Ποιο είναι το μεγαλύτερο διάστημα που έχετε περάσει μακριά από το σύντροφο σας;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ποιό είναι το μεγαλύτερο διάστημα που έχετε περάσει μακριά απο το σύντροφο σας; Ποιό πιστευετε οτι είναι το μεγαλύτερο που θα αντέχατε χωρίς να αρχίσετε να υστεριάζετε σε καθημερινή βάση απέναντι σε όσους σας περιβάλλουν;

Εμένα αν και έχω σχέση εξ'αποστάσεως, δεν είναι τραγικά μεγάλο, ένας μήνας και κάτι ψιλά. Μετά τις 2 εβδομάδες πάντως αρχίζει και υπάρχει πρόβλημα, μου λείπει παααρα πολύ. Αν και το χειρότερο όλων είναι η πρώτη μέρα, που νιώθεις μια "απώλεια" :/:

Η ιδέα για το θέμα μου ήρθε μιας και σήμερα πρέπει να φύγω απο Αγρίνιο, στο οποίο πέρασα τις τελευταίες 2 εβδομάδες και θα κάνω να τον ξαναδώ μέχρι τουλάχιστον αρχές ιουνίου και είναι το μεγαλύτερο διάστημα που θα έχουμε περάσει χωριστά :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
χώρια είμασταν μόνο αν αυτός ή έγω λείπαμε σε ταξίδια για τη δουλειά μας: το πολύ 2 βδομάδες, δηλ.
αυτός που βιώνει περισσότερο την απώλεια ήταν πάντα αυτός που έμενε σπίτι. Ο άλλος είχε πάντα πράγματα να κάνει και να δει και να αγοράσει (:D) για τον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
3 ή 4 μήνες, δε θυμάμαι καλά!
Πάντως ήταν δύσκολο διάστημα...:(
(Δυστυχώς πλέον έχουμε χωρίσει...:(:(:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
μμμ.... από το Νοέμβριο μέχρι τον Απρίλιο πόσους μήνες είναι; :hmm:

Ε...τόσους....

Φανταράκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Από διακοπές Χριστουγέννων μέχρι διακοπές του Πάσχα (όταν πέσει Μάϊο) είναι πόσο 4 μήνες?... :(
Ε, τόσο! ... Είχα φτιάξει ένα ημερολόγιο που είχε μόνο αυτό το διάστημα και σβήναμε ημέρες.
Στο χαρτί φαίνονται πάντα λιγότερες... :)
Ευτυχώς που υπάρχει και το internet. :)
...άσε που σου δίνεται η ευκαιρία να ζήσεις κάτι που δεν το βιώνουν στην καθημερινότητά τους τα άλλα ζευγάρια: Τη στιγμή της επανασύνδεσης! :)


..και την άλλη βέβαια στιγμή του αποχωρισμού... αλλά όταν τελικά περάσει, όλο μαζί το πακέτο, γίνεται μια πολύ έντονη ανάμνηση και τίποτ' άλλο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
μμμ.... από το Νοέμβριο μέχρι τον Απρίλιο πόσους μήνες είναι; :hmm:

Ε...τόσους....

Φανταράκι :P

Aδεια δεν πήρε ποτέ τόοοσους μήνες?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Aδεια δεν πήρε ποτέ τόοοσους μήνες?:confused:

Είχε μπει στην σχολή δοκίμων στην Κρήτη (faith help...μπορεί να το λέω πάλι λάθος :P)... όπου έχουν άδεια ΣΚ.... ε... άντε να φτάσω εγώ Κρήτη... άντε να φτάσει αυτός εμένα... οπότε...ναι... έχουν περάσει τόσοι μήνες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εξι μηνες...κι οχι μια.Αλλα δυο φορες απο τοσο.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Πρέπει να'ναι κάπου κοντά στους 2,5 μήνες, μιας και είμαι φαντάρος. :|
Καλά τα λες Βίκυ για τη σχολή δοκίμων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
To περισσότερο ήταν 3-4 εβδομάδες κατά τη διάρκεια των φοιτητικών μου χρόνων που για τόσο γύρναγα στο πατρικό μου.

Στην τελευταία μου σχέση όμως είχαμε (λόγω ΚΑΚΙΣΤΟΥ timing) 2,5 μήνες που μία έφευγα εγώ για 2 βδομάδες για δουλειά, τον έβλεπα μια μέρα και έφευγε αυτός για καμιά 10αρια μέρες, με το που γύρναγε έπρεπε να ξαναφύγω εγώ κτλ. Σε μια από τις φορές τα "καταφέραμε" και συναντηθήκαμε μόνο στο...αεροδρόμιο [αυτός μόλις επέστρεφε και εγώ πετούσα σε 2 ώρες :(].

not nice :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εβδομάδα.. και είχα τρελαθεί. Γενικά δεν αντέχω την απόσταση καθόλου, μάλλον επειδή ήμουν πάντα εγώ αυτή που έμενε πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
2 εβδομάδες


το σεπτέμβριο που πάω αγγλία όμως :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
1,5 μηνας. Μεχρι τις 2-3 βδομαδες χαλαρα ειναι, μετα ειναι το ζορι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όχι με τον άντρα μου αλλά με σχέση στο παρελθόν....

γύρω στο 6μηνο :/: φαντάρος επίσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Το πολύ μία εβδομάδα και δε μου αρέσει καθόλου... :( Μετράω τις μέρες... Ευτυχώς δε γίνεται συχνά... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μμμ, 4-5 εβδομάδες. Αλλά ήμαστε σε φθορά...
Για τον πρώην μιλάω.

Με τον τώρα, 2 εβδομάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Γύρω στους 2,5 μήνες...που αλλού...στον στρατό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
1 μέρα :(

Ήθελα να πάω στη Λέρο να δώ την γιαγιά μου που πήρε την κάτω βόλτα έφηγα πέμπτή και θα ερχόταν σάββατο άλλα δεν άντεξε πήρε το επόμενο και ήρθε στην Λέρο παρασκευή. Δεν έχω περάσει πιο φρικτά στην ζωή μου, περίμενα με το ρολόι για να έρθει Σαββάτο, φρίκαρα όποιον ήταν δύπλα μου και με πήρε να μου πεί ότι έρχετε και ότι δέν αντέχει, περίμενα στο λιμάνι απο τις 9 το βράδυ και το καράβι θα ερχόταν 12:30, δεν περιγράφετε τι έγινε όταν τον είδα να βγαίνει απο το καράβι:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
4 μηνες.(κολαση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
το περισσότερο ήταν το πολύ 2 βδομάδες........ δηλαδή αιώνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top