
Επίσης, επειδή η Ελλάδα περνάει ίσως τη χειρότερη κατάσταση για την οικονομία της, δε νομίζω ότι θα τολμήσει κάνεις να κλέψει.

το εύχομαι από τα βάθη της καρδίας μου...
εδώ θα είμαστε να το δούμε...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το πασοκ και η νδ μας εφεραν σε αυτη τη θεση
Εμείς που ήμασταν να τους σταματήσουν;

Η πολυθρόνα μας έφερε σε αυτή την θέση!

Εγώ ομολογώ, έχω εθιστεί στην νέα μου πολυθρόνα που μου κάνει και μασάζ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εγώ πιστεύω ότι μόλις σταματήσουν τα ασύστολα ρουσφέτια και οι διορισμοί από το παράθυρο θα σταματήσουν αυτόματα και οι δυνατές μονοκομματικές κυβερνήσεις,δυστυχώς αυτό θα συμβεί επειδήτο θέτει η ε.ε και όχι επειδή κάποιος είχε τα....κάκαλα να το κάνει από μόνος του για το καλό της χώρας που είχε εκλεγεί να διοικήσει,τέλος πάντων.

αν δεν υπάρχει τέτοιου είδους σκοπιμότητες αυτομάτως πέφτουν οι μεγάλοι,συνεπώς θέλουμε κάποια ιδεολογική βάση για να ψηφίσουμε,από τη μία έχουμε τους λεγόμενους κεντροαριστερούς που λόγω της πολιτικής που ακολουθεί το πασοκ θα στραφούν κάπου αλλού και οι λεγόμενοι κεντροδεξιοί που από ιδεολογία είναι τρέχα γύρευε πατρις-θρησκεία-οικογένεια και οι άλλοι να πάνε στο καλό οπότε αυτομάτως καρατζαφέρης.

το θέμα είναι αν θα δημιουργηθεί κόμμα με στελέχη προερχόμενα από τα 2 κόμματα και γίνει καθαρά κεντρώο ό,τι και αν θα μπορούσε να σημαίνει αυτό.

το κακό είναι ό,τι δεν μπορούν τα βρουν οι αριστεροί της χώρας και τρώγονται σαν τα κοκόρια,αν υπήρχε ενωμένη αριστερά πιστεύω ότι θα ήταν στην κυβέρνηση από πολύ πιο πριν γιατί πολλοί είναι παροπλισμένοι μην έχοντας ένα χώρο να τους εκφράζει....

επί του θέματος.............αναποφάσιστος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εγώ πιστεύω ότι μόλις σταματήσουν τα ασύστολα ρουσφέτια και οι διορισμοί από το παράθυρο θα σταματήσουν αυτόματα και οι δυνατές μονοκομματικές κυβερνήσεις,δυστυχώς αυτό θα συμβεί επειδήτο θέτει η ε.ε και όχι επειδή κάποιος είχε τα....κάκαλα να το κάνει από μόνος του για το καλό της χώρας που είχε εκλεγεί να διοικήσει,τέλος πάντων.

Μπορει πλεον ο Ελληνας να ξε-μαθει την κομπινα και να μαθει να πορευεται αξιοκρατικα?!
Εαν εμεις που θα μεγαλωσουμε τις νεες γενιες τη δουμε αλλιως, κατι γινεται, διαφορετικα φως στο τουνελ δε βλεπω και δεν ειναι της Νικολουλη.
Οσο θα υπαρχει εστω κι ενας που θα χαλαει την πιατσα, οι υπολοιποι απο τους "μεγαλους" θα ακολουθουν, οπως επισης το ιδιο ισχυει και για κεινους που τρεχουν πισω απο ενα ρουσφετι. Τρεχει ο ενας, θα τρεξει και ο διπλα.
Κανεναν δε θεωρω αξιο...απο τον μεγαλυτερο μεχρι τον μικροτερο. Εμεις οι ιδιοι συντηρουμε αυτο το "συστημα" και απο πισω το κατακρινουμε.
Η υποκρισια στο μεγαλειο της...
Με τις υγειες μας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyripos_xalkida

Νεοφερμένος

Ο eyripos_xalkida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
και στο θεμα μας... δεν θα ψηφιζα ακυρο ή λευκο γιατι θελω η ψηφος μου να εχει νοημα. Με το ακυρο και το λευκο απλα επιδεινωνεται η κατασταση. Οποτε θα ψηφιζα ενα μικρο κομμα (πλην του λαος)

Εδώ κάνεις ένα τεράστιο λάθος.Το λευκό είναι πολιτική επιλογή και έχει νόημα και δείχνει πως ο ψηφοφόρος διαφωνεί με τους πάντες. Νόημα δεν έχει το να απέχεις από τις κάλπες.
Φαντάσου την δυναμική που θα είχε το λευκό με τόση απογοήτευση που υπάρχει. Δεν θα μπορούσε κάλλιστα να εκδηλωθεί σε ένα 20%; Ε λοιπόν ας τολμούσαν μετά να δηλώσουν δεν θέλω ή δεν μπορώ να συνεργαστώ... Προσοχή στην έξοδο στα σκαλοπάτια...
Το μικρό κόμμα αν θέλει την στήριξή μου να δίνει λύσεις, βάσει ανάλυσης, στα προβλήματα και όχι μόνο να επικρίνει τα κακώς κείμενα.

Αν σκάσουν σκάνδαλα και με δαύτους και δεν πληρώσει πάλι κανείς, ΛΕΥΚΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Last Stand

Νεοφερμένος

Ο Last Stand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Και τα 5 κόμματα είναι μέρος του εκφυλισμένου ελληνικού πολιτικού κατεστημένου. Δυστυχώς. Αυτοί που μας έφεραν ως εδώ σίγουρα δεν ειναι αυτοί που θα μας σώσουν, αυτό μόνον εμείς έχουμε την δύναμη να το κάνουμε. Ξεκινώντας να τους ξηλώνουμε...

Καλύτερα καθόλου ελπίδα παρά ψεύτικη ελπίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Ως έχουν σήμερα τα πράγματα: άκυρο, με ζωγραφιά μία μουντζοειδή παλάμη και "Έξω οι Αγορές απ' την Ελλάδα"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top