Ας μοιραστούμε συμβουλές....

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
οι συμβουλές είναι διάφορες αποχρώσεις της στιγμής..., ανάλογα με την ψυχολογική κατάστασή του καθενός..., χρώμα που μπορεί να χρησιμοποιήσει, για να την τονίσει..., χρώμα που μπορεί να απορίψει, ωστέ να μείνει η ίδια....
έχουν απόλυτη σχέση με τη δομή του χαρακτήρα μέσα στον χρόνο και με την εξέλιξή της προσωπικότητας....

γι΄ αυτό αν θες να ακούσεις μια συμβουλή ή να δώσεις αντίστοιχα..., πρέπει να έχεις την δυνατότητα, να αλλάζεις τον εαυτό σου, όπως τον σκέφτεσαι και όχι οι σκέψεις να παραμένουν απλά λόγια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A_myrto

Νεοφερμένος

Η A_myrto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
σημασία δεν έχει πόσες φορές θα πέσεις κάτω,αλλά πόσο γρήγορα θα σηκωθείς και θα συνεχίσεις την προσπάθεια.!

εμπειρία δεν είναι ότι σου τυχαίνει στη ζωή αλλά την κάνεις με ότι σου τυχαίνει στη ζωή!

σκέψου πριν και μετά μίλησε.σταμάτα να μιλάς πριν σου πουν "φθάνει"!

Να μην κακολογείς τους συνανθρώπους σου, γιατί θα ακούσεις λόγια που θα σε κάνουν να λυπηθείς.
ΧΙΛΩΝ
Επιλέγω τους φίλους μου προσεκτικά Οι εχθροί θα με διαλέξουν μόνοι τους ... !!
ΑΡΑΦΑΤ
Η ελευθερία δεν αξίζει τίποτα, αν δεν συμπεριλαμβάνει την ελευθερία να κάνεις λάθη.
Μ.ΓΚΑΝΤΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
στη ζωή πρέπει να έχεις πολύ καλή φυσική κατάσταση..., γιατί κάποια στιγμή, ίσως χρειαστεί να τρέξεις
θα πρέπει να είσαι έτοιμος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
το μεγαλύτερο μειονέκτημα για εμένα, όταν διανοηθείς να αρχίσεις να κοροιδεύεις τον εαυτό σου....
αν ξεκινήσεις, σταμάτησε το γρήγορα..., γιατί μετά θα είναι αυτός που κοροιδεύει εσένα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
το μεγαλύτερο μειονέκτημα για εμένα, όταν διανοηθείς να αρχίσεις να κοροιδεύεις τον εαυτό σου....
αν ξεκινήσεις, σταμάτησε το γρήγορα..., γιατί μετά θα είναι αυτός που κοροιδεύει εσένα....
Ώρε λεβέντη Apro, μή τα βάζεις τόσο με τον εαυτό σου μωρέ. Άστον λίγο ποιό ελεύθερο και άς σε κοροϊδέψει και λίγο !
Μή ξεχνάς πως είναι ο καλύτερος φίλος σου. Σχώρα του και κανένα λάθος! Και μόλις το κάνεις θα σε ανταμείψει στο επόμενο βήμα σου και δίχως να ζητά ανταλλάγματα, να είσαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
το να ρίχνεις τις ευθύνες γύρω σου, είναι μια ψευδαίσθηση, φίλε μου..., τα χρειάζομαι και με το παραπάνω....
είμαι πολύ έξυπνος, αλλά όχι λειτουργικός..., τί να την κάνω την εξυπνάδα μου σούπα...; δεν αρκεί να είσαι έξυπνος, φιλότιμος, να έχεις την αγάπη μέσα σου, αν δε μπορείς να τα διοχετεύσεις στο περιβάλλον..., δε μπορείς να λες οτί είσαι καλός και ότι ενδιαφέρεσαι γι' αυτούς που αγαπάς, όταν χάνεις τον εαυτό σου στο πέρασμα..., αν δεν αποδεχτείς τον εαυτό σου γι' αυτό που πραγματικά είσαι, δε μπορείς να αποδεχτείς τίποτα....
σκέψου αυτό..., αν είχαν οι αρχαίοι μια φριτέζα, δε θα μπορούσαν να τη χρησιμοποιήσουν, γιατί δεν είχαν ηλεκτρικό..., κάπως έτσι νιώθω και εγώ, σαν φριτέζα σε λάθος εποχή, δηλ. άχρηστος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

volt

Νεοφερμένος

Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
σκέψου αυτό..., αν είχαν οι αρχαίοι μια φριτέζα, δε θα μπορούσαν να τη χρησιμοποιήσουν, γιατί δεν είχαν ηλεκτρικό..., κάπως έτσι νιώθω και εγώ, σαν φριτέζα σε λάθος εποχή, δηλ. άχρηστος....

:thumbup:

Η ζωή είναι ένα παλιό θέατρο, με νοθευμένο σενάριο και μαριονέτες για ηθοποιούς... :confused:

Δεν το έχω διαβάσει πουθενά, χθές μου ήρθε και το σχημάτισα.. (τελείως νηφάλιος :P )

:drunk::beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:thumbup:

Η ζωή είναι ένα παλιό θέατρο, με νοθευμένο σενάριο και μαριονέτες για ηθοποιούς... :confused:

Δεν το έχω διαβάσει πουθενά, χθές μου ήρθε και το σχημάτισα.. (τελείως νηφάλιος :P )

:drunk::beer:

...Τι ωραιο που ειναι να σαι μια μαριονετα, που σε κινουν δαχτυλα απο τα ψηλα και σε πανε περα δωθε περα δωθε αλλοτε στα καλα, αλλοτε στα κακα... κι ομως δε θα μπορουσε να υπηρχε αυτο το παλιοθεατρο χωρις εσενα.. εισαι αυτη η μαριονετα που κανει τον αλλον να κλαιει και να γελα..

Κι εμενα τωρα μου ρθε!
Γεια μας!:beer::drunk:

υγ. Ειμαι 100% νηφαλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
κάπου το πάτε εσείς..., και εγώ για να είμαι ειλικρινής, νηφάλιος είμαι σήμερα.... και για να είμαι ειλικρινής, στις πιο πολλές εμφανίσεις μου, δεν ήμουν..., είμαι και λίγο ψεύτικος..., μέχρι πολύ, θα έλεγα....

αν δεν είσαι νηφάλιος, μη δώσεις ποτέ συμβουλή..., αν είσαι, ξανασκέψου το....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

volt

Νεοφερμένος

Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
...Τι ωραιο που ειναι να σαι μια μαριονετα, που σε κινουν δαχτυλα απο τα ψηλα και σε πανε περα δωθε περα δωθε αλλοτε στα καλα, αλλοτε στα κακα... κι ομως δε θα μπορουσε να υπηρχε αυτο το παλιοθεατρο χωρις εσενα.. εισαι αυτη η μαριονετα που κανει τον αλλον να κλαιει και να γελα..

Κι εμενα τωρα μου ρθε!
Γεια μας!:beer::drunk:

υγ. Ειμαι 100% νηφαλια.

Σευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :D

...ο κσθένας δίνει σε κάθε συμβουλή διαφορετικό νόημα με βάση τον χαρακτήρα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
αν δε σου δίνουν τίποτα, δώσε ότι σου έχει απομείνει..., και να ξέρεις, οτί θα μπουν στον κόσμο σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :D

...ο κσθένας δίνει σε κάθε συμβουλή διαφορετικό νόημα με βάση τον χαρακτήρα του.

Βασικα δε σου ειπα καλα λογια. Στην πραγματικοτητα δεν ειπα ουτε καλα ουτε κακα.
Απλως ειδα αυτο το ποστ και το συνεχισα σαν ''συνεχεια ας πουμε της σκεψης''..
Οποτε μη μου λες ευχαριστω χωρις λογο.
Ουτε συμβουλη εδωσα. Λοοοολ.:P


Ον τοπικ(γενικα μιλαω τωρα, δεν αναφερομαι σε σενα), εχω ξαναπει και παλιοτερα, πως το χω σαν αρχη να μη δινω συμβουλες. Θεωρω πως ολα στη ζωη τα παθηματα γινονται μαθηματα, απο τους αλλους λιγα μαθαινουμε εως και τιποτα. Βεβαια ειναι σα να καταρριπτω το θρεντ ετσι αλλα προθεση μου ειναι να δειξω πως πρωτα μετρα η πραξη μετα η θεωρια σε κατι τετοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
συμβουλές μπορεί να ακούσεις πολλές, από ηλικιωμένους ανθρώπους, αλλά μπορεί να ακούσεις και από ένα μικρό παιδί....
πως μπορεί ένα μικρό παιδί να γνωρίζει το καλύτερο για εσένα, χωρίς να έχει εμπειρίες...;
μήπως το κάθετι εμπεριέχει μία δόση αλήθειας και μία δόση μύθου...;
μία συμβουλή από μεγάλο άνθρωπο, βασίζεται στην εμπειρία..., μία συμβουλή από ανήλικο, βασίζεται στο άγνωστο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

είμαι πολύ έξυπνος,
σκέψου αυτό..., αν είχαν οι αρχαίοι μια φριτέζα, δε θα μπορούσαν να τη χρησιμοποιήσουν, γιατί δεν είχαν ηλεκτρικό..., κάπως έτσι νιώθω και εγώ, σαν φριτέζα σε λάθος εποχή, δηλ. άχρηστος....
Ανάμμεσα σε αυτό που νομίζεις και αυτό που είσαι, πρακτική σημασία και μετρήσημο μέγεθος είναι αυτό που είσαι. Ο λόγος είναι πως στηριζόμενος σε αυτό που είσαι, κάνεις τις απαραίτητες αλλαγές στην φριτέζα!
Ακόμα μιά ερώτηση, άν οι αρχαίοι δέν γνώριζαν αυτά που γνώριζαν και τροποποίησαν με την σειρά τους, ποιά δυνατότητα θα είχε η φριτέζα σου να καλύψει τον χώρο που δικαιωματικά της ανήκει και καλύπτει σήμερα ;
Αξία δέν έχει σάν τί νοιώθεις πως είσαι και τί θα μπορούσες να κάνεις, αλλά το τί κάνεις σύμφωνα με αυτό που είσαι!
Κάπου στο 1980 και κάτι θυμάμαι να ακούω ΘΑ, ΘΑ, ... ΘΑ ΕΚΤΡΕΨΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΧΕΛΩΟ ΠΟΤΑΜΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΟΙΩΘΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΑΝ.
ΜΗ ΜΕΝΕΙΣ ΣΤΟ ΤΙ ΘΑ... ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Συμβουλή προς συμβουλάτορες (γενικώς) "συμβούλευε τα μη ήδιστα, αλλά τα κράτιστα" :beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
το να δίνεις συμβουλές, μπορεί να είναι σημάδι χαμηλής αυτοεκτίμησης και μπορεί να πηγάζει από διαταραγμένη προσωπικότητα....

αυτός που δεν έχει τί να κάνει..., τί θα κάνει...; θα δώσει συμβουλές....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
το να δίνεις συμβουλές, μπορεί να είναι σημάδι χαμηλής αυτοεκτίμησης και μπορεί να πηγάζει από διαταραγμένη προσωπικότητα....
Κάτσε βρε Άπρο, αυτή είναι βαριά κατηγορία. Δώσε μας μια αιτιολόγηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
το να δίνεις συμβουλές, μπορεί να είναι σημάδι χαμηλής αυτοεκτίμησης και μπορεί να πηγάζει από διαταραγμένη προσωπικότητα....

αυτός που δεν έχει τί να κάνει..., τί θα κάνει...; θα δώσει συμβουλές....
Επειδή μπήκα στον κόπο να κάνω ένα διάλογο με τα λεγόμενά σου, θα ήθελα σε παρακαλώ να μου απαντήσεις στην ποιό κάτω ερώτηση. Να εκλάβω πως τα ποιό πάνω γραφόμμενά σου απευθύνονται σε εμένα ;
Θα απαντήσω ανάλογα με την τοποθέτησή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
ποιά δυνατότητα θα είχε η φριτέζα να καλύψει τον χώρο που δικαιωματικά της ανήκει και καλύπτει σήμερα ;

Με όλο το σεβασμό, δε νομίζω ότι μπορεί να απαντηθεί τούτη η ερώτηση....:hmm:
Όχι τουλάχιστον, με βάση τα δεδομένα της πραγματικότητας και τους νόμους της ορθής νόησης :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Με όλο το σεβασμό, δε νομίζω ότι μπορεί να απαντηθεί τούτη η ερώτηση....:hmm:
Όχι τουλάχιστον, με βάση τα δεδομένα της πραγματικότητας και τους νόμους της ορθής νόησης :hehe:
Επειδή κάτι που γράφουμε μπορεί τόσο να εξηγηθεί, όσο και να παρεξηγηθεί, επανέρχομαι για να εξηγήσω τί εννοούσα γράφοντας για τον χώρο που καταλαμβάνει μιά φριτέζα.
Άν δέν είχαν προηγηθεί οι εφευρέσεις απο τις οποίες προέκυψε η ανάγκη και αυτή την ανάγκη ήρθε με την σειρά της να καλύψει με την εφεύρεσή της η φριτέζα; Ο χώρος που κάλυψε η φριτέζα, καθώς προκύπτει απο την ανακάλυψή της και μετά, θα ήταν κενός, δηλαδή απλά δέν θα μπορούσαμε να δούμε την μή ανακαλυφθείσα φριτέζα. Αλλά για να δώσω συνοχή στα λεγάμενά μου, αποτελούσε απάντηση στον ισχυρισμό του Apro, ο οποίος λέει ούτε λίγο ούτε πολύ πως νοιώθει σάν φριτέζα σε μιά άλλη εποχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top