Επεξεργασία Video

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, έκανα ένα πείραμα με κάποιο video που μου είχε τραβηχτεί παλιά με κάμερα του pc και το πέρασα στα videos του imageschak. 'Ενα πρόβλημα είναι ότι μου απαγορεύει να κατεβάζω μεγάλα σε διάρκεια videos στο imageschak, κι έτσι μου περιορίζει το χρόνο προβολής. Δεύτερον, πήγα να κατεβάσω το πειραματικό video που έχω αποθηκεύσει στο imageshak στην youtube αλλά ξανά και ξανά ενώ ακολουθώ πιστά τις οδηγίες δεν το βγάζει ως το τέλος. Θα ήθελα αν ξέρει κανείς ποιά διαδικασία ακολουθώ για να φτιάξω μεγάλο video που να συνοδεύεται από μουσική ; 'Εχω γυρίσει κάποιες ταινίες και με την κανονική κάμερα (όχι pc). Μπορώ να κάνω κάτι με το pc σε σχέση μ'αυτές, και πώς ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δες αυτό το θεμα για να φτιάξεις video.
Για το imageshack και youtube δυστυχως δεν γνωριζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ Bill, σε πρώτη φάση το πέτυχα ! :) Θα το ψάξω κι άλλο κι επανέρχομαι όποτε έχω καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Για να βαλεις ο,τι ηχο θες στο video σου, κατεβαζεις το virtualDub Mod (δωρεαν), φορτωνεις το βιντεο (σερνοντας το μεσα), επιλεγεις streams, stream list, και φορτωνεις το αρχειο ηχου σου.

Οταν λες με κανονικη καμερα τι εννοεις; Σε τι μορφη το εχεις; Σε dvd, minidv, κτλ; Γενικα μπορεις να τα μεταφερεις μεσω καλωδιου firewire στο pc & εκει να το επεξεργαστεις οπως θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μαλλον ειναι πολυ βαρυ το αρχειο σου, γι'αυτο δεν ανεβαινει. Ποσα mb ειναι και σε τι format?
Αν ειναι avi δοκιμασε να το γυρισεις σε mpg (το μονο προγραμμα που ξερω ειναι το premiere γι'αυτες τις δουλειες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pasipoy

Νεοφερμένος

Ο Pasipoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα για να κόψω μια ταινία σε βιντεάκια? Ευχαριστώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Τι windows έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zutmazut

Νεοφερμένος

Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
VirtualDub
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Όλα τα προγράμματα μοντάζ...Adobe Premier, Avid...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Επίσης, αν έχεις Vista νομίζω ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το windows movie maker που είναι ήδη εγκατεστημένο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pasipoy

Νεοφερμένος

Ο Pasipoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πει πως μπορώ να κάψω ένα dvd με μενού;;;; Ποιό πρόγραμμα χρειάζομαι;;; Και πώς;;;

S.O.S.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχεις κάποιο από ashampoo ή nero;
Η επιλογή συνήθως για να το κάνεις αυτό είναι create video dvd.
Eκεί βάζεις τα αρχεία που θες και στη συνέχεια σου έχει να επιλέξεις και μενού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν έχω κανένα από τα δυο. Αλλά μάλλον η λύση βρέθηκε. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Χρησιμοποίησα ένα πρόγραμμα και όλα πήγαν καλά μόνο που το dvd δεν παίζει στο pc και παίζει μόνο στο dvd player! Ξερει κανείς τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;;;; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θέλει το κατάλληλο πρόγραμμα αναπαραγωγής.
Πχ με το nero έχει επιλογή φορτώματος από dvd και βάζεις εκεί το φάκελο που έχεις φτιάξει στο dvd.

Μπορείς να δοκιμάσεις και με τον vlc player
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Το έχω το vlc player αλλά το θέμα είναι ότι το dvd στον υπολογιστή φαίνεται σαν να είναι άδειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτό να εμφανίζει άδειο το dvd ενώ δεν είναι, πρέπει να είναι κάποιο bug που λύνεται με update από ότι θυμάμαι.
Δυστυχώς αυτή τη στιγμή δε μπορώ να το ψάξω παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top