[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πλενομαι με το τζελ της αβεν (πολυ καλο, δοκιμαστε το), αλλα και παλι αυτη η ατιμη η diorshow δεν ξεκουναει με τιποτα! Μονο οταν το πρωι ξανακανω τα ματια με γαλακτωμα μπορω να πω οτι ειμαι εντελως αβαφη :S

Κι εγώ αυτό της Avene βάζω, όντως καλό. Βασικά μπορείς να πάρεις τα μαντηλάκια της Neutrogena που από την μία πλευρά είναι για peeling και από την άλλη λεία, και να τρίψεις τα μάτια με την λεία πλευρά. Δεν είναι για κάθε μέρα κατά την γνώμη μου, αλλά δε νομίζω ότι μιλάς για συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Για 1-2 φορες τη βδομαδα που βαφομαι πιο εντονα το θελω. Αυτα της neutrogena ηθελα ετσι κι αλλιως να τα τσιμπησω, ηρθε η στιγμη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
αχ σταλίτσα μου.... αν δε βαριόμουν να το κάνω αυτό, θα έβαζα κι ενυδατική :P
το μόνο που ίσως με σώσει εμένα (και τη Michelle) είναι που βάφομαι εξαιρετικά σπάνια
Ax κουε μου, ούτε αυτό θα με σώσει... Τελευταίως έχω αρχίσει να βάφομαι τα βράδια, πήρα κάτι σκιές που μου αρέσουν πολύ πάνω μου και γενικά έχει αρχίσει να μου αρέσει η εικόνα μου βαμμένη, ειδικά με τους έγχρωμους φακούς. Βέβαια και πάλι δεν βάφομαι all the time, τώρα που είμαι Αγρίνιο (τελικά φεύγω αύριο στις 4 το πρωί και όχι σήμερα στις 6 το απόγευμα που είχα προγραμματίσει γιατί μόλις γύρισαμε απο τα ΚΤΕΛ - Δεν υπήρχαν θέσεις!! :clapup:) βαφόμουν παρα μέρα το βράδυ ξέρω γω (αλλά επειδή ήταν κάτι που δεν υπολόγισα πριν έρθω δεν είχα ντεμακιγιάζ μαζί και κοιμόμουν με το βάψιμο :redface: Βέβαια μην φανταστείς τίποτα υπερβολικό, σκιά ή κραγιόν (ένα απο τα 2 κάθε φορά), λίγο μεικαπ στους μαύρους κύκλους και τη μύτη και ρουζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μισέλ μου, μπορείς να ξεβάφεσαι πλένοντας το πρόσωπό σου και με οποιοδήποτε σαπούνι και νερό (φυσικά είναι καλύτερο να έχεις ειδικό σαπούνι, αλλά από το να μείνεις βαμμένη..) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το κάνω το επόμενο πρωί με ένα που έχει ο Πάνος (είναι για λιπαρό δέρμα αυτό αλλά είναι το μόνο που υπάρχει για πρόσωπο). Το βράδυ όταν κοιμάμαι με τον Πάνο να σου πω την αλήθεια, δεν πολυθέλω να ξεβαφτω γιατί σκέφτομαι οτι αμα είναι να γίνει κάτι :redface: θέλω να είμαι πιο όμορφη :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε πριν κοιμηθείς λέμε.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε πριν κοιμηθείς λέμε.. ;)
Αυτό είναι λίγο δύσκολο για πρακτικούς λόγους στο Αγρίνιο... Όταν θα είμαστε Αθήνα οκ... Ούτως ή άλλως σε 8 ώρες φεύγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Άσε, το πιάσα. Ε για δέκα μέρες δεν υπάρχει θέμα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εμένα μου χάρησαν (ναι μου χάρησαν :P) κάτι μαντηλάκια καθαρισμού με αφρό της loreal που ΠΟΛΥ με βολεύουν όταν αποφασίζω να τα χρησιμοποιήσω η παλιοτεμπέλα :P
Τι είναι αυτά... είναι μαντηλάκια ντεμακιγιάζ τα οποία με το που τα βάζεις κάτω απ το νερό, κάνουν αφρό και δημιουργουν ουσιαστικά βρεγμένα πανάκια με αφρο καθαρισμου και κάτι σαν λοσιον και τριβεσαι και φεύγουν τα πάντα!
Ακόμα και η αδιάβροχη μάσκαρα (πάντα αδιάβροχη φοράω) αν επιμεινεις λιγο περισσότερο και ξοδέψεις κανα μαντηλάκι ακόμα ;)


Σταλίτσα μου σε ευχαριστώ... τέτοια να μου λες κουκλα μου να με ανεβάζεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλέ αν βαριέστε δοκιμάστε έναν αφρό ξεβαφτικό!! Απλώνεις, νεράκι, πάπαλα!
Είτε τον Happy derm της L' Oreal, είτε της Estee έναν... κι έχει και το βόδι σοπ! Αλλά της L' Oreal τον έχω καιρό και πολύ με βολεύει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι πλένομαι με ό,τι βρω μπροστά μου.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλέ ντροπή σας!!!
Μία περίοδο το έκανα κι εγώ αυτό΄, αλλά να κάτι μικρές γραμμούλες, κάτω από τα μάτια... τσάκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εμένα τα μάτια μου δεν έχουν γραμμούλες.. :clapup: (εκτός από όταν βάζω eyeliner! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
...λίγο μεικαπ στους μαύρους κύκλους και τη μύτη και ρουζ.


Μηηηηηη!!! Μη το κάνεις αυτό απαγορεύεται δια ροπάλου! Μου το έχει πεί φίλη μου αισθητικός κ το έχω ακούσει κ από άλλους να το λένε...Το γιατί κ πώς δεν το ξέρω. Αν θές μπορείς να πάρεις ένα καλό κονσιλερ, αυτό κάνω κ εγώ κ έχω δεί πολύ καλά αποτελέσματα!

ΚΕ μου την αλήθεια λέω! Έχεις τέλεια επιδερμίδα κ είσαι από τις τελευταίες που θα έπρεπε να κάνουν κάτι...:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ΚΕ μου την αλήθεια λέω! Έχεις τέλεια επιδερμίδα κ είσαι από τις τελευταίες που θα έπρεπε να κάνουν κάτι...:):)


αχουυυυυυυυυ τι καλό κορίτσι και πόσο το αγαπάωωωωωωωω
ματς μουτς ματς :kissing:
(έχεις καιρό να με δεις ε? απ το γάμο νομίζω? :P που να με δεις τωρα πως έχω γίνει :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μηηηηηη!!! Μη το κάνεις αυτό απαγορεύεται δια ροπάλου! Μου το έχει πεί φίλη μου αισθητικός κ το έχω ακούσει κ από άλλους να το λένε...Το γιατί κ πώς δεν το ξέρω. Αν θές μπορείς να πάρεις ένα καλό κονσιλερ, αυτό κάνω κ εγώ κ έχω δεί πολύ καλά αποτελέσματα!

Αν τις ξαναδείς μπορείς σε παρακαλώ να τις ρωτήσεις και γιατί; Πάντως μου φαίνεται καλύτερο το αποτέλεσμα με μεικαπ παρά με κονσίλερ. Αααα παρεμπιπτόντως, μεικαπ σε στικ εννοώ, υγρο δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ στη ζωή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Νομίζω πως δεν κάνει γιατί το δέρμα γύρω απο τα μάτια είναι πολύ λεπτό, το make up πολύ βαρύ και έτσι μπορεί να το κάνει να σπάσει και (μακροχρόνια) να εμφανιστούν γραμμούλες.Το βοδι σοπ έχει ένα προϊόν 3 σε 1 make up-πόυδρα-concealer είναι σαν πόυδρα compact με αρκετή υγρασία μέσα(δεν ξηραίνει) και το απλώνεις όπυς θέλεις και όπως θέλεις (πχ μόνο στα μάτια, μόνο στο T, η και σε όλο το πρόσωπο ως βάση μακιγιάζ.Είναι πολύ καλό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε soydelseur το κονσίλερ είναι πολύ πιο βαρύ απο το μεικαπ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Δίκιο έχεις! έτσι φαίνεται τουλάχιστον.Το make up έχει πιο λεπτόρευστη μορφή και απλώνεται πιο εύκολα.Κάτι κονσίλερ σαν στουπέτσια είναι.
Από την άλλη είναι ειδικά σχεδιασμένα για αυτή την περιοχή του προσώπου..
Εκτός και αν μας πουλάνε παραμύθα για να πωλήσουν πιο πολλά προϊόντα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εδώ ρε συ έχω διαβάσει σε περιοδικό συμβουλή οτι αν δεν έχεις κονσίλερ μπορείς να χρησιμοποιήσεις το μεικαπ που μαζεύεται στο στόμιο του μπουκαλιού επειδή είναι πιο παχύρευστο!! Πάντως όπως είπα, το μεικαπ που χρησιμοποιώ εγώ είναι στικ. Ισχύουν τα ίδια και γι'αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top