Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.


Χρώματα που θα φορέθουν φέτος Ανοιξη και Καλοκαίρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν μη τι άλλο αυτό που βαλε η mindcircus αποτελεί ένα καλό λεξιλόγιο για μας τους άνδρες όσον αφορά τα χρώματα.
Ως γνωστόν εμείς βλέπουμε μόνο 8 χρώματα (τα κλασικά, κόκκινο, μπλε, κίτρινο, κτλ) ή 16 στην καλύτερη.

Οι γυναίκες έχετε μια μαγική ιδιότητα να βλέπετε 65536 χρώματα (βεραμάν, σαντρέ, κτλ). God knows how you can tell them apart. :P


Κοίτα να δεις που υπάρχει το "ροζ της Τουρκίας" και το "ροζ της τσίχλας". :bounce:





Ωραία αυτή η καλοκαιρινή επιλογή, για μια κοπέλα. Like it. :)
Οι άλλες που 'βαλες δε με συνέρπασαν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν μη τι άλλο αυτό που βαλε η mindcircus αποτελεί ένα καλό λεξιλόγιο για μας τους άνδρες όσον αφορά τα χρώματα.
Ως γνωστόν εμείς βλέπουμε μόνο 8 χρώματα (τα κλασικά, κόκκινο, μπλε, κίτρινο, κτλ) ή 16 στην καλύτερη.

Αν οι άντρες βλέπατε μόνο 8-16 χρώματα, τότε δεν θα υπήρχαν καλοί άντρες γραφίστες, άτοπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν οι άντρες βλέπατε μόνο 8-16 χρώματα, τότε δεν θα υπήρχαν καλοί άντρες γραφίστες, άτοπο.
Αναφέρομαι στις "εμπορικές" τους ονομασίες. Με RGB values / Hex Code κι εγώ βλέπω 65536 ή παραπάνω χρώματα αλλά άμα πω σε μια γυναίκα "αυτό είναι το χρώμα #8040FF" θα με θεωρήσει το λιγότερο παρανοϊκό. :P

Εγώ αυτό το "βλέπω" ως μωβ, αλλά πολλές θα μου πουν "δεν είναι μωβ, είναι εκρού". :bounce:
Αναφέρομαι σ' αυτά τα "περίεργα" ονόματα που δεν έχω καταλάβει με ποια λογική βγαίνουν. :S


----[Disclaimers]----
Προφανώς πάντως άμα κάποιος/α (gender unspecific) ασχολείται το βρίσκω λογικό κάποια στιγμή να απομνημονεύσει κάποια "εμπορική" ονομασία παραπάνω ή αντίστοιχα να καταλαβαίνει Hex Codes.
Πιο πάνω αναφερόμουν στη μέση περίπτωση και με βάση τις "εμπορικές" ονομασίες, όχι με Hex Codes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αναφέρομαι στις "εμπορικές" τους ονομασίες. Με RGB values / Hex Code κι εγώ βλέπω 65536 ή παραπάνω χρώματα αλλά άμα πω σε μια γυναίκα "αυτό είναι το χρώμα #8040FF" θα με θεωρήσει το λιγότερο παρανοϊκό. :P

Εγώ αυτό το "βλέπω" ως μωβ, αλλά πολλές θα μου πουν "δεν είναι μωβ, είναι εκρού". :bounce:
Αναφέρομαι σ' αυτά τα "περίεργα" ονόματα που δεν έχω καταλάβει με ποια λογική βγαίνουν. :S


----[Disclaimers]----
Προφανώς πάντως άμα κάποιος/α (gender unspecific) ασχολείται το βρίσκω λογικό κάποια στιγμή να απομνημονεύσει κάποια "εμπορική" ονομασία παραπάνω ή αντίστοιχα να καταλαβαίνει Hex Codes.
Πιο πάνω αναφερόμουν στη μέση περίπτωση και με βάση τις "εμπορικές" ονομασίες, όχι με Hex Codes.
Υπάρχουν και βάσεις δεδομένων με ονομασίες χρωμάτων (οι οποίες κατά μεγάλο ποσοστό συντηρούνται από άντρες), αν και η αντιστοιχία δεν είναι 1-1, ούτε κατά διάνοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν ξερω τι λενε οι ερευνες, εαν υπαρχουν βεβαια, για το ποσα χρωματα αναγνωριζει και χρησιμοποιει ενας ανδρας, αλλα ουτε και το οτι οι καλυτεροι γραφιστες ειναι ανδρες, σημαινει κατι.
Αν και στην καθημερινοτητα μου, εχω εντοπισει αυτο που σχολιασε και υποστηριξε ο Γιωργος, χωρις βεβαια να θεωρω πως αυτος ειναι ο κανονας...Δεν το εχω ψαξει περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Και γυναικες το χουν αυτο, ισως σε λιγοτερο βαθμο, εχω γνωρισει γυναικα που το μπορντω το λεει κοκκινο και το φουξια ροζ. Κι εγω την λεω ''γκαβη''.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Απο Βικιπαιδεια:

Στον αμφιβληστροειδή χιτώνα του ανθρώπινου ματιού υπάρχουν τα κύτταρα που ονομάζονται φωτοϋποδοχείς ή φωτοαισθητήρες. Οι φωτουποδοχείς περιλαμβάνουν δύο τύπους κυττάρων τα κωνία και τα ραβδία. Τα ραβδία είναι υπεύθυνα για την αντίληψη του αμυδρού φωτός ενώ τα κωνία (ή κωνικά κύτταρα) για την αντίληψη των χρωμάτων.

(.....)

Κάθε χρώμα που αντιλαμβανόμαστε οφείλεται στους συνδυασμούς των σημάτων που δίνουν οι φωτοϋποδοχείς. Ετσι, τα βασικά στοιχεία τα οποία αντιλαμβάνεται το ανθρώπινο μάτι, είναι εντάσεις των Κόκκινο Πράσινο και Μπλε, σε μία πολύπλοκη διαδικασία σύνθεσης.

Η δημιουργία των φωτουποδοχέων στο μάτι καθορίζεται από ένα χρωμόσωμα που βρίσκεται στο γονίδιο Χ, που ειναι φυλοκαθοριστικό. Οι γυναίκες έχουν δύο τέτοια γονίδια, ενώ οι άντρες ένα. Έτσι είναι πιό πιθανό οι άντρες να παρουσιασουν χρωματικές ανωμαλίες από τις γυναίκες. Το χρωμόσωμα αυτό βρέθηκε να έχει τις περισσότερες διαφορές από άνθρωπο σε άνθρωπο (πάνω από 80 ποικιλίες), με αποτέλεσμα διαφορές στην αντίληψη των χρωμάτων, ειδικά ανάμεσα στο κόκκινο και το πράσινο. Ένα 10% των γυναικών διαθέτουν τέταρτο είδος κωνίων, διαθέτοντας έτσι πραγματική τετραχρωματική όραση. Το τέταρτο αυτό είδος είναι ευαίσθητο στο κάτω μέρος των συχνοτήτων, δηλαδή προς το υπέρυθρο. Επίσης, οι άνδρες έχουν λιγότερα κωνία κατα μέσο όρο, εώς 30% και αντίστοιχα περισσότερα ραβδία, βλέποντας έτσι μικρότερη ποικιλία χρωμάτων αλλά πιο καθαρά στο σκοτάδι.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

jimmy choo - παπούτσια






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

Ολα τα υπολοιπα μια χαρα...:)
Σε αυτο βρε μανα μου με το περιδεραιο φατσα καρτα τι βρηκες?!:confused:

Βεβαια μου αρεσει το κοψιμο και ακομα περισσοτερο το χρωμα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
neraida μπορει να εχεις δικιο..παντως μεχρι τωρα ολα τα χρωματα που λενε οι γυναικες εγω τα ξεχωριζω ..μην μπλεκουμε με την ονομασια.παντως οντως για το μεσο ορο ανδρων γυναικων ισως να ισχυουν πραγματικα αυτα...
πλακα ομως ,να βλεπουν οι ανδρες πιο καλα στο σκοταδι..:D
νυκτοβιοι..παμε για κυνηγι..:P
παντως το να εισαι καλος γραφιστας δεν σημαινει οτι ξεχωριζεις και καταλαβαινεις αψογα ολα τα χρωματα..μπορει να κανεις και με ασπρομαυρο ή με λιγα χρωματα

η ζωγραφικη ,γραφιστικη κλπ οπως και τα 3d γραφικα ειναι και θεμα φαντασιας και αντιληψης χωρου και προοπτικης..

και εμενα πχ ο πατερας μου παρολο που εχει μια ψιλοαχρωματοψια στο πρασινο-κοκκινο πιανουν τα χερια του και ζωγραφιζει -σχεδιαζει πολυ καλα και με προοπτικη,ενω η μανα μου που τον δουλευει :P επειδη β λπει περισσοτερα χρωματα και διαφορες δεν μπορει να σχεδιασει τιποτα..:P

και τυφλοι σχεδιαζουν...με φοβερη προοπτικη.ενας τουρκος φαινομενο πχ.. που ειχα δει σε ντοκιμαντερ..επιανε με τα χερια ενα πολυπλοκο πυργο στην Ιταλια που τον τεσταρανε και τον εφτιαξε στο χαρτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
neraida μπορει να εχεις δικιο..παντως μεχρι τωρα ολα τα χρωματα που λενε οι γυναικες εγω τα ξεχωριζω ..

Ε εσυ εισαι αλλο φρουτο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
H mpourou θα έχει παρατηρήσει το αρνητικό του Badila...

το αγενές, καρασνομπ και αντιπαθές προσωπικό. Οι δύο κλασικές πωλήτριες και ο υπεύθυνος με την υφάρα... :mad::mad:

Δεν πάω στα Badila της Θεσσαλονίκης... ;) Στις Σέρρες μια χαρα βολεύομαι πάντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.











 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
vvv θυμησε μου να με πας για ψωνια τωρα που βγαινουν τα καλοκαιρινα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ε εσυ εισαι αλλο φρουτο!
Δεν το πιασα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.


Μ'αρεσουν οι πλεξουδες!



Και οι τζιν κοντούλες φουστες!




...φαρδυ πανω, στενο κατω... και το αντιστροφο!


Οι καμπανες-παντελονια



και τα ρομαντικα ντυσιματα...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
...φαρδυ πανω, στενο κατω... και το αντιστροφο!


Οι καμπανες-παντελονια

:inlove::inlove::inlove:
(αν και 8α προτιμούσα στενό παντελόνι αντί για μίνι στενή φούστα στο πρώτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top