Τρελά "θέλω" εργοδοτών/πελατών

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ούτως ή άλλως βρε Μάνια, είναι υπόθεση ενός έτους πλέον. Αλλά η αγένεια και το θράσος αυτής της γυναίκας θα μου μείνει αξέχαστο. :mad: Έχει και παιδιά τρομάρα της (τα δύστυχα).

Σου είπα έπερνα ποσά του 1995 το 2002-3 άσε με να την περιλάβω σε 5 μέρες θα τα έχεις στο χέρι(πρέπει να μάθω το έυαίσθητο σημείο της);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
δευτερη μερα στην δουλεια που ειμαι τωρα, 3 το πρωι χτυπαει το κινητο - ο προεδρος - "δεν μπορω να δω τα email μου απο το laptop μου, μπορεις να ερθεις να μου το κοιταξεις;" φρικη εγω - λεω που ειστε; και μου λεει "να εδω κοντα στην Συγγρου σε ενα μαγαζι." καλα του λεω ερχομαι (ηταν κοντα και λαλακιζομουν στο Ιντερνετ εκεινη την στιγμη).

φτανω που λετε στην διευθηνση που μου ειπε και παθαινω ενα σοκ (το μαγαζι που ελεγε ηταν το Baby Gold) μπαινω μεσα και με οδηγουν σε εναν τραπεζι που καθωταν αυτος και πεντε ξανθιες.

"Ηρθες;" Ηρθα λεω - πουνε το laptop; "ποιο laptop" μου λεει "κατσε να πιουμε κανα ποτακι και μετα βλεπουμε τα της δουλειας"

φυγαμε 7 το πρωι - laptop δεν ανοιξα (σιγα μην ανοιγα βεβαια) αλλα απο τοτε τον πετυχαινω που και που σε κανα μαγαζι του ειδους και σπαμε την πλακα μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σου είπα έπερνα ποσά του 1995 το 2002-3 άσε με να την περιλάβω σε 5 μέρες θα τα έχεις στο χέρι(πρέπει να μάθω το έυαίσθητο σημείο της);)
Σιγά βρε Μάνια μην κάνω ολόκληρη ιστορία για 60 ευρώ (100 ήταν σύνολο, 40 η προκαταβολή που πήρα, το είπα, μιλάμε για εξευτελιστική τιμή). Και αντί να εκτιμήσει πόσο καλή τιμή της είχα κάνει (αρχικά της είχα πει 250-300) μου γ*μησε την ψυχολογία :mad: Ευχαριστώ πάντως για την πρόθεση. Ευτυχώς αυτό το περιστατικό μου έχει γίνει μάθημα. Έμαθα:
1. Να είμαι ΠΟΛΥ σαφής σε ο,τι κάνω
2. Να μην κανω πολύ χαμηλές κοστολογήσεις. Οταν ο άλλος πληρώνει εξευτελιστικά λίγα δεν σε σέβεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μήν μου πείς ότι αυτά είναι οι κόποι σου;:confused:
Πές μου που δουλέυεις να εργαστώ και γώ, μόνο που θέλω παίδαρους:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Σιγά βρε Μάνια μην κάνω ολόκληρη ιστορία για 60 ευρώ (100 ήταν σύνολο, 40 η προκαταβολή που πήρα, το είπα, μιλάμε για εξευτελιστική τιμή). Και αντί να εκτιμήσει πόσο καλή τιμή της είχα κάνει (αρχικά της είχα πει 250-300) μου γ*μησε την ψυχολογία :mad: Ευχαριστώ πάντως για την πρόθεση. Ευτυχώς αυτό το περιστατικό μου έχει γίνει μάθημα. Έμαθα:
1. Να είμαι ΠΟΛΥ σαφής σε ο,τι κάνω
2. Να μην κανω πολύ χαμηλές κοστολογήσεις. Οταν ο άλλος πληρώνει εξευτελιστικά λίγα δεν σε σέβεται.

Ειναι αλήθεια μισέλ, λένε ότι το πάθημα είναι μάθημα, πάντος όταν ξεκίνησα εισπράκτωρας μου είπαν έναν κανόνα που μπορεί να σου χρειαστεί κάποτε" ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΝΗΚΕΙ" Και μετά με ηρεμία Μαρινάκι μου πολλύ θα σου πούν τα πάντα για να σε αποφύγουν πρέπει να τους μάθεις ότι χάρη τους κάνεις για την καλύτερη τιμή΄δεν είναι υποχρέωση σου:)

Αυτά μου είπε και έτσι προχώρισα τώρα εσύ αποφασίζεις ή το βάζεις στο συρτάρι ή το πετάς αυ΄τό που σου λέω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα κι εγώ πλέον δεν έχω ξανακάνει τέτοια λάθη. Το πάθημα μου έγινε μάθημα (ή απλά δεν ξαναέμπλεξα με τόσο άθλιο πελάτη :P)
Απο υπόλοιπους πελάτες κυρίως το πρόβλημα είναι όταν θέλουν εικαστικά κάτι διαφορετικό που δεν θα είναι ωραίο, αν και συνήθως τους πείθω, το πολύ πολύ να χρειαστεί να τους το δείξω και στην πράξη και καταλαβαίνουν οτι είναι άσχημο αυτό που θέλουν. Επίσης μου έχει τύχει να θέλει κάποιος να του κάνω μια δουλειά, να κάτσω να συντάξω ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ το τι θα κάνω και πόσο θα κοστίσει (σαν πρόχειρο συμφωνητικό ένα πράγμα, είπαμε προσέχω πλέον όσο μπορώ) και μετά μην τον είδατε τον Παναή, μάλλον λόγω τιμής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Μήν μου πείς ότι αυτά είναι οι κόποι σου;:confused:
Πές μου που δουλέυεις να εργαστώ και γώ, μόνο που θέλω παίδαρους:D
μονο γυναικες εχει, σου κανουν; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
μονο γυναικες εχει, σου κανουν; :P

Κάτι μπορεί να γίνει, μου αρέσουν μελαχρινες με μέτριες καμπίλες, έχεις;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
αμε οτι θες εχουμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Παιδιά την δική μου περίπτωση εργοδότη δεν πιστεύω να την είχε ποτέ κανείς. Αυτός λοιπόν ήταν ψυχωτικός με την καθαριότητα του χώρου. Είχε την απαίτηση να επιθεωρεί την καθαριότητα των γραφείων και του χώρου μας. Ως εδώ καλά, αλλά η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά. Προσωπικά εμένα με έχει εφοδιάσει με ειδικό σφουγγαράκι, γάντια, ειδικό απορυπαντικό κλπ και ήθελε να κάνω πρωί φασίνα ολίγων λεπτών πριν ξεκινήσω την κανονική δουλειά. Κάποια μέρα του είπα ''δεν θα το κάνω σήμερα γιατί βαριέμαι να κάνω κάθε μέρα την καθαρίστρια, εξάλλου νομίζω ότι τα κίτρινα γάντια δεν μου πάνε τόσο πολύ πια''. Αυτός τα παίρνει στο κράνος, κοκκινίζει από θυμό, μου παίρνει τα γάντια, αρπάζει και μια σκάλα και αρχίζει να σαπουνίζει τα παράθυρα μπροστά σε όλο το προσωπικό. Το πρώτο πράγμα που έκανε όταν έμπαινε στο γραφείο ήταν να βάλει το δαχτυλό του πάνω στο γραφείο. Αν το δάχτυλο μάζευε σκόνη είχε τάση να λιποθυμήσει, άσπριζε και αρρώσταινε. Μετά έβαζε και τις φωνές και τον κοροιδεύαμε πίσω από την πλάτη του. Τσακωνόταν ακόμα και με την καθαρίστρια γιατί ποτέ δεν ήταν ικανοποιημένος από την δουλειά της ενώ η γυναίκα έκανε πρώτης τάξεως φασίνα. 'Επαιρνε λοιπόν ένα πανάκι ο μάνατζερ, γονάτιζε και κάθε τόσο καθάριζε με το πανί ένα ένα τα καλώδια των υπολογιστών της επιχείρησης όταν θεωρούσε ότι εμείς δεν το κάναμε σωστά. Μετά βίας συγκρατούσα τα γέλια μου τότε όσο τον έβλεπα κοτζάμ μάνταζερ γονατιστό να καθαρίζει από τις πρίζες και τα καλώδια μέχρι τα πατζούρια και να βάζει και σαπουνάδα. Μια μέρα ήρθε νωρίτερα κάποιος πελάτης και μας αιφνιδίασε γιατί δεν είχαμε προλάβει ακόμα να τελειώσουμε την φασίνα και το θέαμα ήταν φοβερό. Παντού κουβάδες, σκούπες και σφουγγαρίστρες και όλα αυτά παρά το ότι η καθαρίστρια είχε φύγει μισή ώρα πριν. Βέβαια και πάλι επιεικώς περιγράφω την κατάστασή του. 'Επρεπε να τον βλέπατε να μου κάνει υποδείξεις ''όχι έτσι το πανί, να το στίβεις πρώτα'', ''όχι αυτό το απορυπαντικό'', ''πρόσεχε μην πατήσεις εκεί, δεν έχει στεγνώσει ακόμα''.
:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...:hmm: λες να είναι ο σύζυγος μιας φίλης της μητέρας μου, ή υπάρχουν κι άλλοι με την ίδια τρέλα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
...:hmm: λες να είναι ο σύζυγος μιας φίλης της μητέρας μου, ή υπάρχουν κι άλλοι με την ίδια τρέλα? :P

ΩΧ, κρύψε με, θα με κυνηγάει με την σφουγγαρίστρα αν το μάθει ότι έβγαλα τα ...άπλυτά του στην φόρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
AAA, τέλειο θέμα!

Ο δικός μου ξεχνάει να σου αναθέσει δουλειά και στη συνέχεια σε βρίζει που δεν την έκανες!


Πριν κανένα μήνα περνάω το πρωί από το γραφείο του για να μου εξηγήσει τι ακριβώς έχω να κάνω. Μου λέει δεν έχω χρόνο, ξεκουράσου σήμερα, πέρνα αύριο από το γραφείο μου να σου εξηγήσω!
Χαίρομαι εγώ για την εξέλιξη.
Ηρεμώ.

Σε κάποια τυχαία στιγμή που ανοίγω τα μέιλ μου το ίδιο απόγευμα συνειδητοποιώ ότι έχω μέιλ από τον ίδιο῎
"ΚΑλά πότε θα στείλεις την παρουσίαση;"
Σοκ εγώ, τον συναντάω το επόμενο πρωί και με βρίζει άσχημα που τον εξέθεσα!

Του είπα να ψαχτεί για Alzheimer ή κάποιο άλλος εκφυλιστικό σύνδρομο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
eduad nueva, μετά από αυτό που του είπες σε απέλυσε?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Όχι, δυστυχώς ακόμη εκεί βρίσκομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Συγγνώμη αυτό το θεωρώ πολύ φυσιολογικό! Αν υπάρξουν κάποια πρόβληματα που μπορείς να λύσεις μόνο εσύ ... Φυσικά και θα απαιτούσα και εγώ κάτι σχετικό όμως αυτή η απαίτηση θα είχε και επιπτώσεις στο μισθό....
Συγνώμη αλλά και εγώ το θεωρώ απαράδεκτο.
Η μόνη αποδεκτή περίπτωση είναι όταν είναι στις επαγγελματικές προδιαγραφές και φυσικά εξηγούνται στην συνέντευξη. Ποιο τυπικά όπως είναι στις τράπεζες ο θεσμός του standby με πολλά λεφτά πάνω.

Αν έπερνα λίγα λεφτά θα το σκεφτόμουν λόγω στριμοκολιάσματος, αλλά για μένα πρέπει πάντα να υπάρχει ο προσωπικός χρόνος ξεχωριστός από την δουλειά γιαυτό και στο σπίτι μου για χόμπυ έχω να γράψω κώδικα από τότε που ξεκίνησα δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sarah

Νεοφερμένος

Η Sarah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ούτως ή άλλως βρε Μάνια, είναι υπόθεση ενός έτους πλέον. Αλλά η αγένεια και το θράσος αυτής της γυναίκας θα μου μείνει αξέχαστο. :mad: Έχει και παιδιά τρομάρα της (τα δύστυχα).
Δεν θα έπρεπε να τις παραδώσεις την δουλειά σου πριν σε εξοφλήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν θα έπρεπε να τις παραδώσεις την δουλειά σου πριν σε εξοφλήσει.

Προφανώς. Αλλά:
1. Ήμουν αρκετά άπειρη τότε
2. Δεν περίμενα οτι θα μου την έφερνε, είχε γίνει μέσω κοινού γνωστού το κονέ και όσον αφορά την παρεξήγηση νόμιζα οτι όντως ήταν παρεξήγηση και οτι δεν το είπε για να μου τη φέρει
3. Μετά απο καυγά τότε μου είπε μετά απο λίγη ώρα "οκ στείλε τα αρχεία να εξοφληθείς". Ε είπα κι εγώ να της τα στείλω ως ένδειξη καλής θελήσεως απο τη μεριά μου. Τελικά το μόνο που πήρα είναι η Μεγάλη Μούτζα :P Και το άθλιο εκ μέρους της είναι οτι πήρε τα αρχεία και απο τότε έκοψε κάθε επικοινωνία, χωρίς να μου πει τίποτα! Όταν της έστειλα εγώ μετά απο μια εβδομάδα τι γίνεται (σε αρκετά ευγενικό και φιλικό τόνο) μου απάντησε με βρισιές και κατηγορίες!!
Εννοείται οτι πλέον δεν κάνω τέτοια (αν και γενικά είμαι καλοπροαίρετο άτομο και ακόμα μπορεί φαντάζομαι κάποιος να μου τη φέρει, τουλάχιστον πλέον προσέχω πολύ παραπάνω οπότε θα χρειαστεί περισσότερη προσπάθεια :P).

Μια άλλη κουλή περίπτωση πελάτισσας που θυμάμαι είναι μια που είχαμε άριστη συνεργασία, πραγματικά η καλύτερη μου πελάτισσα, πλήρωσε τα πάντα, μου έλεγε πόσο της αρέσει το αποτέλεσμα και μετά ...εξαφανίστηκε χωρίς να πάρει αυτό για το οποίο πλήρωσε :wacko: Weirdest customer ever :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Συγγνώμη αυτό το θεωρώ πολύ φυσιολογικό! Αν υπάρξουν κάποια πρόβληματα που μπορείς να λύσεις μόνο εσύ ... Φυσικά και θα απαιτούσα και εγώ κάτι σχετικό όμως αυτή η απαίτηση θα είχε και επιπτώσεις στο μισθό....

Υπάρχει και η προσωπική ζωή του κάθε ανθρώπου. Επειδή είσαι σε μια δουλειά δε σημαίνει οτι είναι παντρεμένος/η με τον εργοδότη σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Συγγνώμη αυτό το θεωρώ πολύ φυσιολογικό! Αν υπάρξουν κάποια πρόβληματα που μπορείς να λύσεις μόνο εσύ ... Φυσικά και θα απαιτούσα και εγώ κάτι σχετικό όμως αυτή η απαίτηση θα είχε και επιπτώσεις στο μισθό....

Αν είσαι ο γραμματέας του πρωθυπουργού πιθανώς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top