Όταν μας επιβάλλουν συγκεκριμένο dress code...

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εμεις στη δουλεια μας δεν εχουμε τετοιους περιορισμους σε ντυσιμο κλπ...
αν και ειναι δημοσιο και εχουμε να κανουμε με κοσμο γενικοτερα ντυνομαστε οπως ακριβως θελουμε...
εγω ποτε δεν πηγα στη δουλεια ντυμενη κυριλε... παντα με τζηνακι μπλουζα κλπ κλπ...
οταν πρεπει μανια μου να προσαρμοστεις σε καποιες καταστασεις για να μη χασεις τη δουλεια σου το κανεις και δεν λες και τπτ.... δεν μπορεις να κανεις κι αλλιως ετσι δεν ειναι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καμια φορα καταπιεζομαι στη δουλεια, ειδικα αν εχω να βγω μετα και θελω να βαλω κατι πιο κυριλε..Νομιζω οτι αν σκασω μυτη ποτε με κατι πιο σοβαρο απο αθλητικα και τζην θα με παρουν με τις πετρες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το ζητημα είναι το εξής, γιατί πρέπει να ντυνόμαστε βάση δουλειάς ή εξώδου ή δεν ξέρω για ποιο λόγο; γιατί να πρέπει να βάλουμε κάτι που δεν μας αρέσει; άρα ακολουθούμε τα στάνταρ...

Αν δηλαδή βάλω το τζινάκι στο γραφείο σημαίνει ότι δεν σέβομαι και δεν έχω καλή εικόνα παρόλο που είμαι ζεστός άνθρωπος; ή μια ξυνή που δεν γελάει και μπένεις στο γραφείο και είναι μείον κάτι βαθμούς ο χώρος είναι καλύτερη επιδή φοράει καλά ρούχα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Καλώς ήρθες στην ενήλικη ζωή!

Α, και πες μου σε ποιο περιθώριο ακριβώς βρίσκονται αυτοί που δεν ακολουθούν τα στάνταρ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Καπου εκεί κοντά σε μένα υποθέτω......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καλώς ήρθες στην ενήλικη ζωή!

Α, και πες μου σε ποιο περιθώριο ακριβώς βρίσκονται αυτοί που δεν ακολουθούν τα στάνταρ;

Προσωπικά πάντα είμουν στο παεριθόριο της καρδιάς των δικών μου, επιδή δεν ήθελα και δεν θέλω να μεγαλώσω ποτέ, λυπάμε που δεν θέλω να συμβιβαστώ άλλα απο την άλλη νοιώθω ότι πιέζομαι απο τα στάνταρ που μας επιβάλει η "ενήλικη" ζωή, εγώ είμαι ενήληκη απλά δεν γουστάρω να ζώ με κανόνες, για αυτό τον λόγο δεν με πάει κανένας στην οικογένεια και στα σόγια άλλα με πάνε όσοι ξένοι γνώρισα για τον χαρακτήρα μου και για την ψυχή μου....
Ποίον να διαλέξω να είμαι μαζί του; γιατί να πρέπει να διαλέξω;;;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Ποίον να διαλέξω να είμαι μαζί του; γιατί να πρέπει να διαλέξω;;;:(
Αν δες θες να χάσεις κάτι που σε ικανοποιεί θα κάνεις και συμβιβασμούς. Ετσι είναι σε όλες τις σχέσεις. Σε πάρα πολλά πράγματα παύουμε να είμαστε εγώ και γινόμαστε εμείς.
Μην το βλέπεις με παρωπίδες (δεν μου αρέσουν οι κανόνες και δεν υπακούω σε αυτούς). Είσαι μέλος ενός συνόλου που λειτουργεί κάτω από κάποιες ορισμένες αρχές. Αν θες να ενταχθείς στο σύνολο ακολουθείς τους κανόνες του. Αν πάλι δεν θες δικαίωμά σου η επιλογή! Από τη στιγμή όμως που κάτι μας ικανοποιεί (όπως η δουλειά σου στη συγκεκριμένη περίπτωση) γιατί να μην κάνεις και κάποιους μικροσυμβιβασμούς (όπως τα κάπως κυριλέ ρούχα);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αν δες θες να χάσεις κάτι που σε ικανοποιεί θα κάνεις και συμβιβασμούς. Ετσι είναι σε όλες τις σχέσεις. Σε πάρα πολλά πράγματα παύουμε να είμαστε εγώ και γινόμαστε εμείς.
Μην το βλέπεις με παρωπίδες (δεν μου αρέσουν οι κανόνες και δεν υπακούω σε αυτούς). Είσαι μέλος ενός συνόλου που λειτουργεί κάτω από κάποιες ορισμένες αρχές. Αν θες να ενταχθείς στο σύνολο ακολουθείς τους κανόνες του. Αν πάλι δεν θες δικαίωμά σου η επιλογή! Από τη στιγμή όμως που κάτι μας ικανοποιεί (όπως η δουλειά σου στη συγκεκριμένη περίπτωση) γιατί να μην κάνεις και κάποιους μικροσυμβιβασμούς (όπως τα κάπως κυριλέ ρούχα);

Να συμβιβαστώ σε ανθρώπους σε πράγματα και σε πολλά άλλα άλλα η εμφάνηση τι καλό έχει στο κοινονικό σύνολο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Ποίον να διαλέξω να είμαι μαζί του; γιατί να πρέπει να διαλέξω;;;:(
Διαλέγεις αυτούς που σου ταιριάζουν και δεν σε χαλάνε. Πρέπει να αισθάνεσαι τυχερή αν έχεις την εύνοια της επιλογής ! Αυτό είναι θείο δώρο κατʼ εμέ.

Να συμβιβαστώ σε ανθρώπους σε πράγματα και σε πολλά άλλα άλλα η εμφάνηση τι καλό έχει στο κοινονικό σύνολο;
Μην βλέπεις την αρνητική πλευρά μόνο σε αυτό. Δες το και θετικά. Αγαπάς τον εαυτό σου, φροντίζεις να φαίνεται όμορφος και θελκτικός στους άλλους. Οπως και να το κάνουμε μια ωραία φροντισμένη εμφάνιση όλοι την προσέχουμε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Διαλέγεις αυτούς που σου ταιριάζουν και δεν σε χαλάνε. Πρέπει να αισθάνεσαι τυχερή αν έχεις την εύνοια της επιλογής ! Αυτό είναι θείο δώρο κατʼ εμέ.
΄
Αυτό το θείο δώρο μπορώ να το έχω άλλα δεν μπορώ να αποφασίσω άν πραγματικά μπορώ να το κάνω και να είναι αυτό που πραγματικά θέλω, πάντα οι επιλογές μου είναι χωρίς να επιρεαστώ απο κάποιον για να έχω ευθύνη μόνο εγώ, για αυτό το λόγο το σκέυτομαι άν είναι το σωστό να κάνεις μια τέτοια επιλογή;)

Μην βλέπεις την αρνητική πλευρά μόνο σε αυτό. Δες το και θετικά. Αγαπάς τον εαυτό σου, φροντίζεις να φαίνεται όμορφος και θελκτικός στους άλλους. Οπως και να το κάνουμε μια ωραία φροντισμένη εμφάνιση όλοι την προσέχουμε. ;)

Δέν είμαι ο χαρακτήρας που θέλω να με βλέπουν και να με θέλουν, αυτό γύνετε και τώρα χωρίς καλή εμφάνηση και φρικάρω, το θέμα είναι ότι αυτοί που είναι κοντά μου δεν θα με κάνουν παρέα για την εμφάνηση άλλα απο τον χαρακτήρα, εξάλου όλοι με την πρώτη ματια με σιχένοντε επιδή ειμαι εκτώς δεδομένων και με λατρέβουν μετά γιατί ξέρουν ότι είμαι ηλικρην΄'ης και ο έαυτός μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
΄
Αυτό το θείο δώρο μπορώ να το έχω άλλα δεν μπορώ να αποφασίσω άν πραγματικά μπορώ να το κάνω και να είναι αυτό που πραγματικά θέλω, πάντα οι επιλογές μου είναι χωρίς να επιρεαστώ απο κάποιον για να έχω ευθύνη μόνο εγώ, για αυτό το λόγο το σκέυτομαι άν είναι το σωστό να κάνεις μια τέτοια επιλογή;)
Ανάλογα με το τι θέλεις κάθε φορά ή έστω νομίζεις ότι θέλεις, κάνεις και τις επιλογές σου. Από τις λάθος επιλογές μαθαίνεις και ωριμάζεις. Ετσι είναι η ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ανάλογα με το τι θέλεις κάθε φορά ή έστω νομίζεις ότι θέλεις, κάνεις και τις επιλογές σου. Από τις λάθος επιλογές μαθαίνεις και ωριμάζεις. Ετσι είναι η ζωή.

Μα γιατί να ωριμάσω; είμαι ώριμη απλά δεν θέλω να είμαι στάνταρ, δεν θέλω να με κρίνουν απο έξω, δεν θέλω να γίνω μια μεγάλη με χίλια προβλήματα και άγχοι απο το πρωί μέχρι το βράδυ, θέλω να είμαι εγώ, θέλω να μπορώ να έχω καθαρό βλέμα χωρίς υποκρισία χωρίς ψέμα, είμαι απόλυτα ευτυχισμένη με τον χαρακτήρα που έχω, γιατί να πρέπει να υπάρχουν ενδειματολογικοι κανόνες και στάνταρ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Η κοινωνία έχει κανόνες. Από το πώς ντύνεσαι μέχρι πώς φέρεσαι στους άλλους. Οι δουλείες έχουν την «στολή» τους. Θα δεχόσουν να σου κόψει κλίση έναν αστυνομικό που φοραει τζιν σκισμένο και μπλούζα με στάμπα «f*ck you κορόιδα»? Το ντύσιμο είναι εργαλείο της δουλειάς... γιατί το βλέπετε σαν καταπίεση? Επιλέγετε μια δουλεια και μαζί με αυτό παει και το ντύσιμο που αρμόζει στην συγκεκριμένη δουλειά.[FONT=&quot] [/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Θα δεχόσουν να σου κόψει κλίση έναν αστυνομικό που φοραει τζιν σκισμένο και μπλούζα με στάμπα «f*ck you κορόιδα»? .
Τρομερό!!! :rofl: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Η κοινωνία έχει κανόνες. Από το πώς ντύνεσαι μέχρι πώς φέρεσαι στους άλλους. Οι δουλείες έχουν την «στολή» τους. Θα δεχόσουν να σου κόψει κλίση έναν αστυνομικό που φοραει τζιν σκισμένο και μπλούζα με στάμπα «f*ck you κορόιδα»? Το ντύσιμο είναι εργαλείο της δουλειάς... γιατί το βλέπετε σαν καταπίεση? Επιλέγετε μια δουλεια και μαζί με αυτό παει και το ντύσιμο που αρμόζει στην συγκεκριμένη δουλειά.

Και στην προσωπική ζωή μας; τι γίνετε ρουμάνα όταν σε κρίνουν σαν άνθρωπό απο τα ρούχα που φοράς; όταν π.χ. βάλεις απλό τζηνάκι και πάς μπουζούκια; δεν λένε τι λέτσος είναι αυτός; εγώ δεν μηλάω μόνο για δουλειά άλλα γενικά που πρέπει να φέρεσε στην ζωή σου(γενικά μηλάω) βάσει κάνόνων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Η κοινωνία, τα κράτη, η οικογένεια, αυτό εδώ το φόρουμ, λειτουργούν κάτω από κανόνες που προσδιορίζουν τη συμπεριφορά των μελών του και παράλληλα αφήνουν και τη σχετική ελευθερία ώστε να προσδιορίζεται το κάθε μέλος από μόνο του και να κάνει με δική του βούληση τις επιλογές του. Ως ένα σημείο αυτό είναι σωστό. Υπάρχουν και τα πρέπει και τα δεν πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Η κοινωνία, τα κράτη, η οικογένεια, αυτό εδώ το φόρουμ, λειτουργούν κάτω από κανόνες που προσδιορίζουν τη συμπεριφορά των μελών του και παράλληλα αφήνουν και τη σχετική ελευθερία ώστε να προσδιορίζεται το κάθε μέλος από μόνο του και να κάνει με δική του βούληση τις επιλογές του. Ως ένα σημείο αυτό είναι σωστό. Υπάρχουν και τα πρέπει και τα δεν πρέπει.

Καμάρι μου το κράτος δεν μας είπε να φωράμε κοστούμια ή κελεμπίες ούτε στο φόρουμ ενδειαφέρθηκε κανείς για το ντύσιμο του άλλου, εξάλου τι το κακό θα υπήρχε άν όλοι ήταν σαν αυτό το φόρουμ, μηλάμε γελάμε συζητάμε και σεβόμαστε τον άλλο ακόμα και άν δεν έχουμε δεί τα ρούχα του άλλου, δηλαδή εδώ πώς με σέβετε κάποιος και όταν με δείς στο δρόμο θα πείς γιατί είναι έτσι; καταλαβένεις τι ενοώ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Καμάρι μου το κράτος δεν μας είπε να φωράμε κοστούμια ή κελεμπίες ούτε στο φόρουμ ενδειαφέρθηκε κανείς για το ντύσιμο του άλλου, εξάλου τι το κακό θα υπήρχε άν όλοι ήταν σαν αυτό το φόρουμ, μηλάμε γελάμε συζητάμε και σεβόμαστε τον άλλο ακόμα και άν δεν έχουμε δεί τα ρούχα του άλλου, δηλαδή εδώ πώς με σέβετε κάποιος και όταν με δείς στο δρόμο θα πείς γιατί είναι έτσι; καταλαβένεις τι ενοώ; :)

Δε νομίζω ότι ισχύει σε ΤΟΣΟ μεγάλο βαθμό αυτό. Αν εξαιρέσουμε συγκεκριμένες δουλειές που θέλουν ένα συγκεκριμένο στυλ ντυσίματος, στην καθημερινή ζωή δεν θα σε δει κάποιος με λιγότερο σεβασμό επειδή δεν φοράς ταγέρ! Με λιγότερο σεβασμό θα σε δει αν γυρνάς με βρώμικα ρούχα ή έχεις κακή σχέση με το πλύσιμο ή αν τέλος πάντων έχεις κάτι πολύ ενοχλητικό στην συμπεριφορά σου. Αλλά αυτό είναι ακραίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
δηλαδή εδώ πώς με σέβετε κάποιος και όταν με δείς στο δρόμο θα πείς γιατί είναι έτσι; καταλαβένεις τι ενοώ; :)
Βρε καρδιά μου, πόσο έτσι είσαι δηλαδή που θα σε κακοχαρακτηρίσω αν σε δω ;;;; :P
Δηλαδή αν φοράς ένα τζινάκι κι ένα μακουδάκι σαν όλα τα κοριτσια της ηλικίας σου ποιος θα πει κακό για σένα ;;;;
Κι αν πει να του καεί το DVD :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι ισχύει σε ΤΟΣΟ μεγάλο βαθμό αυτό. Αν εξαιρέσουμε συγκεκριμένες δουλειές που θέλουν ένα συγκεκριμένο στυλ ντυσίματος, στην καθημερινή ζωή δεν θα σε δει κάποιος με λιγότερο σεβασμό επειδή δεν φοράς ταγέρ! Με λιγότερο σεβασμό θα σε δει αν γυρνάς με βρώμικα ρούχα ή έχεις κακή σχέση με το πλύσιμο ή αν τέλος πάντων έχεις κάτι πολύ ενοχλητικό στην συμπεριφορά σου. Αλλά αυτό είναι ακραίο.

Ξέρεις πόσοι κοιτάνε καλά καλά όταν μια κοπέλα είναι ντυμένη με αντρικό στίλ; ξέρεις πόσες φορές με είπαν αλητάμπουρα επιδή δεν είμαι "θυλικό"; και μηλάω μονο για μένα που ξέρω ακριβώς τι μου συμβένει, εξάλου μπορεί να μην βάλεις ταγιέρ άλλα θα μπορούσες να πάς με φόρμα σε ένα καφέ και να σε κοιτάζει όλο το μαγαζί με βλέμα όχι και τόσο καλοσινάτο, το έχω δεί και στο σχολείο που άν δεν φοράς ότι η κοινονία τους δεν σου μηλάνε ή δεν σου δίνουν συμασία, πιστέυω ότι έστω ένας θα το έζησε όπως εγώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top