Apple iTunes

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν ξερω πως να κανω τα παρακατω και εχω φτασει σε σημειο να επιθυμω το wm

  1. Πως μπορω να κανω προσωρινες λιστες; Δλδ ειναι σπαστικο να ειμαι στην library λιγο πριν τελειωσει το κομματι ωστε να επιλεγω το επομενο. Ομως δεν θελω να κανω playlist.
  2. Επισης πως μπορω να του πω οτι τραγουδια εχει αυτος ο χ φακελος που δεν υπαρχει στην library να το προσθετει στην library ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
www.winamp.com
Το καλύτερο media library και 10 φορές πιο γρήγορη διασύνδεση με το ipod
(συν του ότι είναι ούτως ή άλλως ο καλύτερος music player εδώ και χρόνια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
tο winamp ποτε δεν μου αρεσε... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Γιατί; :confused::confused::confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν ξερω ... απλα ποτε δεν με εμπενευσε το περιβαλλον του ... ασε που ειμαι και λιγο δεμενος με το itunes μιας και αγοραζω καμια φορα κομματια απο εκει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Όταν δεις το media library του winamp δεν νομίζω να ασχοληθείς με την παρωδία το itunes.. μπλιαχ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
το εχω δει το media library και δεν μου αρεσε ... τεσπα ... σου εξηγισα οτι εκτος και απο θεμα αρεσκιας εχει κανει και με θεμα δυνατοτητων... αγοραζω συχνα απο το καταστημα της apple μουσικη ...

τεσπα ... ειμαστε πολυ οfftopic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
υπαρχει ενα ξεχωριστο προγραμμα που μου επιτρεπει να κανω αυτο που ζηταω στο 2.

Θα το βρειτε εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
το itunes γενικα μου κανει την ζωη κολαση στην δουλεια, εχω τους διαυθυντες να με πρηζουν ολη μερα επιδει δεν κανει connect το ipod τους....

βρηκα την λυση.....λεγεται group policy και εξω τα ακατανομαστα προγραμματα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για οσους ενδιαφερονται βγηκε η εκδοση 7. Οι περισσοτερες αλλαγες γιναν στο interface. Επισης εχει βελτιωθει ο manager των podcast :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Παρατηρώ ότι όταν βλέπω κάποιο βιντέο και το έχω στο 100% και πάνω, του μεγέθους του βίντεο, το παράθυρο, το βίντεο σέρνεται στην ουσία βλέπω frames

Το ίδιο συνέβαινε και με το visualizer αλλά όταν από τις ρυθμίσεις έβγαλα την επιλογή του directx, δλδ να μην χρησιμοποιεί στο visualizer το directw φτιάχτηκε ...

Δεν νομίζω να είναι φταίει ο υπολογιστής μου επειδή σαν επεξεργαστή έχω AMD 4200+ x2, 2GB RAM @ 400mhz , ATI X1300Pro DDR2 256ΜΒ

Καλά ΤΟΣΟ βαρύ είναι το itunes; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στο άσχετο μου πετάει το παρακάτω μήνυμα κάθε 5-10 λεπτά
2010-04-22_1233.png
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Μήπως έχεις μπουκώσει υπερβολικά την βιβλιοθήκη;; :worry::confused:
Αν και δεν θυμάμαι να υπάρχει όριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μήπως έχεις μπουκώσει υπερβολικά την βιβλιοθήκη;
Έχω περίπου 40GB, αλλά τι με αυτό; Δεν και τόσοοοο μεγάλη βιβλιοθήκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Το Apple iTunes λειτουργεί καλά σε Windows ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπέροχα :)
Υ.γ.: Να προσέχεις όμως να έχεις tags
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Υπέροχα :)
Υ.γ.: Να προσέχεις όμως να έχεις tags

Χμμ...Αν κατάλαβα καλά τα tags είναι η πληροφορία "πίσω" από τα τραγούδια (όπως τίτλος, τραγουδιστής κτλ). Τι γίνεται όμως αν δεν υπάρχουν tags?Και το πρόβλημα -της έλλειψης tags- δημιουργείται μόνο στα windows ή και στα mac? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θέτεις μια ωραία ερώτηση.
Νομίζω
ότι οι περισσότεροι player (media player, winamp κτλ) δεν έχουν πρόβλημα, ειδικότερα δε αν χρησιμοποιείς το "Library" αλλά απλά ανοίγεις τον σχετικό φάκελο και "περνάς" σε κάποια πρόχειρη playlist.

Το iTunes έχει μια ιδιομορφία, είναι πιο "υποχρεωτικό" να χρησιμοποιείς την Library, εκτός ότι πιάνει ένα τεράστιο τμήμα της οθόνης, κάθε φορά που "απλά" ανοίγεις ένα τραγούδι, το περνάει στην Library. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα αν δεν διατηρείς τα tags σωστά, η Library να γεμίζει με εγγραφές του τύπου "Track #1" και "Track #12". Προσωπικά επειδή έχω ψύχωση με τα tags και όλα τα mp3s έχουν συμπληρωμένα ακόμη και το πεδίο Genre, το iTunes με βολεύει απίστευτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Θέτεις μια ωραία ερώτηση.
Νομίζω
ότι οι περισσότεροι player (media player, winamp κτλ) δεν έχουν πρόβλημα, ειδικότερα δε αν χρησιμοποιείς το "Library" αλλά απλά ανοίγεις τον σχετικό φάκελο και "περνάς" σε κάποια πρόχειρη playlist.

Το iTunes έχει μια ιδιομορφία, είναι πιο "υποχρεωτικό" να χρησιμοποιείς την Library, εκτός ότι πιάνει ένα τεράστιο τμήμα της οθόνης, κάθε φορά που "απλά" ανοίγεις ένα τραγούδι, το περνάει στην Library. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα αν δεν διατηρείς τα tags σωστά, η Library να γεμίζει με εγγραφές του τύπου "Track #1" και "Track #12". Προσωπικά επειδή έχω ψύχωση με τα tags και όλα τα mp3s έχουν συμπληρωμένα ακόμη και το πεδίο Genre, το iTunes με βολεύει απίστευτα.

Δυστυχώς, δεν έχει τύχει να χρησιμοποιήσω σε σταθερή βάση την βιβλιοθήκη σε τέτοιου είδους προγράμματα γιατί εκτός των άλλων μου φαίνεται κάπως δύσχρηστη. Μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο την λογική; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η έννοια της βιβλιοθήκης, έχει την ίδια λογική με την βάση δεδομένων. Δηλαδή ανεξαρτήτως που και πως ακριβώς είναι αποθηκευμένα στον δίσκο η μουσική, εσύ ανά πάσα στιγμή μπορείς να βρεις ότι θέλεις απλά γράφοντας της σχετικές λέξεις κλειδιά ή κάνοντας προβολή με κάποιο κριτήριο (π.χ. καλλιτέχνης, album, είδος κτλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top