Κάθε πότε πάτε εκκλησία;

Κάθε πότε πάτε εκκλησία;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 97)
  • Κάθε εβδομάδα

    Ψήφοι: 11 11.3%
  • Μια φορά το μήνα

    Ψήφοι: 6 6.2%
  • Μια φορά το τρίμηνο

    Ψήφοι: 14 14.4%
  • Μια φορά το χρόνο

    Ψήφοι: 31 32.0%
  • Πότε

    Ψήφοι: 35 36.1%

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ενδιαφέρον στατιστικό συμπέρασμα (θα) βγάλουμε.
Για να δούμε

Έχω δυο απορίες όμως, όσοι πάτε κάθε εβδομάδα γιατί το κάνετε αυτό;
Και όχι πάτε κάθε τρίμηνο ή κάθε χρόνο γιατί συνεχίζετε να επισκέπτεστε την εκκλησία και δεν θεωρείτε τον εαυτό σας μη χριστιανό;

Υ.γ.: Άθεος εγώ, έχω να πάω Εκκλησία από Αρχές γυμνάσιου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ο καλύτερος τρόπος για να αποβλακώσεις ένα ελληνόπουλο ή να το κάνεις άθεο, είναι να του υποβάλλεις υποχρεωτικό εκκλησιασμό από την παιδική ηλικία με το σχολείο. Τα παιδιά σέρνονταν σαν κοτόπουλα από τους δασκάλους και τους γυμνασιάρχες σε ένα χώρο υποτίθεται μυστηριακό και τελετουργικό, χωρίς να καταλαβαίνουν τα λόγια, οπότε δεν πλησιάζαν διαννοητικά το θέμα θρησκεία, δεν ήταν σε θέση να φιλτράρουν τι άκουγαν κατά τη διάρκεια της λειτουργίας και φυσικά ούτε να το συζητήσουν, γιατί και στο μάθημα θρησκευτικών που ακολουθούσε, κυρίως ανοησίες ακούγαμε. Τα μισά παιδιά χασμουριόντουσαν μέσα στην εκκλησία και τα άλλα μισά έκαναν χαβαλέ. Δυστυχώς όσοι δεν έχασαν την πίστη τους στο Θεό, φέρονται με την ίδια χαλαρότητα και ρηχότητα σε όποιον μυστηριακό και τελετουργικό χώρο και να τους συναντήσεις ως ενήλικες, ακόμα και άσχετους χώρους με την χριστιανική εκκλησία, εννοώ αυτούς που κατέφυγαν σε αιρέσεις ή άλλες σέκτες. Πολλές φορές σκέφτομαι ποιά η αναγκαιότητα της όποιας εκκλησίας της όποιας θρησκείας ή πίστης άμα οι πιστοί αλλά και οι ιερείς γύρω σου τα κάνουν όλα τόσο ρηχά και νευρωτικά, εγώ τουλάχιστον δυσκολεύομαι να λειτουργήσω και προτιμώ να πάρω τα βουνά και να προσευχήθώ κάτω από κανένα πεύκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Εγώ πάω εκκλησία σχεδον κάθε τρίμηνο δε νομίζω οτι αυτο με κάνει να πιστεύω οτι δεν είμαι χριστιανή,ο καθένας οπου πιστευει οτι έχει μέσα του..
Να σου πω κ κατι αλλό??βλέπω κάτι παππάδες που είναι αστα να πάνε (κ λέω απο μέσα μου κοίτα ένας παππάς)κ την άλλη μέρα πάει κ κοινωνάει..εμένα αυτα δεν μου αρέσουν..γι'αυτο θελω να σου πω οτι δεν παιζει κ τοσο ρολο η εκκλησία..(ίσως κάνω λάθος όμως)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγώ πάω εκκλησία σχεδον κάθε τρίμηνο δε νομίζω οτι αυτο με κάνει να πιστεύω οτι δεν είμαι χριστιανή,ο καθένας οπου πιστευει οτι έχει μέσα του..
Να σου πω κ κατι αλλό??βλέπω κάτι παππάδες που είναι αστα να πάνε (κ λέω απο μέσα μου κοίτα ένας παππάς)κ την άλλη μέρα πάει κ κοινωνάει..εμένα αυτα δεν μου αρέσουν..γι'αυτο θελω να σου πω οτι δεν παιζει κ τοσο ρολο η εκκλησία..(ίσως κάνω λάθος όμως)!!
Συμφωνώ μαζί σου...δηλαδή αν ένας ληστής πηγαίνει κάθε εβδομάδα στην εκκλησία, τι σημαίνει? Ότι είναι καλός άνθρωπος??Όχι βέβαια!!εγώ δεν θεωρώ με τίποτα το ότι είμαι καλή χριστιανή αν πηγαίνω τακτικά στην εκκλησία, αν κοινωνώ, αν νηστεύω...μόνο η πίστη σου σε κάνει χριστιανό.Και θεωρώ ότι έχουν εξευτελίσει τελείως τη θρησκεία σήμερα...Γιατί οι ιερείς τα κονομάνε χοντρά και έρχονται με τις αμαξάρες ενώ ο κόσμος πεινάει...Δηλαδή αυτοί θεωρούνται καλοί χριστιανοί?? :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
πηγαινω στην εκκλησια καθε μεγαλη βδομαδα, χριστουγεννα, και 15αυγουστο.
αυτο δε με κανει μη χριστιαννη. με κανει μη σωστη χριστιαννη. ο λογος που δε πηγαινω ειναι το πρωινο ξυπνημα.
καποια περιοδο στη λαρισα πριν λιγους μηνες το χα καθιερωσει και πηγαινα καθε κυριακη και ενιωθα μιωραια, αλλα με φαγε το παπλωμα τελικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
πηγαινω στην εκκλησια καθε μεγαλη βδομαδα, χριστουγεννα, και 15αυγουστο.
αυτο δε με κανει μη χριστιαννη. με κανει μη σωστη χριστιαννη. ο λογος που δε πηγαινω ειναι το πρωινο ξυπνημα.
καποια περιοδο στη λαρισα πριν λιγους μηνες το χα καθιερωσει και πηγαινα καθε κυριακη και ενιωθα μιωραια, αλλα με φαγε το παπλωμα τελικα.
Θα μπορουσες να πηγαινεις καθε κυριακη και να εισαι ο ορισμος του μη σωστου χριστιανου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κάθε όποτε είμαι καλεσμένη σε βάπτιση γάμο ή κηδεία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Νομίζω πως είναι καιρός πια να διακρίνουμε μεταξύ τους "εκκλησία" και "ναό", γιατί θαρρώ πως ούτε καν συνώνυμες έννοιες είναι...Εν προκειμένω, θεωρώ πως μετέχω της εκκλησίας κάθε στιγμή, ενώ σε ναό πηγαίνω εκ περιτροπής και κατά περίσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jesse__

Νεοφερμένος

Ο jesse__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Κάθε πότε πάτε εκκλησία ;

δεν πάω καθόλου και δεν νιώθω τύψεις γιατί ξέρω ότι κάποια στιγμή ο θεός θα νευριάσει μαζί μου και θα στείλει 4 άτομα να με πάνε σηκωτό :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
πηγαινω στην εκκλησια καθε μεγαλη βδομαδα, χριστουγεννα, και 15αυγουστο.
αυτο δε με κανει μη χριστιαννη. με κανει μη σωστη χριστιαννη. ο λογος που δε πηγαινω ειναι το πρωινο ξυπνημα.
καποια περιοδο στη λαρισα πριν λιγους μηνες το χα καθιερωσει και πηγαινα καθε κυριακη και ενιωθα μιωραια, αλλα με φαγε το παπλωμα τελικα.

Κάτσε ρε λοβ....γιατί σε κάνει μη σωστή χριστιανή???Εχεις δει ποτε γραμμένο σε κανένα ευαγγέλιο κτλ ότι η τακτική επίσκεψη στην εκκλησία είναι απαραίτητη;;;;Αν είναι δυνατόν...Σιγά μην σε κάνει καλο χριστιανό αυτό. Μιλαμε για χριστιανισμο και οχι για μουσουλμανισμο που βγάζουν το χαλακι τους και κανουν προσευχες καθε 10 λεπτα!(Σεβαστή αυτή η κίνηση αλλά ο χριστιανισμος δεν επιβάλλει τέτοιες τελετουργίες!)


Και για να ειμαι ον τοπικ. Πάω πολύ σπάνια σε εκκλησια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Κάτσε ρε λοβ....γιατί σε κάνει μη σωστή χριστιανή???Εχεις δει ποτε γραμμένο σε κανένα ευαγγέλιο κτλ ότι η τακτική επίσκεψη στην εκκλησία είναι απαραίτητη;;;;Αν είναι δυνατόν...Σιγά μην σε κάνει καλο χριστιανό αυτό. Μιλαμε για χριστιανισμο και οχι για μουσουλμανισμο που βγάζουν το χαλακι τους και κανουν προσευχες καθε 10 λεπτα!(Σεβαστή αυτή η κίνηση αλλά ο χριστιανισμος δεν επιβάλλει τέτοιες τελετουργίες!)


Και για να ειμαι ον τοπικ. Πάω πολύ σπάνια σε εκκλησια.

Είσαι Χριστιανή Ορθόδοξη; Δεν εννοώ αν έχεις βαπτιστεί, εννοώ αν θεωρείς εσύ ότι είσαι χριστιανή ορθόδοξη. Και με το χριστιανή ορθόδοξη εννοώ ότι γιορτάζεις το Πάσχα των Ορθοδόξων, πηγαίνεις στις εκκλησίες των Ορθοδόξων κτλ κτλ.

Και για να είμαι ον τόπικ. Ούτε στην Ανάσταση δεν πάω πια. Αράζω στο καναπέ και περιμένω να γυρίσουν έτσι ώστε να φάμε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Είσαι Χριστιανή Ορθόδοξη; Δεν εννοώ αν έχεις βαπτιστεί, εννοώ αν θεωρείς εσύ ότι είσαι χριστιανή ορθόδοξη. Και με το χριστιανή ορθόδοξη εννοώ ότι γιορτάζεις το Πάσχα των Ορθοδόξων, πηγαίνεις στις εκκλησίες των Ορθοδόξων κτλ κτλ.

Και για να είμαι ον τόπικ. Ούτε στην Ανάσταση δεν πάω πια. Αράζω στο καναπέ και περιμένω να γυρίσουν έτσι ώστε να φάμε :D

Δεν στο επιβάλλει κανείς το να πηγαίνεις. Και για μένα το να πηγαίνει κάποιος έτσι απλά για να θεωρείται "καλός χριστιανός" δεν μου λεει κάτι...

Και να προσθέσω ότι οι "σωστότεροι χριστιανοι" ειναι κατι ερημιτες που είναι μακρυα από εκκλησίες κτλ....


ΥΓ:Και καλα κανεις... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μαρω, δε θα παω στην εκκλησια επειδη μου το επιβαλλει καποιος. θα παω επειδη νιωθω ωραια. το να πηγαινεις στην εκκλησια να προσευχεσαι, να νιωθεις οτι εισαι στο σπιτι του θεου στον οποιο πιστευεις για μενα εχει μεγαλη σημασια. δεν ειναι το θεμα τι επιβαλλει ο χριστιαννισμος. ο χριστιαννισμος δε σου επιβαλλει τιποτα ειναι η θρησκεια που σου δινει το δικαιωμα της επιλογης.
για μενα λοιπον μαρω μου, ειναι ωραιο να πηγαινω στην εκκλησια, οχι για να φιλαω το χερι του καθε δηδεν παππα, αλλα γιατι νιωθω ηρεμια και αγαπη εκει μεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σε κηδείες και σε γάμους.

πς: οι κηδείες είναι περισσότερες απο τους γάμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
μαρω, δε θα παω στην εκκλησια επειδη μου το επιβαλλει καποιος. θα παω επειδη νιωθω ωραια. το να πηγαινεις στην εκκλησια να προσευχεσαι, να νιωθεις οτι εισαι στο σπιτι του θεου στον οποιο πιστευεις για μενα εχει μεγαλη σημασια. δεν ειναι το θεμα τι επιβαλλει ο χριστιαννισμος. ο χριστιαννισμος δε σου επιβαλλει τιποτα ειναι η θρησκεια που σου δινει το δικαιωμα της επιλογης.
για μενα λοιπον μαρω μου, ειναι ωραιο να πηγαινω στην εκκλησια, οχι για να φιλαω το χερι του καθε δηδεν παππα, αλλα γιατι νιωθω ηρεμια και αγαπη εκει μεσα.

Δεν έθιξα τον σκοπό με τον οποίο πας στην εκκλησία αλλά δεν μπορώ να δεχτώ να λες ότι επειδή δεν πας όσο θα ήθελες δεν είσαι και "σωστή χριστιανη"!!!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τακτικές επισκέψεις : Κάθε Ανάσταση (μια φορά το χρόνο δηλαδή)
Έκτακτες:
Σε κηδείες και σε γάμους.

πς: οι κηδείες είναι περισσότερες απο τους γάμους.
Και μη χειρότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εχω να παω σε εκκλησια απο εναν γαμο το 2003. Ειμαι αθεη, οποτε ο μονος λογος που μπαινω σε εκκλησια ειναι οι γαμοι, τα βαπτισια κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Σε κηδείες και σε γάμους.

πς: οι κηδείες είναι περισσότερες απο τους γάμους.

Βάλε και το sequel δηλ. τα μνημόσυνα...

όπου παρεμπιπτόντως έχω παρατηρήσει ότι στο after, στον καφέ δηλαδή, έχουν γίνει και πολύ μεγάλα γέλια μεταξύ φίλων που προσπαθούν να ξεφύγουν ή να ξορκίσουν τη στενοχώρια...

Αλήθεια, γιατί οι γάμοι γίνονται μόνο μια φορά? Πώς της ξέφυγε της εκκλησίας η οικονομική παράμετρος και δεν καθιέρωσε και 1-2 αναμνηστικές τελετές του γάμου?:P Έτσι για να το θυμόμαστε βρε αδερφέ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Αλήθεια, γιατί οι γάμοι γίνονται μόνο μια φορά? Πώς της ξέφυγε της εκκλησίας η οικονομική παράμετρος και δεν καθιέρωσε και 1-2 αναμνηστικές τελετές του γάμου?:P Έτσι για να το θυμόμαστε βρε αδερφέ...:D

παλι καλα δε λες:P δε φτανει που τον τρως τον αλλο στη μαπα καθε μερα και στο θυμιζει οτι ειστε παντρεμενοι να το γιορταζεις κιολας? :P:lol:

χριστουγεννα, πασχα και οποτε νιωσω εγω οτι θελω να παω... αυτο μπορει να ειναι και μια επισκεψη σ'ενα εκκλησακι που δεν εχει κοσμο ετσι να κατσω λιγακι να ηρεμησω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Για λόγους θρησκείας δεν πάω ποτέ! Μόνο για κοινωνικούς , αλλά και πολιτισμικούς. Ο Επιτάφιος κι η Ανάσταση για μένα δεν έχουν θρησκευτικό βάρος, το βλέπω σαν μέρος της πολιτισμικής μας παράδοσης! Και πηγαίνω!

Αλλά επειδή με ενδιαφέρουν οι εκκλησίες από πολιτισμικής, αρχιτεκτονικής ή καλλιτεχνικής άποψης, τις επισκέπτομαι παραπάνω από 1-2 φορές τον χρόνο, κατά βάση σε ταξίδια. Οπότε θα πάω και στη μικροσκοπική, νησιώτικη εκκλησίτσα, και στην καθολική και ούτως καθεξής. Πριν 2 μήνες για παράδειγμα πήγα σε προτεσταντική λειτουργία στο Aberdeen της Σκωτίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top