Eurovision 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Τρία γρήγορα σχόλια για την εμφάνιση της Ελλάδας:

1. Ο Γιώργος γιατί ήταν σαν αγουροξυπνημένος;;;;
2. Γιατί ήταν βραχνιασμένος;;;;;
3. Γιατί δεν έδειξαν τη σκηνή με τα τύμπανα;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα τυμπνα οντως χαθηκαν λιγο..κοτσανα του σκηνοθετη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η παρουσιαση του τραγουδιου ηταν καλη...το ιδιο το τραγουδι ειναι αθλιο και χαζο.
Βεβαια σιγα τον ανταγωνισμο...τα περισσοτερα ηταν επιεικως απο αδιαφορα εως γελοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lemOnbush

Νεοφερμένος

Η Λεμονιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Η παρουσιαση του τραγουδιου ηταν καλη...το ιδιο το τραγουδι ειναι αθλιο και χαζο.
Βεβαια σιγα τον ανταγωνισμο...τα περισσοτερα ηταν επιεικως απο αδιαφορα εως γελοια...
Βασικά θα έλεγα το αντίθετο....Η παρουσίαση θέλει λίγο βελτίωση....
Ειδικά η σκηνική παρουσία του Αλκαίου.Όσο για το τραγούδι, μου αρέσει πάρα πολύ αν και δεν είναι του στυλ μου τέτοια τραγούδια.Πρώτη φορά μετά από καιρό που στέλνουμε τραγούδι με ελληνικό στίχο (και στοιχείο). Και το ΟPA το βρίσκω πολύ catchy. Θα μάθουμε στους ξένους πώς γλεντάμε.... :p

Επιεικώς τραγικά θα τα χαρακτήριζα τα υπόλοιπα κομμάτια...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Acheron

Νεοφερμένος

Ο Acheron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Το τραγούδι μας δεν μου άρεσε, και ναι ακούγονται σαν ζουλού λίγο με το "Ου"
Άρεσε σε κανέναν άλλον το κομματάκι της Φιλανδίας? Θάθελα να το δώ στον τελικό, αλλά γούστα είναι αυτά........

Πάντως είναι ενδιαφέρον που κατάφεραν οι άλλες χώρες να κάνουν το κομμάτι μας να φαίνεται καλό, τι τραγικά κομμάτια....καθαρά eurovisiονικά...δεν τα ξαναακούς ποτέ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Άρεσε σε κανέναν άλλον το κομματάκι της Φιλανδίας?
μου φανηκε τραγικο προσωπικα..
καλα μου φανηκαν της Αλβανιας και Ισλανδιας αλλα και το ιδιορυθμο του βελγιου ισως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αααα ξεχασα να σας πω...

ερωτευτηκα χτες...

https://www.youtube.com/watch?v=GlRq8E_Teoc
:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Acheron

Νεοφερμένος

Ο Acheron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Btw η Ισλανδία βρήκε και κοπέλες για τις δεύτερες φωνές που ταιριάζουν με την τραγουδίστρια στα κιλά!

Για να μην μου την πείτε: Το ότι η τραγουδίστρια έχει τα κιλάκια της είναι απολύτως φυσιολογικό, το να την matchάρουν με χοντρούλες στα back vocals επίσης αφράτες όμως δείχνει ότι αυτοί το σκέφτηκαν λίγο παραπάνω αλλά τελικά το τόνισαν με αυτό το full-chubby concept.

Ειλικρινά μην μου επιτεθείτε δεν λέω κάτι κακό για τις κυρίες, απλά για την σκηνοθεσία του όλου θέματος. Δεν μου άρεσε πάρα πολύ σαν κίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Btw η Ισλανδία βρήκε και κοπέλες για τις δεύτερες φωνές που ταιριάζουν με την τραγουδίστρια στα κιλά!

Για να μην μου την πείτε: Το ότι η τραγουδίστρια έχει τα κιλάκια της είναι απολύτως φυσιολογικό, το να την matchάρουν με χοντρούλες στα back vocals επίσης αφράτες όμως δείχνει ότι αυτοί το σκέφτηκαν λίγο παραπάνω αλλά τελικά το τόνισαν με αυτό το full-chubby concept.

Ειλικρινά μην μου επιτεθείτε δεν λέω κάτι κακό για τις κυρίες, απλά για την σκηνοθεσία του όλου θέματος. Δεν μου άρεσε πάρα πολύ σαν κίνηση.

xaxaxa χτες με τη μητερα μου σχολιαζαμε ακριβως το ιδιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Καλημέρα κι από μένα.:)

Πάμε να δούμε ποιες χώρες πέρασαν στον τελικό. Θα γράψω και δικά μου σχόλια για το κάθε τραγούδι (η σειρά είναι τυχαία).



Συμπαθητικό τραγουδάκι, μου άρεσε υπερβολικά ο τύπος που χόρευε.


Παράξενο τραγούδι. Νομίζω οτι είτε θα το αγαπήσεις είτε θα το μισήσεις. Εμένα μου άρεσε από την πρώτη στιγμή. Δε θα με χάλαγε να κέρδιζε κιόλας.


Ο ξανθός Κωστέτσος στα νιάτα του τον λέω εγώ. Σοκαρίστηκα όταν άκουσα οτι το έχει γράψει ο Goran Bregovic. Το τραγούδι εν τέλει μου άρεσε, με χαλάει λίγο ο τραγουδιστής. Αλλά οκ, εδώ είναι Βαλκάνια!


Ένα βαρετό ροκ κομμάτι. Συμπαθητικός ο τραγουδιστής. Δεν περίμενα να περάσει.


Έχω αμφιλεγόμενα συναισθήματα για αυτό το τραγούδι. Ενόσω στην αρχή μου άρεσε, τώρα μου φαίνεται κάπως βαρετό. Πάντως ήταν όντως μαγκιά του που τραγούδησε μόνος στη σκηνή χωρίς φωνητικά, απλά με μια κιθάρα. Δε θα μου κάνει καθόλου εντύπωση αν κερδίσει κιόλας - αν και δε θα το ήθελα.


For the name of sweet Mary, what is she wearing??????
Σοκ που πέρασε αυτό το τραγούδι...


Ο Γιώργος μου φάνηκε αγουροξυπνημένος και βραχνιασμένος. Με χάλασε που δεν έδειξαν τη σκηνή με τα τύμπανα παρά μόνο στο τέλος. Πάντως αν μη τι άλλο ήταν πρωτότυπο τραγούδι - σε σύγκριση με τα υπόλοιπα - και ήταν στη γλώσσα μας.


Κοιμισιάρικο...



Έλεος, τι μαλακία ήταν αυτή;;;;


Η Chiara της Ισλανδίας. Πολύ καλό τραγούδι, προβλέπω να πάρει καλή θέση.

Πάμε τώρα σε σχόλια για αυτά που δεν πέρασαν:



Χάλια μαύρα.....



Μου άρεσε αυτό το τραγούδι. Κρίμα που δεν πέρασε.



Πολύ όμορφη φωνή, μου έκανε εντύπωση που δεν πέρασε.



Προσωπικά μου αρέσουν τα παραδοσιακά τραγούδια κάθε χώρας. Χαρούμενο τραγουδάκι.



Χμμ περίμενα να περάσει αν και με εκνεύριζε πολύ η τραγουδίστρια.



Ίου σκέτος θόρυβος...


  • F.Y.R.O.M.

Απαξιώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
For the name of sweet Mary, what is she wearing??????
Σοκ που πέρασε αυτό το τραγούδι...
πραγματικα δεν θεωρεις οτι επρεπε να περασει?
ηταν απο τα καλυτερα για μενα..το περιμενα οτι θα περασει..

τι φοραει?τι? τα σχεδια στην μπλουζα σε πειραξαν?

εδω εχουμε δει τοα ξεκωλα στη σκηνη η Αλβανια σε πειραξε?

ειναι δυνατον να σου αρεσε το σουργελο -τσιρκο Σερβια και οχι η τραγουδαρα της Αλβανιας..?
ευτυχως που υπηρχε και αυτη και ξυπνησα στο τσακ..ειμουν κοιμισμενος με αλλα τραγουδια..
μιλαμε για πολυ ροχαλητο..

η Λεττονια ειναι σοκ που δεν περασε...



και το Οπα εχει πολλα μηνυματα για την κριση τα δανεικα κλπ..οι στοιχοι ειναι καθαρα για την κριση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Τα ρούχα της ήταν χάλια... Δεκαετία του 80, μόνο το μαλλί αφάνα της έλειπε...

Το οτι δε μου αρέσει κάτι δε σημαίνει οτι μου αρέσει κάτι άλλο. Και καλώς ή κακώς στη eurovision όλα μετράνε. Πώς να το κάνουμε, αν η άλλη δεν είναι εμφανίσιμη ή φοράει χάλια ρούχα, με χαλάει, λυπάμαι που το λέω. Της Ισλανδίας το τραγούδι νομίζεις δε θα πήγαινε καλύτερα αν η τραγουδίστρια ήταν πιο αδύνατη;;; Το ίδιο κι η Chiara τόσα χρόνια που την παλεύει;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν τα εξής κομμάτια :

- Tom Dice - Me And My Guitar
- Lena - Satellite
- Juliana Pasha - It's All About You

Ίσως και λίγο αυτό.
Τα άλλα ούτε που τα θυμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τα ρούχα της ήταν χάλια... Δεκαετία του 80, μόνο το μαλλί αφάνα της έλειπε...
δεν ειμαι ενδυματολογος..το τραγουδι λεω οτι ηταν καλο..και γενικα αρεσε απο οτι καταλαβα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν τα εξής κομμάτια :

\
- Lena - Satellite
\

το ξερεις οτι η γερμανιδα δε δινει συνεντευξεις σε ελληνες δημοσιογραφους?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikitwinaki

Νεοφερμένος

Η Nikitwinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Το τραγούδι που μας εκπροσωπεί είναι κάκιστο.

Βλέποντας λοιπόν το θέμα που ανοιξε η Χιμέλα μου έκανε εντυπωση ο τίτλος του τραγουδιού του Βελγίου.
"Me and My Guitar". Μπήκα και το άκουσα και πραγματικά είναι ένα εξαιρετικό κομμάτι.

Μπράβο!:)

Μάρω θα συμφωνήσω μαζί σου...χτες δεν παρακολουθήσαμε πολύ κέφι τον 1ο ημιτελικό, καθώς δεν μ' αρέσει ιδιαίτερα η φετινή συμμετοχή μας... μου τράβηξε την προσοχή όμως μόνο το τραγούδι του Βελγίου....ο ερμηνευτής (νομίζω λέγεται Tom Dice) είναι καταπληκτικός....οι στίχοι και η μουσική είναι επίσης ενδιαφέρον....πιστεύω το καλύτερο τραγούδι του πρώτου ημιτελικού που για εμένα κατέφερε να ξεχωρίσει ανάμεσα στις αμέτρητες μπαλάντες...!:whistle::clapup::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nikitwinaki

Νεοφερμένος

Η Nikitwinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν τα εξής κομμάτια :

- Tom Dice - Me And My Guitar
- Lena - Satellite
- Juliana Pasha - It's All About You

Ίσως και λίγο αυτό.
Τα άλλα ούτε που τα θυμάμαι.

Συμφωνώ με τις προτιμήσεις και προτιμώ το τραγούδι του Βελγίου από το "ΟΠΑ" του Αλκαίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εγω χθες ακουσα πρωτη φορα το τραγουδι μας και μπορω να πω οτι προκειται για τρελη βκακεια αλλα συγκριτικα με τα υπολοιπα της eurovision καλο ειναι...αντε να δουμε τι θα κανουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top