Πόσο εύκολα λέτε «όχι»;

MysteriousWoman

Νεοφερμένος

Η Ζέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Συνήθως λέω όχι! Είτε γιατί θέλω να γίνει το δικό μου, είτε γιατί δεν με βολεύει εκείνη την ώρα, είτε για να μην συνηθίσει ο άλλος και έρχεται σε μένα μετά για να ζητήσει κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
δεν λέω σχεδόν ποτέ όχι. δεν μπορώ .. όσο και αν προσπαθώ δεν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πανεύκολα.
Ειδικά αμα ο άλλος δεν πάρει φάτσα που ξέρει ότι μπορεί να με ρίξει- μα ακόμη και τότε αντιστάσεις έχω άπειρες (έχω ολόκληρη συλλογή με πυκνωτές στο σπίτι χοχο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πολύ εύκολα σε άτομα που δεν με ενδιαφέρουν. Όσο περισσότερο με ενδιαφέρει το άτομο, τόσο πιο δύσκολα βέβαια, αλλά ποτέ σε σημείο του να νιώθω εγώ περιορισμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω όχι. Μου είναι τρομερά δύσκολο.
Τουλάχιστον όσοι με γνωρίζουν καλά και με ενδιαφέρουν δεν το εκμεταλλεύονται ( όχι σε μεγάλο βαθμό) και πολλές φορές θα τους ακούσεις να μου κάνουν την ίδια ερώτηση/πρόταση 2-3 φορές για να πιάσει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Το παρόν προήλθε από το θέμα Το ΟΧΙ κάνει καλό στην υγεία.




Εγώ πάλι θεωρώ τυχαιρό τον άνθρωπο που μπορεί να πει όχι.
Σίγουρα πρέπει να ξέρουμε που θα το πούμε και γιατί , αλλά υπάρχει τιποτα στην ζωή μας που θα πρέπει να κάνουμε χωρίς σκέψη? :eek:
:hmm:
Δεν νομίζω.
Το ναι για εμένα είναι ποιό εύκολο. το όχι όμως θέλει κότσια δεν είνι εύκολο να κοιτάξεις τον άλλο και να του πεις :mad:χι δεν θέλω , δεν πρόκειτε , δεν με νοιάζει...

εύχομαι να μην είμαι λάθος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αναλογως! αν με βρεις στισ καλες μου...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Πρέπει να λέμε όχι, αλλά με διάκριση. Αργησα αλλά το λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
λεω "οχι" οταν δεν θελω κατι
λεω"ναι" οταν θελω κατι
και λεω"ναι" οταν ξερω οτι η χαρα του αλλου με το "ναι" μου θα ειναι πιο σημαντικη και πιο μεγαλη απο το δικο μου "θελω".

και επισης πιστευω οτι σε αυτην την ζωη ο καθενας μας κανει ακριβως αυτο που θελει.οταν λες ναι σε κατι που υποτιθεται οτι δεν το θες, μονο και μονο για να ευχαριστησεις τον αλλον ,ειναι επειδη καταβαθος εισαι πολυ ανασφαλης και αδυναμος για να παραδεχτεις τις δικες σου επιθυμιες κι ετσι συνεχως υποχωρεις και κανεις πραγματα που φαινεται οτι τα θελουν οι αλλοι ,στην πραγματικοτητα ομως απλως καλυπτεις τις δικες σου ανασφαλειες με το να γινεσαι αρεστος.τουλαχιστον αυτο εκενα εγω,μεχρι που καταλαβα ποσο εγωιστικο ηταν να ειμαι παντα "καλη".(το πιθανοτερο ειναι να μην καταλαβατε τι ειπα ,ετσι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
αν ειναι καποιος πολυ φιλος μου δυσκολευομαι να του πω οχι εκτος κι αν αυτο που μου ζηταει ειναι υπερβολικο...αν ομως μου ζητησει κατι καποιος αλλος το λεω πολυ ευκολα και χωρις (σχεδον) κανεναν ενδοιασμο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
εγω γενικα λεω πολυ ευκολα οχι ,ομως σπανια εχω αδικο εκει που το λεω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Ειναι αναλογως την κατασταση βεβαια αλλα σχετικα λεω αρκετα ευκολα οχι!!!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Ποσο ευκολα αρνηστε οταν σας ζητανε κατι?Λετε ευκολα οχι,η δυσκολευεστε?Ειστε βολικοι τυποι,διαθεσιμοι να κανετε αυτο που θα σας ζητησουνε μονο και μονο επειδη δεν εχετε δυναμη να αρνηθειτε?Η υποστηριζετε μεχρι τελους την αποψη σας και κανετε αυτο που θελετε εσεις πραγματικα χωρις να σας ενδιαφερει αν θα χαλασετε το χατηρι του αλλου?

Είμαι ένας άνθρωπος που δε μου αρέσει να κάνω κάτι αν δεν το θέλω. Είμαι περίεργη, το παραδέχομαι. Λέω όχι εύκολα, αν κάτι δεν το θέλω δεν το κάνω και χάρη θα κάνω σε εξαιρετικές περιπτώσεις για λίγους ανθρώπους.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αν νιώσω ότι κάποιος προσπαθεί να μου επιβληθεί με οποιοδήποτε τρόπο και να με μειώσει, το όχι βγαίνει αυθόρμητα... Βέβαια νομίζω ότι αυτό χρήζει προσοχής και είμαι ανοικτή σε κάθε άποψη...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
α πολυ ευκολα και ειδηκα αν με πετυχουν οταν εχω και τα νευρα μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν λέω εύκολα όχι... Με έχω πιάσει σε στιγμές να μην θέλω με τπτ να κάνω κάτι αλλά να μην μπορώ με τπτ να αρνηθώ ειδικά εάν πρόκειται για χάρη.. εκεί δεν αρνούμε σχεδόν ποτέ και ειδικά όταν πρόκειται για φίλο στην κυριολεξία ποτέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
όσο εύκολα λέω και ναι..., όόόχι.... :D

ψέματα λέω..., ναιιι.... :P

το πίστεψες...; :hmm:

.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Σχεδόν ποτέ.. :D

ΝΑΙ!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
οταν δεν θελω να πω ναι δεν υπαρχει λογος να λεω ειναι δικαιωμα μου να αρνηθω κατι που δε θελω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
όσο εύκολα λέω ναι!
πιστεύω και το ναι και το όχι είναι απόλυτες απαντήσεις.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top