Μιλάτε με αγνώστους;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όταν είμασταν μικρά, οι γονείς μας μας έλεγαν "μην μιλάς σε αγνώστους". Μερικοί συνεχίζουν να το τηρούν και στην ενήλικη ζωή τους. :P
Εσείς ξεκινάτε ποτέ κουβέντα με αγνώστους; Αν είστε υποχρεωμένοι να μείνετε λίγη ώρα δίπλα σε κάποιον (στο ταμείο της τράπεζας, του σούπερμάρκετ, στο περίπτερο, στην ουρά για το ΑΤΜ κλπ κλπ) θα του πείτε ποτέ κάτι παραπάνω απο τα τυπικά (πχ στο ταμείο τα τυπικά είναι "τι οφείλω" "τόσα" "ορίστε" "ευχαριστώ") ή είστε απο τους πιο σιωπηλούς;
Εσάς σας ενοχλεί να σας μιλάνε άγνωστοι; Δεν μιλάω μόνο για κανονική κουβέντα αλλά ακόμα και για κάποιο σχόλιο παραπάνω, κάποιο αστείο πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, πολύ πρόθυμα. Το θεωρώ μέρος της ποιότητας της καθημερινότητάς μου.
Είμαι και τσίρκο, μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Α, όταν είναι εμφανίσιμη κοπελιά κι η συνθήκες βοηθούν πάντα. :P :D




Μέχρι και κινητό πήρα στο τέλος της συζήτησης. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά σπάνια ανοίγομαι σε αγνώστους. Εκτός κι αν τύχει να ταξιδεύουμε μαζί για κανά 4ωρο οπότε μετά από τις 2 πρώτες ώρες μουγκαμάρας, κι αν ο άλλος κάνει το πρώτο βήμα τότε πιάνουμε λίγη κουβεντούλα να περάσει και η ώρα.
Αλλά γενικά ... τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α, αν νιώθω ότι μου την πέφτουν, ανεβάζω φράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν δεν είναι καμια περίεργη φάτσα ναι.
Στο άσχετο δεν μιλάω σε κανένα αλλα αν υπάρχει η αφορμή γιατί όχι αλλα ως εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Πιάνω ολόκληρη κουβέντα με τον οποιοδήποτε, αρκεί :
1) Να έχω τα κέφια μου
2) Να μου κάνει κλικ η φάτσα του/της
3) Να μην υπάρχει καμία πιθανότητα καμακίου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντα όταν συναναστρέφομαι με αγνώστους είμαι ευγενική!Με το καλημέρα σας και το ευχαριστώ σας και νααααααααααα ένα χαμόγελο! Νομίζω ότι γενικά βοηθάει :) (σήμερα στα ΚΕΠ με έσωσε :P)

Το να πιάσω όμως κουβέντα σε άγνωστο επειδή περιμένω λεωφορείο ή ταξιδεύω...μπαααααα....βαριέμαι! Εκτός αν ξεκινήσει ο άλλος κουβέντα... Μόνο μια φορά το έκανα γιατί είχα ξεχάσει το mp3 player μου :P αν και πάντα μου πιάνουν κουβέντα :hmm: Βασικά τώρα που στο σκέφτομαι όποτε ταξιδεύω γνωρίζω κόσμο :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ε καμια κουβεντουλα παραπανω θα την πω. Με τους περιορισμους της crazyhelen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α, όταν είναι εμφανίσιμη κοπελιά κι η συνθήκες βοηθούν πάντα. :P :D




Μέχρι και κινητό πήρα στο τέλος της συζήτησης. :D
Βρε δεν εννοώ για πέσιμο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Βρε δεν εννοώ για πέσιμο!!!

Ο Γιώργος δεν κατάλαβε το θέμα του post και νομίζει οτι γράφει στο "Πως να πιάσετε γκόμενα".
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Α, όταν είναι εμφανίσιμη κοπελιά κι η συνθήκες βοηθούν πάντα. :P :D




Μέχρι και κινητό πήρα στο τέλος της συζήτησης. :D

Κλέφτη................
Να το δώσεις πίσω!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πάντα, οπουδήποτε κι αν βρίσκομαι, ακόμα κι αν είναι για 10 λεπτά μόνο.
Στην τράπεζα, στο σούπερ μάρκετ, στα καταστήματα, μέχρι και στο φανάρι για τους πεζούς.
Πολλές φορές μάλιστα έχει τύχει να προχωρήσει η γνωριμία μας και να δημιουργηθεί μια πολύ καλή, διαχρονική και βαθειά φιλία από το τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μα δεν έβαλα το "μόνο" απάνω. :P


Και με εντελώς άσχετους έχω μιλήσει. Και με παππούδες και με γιαγιάδες. Εστίασα σε μία περίπτωση όμως. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ναι, πιάνω εύκολα κουβέντα! Με άτομα όλων των ηλικιών και στυλ (να μην έχει και φάτσα εγκληματία.:D ). Το αρνητικό είναι ότι σα να κουβαλάω ταμπέλα "Γραφείο παραπόνων" κι όλοι μου λένε τα προβλήματά τους, επαγγελματικά, οικογενειακά, ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ! Μερικές φορές δεν έχω όρεξη για τέτοια, αλλά δεν μου αρέσει να είμαι και αγενής. Πάντως αν πέσω σε χαβαλοκατάσταση γουστάρω.:P

Όταν μυριστώ πέσιμο 3 θα παίξουν: Ή μου αρέσει και φλερτάρω, ή δεν μου αρέσει αλλά είναι συμπαθής οπότε θα πω κανά αστείο ή αν είμαι ντάουν θα φλερτάρω πάλι(:redface: ), ή μου είναι αντιπαθής και του το ξεκόβω από την αρχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristalia

Νεοφερμένος

Η kristalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ναι, γενικώς παντού πιάνω κουβεντούλα χωρίς κανένα πρόβλημα ....... Μάλιστα μια απο αυτές ξεκίνησε σε ένα περίπτερο το 1992 και συνεχίζει μέχρι σήμερα !!!!! :thumbsup: :clapup:





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πιάνω ολόκληρη κουβέντα με τον οποιοδήποτε, αρκεί :
1) Να έχω τα κέφια μου
2) Να μου κάνει κλικ η φάτσα του/της
3) Να μην υπάρχει καμία πιθανότητα καμακίου!

Μέσα στο μυαλό μου είσαι μπράβο, και στο ταμείο πάντα θα ρωτήσω τι κάνει ή είστε σούπερ, και πάντα εισπράτω ένα χαμόγελο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι, γενικώς παντού πιάνω κουβεντούλα χωρίς κανένα πρόβλημα ....... Μάλιστα μια απο αυτές ξεκίνησε σε ένα περίπτερο το 1992 και συνεχίζει μέχρι σήμερα !!!!! :thumbsup: :clapup:





Συνεχίζει η κουβεντούλα μέχρι σήμερα;; Δεν πιάστηκε το στόμα σου; :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristalia

Νεοφερμένος

Η kristalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Μπα όχι ..... αντέχω !!!! :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Αν και θα ήθελα να μιλάω περισσότερο με συνανθρώπους μου, οι περισσότεροι δεν μου το βγάζουν. Αντίθετα, αρκετοί με κάνουν να αισθάνομαι αμήχανα συνήθως όταν μου πιάνουν την κουβέντα. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top