Ψηφιακή Τηλεόραση και Αποκωδικοποιητής

Julius Caesar

Νεοφερμένος

Ο Julius Caesar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Τοπογράφος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Ξέρω ότι η ερώτηση θα φανεί γελοία σε πολλούς, αλλά πρόσφατα αγόρασα μια τηλεόραση Samsung και θέλω να ξέρω αν έχει αποκωδικοποιητή ή αν πρέπει να αγοράσω έναν.
Είμαι από Θεσσαλονίκη όπου έχει έρθει το ψηφιακό σήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.



- Ρώτα στο κατάστημα που την πήρες.

- Δες το προσπέκτους.

- Πάρε τηλέφωνο στην Samsung Ελλάς.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δες τον τύπο της τηλεόρασής σου (τον γράφει και απο πίσω λογικά) και μετά αφέσου στην πασιγνωσία του google. Προσέχεις οτι υπάρχουν 2 τύποι ψηφιακού σήματος: Τα κρατικά εκπέμπουν σε DVB-T και τα ιδιωτικά σε MPEG4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Julius Caesar

Νεοφερμένος

Ο Julius Caesar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Τοπογράφος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Μάλλον έχει αποκωδικοποιητή και για MPEG 4 και για DVB-T. Και τώρα; Τι κάνω; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Τώρα είσαι ευτυχισμένος, βλέπεις τα πάντα. DVB-T μπορείς να δείς και τώρα για τα κρατικά κανάλια, μεταξύ των οποιων το prisma+ sport+ και cine+. Τα ιδιωτικά θα αρχίσουν να εκπέμπουν σύντομα. Συμβουλεύσου το manual για να δείς πώς αλλάζεις απο αναλογικό mode σε ψηφιακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σε μενα στην lg πηγαινεις εκει που ψαχνεις χειροκινητα για καναλια ,και επιλεγεις στο μενου αντι tv δεξια dtv.. εκει βαζεις τις 2 συχνοτητες που εκπεμπουν τα ψηφιακα ..και βλεπεις αν πιανουν σημα..

https://greekdigitaltv.blogspot.com/2010/01/digea_8077.html

, από τους δίαυλους συχνοτήτων 25 και 29 UHF οι όποιοι θα γεμίσουν με «ψηφιακό χιόνι»… Πιο συγκεκριμένα θα ενεργοποιήθουν τα ψηφιακά multiplex καναλιών: 1ο Mux στο δίαυλο συχνοτήτων 506 MHz / 25 UHF (Alpha, Alter, ANT1, Μακεδονία TV) και 2o Mux στο δίαυλο συχνοτήτων 538 MHz / 29 UHF (Mega, Skai, Star,…)… Σήμερα θα είναι η τελευταία μέρα για τις αναλογικές εκπομπές των Ιδιωτικών καναλιών εθνικής εμβέλειας (Alpha, Alter, Ant1, Μακεδονία TV, Mega, ΣΚΑΙ, Star), από το κέντρο εκπομπής Φιλίππειο, από το οποίο
στο channel 25 kai ,29
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πώς ξέρω αν η TV μου έχει αποκωδικοποιητή MPEG 4;

Περιμένεις μέχρι το 2013, αν τότε βλέπεις κανονικά έχει, αν όχι, δεν έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Περιμένεις μέχρι το 2013, αν τότε βλέπεις κανονικά έχει, αν όχι, δεν έχει.
Μακάρι να ήταν έτσι, όπως βλέπεις παραπάνω στη θεσσαλονίκη μπορεί να μή βλεπεις πια το κανάλι που έβλεπες μέχρι χθές αν δεν έχεις.

Γενικά πιστευω οτι το migration ηταν κακό, και ελλειπής χρόνος / ενημέρωση (εγώ τώρα μαθαίνω για το switch-off) και το κυριότερο το φιάσκο με τη διαμάχη των 2 στάνταρ (DVB-T / MPEG4). Χιλιάδες άτομα που πήραν εξοπλισμό για "ψηφιακή τηλεόραση" και πήραν DVB-T τον πήραν τζάμπα. Ακόμα και εγώ την πάτησα που καταλαβαίνω τι σημαίνει πρωτόκολλο και τι media format, πόσο μάλλον η γιαγιάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν το καταλαβα....το ολο θεμα ηταν για mpeg2 ή 4...
οσοι πηραν με mpeg4 ειναι καλυμμενοι...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Οι περισσότεροι θα έχετε ήδη δει την διαφήμιση της Digea, του νέου ψηφιακού
πάροχου των ιδιωτικών καναλιών, με πρωταγωνιστή την οικογένεια. Κλικλίκου.

Αν όχι, απολαύστε την στο https://www.youtube.com/watch?v=1TmHdrbECF0 είναι
μια μεγάλου budget διαφημιστική υπερπαραγωγή, με τα κανάλια να
αυτοδιαφημίζονται και φυσικά να μην εξηγούν τα παρακάτω.

Οι περισσότεροι θα θυμάστε ότι όταν η ΕΡΤ ανακοίνωνε την έναρξη της ψηφιακής
τηλεόρασης στην Ελλάδα, τρέχαμε να πληρώσουμε και να πάρουμε κάτι κουτάκια
για να πιάνουμε τα νέα κανάλια, και από τότε όταν αγοράζαμε νέα τηλεόραση ή
DVD-R video πληρώναμε το κάτι παραπάνω και φροντίζαμε να έχουν ενσωματωμένο
ψηφιακό δέκτη ώστε να είμαστε έτοιμοι σύμφωνα με αυτά που μας λέγανε για την
εξέλιξη στις τηλεοπτικές μεταδώσεις.

Φυσικά, σας φαίνεται αυτονόητο ότι οι συσκευές αυτές θα συνεχίσουν να
λειτουργούν και με την Digea.

Για ξανασκεφτείτε το! Η οικογένεια Κλικλίκου δεν σας τα λέει όλα ξεκάθαρα.


Το πρότυπο που θα εκπέμψει η Digea ΔΕΝ είναι συμβατό με την πλειοψηφία των
συσκευών με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη που έχουν πουληθεί στην χώρα μας. Η
οικογένεια Κλικλίκου θεωρεί λοιπόν ότι ήρθε η ώρα να αγοράσετε νέο ψηφιακό
δέκτη.

Εν συντομία, το πρότυπο που είχε ανακοινωθεί και εκπέμπει ήδη η ΕΡΤ είναι
το DVB-T (Digital Video Broadcasting Terrestrial) mpeg2 ενώ η αγαπητή Digea
(τα ίδια τα κανάλια δηλαδή) αποφάσισε να υιοθετήσει το DVB-T mpeg4 το οποίο
ΔΕΝ μπορούν να αποκωδικοποιήσουν οι περισσότερες συσκευές.

Εάν αγοράσατε την ωραία σας τηλεόραση πρόσφατα (το τελευταίο 6μηνο),
ανήκετε πιθανότατα στους λίγους τυχερούς και δεν θα έχετε πρόβλημα. Εάν πάλι
όχι, θεωρείται ότι πιο φυσικό η απαξίωση του εξοπλισμού σας. Αγοράστε τώρα
πάλι κινέζικα εξωτερικά κουτιά - δέκτες και καλώδια για να συνοδέψουν την
λεπτή σας LCD και αυξήστε και τα τηλεκοντρόλ στο τραπεζάκι σας. Πετάξτε το
DVD video recorder σας διότι αυτό δεν σώζεται ούτε με εξωτερικό δέκτη.

Θα πείτε, δεν πειράζει, αφού το DVB-T mpeg4 είναι καλύτερο, χαλάλι. Αν μη
τι άλλο, το 4 είναι μεγαλύτερο του 2 άρα καλύτερο θα είναι. Όμως και εδώ
κάνετε λάθος, έτσι μας κάνανε να νομίζουμε! Τα κανάλια θα εκπέμπονται και
πάλι σε 4:3 (!!!) standard definition, με εξαίρεση τον ΣΚΑΙ που ήδη εκπέμπει
16:9. Δηλαδή, θα μπορούσαν κάλλιστα να εκπέμψουν στο συμβατό mpeg2 και πάλι
θα είχαν δυνατότητα για καλύτερης ανάλυσης σήμα.

Θα πείτε πάλι, δεν πειράζει, η Digea λέει ότι ο εξωτερικός δέκτης που
χρειάζομαι είναι φτηνός και η οικογένεια Κλικλίκου δεν ενοχλείται που θα
βάλει άλλο ένα κουτί με καλώδια και κοντρόλ στο σαλονάκι της, δεν βαριέσαι
βρε αδελφέ ας πάρω και εγώ ένα. Και πάλι λάθος. Ας δούμε τι απάντησε η Digea
σε κάποιον που τους ρώτησε που θα βρει αυτό τον περίφημο οικονομικό δέκτη
https://www.sdtv.gr/smf/archive.php?topic=13054.0 . Βέβαια σίγουρο είναι ότι
σύντομα θα εμφανιστεί και φθηνό μοντέλο made in Pouthena με ποιότητα εικόνας
χειρότερη από αυτή που βλέπουμε τώρα, design Αφρικανικής φριτέζας κάρβουνου
και διάρκεια ζωής κουνουπιού. Ψήνεστε να το καμαρώνετε δίπλα στην TV σας;

Άρα γιατί mpeg4? Διότι είναι φθηνότερο για τα ίδια τα κανάλια που μόνα
τους κάνανε την Digea και μόνα τους αποφασίσανε για το mpeg4. Διότι θα
χωρέσει περισσότερους σταθμούς από τις ίδιες συχνότητες και έτσι θα
γεμίσουμε ευκολότερα με κάθε είδους telemarketing... Πράγμα το οποίο δεν θα
ήταν τόσο κακό εάν δεν γινόταν και πάλι στις πλάτες του κάθε ένα από εμάς
που πλήρωσε για τηλεοράσεις, video & εξωτερικούς δέκτες οι οποίοι θα γίνουν
άχρηστοι. Να πουλήσουν και κάτι τα καταστήματα, κρίση έχουμε. Στο κάτω κάτω,
ας διατηρούσαν οι σταθμοί ένα σήμα συμβατό με τις συσκευές μας και μετά να
κάνανε εκπομπή και σε mpeg15 και όποιος μετά ήθελε, ας αγόραζε νέο δέκτη.

Σκεφτείτε το λίγο καλύτερα. Δεν σας λένε ότι εάν δεν αλλάξετε εξοπλισμό
δεν θα μπορείτε να έχετε κάποια επιπλέον υπηρεσία. Σας ακυρώνουν τον
εξοπλισμό σας και σας λένε ή τον αλλάζετε ή πάπαλα. Υπάρχει Ευρωπαϊκή οδηγία
ότι τα τηλεοπτικά κανάλια θα πρέπει να γίνουν ψηφιακά, αλλά δεν είπε ότι
πρέπει να γίνουν mpeg4 για να τραβάμε τα μαλλιά μας. Ούτε η γιαγιά μου δεν
πέταξε την παλιά ασπρόμαυρη τηλεόραση όταν άρχισαν οι έγχρωμες εκπομπές στην
Ελλάδα, αλλά καλούμαστε εμείς να πετάξουμε συσκευές με ηλικία 1 χρόνου ή να
γεμίσουμε κουτιά, καλώδια και τηλεκοντρόλ το σαλόνι μας για να πλουτίσει ο
κάθε Χατζηκολάου.

Εάν παίρνατε αυτοκίνητο και σας καταργούσαν την βενζίνη θα το βρίσκατε
φυσιολογικό; Κουζίνα φυσικού αερίου και σας καταργούσαν το αέριο; Εάν
αγοράζατε ραδιόφωνο και καταργούσαν τα FM? Εάν αγοράζατε απλό κινητό και σας
λέγανε να πάρετε νέο διότι τώρα βγήκε η νέα video κλήση υψηλής ευκρίνειας
και το πρότυπο κινητής τηλεφωνίας GSM καταργείται? Ας μην αναφέρουμε την
περίπτωση τώρα που πήραμε φόρα, να ξανααλλάξουμε το τηλεοπτικό πρότυπο σε
κανένα χρόνο.

Μη μένεις πάλι απλός (τηλε)θεατής. Αντέδρασε, ή κλείσε την ριμάδα την
τηλεόραση και άσε την οικογένεια Κλικλίκου να πάει να κλικλιστεί. Άλλαξε
συχνότητα και όχι τηλεόραση!

Έλαβα αυτό μέσω mail. Τι στο καλο έχει γίνει δηλαδή με αυτή την ιστορία; :worry:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τιποτα.θα προσαρμοστουμε...και σε πλατια αναλυση θα εκπεμψουν σε καποιο καιρο αφου ειναι το στανταρ σε ολες τις χωρες της Ευρωπης ...οποτε ειναι θεμα κοστους ..το πανε σιγα σιγα και αναλογα με την επιτυχια δημοφιλια της ψηφιακης θα δωσουν και αλλα λεφτα για πλατυ σημα..
ετσι υποθετω εγω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΙΚΑΚΙ36421

Νεοφερμένος

Η Βίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;Όταν γράφεις σε ένα στικάκι στη θύρα usb του αποκωδικοποιητή μπορείς μετά αυτό που έχεις γράψει να το παίξεις στον υπολογιστή;;;Και αν ναι με ποιο πρόγραμμα γιατί εγώ το έβαλα στον υπολογιστή να παίξει και δεν έπαιζε άρα θέλει κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά δεν ξέρω ποιο!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι αρχειο ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Οι νέες τηλεοράσεις όλες έχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αν εννοεις MPEG4 δεν εχουν ολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αυτό είναι το θέμα, οτι οι περισσότερες "καινούριες" αγορασμένες πρίν απο εξάμηνο η πιο παλιά δεν εχουν mpeg4 αλλά μόνο mpeg2 που ήταν και αυτό που εβαλε αρχικά η κρατική DVB-T τηλεόραση. Το πιό κουλό όμως είναι οτι το στάνταρ αφέθηκε στην ευχέρια των καναλιών και δεν αποφασίστηκε κεντρικά όταν πρωτοφτιάχτηκε DVB-T πλατφόρμα στην ελλάδα. Πράγμα που σημαίνει οτι αν εγώ τα ξανασκάσω και πάρω παλι καινούρια τηλεόραση ενα σκασμό ίντζες μόνο και μόνο για το mpeg4 δεν μου λέει κανένας οτι δε θα ξυπνήσουν του χρόνου και θα το γυρίσουν σε theora είτε επειδή θα τους ζητάει κερατιάτικα το mpeg group ή απλά και μόνο για να με ξαναβάλουν να ψωνίσω.

Προσωπικά επειδή ήδη βλέπω ελάχιστη τηλεόραση θα αργήσω επίτηδες να προμηθευτώ αποκωδικοποιητή (αν μπορέσω δεν θα προμηθετώ καθόλου, αλλά είναι κι αλλοι στο σπίτι) θεωρώντας οτι η συγκεκριμένη κίνηση της Digea (δηλαδή των καναλιών) είναι απαράδεκτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτό είναι το θέμα, οτι οι περισσότερες "καινούριες" αγορασμένες πρίν απο εξάμηνο η πιο παλιά δεν εχουν mpeg4

εγω παντως ειδα οτι οι περισσοτερες καινουριες εχουν mpeg4 και η δικια μου lg32lh3000 που υπαρχει στην αγορα μερικους μηνες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Και ήρθε κι η μεγάλη μέρα....

Ανέσυρα το θέμα για να μοιραστούμε εντυπώσεις, προβλήματα και λύσεις ή και πατέντες, ξέρετε εσείς τώρα;)

(εγώ δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα, μόνο μια κάρτα είδα το πρωί στην τηλεόραση αντί για εικόνα... αλλά κάποια κανάλια τα έβλεπα κανονικά, άρα μάλλον κάτι θα πρέπει να κάνω ε?:redface:. Καλά θα πάω για αποκωδικοποιητή:mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;Όταν γράφεις σε ένα στικάκι στη θύρα usb του αποκωδικοποιητή μπορείς μετά αυτό που έχεις γράψει να το παίξεις στον υπολογιστή;;;Και αν ναι με ποιο πρόγραμμα γιατί εγώ το έβαλα στον υπολογιστή να παίξει και δεν έπαιζε άρα θέλει κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά δεν ξέρω ποιο!!!!:P
Το έπαθα κι εγώ και τελικά το είδα στην τηλεόραση ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Παιδια εγω που δεν εχω αποκωδηκοποιητη σημερα δεν θα μπορω να δω tv??:worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top