• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ροχαλητό

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αν υπάρχει αντίστοιχο θέμα ας μετατεθεί εκεί απλά εγώ δεν βρήκα κατι.
Λοιπόν τους τελευταίους μήνες άρχισα να ροχαλίζω από ότι μου λέει ο καλός μου.Αναγκάζεται ο καημένος και πηγαίνει στον καναπέ όταν η κατάσταση γίνεται απελπιστική.Πήρα προχτές αυτοκόλλητα από το φαρμακείο για το ροχαλητό και είναι πολύ καλύτερη η κατάσταση.Προχτές δεν πρέπει να ροχάλισα(δεν άκουσε ο Δημήτρης κάτι) και χτες λιγάκι αλλά μόλις με γύρισε σταμάτησα.Πάντως απο πιο πρίν ροχάλιζα όταν ήμουν πολύ κουρασμένη ή μπουκωμένη.Παλιότερα είχα κοιτάξει για κρεατάκια αλλά δεν είχα.Γιατί γίνεται αυτό?Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
να πας στον γιατρο να σου λυσει τις αποριες σου. Το ροχαλητο δεν ειναι κατι ασημαντο, πρεπει να το προσεξεις γιατι υπαρχει περιπτωση να παθαινεις sleep apnea και να προκαλεσει αργοτερα επιπτωσεις στην καρδια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Σε ωτορινολαρυγγολόγο πρέπει να πάω?Ή σε άλλο γιατρό?Και ρε γ@μwτ0 παρόλο το αυτοκόλλητο πάλι τα ίδια.:/:Και ο Δημήτρης ο καημένος στον καναπέ...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ναι, ωτορινολαρυγγολογο. Τον Δημητρη σου εγω παντως τον καταλαβαινω. Ουτε εγω το μπορω το ροχαλητο. Αν δε θελετε να κοιμαστε ξεχωριστα, μεχρι να πας στο γιατρο κι ακολουθησεις αγωγη και για λιγο καιρο (καπνιζεις? επιβαρυνει, αν ναι) , συζητηστε την περιπτωση να χρησιμοποιησει ωτοασπιδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Όχι δεν καπνίζω...Απλά απο πέρυσι πήρα κάποια κιλάκια.Μήπως φταίει κ αυτό?Δεν είμαι πολύ χοντρη πάντως.Τελοσπάντων είναι πολύ άσχημο συναίσθημα γιατι νιώθω χάλια.Δεν μπορώ να κάνω κάτι για να το αλλάξω(προς το παρόν)κ αυτό μου τη δίνει πολύ!:mad:Και με ενοχλεί κ μένα γιατι όταν ξυπνάω το πρωί καταλαβαίνω αν έχω ροχαλίσει το βράδυ..Νιώθω κάπως το στόμα μου και τον λαιμό μου...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
παιζουν ρολο και τα κιλα. Εγω πιστευω πως πρεπει να πας σε παθολογο αρχικα και μετα αυτος μπορει να σε στειλει σε καποιον ειδικο. Πες στον συντροφο σου να προσεξει πως ροχαλιζεις και πως αναπνεεις το βραδυ. Αν σταματας την αναπνοη για αρκετα δευτερολεπτα (πχ γυρω στα 10), να το αναφερεις στον γιατρο σου. Ευχομαι να το παθαινεις απο την κουραση και τα παραπανω κιλα και να μην ειναι τιποτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι παιζουν και τα παραπανισια κιλα καποιον ρολο στο ροχαλητο..
Η γλωσσα φραζει την αναπνευστικη οδο με αποτελεσμα να δυσκολευται η αναπνοη εξου και το ροχαλητο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι παιζουν και τα παραπανισια κιλα καποιον ρολο στο ροχαλητο..
Η γλωσσα φραζει την αναπνευστικη οδο με αποτελεσμα να δυσκολευται η αναπνοη εξου και το ροχαλητο

Ισχύει.Και μάλιστα κιλά και άγχος είναι κακός συνδιασμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top