Υπερβολική Αγάπη

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Μιλάω για υπερβολική αγάπη κυρίως από οικογενειακά πρόσωπα (γι αυτό το έβαλα εδώ) αλλά και από ερωτικό σύντροφο. Σας έχει τύχει; Πως νοιώσατε-πιστεύετε ότι θα νοιώθατε, (θα) σας έπνιγε; Πως θα αντιδρούσατε; Τέλος, πιστεύετε ότι η υπερβολική αγάπη σκοτώνει την αγάπη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπερβολική αγάπη από τον σύντροφο δεν νομίζω ότι είναι αρνητικό αλλά θετικό. Αλλά από οικογενιακό πρόσωπο και κυρίως απο γόνεις πιστεύω οτι σε πνίγει μιας και δεν όταν ένα πρόσωπο απο το οικογενιακό περιβάλλον έχει υπερβολική αγάπη για το προσωπό σου δεν σημαίνει οτι και εσυ νίωθες αντίστοιχα έτσι. Με αποτέλεσμα να σε πνίγοι. Η υπερβολική αγάπη από οικογενιακό περιβάλλον σημαίνει υπερβολικό ενδιαφέρον, ε φαντάζομαι οτι όποιοδηποτε θα ενοχλούσε κάθε 5-6λεπτά η ερώτηση: Είσαι καλά φαίνεσε λίγο ότι δεν είσαι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Οτιδήποτε σε υπερβολικό βαθμό είναι κακό. Το να είναι κολλημένη πάνω σου και όλη την ώρα να σε ρωτάει πως είσαι, τι κάνεις κτλ, για εμένα θα ήταν λόγος χωρισμού. Πέρα απο την σχέση ο άλλος θέλει και την ανεξαρτησία του. Φαντάσου να βγεις για καφέ με φίλους και να είναι κάθε 5 λεπτά στο κινητό, με ερωτήσεις του στυλ τι ώρα θα γυρίσεις κτλ. Άστο καλύτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Οτιδήποτε σε υπερβολικό βαθμό είναι κακό. Το να είναι κολλημένη πάνω σου και όλη την ώρα να σε ρωτάει πως είσαι, τι κάνεις κτλ, για εμένα θα ήταν λόγος χωρισμού.
Δεν είναι πολύ σκληρό αυτό όμως;
Σε μια σχέση νομίζω οτι η υπερβολική αγαπή είναι χιλιες φορες καλλιτερη απο την αδιαφορια
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Φαντάσου να βγεις για καφέ με φίλους και να είναι κάθε 5 λεπτά στο κινητό, με ερωτήσεις του στυλ τι ώρα θα γυρίσεις κτλ. καλύτερα!
Και εσυ να πρεπει να εισαι ηρεμος και να μην βρίσεις μπροστα σε άλλους γιατι τοτε θα γίνεις αγενης:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Δεν είναι πολύ σκληρό αυτό όμως;
1) Σε μια σχέση νομίζω οτι η υπερβολική αγαπή είναι χιλιες φορες καλλιτερη απο την αδιαφορια

2)Και εσυ να πρεπει να εισαι ηρεμος και να μην βρίσεις μπροστα σε άλλους γιατι τοτε θα γίνεις αγενης:worry:

1)Δεν λέμε η αδιαφορία η πήξιμο! Έχω ζήσει κατάσταση υπερβολικής αγάπης και πίστεψε με καλύτερα μόνος παρά αυτο. Ανα 5 λεπτά τηλέφωνο και γιατι δεν το σήκωσα με την 2η κτλ! Καμιά φορά ζυγίζεις τα πράγματα και βλέπεις αν αξίζει η όχι.

2) Ποτέ δεν θα την έβριζα μπροστά στους άλλους ότι και να μου έκανε. Αν βέβαια μου τα έκανε τσουρέκια με τα πολλά τηλεφωνα θα το έκλεινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
1)Δεν λέμε η αδιαφορία η πήξιμο! Έχω ζήσει κατάσταση υπερβολικής αγάπης και πίστεψε με καλύτερα μόνος παρά αυτο. Ανα 5 λεπτά τηλέφωνο και γιατι δεν το σήκωσα με την 2η κτλ! Καμιά φορά ζυγίζεις τα πράγματα και βλέπεις αν αξίζει η όχι.
Νομίζω οτι είναι πολυ εγωιστικό αυτό, για να αποφυγεις εσυ μια ενοχλητικη κατασταση θα πληγώσεις κάποιον;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Νομίζω οτι είναι πολυ εγωιστικό αυτό, για να αποφυγεις εσυ μια ενοχλητικη κατασταση θα πληγώσεις κάποιον;:worry:
Αυτό που λες μπορεί να αντιστραφεί. Είναι εξίσου εγωιστικό να θέλει κάποιος διαρκώς αναφορά για το που βρίσκεται ο σύντροφός του και δηλώνει έλλειψη εμπιστοσύνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Αυτό που λες μπορεί να αντιστραφεί. Είναι εξίσου εγωιστικό να θέλει κάποιος διαρκώς αναφορά για το που βρίσκεται ο σύντροφός του και δηλώνει έλλειψη εμπιστοσύνης.
Χμμ ομως ο δευτερος το κανει απο αγάπη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Χμμ ομως ο δευτερος το κανει απο αγάπη
Έχει καμία σημασία; Ξέρεις πόσα εγκλήματα έχουν γίνει από αγάπη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Νομίζω οτι είναι πολυ εγωιστικό αυτό, για να αποφυγεις εσυ μια ενοχλητικη κατασταση θα πληγώσεις κάποιον;:worry:

Μα φαντάσου να είσαι 1 ώρα για καφέ και να σε έχει πάρει 50 φορές να δει τι κάνεις και πότε θα γυρίσεις? Γιατί δεν σέβεται ότι θές να πιεις τον καφέ με την ησυχία σου βρε πάνο? Θα πρέπει να περάσει ο εγωισμός της για να μην πληγωθεί η θα πρέπει να σεβαστεί τον λίγο χρόνο που θέλεις μόνος σου για να πιεις ένα καφέ με ενα φίλο? Αν λοιπόν δεν σέβεται την επιθυμία μου γιατι να σεβαστώ εγώ την παραξενία της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Μα φαντάσου να είσαι 1 ώρα για καφέ και να σε έχει πάρει 50 φορές να δει τι κάνεις και πότε θα γυρίσεις? Γιατί δεν σέβεται ότι θές να πιεις τον καφέ με την ησυχία σου βρε πάνο? Θα πρέπει να περάσει ο εγωισμός της για να μην πληγωθεί η θα πρέπει να σεβαστεί τον λίγο χρόνο που θέλεις μόνος σου για να πιεις ένα καφέ με ενα φίλο? Αν λοιπόν δεν σέβεται την επιθυμία μου γιατι να σεβαστώ εγώ την παραξενία της?
Ομως αυτή το κανει επειδη ειναι τυφλωμενη απο την αγάπη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ομως αυτή το κανει επειδη ειναι τυφλωμενη απο την αγάπη...

Και πάλι δεν είναι νορμαλ. Αν κάνει έτσι για μια ώρα που δεν θα σε δει τι θα γίνει αν της πεις να χωρίσετε? Φαντάσου αντιδραση τότε. Η θα είσαι μαζί της μόνο και μόνο για να μην πάθει τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Και πάλι δεν είναι νορμαλ. Αν κάνει έτσι για μια ώρα που δεν θα σε δει τι θα γίνει αν της πεις να χωρίσετε? Φαντάσου αντιδραση τότε. Η θα είσαι μαζί της μόνο και μόνο για να μην πάθει τίποτα?
Καλά ουτε και αυτό είναι λύση. Ομως να έκανες σχέση μαζι της δεν σημαίνει οτι την αγαπας; Θα τινάξεις μια αγάπη μονο και μονο επειδη γινεται "Σπαστικιά;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Καλά ουτε και αυτό είναι λύση. Ομως να έκανες σχέση μαζι της δεν σημαίνει οτι την αγαπας; Θα τινάξεις μια αγάπη μονο και μονο επειδη γινεται "Σπαστικιά;"

Χαλαρά!!! Έχω ένα κόλλημα με την ανεξαρτησία μου, αν κάποιος νιώθω ότι με πιέζει η προσπαθεί να με ελέγξει αρχίζω πόλεμο. Δεν λέω να μην δίνω λογαριασμό τι κανω, αλλα όχι και αναφορά όπως όταν είμουν στον στρατό. Άλλο να πείς ότι πάω για καφέ και να σε πάρει κανα-δυο τηλέφωνα έτσι για να δει τι κάνει η για χαβαλέ, απόλυτα αποδεκτό, αλλα ο έλεγχος του στυλ έλα σπίτι, ποτε θα έρθεις, θα κάτσεις και άλλο είναι απαράδεκτος. Αν δεν μπορεί να σεβαστεί τις επιθυμίες μου δεν μπορώ να σεβαστώ τις δικές της. Εδω με 4θέσιο αεροπλάνο πέταξα και παρότι η γυναίκα μου είχε σκάσει απο την αγωνία της με άφησε γιατί ήθελα να το κάνω πολύ. Έτσι είναι η σχέση μια ζυγαρια που πρέπει να γίνονται κοινές υποχορήσεις. Ότι απεχθάνομαι δεν το κάνω σε άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Yπερβολική αγάπη και καλό; όχι ...ότι είναι υπερβολικό δεν είναι ποτέ καλό!Προσωπικά θα με έπνιγε...θα έκανα μια-δύο-τρεις φορές υπομονή και μετά άντε- γεια...Δεν γίνεται να καταπατάς την προσωπικότητα και την ζωή του άλλου στον όνομα της αγάπης και δη της υπερβολικής αγάπης, του στυλ εγώ δεν σε αγαπάω σε υπερ-αγαπάω κλπ και ότι κάνω το κάνω γιατί βρε κουτό σε λατρεύω και μου λείπεις και δεν αντέχω μακριά σου.... 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Δεν λέμε η αδιαφορία η πήξιμο! Έχω ζήσει κατάσταση υπερβολικής αγάπης και πίστεψε με καλύτερα μόνος παρά αυτο.

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου Γιάννη γιατί το έχω ζήσει κι εγώ.Είναι όντως ανυπόφορο!Εγω είμαι και άνθρωπος που θέλει λίγο και τον χώρο του και τον χρόνο του κάπου κάπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Χαλαρά!!! Έχω ένα κόλλημα με την ανεξαρτησία μου, αν κάποιος νιώθω ότι με πιέζει η προσπαθεί να με ελέγξει αρχίζω πόλεμο. Δεν λέω να μην δίνω λογαριασμό τι κανω, αλλα όχι και αναφορά όπως όταν είμουν στον στρατό. Άλλο να πείς ότι πάω για καφέ και να σε πάρει κανα-δυο τηλέφωνα έτσι για να δει τι κάνει η για χαβαλέ, απόλυτα αποδεκτό, αλλα ο έλεγχος του στυλ έλα σπίτι, ποτε θα έρθεις, θα κάτσεις και άλλο είναι απαράδεκτος. Αν δεν μπορεί να σεβαστεί τις επιθυμίες μου δεν μπορώ να σεβαστώ τις δικές της. Εδω με 4θέσιο αεροπλάνο πέταξα και παρότι η γυναίκα μου είχε σκάσει απο την αγωνία της με άφησε γιατί ήθελα να το κάνω πολύ. Έτσι είναι η σχέση μια ζυγαρια που πρέπει να γίνονται κοινές υποχορήσεις. Ότι απεχθάνομαι δεν το κάνω σε άλλους.
Χμμ, βασικά μάλλον τα συμφωνούμε, εγώ πιστεύω οτι είναι αποδεκτό να σε παίρνει 3-4 φορές και σε ρωτάει αν είσαι κάλα ή πότε θα έρθεις σπιτι , δλδ απλως να σου κάνει ερωτήσεις απο ενδιαφέρον αλλά απο την στιγμή που θα έχει την απαίτηση να γυρίσεις νωρίς ή να σηκώνεις το τηλέφωνώ στο πρώτο χτύπημα τότε αλλάζει κατα πολύ το θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Χμμ, βασικά μάλλον τα συμφωνούμε, εγώ πιστεύω οτι είναι αποδεκτό να σε παίρνει 3-4 φορές και σε ρωτάει αν είσαι κάλα ή πότε θα έρθεις σπιτι , δλδ απλως να σου κάνει ερωτήσεις απο ενδιαφέρον αλλά απο την στιγμή που θα έχει την απαίτηση να γυρίσεις νωρίς ή να σηκώνεις το τηλέφωνώ στο πρώτο χτύπημα τότε αλλάζει κατα πολύ το θέμα

Σωστά τα είπες bone.Αλλά δεν είναι μόνο θέμα απαίτησης.Σκέψου να δουλέυεις και να της εξηγείς ότι δεν μπορείς να μιλήσεις και αντί να το καταλάβει να σου κάνει μούτρα!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Σωστά τα είπες bone.Αλλά δεν είναι μόνο θέμα απαίτησης.Σκέψου να δουλέυεις και να της εξηγείς ότι δεν μπορείς να μιλήσεις και αντί να το καταλάβει να σου κάνει μούτρα!:mad:
Μπα δεν νομίζω , καποια στιγμη θα το καταλάβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Κατ'αρχήν για μένα στο συναίσθημα της αγάπης δεν υπάρχουν διαβαθμίσεις ,"σ'αγαπώ λίγο,σ'αγαπώ πολύ,σ'αγαπώ περισσότερο,σ'αγαπώ υπερβολικά" Υπάρχει μόνο Σ'αγαπώ ή δε σ'αγαπώ .

Αυτό που διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο ειναι αφ'ενός οι συμπεριφορές με τις οποίες εξωτερικεύει την αγάπη του ,αφ'ετέρου οι συμπεριφορές τις οποίες εισπράττει ΚΑΙ λειτουργούν γι'αυτόν ως καλοί αγωγοί μεταξύ πομπού και δέκτη.(εκπομπή ηλεκτρισμού κι εγώ.Για να με αγγίξει ο ηλεκτρισμός μεσολαβεί ένας αγωγός(=η εκάστοτε συμπεριφορά).Αν ο αγωγός είναι μέταλλο ο ηλεκτρισμός θα φτάσει σε μένα.Αν ο αγωγός είναι πχ πέτρα ο ηλεκτρισμός δε θα φτάσει σε μένα.Όπως και να χει ο ηλεκτρισμός παραμένει ηλεκτρισμός , όμως από τη στιγμή που δε με άγγιξε είναι σαν να μην τον βίωσα.)

Πολύ συχνά μάλιστα ακούω <<Μα εγώ του/της τα έδωσα όλα,τον/τη λάτρεψα,κτλ και το αποτέλεσμα ;με παράτησε,δεν εκτίμησε τα συναισθήματα μου κτλ>>.Μήπως γιατί ναι μεν έστειλες το μήνυμα σου αλλά δε φρόντισες και να το λάβει κι όλας ;Μήπως γιατί δε φρόντισες να μάθεις τη δική του γλώσσα και να του το στείλεις στη γλώσσα που μιλάει;Μήπως βαριόσουν να μάθεις αυτή τη γλώσσα και επαναπαύτηκες σ'ένα ξερό "εγώ έτσι ξέρω να αγαπώ";(φυσικά αυτό είναι αμοιβαίο).Προτού κατηγορήσουμε έναν άνθρωπο που μας άφησε κι ας τον λατρεύαμε ας αναλογιστούμε μήπως αυτή η λατρεία δεν έφτασε ποτέ σ'αυτόν.Δεν τον άγγιξε.Δεν τη βίωσε,κι ας το ήξερε ότι εκπέμπεις λατρεία.Δεν αρκεί αυτό.

Όσο για την αγάπη;Δεν τινάζεται με τον χωρισμό!Η σχέση μπορεί να τελειώσει όταν δεν υπάρχουν κοινοί κώδικες επικοινωνίας,η αγάπη όμως για τον άλλο εφόσον γεννήθηκε δεν πεθένει !

Ιmho πάντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top